Show Current Season

Group 1


Group 2


Group 3



 






 


The registered race name for this race is: - MRC C.F. Orr Stakes
           
2016 1 Ladbrokes C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Suavito
2015 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Dissident
2014 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Moment Of Change
2013 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield All Too Hard
2012 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Black Caviar
2011 1 C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Typhoon Tracy
2010 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 Caulfield Typhoon Tracy
2009 1 Sportingbet C.F. Orr Stakes 1400 CAULFIELD MALDIVIAN
2008 1 C.F. Orr Stakes 1400 CAULFIELD SHINZIG
2007 1 C.F. Orr Stakes 1400 CAULFIELD EL SEGUNDO
2006 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD PERFECT PROMISE
2005 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD ELVSTROEM
2004 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD LONHRO
2003 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD YELL
2002 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD BARKADA
2001 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD DESERT SKY
2000 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD REDOUTE'S CHOICE
1999 1 C F Orr Stks 1400 CAULFIELD GRAND ARCHWAY
1998 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD SPECIAL DANE
1997 1 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD SAINTLY
1996 1 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN RACER'S EDGE
1995 1 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN JEUNE
1994 1 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN PRIMACY
1993 1 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN DURBRIDGE
1992 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN LET'S ELOPE
1991 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN PLANET RULER
1990 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN VO ROGUE
1989 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN VO ROGUE
1988 2 C.F.Orr Stks 1400 SANDOWN VO ROGUE
1987 2 C.F.Orr Stks 1400 SANDOWN AT TALAQ
1986 2 C.F. Orr Stks 1400 CAULFIELD DELIGHTFUL BELLE
1985 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN FINE OFFER
1984 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN QUBEAU
1983 2 C.F. Orr Stks 1400 SANDOWN TORBEK

  Group 1   Group 2   Group 3   Listed

 
Race Track Date Winner Sire x Dam Trainer Jockey
J R & N Berkett Telegraph Trentham Jan 21 Signify (NZ) Perfectly Ready x Pica Pica (NZ) A M Cowan R Cuneen
Levin Classic Trentham Jan 14 Hall Of Fame (NZ) Savabeel x Around The Clock S Autridge and J Richards O P Bosson
Railway Stakes Ellerslie Jan 1 Start Wondering (NZ) Eighth Wonder x Roseanbar (NZ) E and J Rayner J Parkes
Zabeel Classic Ellerslie Dec 26 Consensus (NZ) Postponed x Kate Cross (NZ) S J McKee A B Collett
The Longines Hong Kong Sprint Sha Tin Dec 11 Aerovelocity (NZ) Pins x Exodus (NZ) P D O'Sullivan Z Purton
The Longines Hong Kong Mile Sha Tin Dec 11 Beauty Only (IRE) Holy Roman Emperor x Goldendale (IRE) A S Cruz Z Purton
The Longines Hong Kong Cup Sha Tin Dec 11 Maurice (JPN) Screen Hero x Mejiro Frances (JPN) Noriyuki Hori Ryan Moore
The Longines Hong Kong Vase Sha Tin Dec 11 Satono Crown (JPN) Marju x Jioconda (IRE) Noriyuki Hori J Moreira
Kingston Town Classic Ascot Dec 3 Stratum Star Stratum x Purely Spectacular (NZ) D K Weir Damian Lane
Rydges Captain Cook Stakes Trentham Dec 3 Aide Memoire (NZ) Remind x Explain (NZ) F J Auret R J Hannam
Crown Perth-Winterbottom Stks Ascot Nov 26 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore Tim Clark
Singapore Gold Cup Singapore Nov 20 Bahana (NZ) Elusive City x Khales (NZ) S Gray Craig Williams
James Boag's Railway Stakes Ascot Nov 19 Scales Of Justice Not A Single Doubt x Beymatilla L Smith D Whyte
Gavelhouse.Com Nz 1000 Guineas Riccarton Park Nov 12 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Emirates Stakes Flemington Nov 5 Awesome Rock Fastnet Rock x Awesome Planet L and T Corstens S Baster
Darley Classic Flemington Nov 5 Malaguerra Magnus x Tennessee Morn Peter Gelagotis B Melham
Sothys 44th N.Z. 2000 Guineas Riccarton Park Nov 5 Ugo Foscolo (NZ) Zacinto x Bequests (NZ) S B Marsh M T Coleman
Crown Oaks Flemington Nov 3 Lasqueti Spirit Beneteau x Supriym Story L W Curtis B Avdulla
Emirates Melbourne Cup Flemington Nov 1 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott K McEvoy
Raffles Cup Singapore Oct 30 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
Coolmore Stud Stakes Flemington Oct 29 Flying Artie Artie Schiller x Flying Ruby M G Price J Bowman
Myer Classic Flemington Oct 29 I Am A Star (NZ) I Am Invincible x Star Band (USA) S P Nichols D Yendall
Cantala Stakes Flemington Oct 29 Le Romain Hard Spun x Mignard K A Lees J Bowman
Aami Victoria Derby Flemington Oct 29 Prized Icon More Than Ready x Tropical Affair James Cummings G Schofield
William Hill Cox Plate Moonee Valley Oct 22 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
William Hill Manikato Stakes Moonee Valley Oct 21 Rebel Dane California Dane x Texarcana G Portelli B Melham
Bmw Caulfield Cup Caulfield Oct 15 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher Nicholas Hall
Kranji Mile Singapore Oct 9 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
Ladbrokes Caulfield Guineas Caulfield Oct 8 Divine Prophet Choisir x Prophet Jewel M, W and J Hawkes D Dunn
Schweppes Thousand Guineas Caulfield Oct 8 Global Glamour Star Witness x Spectacula G Waterhouse and A Bott K McEvoy
Ig Markets Toorak Hcp Caulfield Oct 8 He's Our Rokkii (NZ) Roc De Cambes x Clerihew (GB) D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Ladbrokes Stakes Caulfield Oct 8 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Moet & Chandon Spring Champion Randwick Oct 8 Yankee Rose All American x Condesaar David Vandyke D Yendall
Yellowglen Turnbull Stakes Flemington Oct 2 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Livamol Ormond Memorial Hastings Oct 1 Willie Cazals (IRE) Aussie Rules x Secrete Marina (IRE) L O'Sullivan and A Scott C J Grylls
Sydney Airport Flight Stakes Randwick Oct 1 Global Glamour Star Witness x Spectacula G Waterhouse and A Bott Tim Clark
Tab Epsom Hcp Randwick Oct 1 Hauraki Reset x Youthful Presence J A O'Shea J B McDonald
McGrath The Metropolitan Randwick Oct 1 Sir John Hawkwood (IRE) Sir Percy x Athene (IRE) John Thompson B Spriggs
Charter Keck Cramer Moir Stks Moonee Valley Sep 30 Extreme Choice Not A Single Doubt x Extremely M G Price C Newitt
Hyland Colours Underwood Stks Caulfield Sep 24 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa D K Weir B Rawiller
Yulong Park Sir Rupert Clarke Caulfield Sep 24 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher K McEvoy
Windsor Park Horlicks Plate Hastings Sep 17 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
Colgate Optic White Stakes Randwick Sep 17 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Pfd Food Services Makybe Diva Flemington Sep 10 Palentino Teofilo x Palatine Hill D K Weir M Zahra
De Bortoli Wines Golden Rose Rosehill Sep 10 Astern Medaglia D'Oro x Essaouira J A O'Shea J B McDonald
N.Z. Bloodstock Memsie Stakes Caulfield Aug 27 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa D K Weir B Rawiller
Makfi Challenge Stakes Hastings Aug 27 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
Rich Hill Mile Ellerslie Jan 1 Ruud Not Too (NZ) Bernardini x Too Many Diamonds (NZ) S B Marsh D S Johnson
Royal Stakes Ellerslie Jan 1 She Brings Joy (NZ) Sebring x In The Mood (IRE) S B Marsh D S Johnson
Great Northern Guineas Ellerslie Jan 1 Swissta (NZ) Swiss Ace x Sacrista R D Collett A B Collett
Tabtouch-Perth Cup Ascot Dec 31 Star Exhibit Statue Of Liberty x Star Encounter G Durrant and J Miller Jarrad Noske
Cambridge Stud Eight Carat Ellerslie Dec 26 Volpe Veloce Foxwedge x Bardego G N Richardson J Parkes
Kamada Park Manawatu Challenge Awapuni Dec 18 Miss Appleton (NZ) Align x Our Aspiration (NZ) G R Vile A B Collett
Ted Van Heemst Stakes Ascot Dec 17 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image G and A Williams W Pike
Inglis Villiers Stakes Randwick Dec 17 Sense Of Occasion Street Sense x Saywaan K A Lees B Melham
Cal Isuzu Stakes Te Rapa Dec 10 Coldplay (NZ) Savabeel x Forty Two Below (NZ) M Baker and A Forsman C J Grylls
Challenge Stakes Trentham Dec 3 Gift Of Power (NZ) Power x Capital Diamond (NZ) G and D Rogerson C J Grylls
The Bochk Wealth Mgmt Joc Mile Sha Tin Nov 20 Beauty Only (IRE) Holy Roman Emperor x Goldendale (IRE) A S Cruz Z Purton
Bochk Wealth Mgmt Joc Club Hcp Sha Tin Nov 20 Not Listenin'tome Dylan Thomas x Flame Of Sydney J Moore J Bowman
The Longines Jockey Club Cup Sha Tin Nov 20 Secret Weapon (GB) Choisir x Just Devine (IRE) C H Yip N Rawiller
Sky Racing - W.A. Guineas Ascot Nov 19 Variation War Chant x Fleeting Angel S J Miller Damian Lane
Nrm Auckland T'bred Breeders Pukekohe Park Nov 19 Lasarla (NZ) Rip Van Winkle x Imco Main (ITY) Ms M and K Murdoch C E Lammas
Ew Barker Trophy Singapore Nov 18 Lim's Cruiser Casino Prince x Hope Downs S Gray K Teetan
Quayclean Zipping Classic Sandown-Hillside Nov 12 Beautiful Romance (GB) New Approach x Mazuna (IRE) Saeed Bin Suroor G Schofield
Ladbrokes Sandown Guineas Sandown-Hillside Nov 12 Morton's Fork Ad Valorem x Dilemmas J A O'Shea Craig Williams
Tauranga Stakes Tauranga Nov 12 Abidewithme (NZ) Redoute's Choice x Crimson (NZ) S Autridge and J Richards M J McNab
12th Coupland's Bakeries Mile Riccarton Park Nov 9 Battle Time (NZ) Battle Paint x Lady Of Oakview (NZ) T and M Carter S C Spratt
Waroa-Lee Steere Stakes Ascot Nov 5 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image G and A Williams W Pike
7news Matriarch Stakes Flemington Nov 5 Jessy Belle Rock Of Gibraltar x Unconditional Love D and B Hayes and T Dabernig Craig Williams
Tab.Com.Au Stakes Flemington Oct 29 Illustrious Lad I Am Invincible x Industrious Peter Gelagotis A Darmanin
Mumm Wakeful Stakes Flemington Oct 29 Tiamo Grace Monaco Consul x Sicile (FR) D K Weir Damian Lane
James & Annie Sarten Mem. Stks Te Rapa Oct 24 Ugo Foscolo (NZ) Zacinto x Bequests (NZ) S B Marsh M T Coleman
55th Anniv. Sha Tin Tropy Sha Tin Oct 23 Designs On Rome (IRE) Holy Roman Emperor x Summer Trysting (USA) J Moore K Teetan
The Premier Bowl Sha Tin Oct 23 Lucky Bubbles Sebring x Bubble Below K W Lui B Prebble
Antler Luggage M. Valley Cup Moonee Valley Oct 22 Grand Marshal (GB) Dansili x Margarula (IRE) C J Waller B Melham
P.W. Glass Fillies Classic Moonee Valley Oct 22 Nurse Kitchen (NZ) Savabeel x Flying Monty (NZ) D R Brideoake K McEvoy
Lucrf Super Vase Stakes Moonee Valley Oct 22 Sacred Elixir (NZ) Pour Moi x Baltika (NZ) A W Pike Damian Lane
Schweppes Crystal Mile Moonee Valley Oct 22 The United States (IRE) Galileo x Beauty Is Truth (IRE) Robert Hickmott K McEvoy
Schweppes Tristarc Stakes Caulfield Oct 15 First Seal Fastnet Rock x Episode John Thompson B Shinn
Dilmah Caulfield Sprint Caulfield Oct 15 Our Boy Malachi Top Echelon x Rusticate M, W and J Hawkes D Dunn
Ladbrokes Herbert Power Stakes Caulfield Oct 8 Assign (IRE) Montjeu x Belesta (GB) Robert Hickmott Katelyn Mallyon
Schillaci Stakes Caulfield Oct 8 Star Turn Star Witness x Golden Delicious M, W and J Hawkes Craig Williams
Blazer Stakes Flemington Oct 2 French Emotion Snitzel x Love And Emotion C J Waller B Melham
Tab Edward Manifold Stakes Flemington Oct 2 Serenely Discreet Exceed And Excel x I'm Discreet P Stokes L Nolen
Gilgai Stakes Flemington Oct 2 The Quarterback Street Boss x Soorena R D Griffiths M J Allen
Sacred Falls Hawke's Bay Gneas Hastings Oct 1 Mongolian Falcon Fastnet Rock x Amazing Beauty (IRE) D Logan and C Gibbs L G Innes
The Star Roman Consul Randwick Oct 1 Russian Revolution Snitzel x Ballet D'Amour (USA) P and P Snowden K McEvoy
Santos Coffee Premiere Stakes Randwick Oct 1 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore B Shinn
Zoustar Stocks Stakes Moonee Valley Sep 30 Don't Doubt Mamma Not A Single Doubt x Coconut Mamma Tony McEvoy D Dunn
Strathmore Comm. Bank Stutt Moonee Valley Sep 30 Hey Doc Duporth x Heyington Honey Tony McEvoy L Currie
1000 Gneas Prel Tranquil Star Caulfield Sep 24 Legless Veuve (NZ) Pins x Hyades (NZ) S J Webb M Zahra
Stan Fox Stakes Rosehill Sep 24 Impending Lonhro x Mnemosyne J A O'Shea J B McDonald
Shannon Stakes Rosehill Sep 24 Moral Victory Husson x Fairy Moth T R Martin J R Collett
Golden Pendant Rosehill Sep 24 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden J Parr
Tab Tea Rose Stakes Randwick Sep 17 Foxplay Foxwedge x Butters (USA) C J Waller J Bowman
Ascend Sales Trophies Hill Randwick Sep 17 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Bowermans Furniture Shorts Randwick Sep 17 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore Tim Clark
Let's Elope Stakes Flemington Sep 10 Don't Doubt Mamma Not A Single Doubt x Coconut Mamma Tony McEvoy D Dunn
Bobbie Lewis Quality Flemington Sep 10 Faatinah Nicconi x Alqwah (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Danehill Stakes Flemington Sep 10 Saracino (NZ) Per Incanto x Bella Daniela (NZ) M Baker and A Forsman D Oliver
Task Retail Theo Marks Stakes Rosehill Sep 10 Mackintosh (NZ) Pins x Lolly Scramble (NZ) C J Waller J Moreira
Dato' Tan Chin Nam Stakes Moonee Valley Sep 3 Awesome Rock Fastnet Rock x Awesome Planet L and T Corstens S Baster
Mitty's Racing Colours McEwen Moonee Valley Sep 3 Wild Rain Manhattan Rain x North Flower M A Kavanagh S Baster
Fitzy & Wippa's Fast & Furious Randwick Sep 3 Foxplay Foxwedge x Butters (USA) C J Waller J Bowman
Tatts Club Chelmsford Stakes Randwick Sep 3 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Tattersalls Club Tramway Stks Randwick Sep 3 Hauraki Reset x Youthful Presence J A O'Shea J B McDonald
Mta Run To The Rose Rosehill Aug 27 Astern Medaglia D'Oro x Essaouira J A O'Shea J B McDonald
Alpha Flight Silver Shadow Randwick Aug 20 Omei Sword High Chaparral x Irish Lights C J Waller B Avdulla
Warwick Stakes Randwick Aug 20 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Back To Caul. P.B. Lawrence Caulfield Aug 13 Miss Rose De Lago Encosta De Lago x Crimson Dawn (GB) D T O'Brien D Oliver
Foxbridge Plate Te Rapa Aug 13 Saracino (NZ) Per Incanto x Bella Daniela (NZ) M Baker and A Forsman L J Allpress
Chairman's Trophy Singapore Aug 7 Quechua (ARG) Pure Prize x Queen Cabaret (BRZ) P Shaw C W Brown
Mark Moran Missile Stakes Randwick Aug 6 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden B Shinn
Wallaceville Wellington Cup Trentham Jan 21 Savaria (NZ) Savabeel x Amathea (NZ) R J Bergerson H S Tinsley
Trentham Stakes Trentham Jan 14 Sampson (NZ) Dubai Destination x Magic Star H W Mathews B R Jones
Anniversary Stakes Trentham Jan 14 Seize The Moment (NZ) Pins x Dancing Mistress (NZ) S B Marsh M Cameron
Gosford Rsl Belle Of The Turf Gosford Jan 13 Imposing Lass (NZ) Makfi x Imposingly Bjorn Baker J R Collett
The Bauhinia Sprint Trophy Sha Tin Jan 8 Amazing Kids (NZ) Falkirk x Cadence (NZ) J J Size J Moreira
The January Cup Happy Valley Jan 4 Harbour Master (USA) Mizzen Mast x Geographic (USA) J Moore Z Purton
Eclipse Stakes Ellerslie Jan 1 Hasahalo (NZ) Savabeel x Halloween S J McKee S C Spratt
City Of Auckland Cup Ellerslie Jan 1 St Jean (IRE) Teofilo x Oriental Fashion (IRE) D Logan and C Gibbs J Parkes
Standish Hcp Flemington Jan 1 Odyssey Moon Snitzel x Run To The Moon (USA) R W Smerdon N Callow
The Chinese Club Challenge Cup Sha Tin Jan 1 Blizzard Starcraft x Stormy Choice P Yiu J Moreira
New Year Cup Singapore Jan 1 Guru-Guru (NZ) Faltaat x New Height D Koh I Azhar
La Trice Classic Ascot Dec 31 Cosmic Storm Street Sense x Stormy Nova G and A Williams W Pike
Lilivale Stud B.J. McLachlan Eagle Farm Dec 31 Ours To Keep Seidnazar x Picabelle Chris Munce D J Browne
Brc Vo Rogue Plate Eagle Farm Dec 31 Winning Rupert Written Tycoon x Winaura Bjorn Baker J Lloyd
Summer Cup Randwick Dec 26 Red Excitement Excites x Red Obsession G A Ryan A Hyeronimus
Hotel Coachman Manawatu Cup Awapuni Dec 18 Jacksstar (NZ) Zed x Star Guest (NZ) G R Vile A B Collett
A.J. Scahill Stakes Ascot Dec 10 Vega Magic Lope De Vega x Admirable S R Casey Jake Casey
Eulogy Stakes Awapuni Dec 10 Volpe Veloce Foxwedge x Bardego G N Richardson J Parkes
Waikato Cup Te Rapa Dec 10 Lizzie L'amour (NZ) Zabeel x Sabia (FR) M Baker and A Forsman M Cameron
Colonial Chief Stakes (Syn) Singapore Dec 4 Daniel (NZ) Guillotine x Tina (NZ) L K Laxon G Boss
Ipg Connect George Moore Stks Eagle Farm Dec 3 Most Important I Am Invincible x Orange Marmalade (NZ) T J Gollan R Fradd
J.A. Russell Ltd Concorde Hcp Ellerslie Dec 3 Natuzzi (NZ) Coats Choice x Monsanto (NZ) P, D Williams and P Richards V A Colgan
Steel Builders Festival Stakes Rosehill Dec 3 Sweet Redemption Snitzel x Redeeming Lass G Waterhouse and A Bott B Avdulla
Eagle Technology Stakes Ellerslie Nov 26 Coldplay (NZ) Savabeel x Forty Two Below (NZ) M Baker and A Forsman C J Grylls
Lucia Valentina Wellington Stk Otaki Nov 25 Lincoln Blue (NZ) Savabeel x Prickle (NZ) Ms L Latta M Tanaka
Ssangyong Counties Cup Pukekohe Park Nov 19 Chocante (NZ) Shocking x Strictly Maternal (NZ) S B Marsh C J Grylls
Breast Cancer-W.A. C'ship Stks Ascot Nov 12 Samovare Savabeel x Sambar D L Morton B Parnham
R.J. Peters Stakes Ascot Nov 12 Scales Of Justice Not A Single Doubt x Beymatilla L Smith P Harvey
Heineken-Colonel Reeves Stakes Ascot Nov 12 Vega Magic Lope De Vega x Admirable S R Casey Jake Casey
C'church Casino 153rd N.Z.Cup Riccarton Park Nov 12 Pump Up The Volume (NZ) Savabeel x Nat The Brat (NZ) R R Manning K A McCulloch
Kevin Heffernan Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Lucky Hussler Husson x Talaq Dancer D K Weir B Rawiller
Yarramalong R.C. Sandown Stks Sandown-Hillside Nov 12 Redkirk Warrior (GB) Notnowcato x Flag (GB) D and B Hayes and T Dabernig Craig Williams
Le Pine Funerals Summoned Stks Sandown-Hillside Nov 12 Silent Sedition War Chant x Fiorentina Andrew Noblet Craig Williams
Mypunter.Com Eclipse Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Turnitaround Hard Spun x Devon Dancer M J Williams J Bowman
Valachi Downs Breeders Stakes Riccarton Park Nov 9 First Serve (NZ) Swiss Ace x Fuar (NZ) M and M Pitman S L Wynne
Lindauer Stewards Stakes Riccarton Park Nov 9 Reilly Lincoln (NZ) Pins x Wailea Miss (NZ) Ms L Latta R J Myers
The Sa Sa Ladies' Purse Sha Tin Nov 6 Horse Of Fortune (SAF) Stronghold x Sweet Virginia (SAF) A T Millard K Teetan
Maribyrnong Plate Flemington Nov 5 Aspect Pluck x Innishbeg Tony McEvoy K McEvoy
Queen Elizabeth Stakes Flemington Nov 5 Francis Of Assisi (IRE) Danehill Dancer x Queen Cleopatra (IRE) Charlie Appleby W Buick
L'oreal Paris Stakes Flemington Nov 3 Rageese Street Cry x Rabsha D K Weir Damian Lane
Crown Resorts Plate Flemington Nov 3 Spright Hinchinbrook x Dashoff G L Frazer K McEvoy
Omf Stakes Ellerslie Nov 1 Saint Emilion (NZ) Mastercraftsman x Roseario (NZ) M Baker and A Forsman M Cameron
Hong Kong Jockey Club Stakes Flemington Nov 1 Artistry Shamardal x Lady Peony P and P Snowden J Bowman
Ottawa Stakes Flemington Nov 1 Invincible Star I Am Invincible x Romany Flyer G Waterhouse and A Bott J Moreira
El Dorado Classic Singapore Oct 30 Bahana (NZ) Elusive City x Khales (NZ) S Gray V Duric
Seacorp-Asian Beau Stakes Ascot Oct 29 Heart Starter Domesday x Flaming Heart G and A Williams W Pike
Prince Of Wales Stakes Ascot Oct 29 Rock Magic Redoute's Choice x Rockabubble Chris Gangemi Jarrad Noske
The Carbine Club Stakes Flemington Oct 29 Comin' Through Fastnet Rock x Mica's Pride C J Waller M J Walker
Lexus Stakes Flemington Oct 29 Oceanographer (GB) Sea The Stars x Que Puntual (ARG) Charlie Appleby K McEvoy
Sensis Stakes Flemington Oct 29 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D and B Hayes and T Dabernig J Moreira
Jayco Bendigo Cup Bendigo Oct 26 Francis Of Assisi (IRE) Danehill Dancer x Queen Cleopatra (IRE) Charlie Appleby K McEvoy
Telstra Phonewords Stakes Moonee Valley Oct 22 Archives Helmet x Preserve J A O'Shea J B McDonald
Merlin Garage Door Openers Moonee Valley Oct 22 Kaniana Canny Lad x St Anna D K Weir Damian Lane
Thompson Hcp Trentham Oct 22 Bel Sorriso (NZ) Keeper x Balbeel (NZ) G L Searle J Parkes
Bet365 Geelong Cup Geelong Oct 19 Qewy (IRE) Street Cry x Princess Nada (GB) Charlie Appleby K McEvoy
Saas Fee Stakes Singapore Oct 16 Spanish Bay Nadeem x Belle Jest J Peters N Juglall
Sweynesse Stakes Arawa Park Oct 15 Scapolo (NZ) Bachelor Duke x Kadesa (NZ) K T Myers S C Spratt
Northerly Stakes Ascot Oct 15 Lite'n In My Veins Henrythenavigator x Beauty World F R Kersley S Parnham
N.Z. Bloodstock Ethereal Stks Caulfield Oct 15 Eleonora (NZ) Makfi x Sopra Tutto (NZ) M Baker and A Forsman D Oliver
Ladbrokes Classic Caulfield Oct 15 Good Standing Artie Schiller x Elahi James Cummings B Shinn
Priceline Pharmacy Coongy Cup Caulfield Oct 15 Vanbrugh Encosta De Lago x Soho Secret C J Waller B Melham
Ladbrokes Moonga Stakes Caulfield Oct 15 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir B Rawiller
Nivison Stakes Randwick Oct 15 Egyptian Symbol Stratum x Our Egyptian Raine (NZ) Bjorn Baker J R Collett
Nick Johnstone Ladies Day Vase Caulfield Oct 12 Euro Angel (NZ) Rip Van Winkle x Polish Princess (GB) M, W and J Hawkes D Dunn
Catanach's Blue Sapphire Stks Caulfield Oct 12 Flying Artie Artie Schiller x Flying Ruby M G Price D Oliver
Thoroughbred Club Stakes Caulfield Oct 8 Hear The Chant Nicconi x Quietzer D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Cape Grim Beef Steaks Caulfield Oct 8 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D and B Hayes and T Dabernig J B McDonald
Rich Hill Stud Breeders Stakes Hawera Oct 8 Underthemoonlight (NZ) El Hermano x Midnight Dip (NZ) Ms K McQuade Timothy Johnson
Tab Angst Stakes Randwick Oct 8 Dixie Blossoms Street Sense x Whistle Dixie (NZ) R J Quinton Tim Clark
The Bart Cummings Flemington Oct 2 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott D Oliver
G R Kelt Mem. Spring Sprint Hastings Oct 1 Ringo (NZ) Fastnet Rock x Akris (NZ) M P Breslin H S Tinsley
Apn Outdoor Craven Plate Randwick Oct 1 It's Somewhat (USA) Dynaformer x Sometime (IRE) J A O'Shea J B McDonald
The National Day Cup Sha Tin Oct 1 Amazing Kids (NZ) Falkirk x Cadence (NZ) J J Size B Prebble
The Celebration Cup Sha Tin Oct 1 Joyful Trinity (IRE) Zanzibari x Bargouzine (USA) J Moore J Moreira
The Sporting Globe Jra Cup Moonee Valley Sep 30 Real Love Desert King x Flaming Heart D K Weir B Rawiller
Ladbrokes Caulfield Gneas Prel Caulfield Sep 24 Sacred Elixir (NZ) Pour Moi x Baltika (NZ) A W Pike Damian Lane
Bonecrusher Stakes Ellerslie Sep 24 The Soultaker (NZ) Iffraaj x Miranda Miss (NZ) D Logan and C Gibbs M R Du Plessis
Colin Stephen Queen's Cup Rosehill Sep 24 Allergic Street Cry x Cajou J A O'Shea J B McDonald
Schweppes Gloaming Stakes Rosehill Sep 24 Veladero Medaglia D'Oro x Stacked C J Waller R Hutchings
1print Scarborough Stakes Moonee Valley Sep 23 Selenia Not A Single Doubt x Lunar Lady R D Griffiths Jye McNeil
Committee's Prize Singapore Sep 18 Twickenham Artie Schiller x Lady Migaloo S Gray V Duric
Naturalism Stakes Caulfield Sep 17 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher Nicholas Hall
Ladbrokes Odds Boost How Now Caulfield Sep 17 Secret Agenda Not A Single Doubt x Negotiate M G Price D Oliver
H.Bay Breeders Gold Trail Stks Hastings Sep 17 Honey Rider (NZ) Pins x Southern Heights (NZ) M Baker and A Forsman M T Coleman
Bill Ritchie Hcp Randwick Sep 17 Sons Of John Oratorio x Mountain Echo Jason Attard B Shinn
Australian Bloodstock Cameron Beaumont Sep 16 Chetwood Exceed And Excel x Eldarin J A O'Shea Tim Clark
X X X X Gold Newcastle Cup Beaumont Sep 16 Sacred Master (NZ) Mastercraftsman x Trickle (NZ) C J Waller J Bowman
Yarraman Park Tibbie Stakes Beaumont Sep 16 Spirit Bird (NZ) Savabeel x Press Leak (USA) James Cummings G Schofield
Merial Ancare Marton Mile Awapuni Sep 10 Gypsy Fair (NZ) Falkirk x Gypsy Moth (NZ) S A Sharrock S L Wynne
Sheraco Stakes Rosehill Sep 10 Heavens Above Street Cry x Reggie (NZ) T R Martin T Angland
Kingston Town Stakes Rosehill Sep 10 McCreery (GB) Big Bad Bob x Dolma (FR) C J Waller J Moreira
Jumbo Jet Trophy Singapore Sep 4 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
James Boag's Concorde Stakes Randwick Sep 3 Felines Conatus x Jellicles K A Lees J R Collett
Daily Telegraph Ming Dynasty Randwick Sep 3 Swear Redoute's Choice x Crossyourheart (NZ) M, W and J Hawkes Tommy Berry
H.D.F. McNeil Stakes Caulfield Aug 27 Defcon Choisir x Nuclear Force P and P Snowden D Dunn
Ladbrokes Cockram Stakes Caulfield Aug 27 Ocean Embers Beneteau x Burningwood (USA) Shea Eden D Dunn
The Resimax Heath 1100 Stakes Caulfield Aug 27 Redzel Snitzel x Millrich P and P Snowden M Zahra
Garden City Trophy Singapore Aug 21 Rafaello Oratorio x Born Bold P Shaw N Juglall
Primo Smallgoods Up And Coming Randwick Aug 20 Divine Prophet Choisir x Prophet Jewel M, W and J Hawkes Tommy Berry
Forum Group Toy Show Qlty Randwick Aug 20 Pearls Exceed And Excel x Accessories (GB) J A O'Shea B Avdulla
Bob Ingham Show County Qlty Randwick Aug 20 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden K McEvoy
Winslow Group Quezette Stakes Caulfield Aug 13 I Am A Star (NZ) I Am Invincible x Star Band (USA) S P Nichols S R King
Ks Environmental Vain Stakes Caulfield Aug 13 Russian Revolution Snitzel x Ballet D'Amour (USA) P and P Snowden M Zahra
Smithfield Rsl San Domenico Rosehill Aug 13 Star Turn Star Witness x Golden Delicious M, W and J Hawkes Tommy Berry
Aurie's Star Hcp Flemington Aug 6 Sooboog Snitzel x Monte Rosa D K Weir M J Dee
David R Coles Am Spring Stakes Morphettville Aug 6 Beirut Lonhro x Leica Light Henry Dwyer Jacob Rule
Estar 119th Winter Cup Riccarton Park Aug 6 Miss Three Stars (NZ) Perfectly Ready x Missy (NZ) A T Beckett S L Wynne
Kevin Sharkie Hobart Guineas Hobart Jan 22 Northwest Passage So You Think x Danevade G Waterhouse and A Bott A Hyeronimus
Liquorland Gore Guineas Gore Jan 21 Raise You Ten (NZ) Raise The Flag x Molly Malone (NZ) B and S Anderton C R Barnes
Tatt's Club Carrington Stakes Randwick Jan 21 Ecuador (NZ) High Chaparral x Bak Da Princess (NZ) G Waterhouse and A Bott A Hyeronimus
Miss Andretti Stakes Ascot Jan 14 Volkoff Time Thief x Stormarama G A Crispin J Whiting
Chester Manifold Stakes Flemington Jan 14 Grande Rosso Written Tycoon x Jestemma D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
De Bortoli Takeover Target Gosford Jan 13 Kuro (NZ) Denman x Distinctive Lass Joseph Pride J Parr
Gosford Quarries Gosford Cup Gosford Jan 13 Red Excitement Excites x Red Obsession G A Ryan A Hyeronimus
Gallagher Marton Cup Trentham Jan 7 Alinko Prince (NZ) Alamosa x Shinko Princess (NZ) F J Auret J Parkes
Cascade Draught Tas Guineas Hobart Jan 6 Hot Dipped Written Tycoon x Galvanized Brendan McShane B Muhcu
Tattersalls Club Cup Randwick Jan 2 Destiny's Kiss Power Of Destiny x A Fairy's Kiss (NZ) Joseph Pride B Avdulla
Bagot Hcp Flemington Jan 1 Annus Mirabilis (IRE) Montjeu x Love Me True (USA) S J Webb Regan Bayliss
Schweppes-Summer Scorcher Ascot Dec 31 Potent Secret Secret Remedy x Simmo's Speedstar Roy Rogers Jerry Noske
Canterbury Classic Canterbury Dec 31 Le Cordon Bleu Snitzel x Ultimate Fever M, W and J Hawkes C Reith
Magic Millions Bernborough Hcp Eagle Farm Dec 31 Cylinder Beach (NZ) Showcasing x Queen's Colours (GB) Desleigh Forster J Byrne
Gopher Coffee Falvelon Qlty Eagle Farm Dec 31 Hidden Pearl Hidden Dragon x Panama B J Lockwood B Pengelly
Ubet Nudgee Qlty Eagle Farm Dec 31 Kinshachi Commands x Nagoya J A O'Shea J Lloyd
The Craigmore Timaru Cup Timaru Dec 28 Tommy Tucker (NZ) Gallant Guru x Lady Vital (NZ) B and S Anderton J R Lowry
Swettenham Stud Lord Stakes Caulfield Dec 26 Kenjorwood Snippetson x Flying Diva D K Weir B Rawiller
Ian McLeod Christmas Stakes Caulfield Dec 26 Lucky Liberty Statue Of Liberty x Warcraft Henry Dwyer Ms Michelle Payne
Hallmark Stud Hcp Ellerslie Dec 26 Speech Craft Oratorio x Chaleur (NZ) T L Riddell J K Riddell
Adelaide Galvanising Xmas Hcp Morphettville Dec 26 Casino Wizard Any Given Saturday x Casino Nights L A Creek J Holder
Bp2go Alco Mosgiel Stakes Wingatui Dec 26 Batman (NZ) Falkirk x Zuri (NZ) N F Ridley Ms K Williams
A.T.A. Stakes Ascot Dec 24 Star Exhibit Statue Of Liberty x Star Encounter G Durrant and J Miller G L Smith
Kevin Sharkie Tasmanian Stakes Launceston Dec 21 Admiral Mossman x Reunification Barry Campbell L Currie
Starstruck Classic Ascot Dec 17 Cosmic Storm Street Sense x Stormy Nova G and A Williams W Pike
Intl. Interior Calaway Gal Doomben Dec 17 Champ Elect Choisir x Champalou Chris Munce D J Browne
Pps Furniture Sol. Bris. Hcp Doomben Dec 17 Man Of His Word Lope De Vega x Mandalina Bruce Hill J Lloyd
Lexy Group Lough Neagh Stakes Doomben Dec 17 Most Important I Am Invincible x Orange Marmalade (NZ) T J Gollan R Fradd
97.3 Fm Phelan Ready Stakes Doomben Dec 17 Ours To Keep Seidnazar x Picabelle Chris Munce D J Browne
South Pacific Laundry Bribie Doomben Dec 17 Straturbo Stratum x Weekend Gossip G Portelli Anthony Allen
Delfina's Bistro Gold Edition Doomben Dec 17 Winning Rupert Written Tycoon x Winaura Bjorn Baker J Lloyd
Fugen Christmas Cup Randwick Dec 17 Destiny's Kiss Power Of Destiny x A Fairy's Kiss (NZ) Joseph Pride J Parr
Green Opt. Racing Razor Sharp Randwick Dec 17 The Monstar California Dane x Sirocco Mist B F Cavanough Tommy Berry
Race 4 Life 3yo Salver Ellerslie Dec 11 Lincoln Blue (NZ) Savabeel x Prickle (NZ) Ms L Latta M Tanaka
Japan Racing Assoc. Trophy Ascot Dec 10 Kia Ora Koutou Blackfriars x Kia Ora Miss G Durrant and J Miller Joseph Azzopardi
R.S. Crawford Stakes Ascot Dec 10 Malibu Style Magnus x Origami N D Parnham Chris Parnham
Peak Sports & Spine Mode Plate Eagle Farm Dec 10 Eckstein I Am Invincible x Comrie Kurt Goldman Ms H E Poland
Canadian Club Just Now Hcp Eagle Farm Dec 10 Ravi Redoute's Choice x Mambo In Freeport (USA) P and P Snowden K McEvoy
City Of Marion Stakes Morphettville Dec 10 Cavaloce Testa Rossa x Refit Will Clarken Todd Pannell
J Swap Contractors Sprint Te Rapa Dec 10 Thee Auld Floozie (NZ) Mastercraftsman x Thee Auld Hussie (NZ) S B Marsh D S Johnson
Mitsubishi Conquering Wfa Launceston Dec 7 Admiral Mossman x Reunification Barry Campbell L Currie
Sir Ernest Lee-Steere Classic Ascot Dec 3 Lusaha More Than Ready x Rose Of Hallowell D L Morton J Bowman
Jungle Dawn Classic Ascot Dec 3 Silverstream Al Maher x Speedy Bell G and A Williams D Oliver
Schneider Elect. Mufhasa Stks Ellerslie Dec 3 Romancer (NZ) Redwood x Romantically D Logan and C Gibbs V A Colgan
Superior Food Pakenham Cup Pakenham Park Dec 3 Pilote D'Essai (GB) Oasis Dream x Plante Rare (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Starlight Stakes Rosehill Dec 3 Kuro (NZ) Denman x Distinctive Lass Joseph Pride J Ford
Atc Cup Rosehill Dec 3 Malice Teofilo x Aforethought J A O'Shea J Doyle
Tabtouch - Tattersall's Cup Ascot Nov 26 Respondent Haradasun x Avenida Madero F R Kersley Chris Parnham
Sky Racing Tatt's Recognition Eagle Farm Nov 26 Cylinder Beach (NZ) Showcasing x Queen's Colours (GB) Desleigh Forster Luke Tarrant
Colin McAlpine Am Mem. Classic Eagle Farm Nov 26 Elegant Composure Bradbury's Luck x Marsh Harrier (USA) Chris Anderson L V Cassidy
Trevor Eagle Memorial 3yo Ellerslie Nov 26 Top Prospect (NZ) Swiss Ace x Princess Carolina R D Collett A B Collett
Chainey's Panasonic Levin Stks Otaki Nov 25 North And South (NZ) Strategic Image x Island Time (NZ) Ms L Latta R J Hannam
Bet365 Kilmore Cup Kilmore Nov 20 Hazzabeel (NZ) Zabeel x Miss Avalon (IRE) C Maher M J Dee
Tabtouch - Placid Ark Stakes Ascot Nov 19 Caipirinha Nicconi x Prostar Simon Miller Joseph Azzopardi
Carbine Club Of W.A. Stakes Ascot Nov 19 Chocolate Holic Blackfriars x World Famous G and A Williams D Oliver
Crown - Jungle Mist Classic Ascot Nov 19 Cosmic Storm Street Sense x Stormy Nova G and A Williams W Pike
Ballarat Cup Ballarat Nov 19 Pilote D'Essai (GB) Oasis Dream x Plante Rare (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Ubet Keith Noud Qlty Eagle Farm Nov 19 Too Good To Refuse Rothesay x Alyssa Jean Desleigh Forster J Byrne
Haunui Farm Counties Bowl Pukekohe Park Nov 19 Shezhardtocatch (NZ) Elusive City x Party Queen (NZ) B Wallace and A Peard G L Cooksley
Murdoch Newell Stakes Pukekohe Park Nov 19 Talaria (NZ) O'Reilly x Alberton Princess (NZ) P, D Williams and P Richards M R Du Plessis
Wordsmith Newmarket Hcp Launceston Nov 16 Tshahitsi Clangalang x Kita Ryokan Chris Crook and Imogen Miller Damien Thornton
Evoke Media-Ascot Gold Cup Ascot Nov 12 Tonto Onemorenomore x Grier Garsonne L P Luciani J Brown
Barneswood Farm Welcome Stakes Riccarton Park Nov 12 Prom Queen (NZ) Super Easy x Finishing School K and L Rae A B Collett
Merson Cooper Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Arctic Angel Hard Spun x Icy Maiden M Ellerton and S Zahra Chris Symons
Oti Racing Doveton Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Husson Eagle Husson x Tie Me Up Patrick Payne Ms Michelle Payne
Dandenong Twilight Glow Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Prompt Response Beneteau x Prompt G Waterhouse and A Bott D Oliver
Ladbrokes Sandown Cup Sandown-Hillside Nov 12 Qewy (IRE) Street Cry x Princess Nada (GB) Charlie Appleby K McEvoy
Fairetha Stakes Ascot Nov 5 Saul's Special Charge Forward x Cortina Gal D L Morton B Parnham
Hilton Stakes Flemington Nov 5 Souchez Lonhro x Vimy J A O'Shea J B McDonald
Pegasus Hcp Riccarton Park Nov 5 Lady Zafira (NZ) Iffraaj x Mary Robinson (NZ) J G Bary M R Du Plessis
Gold Club Metropolitan Trophy Riccarton Park Nov 5 Nymph Monte (NZ) Tavistock x Grove Nymph (NZ) G N Nicholson D S Johnson
Legacy Lodge Sprint Te Rapa Nov 5 Start Wondering (NZ) Eighth Wonder x Roseanbar (NZ) E and J Rayner J Parkes
Tcl Quhd Tv Stakes Flemington Nov 3 Anaheim Fastnet Rock x Asmahan T Busuttin and N Young B Melham
Mumm Stakes Flemington Nov 3 Redzel Snitzel x Millrich P and P Snowden B Shinn
Lander Toyota Ladies Day Cup Hawkesbury Nov 3 Famous Seamus (NZ) Elusive City x Clinique (NZ) N Mayfield-Smith J Ford
Toll-Burgess Queen Stakes Ascot Nov 1 Ellicazoom Testa Rossa x Ellicorsam N D Parnham S Parnham
James Boag's Premium Stakes Flemington Nov 1 Fabrizio High Chaparral x Desina G Waterhouse and A Bott L Nolen
Mss Security Sprint Flemington Nov 1 Flippant Hinchinbrook x Lady Beckworth P and P Snowden B Shinn
Lexus Hybrid Plate Flemington Nov 1 Jennifer Lynn High Chaparral x Espurante D K Weir B Shinn
Ricoh Feilding Gold Cup Awapuni Oct 29 Pump Up The Volume (NZ) Savabeel x Nat The Brat (NZ) R R Manning E J Farr
XXXX Gold-Northam Cup Northam Oct 23 Chocolate Holic Blackfriars x World Famous G and A Williams W Pike
Ladbrokes Sale Cup Sale Oct 23 First Course Snitzel x Short 'n' Sweep K M Keys Ben Thompson
Arlec Australia-Belgravia Stks Ascot Oct 22 Caipirinha Nicconi x Prostar Simon Miller Joseph Azzopardi
Soliloquy Stakes Ellerslie Oct 22 Astara (NZ) Dalghar x Svita D Logan and C Gibbs S T Collett
Bertocchi Crockett Stakes Moonee Valley Oct 22 Sweet Sherry Bel Esprit x Amoroso L and T Corstens S W Arnold
Canterbury Stakes Riccarton Park Oct 22 Hall Of Fame (NZ) Savabeel x Around The Clock S Autridge and J Richards M Cameron
Spring Classic Riccarton Park Oct 22 Nymph Monte (NZ) Tavistock x Grove Nymph (NZ) G N Nicholson A B Collett
Wellesley Stakes Trentham Oct 22 Gift Of Power (NZ) Power x Capital Diamond (NZ) G and D Rogerson C J Grylls
Emsley Lodge Geelong Classic Geelong Oct 19 Captain Duffy King Cugat x Miss Encosta P Stokes N Callow
Rosemont Stud Stakes Geelong Oct 19 Rockolicious Fastnet Rock x Rock Diva D K Weir D Yendall
Jakkalberry Classic Arawa Park Oct 15 Maygrove Authorized x Lady Zhivago (NZ) M Baker and A Forsman M T Coleman
Barneswood Farm Stakes Ashburton Oct 15 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Crown Lager Alinghi Stakes Caulfield Oct 15 Palazzo Pubblico Conatus x Piazza Del Campo Matthew Smith S W Arnold
Gothic Stakes Caulfield Oct 15 Peacock Lonhro x Iridescente J A O'Shea D Dunn
Programmed Durbridge Stakes Morphettville Oct 15 Cavaloce Testa Rossa x Refit Will Clarken Jamie Kah
City Tattersalls Club Cup Randwick Oct 15 Junoob (GB) Haafhd x Faydah (USA) C J Waller R Hutchings
City Tattersalls Lightning Randwick Oct 15 Spieth (NZ) Thorn Park x Stella Livia (GB) Bryce Heys J Ford
Ainsworth Brian Crowley Stakes Randwick Oct 15 Spright Hinchinbrook x Dashoff G L Frazer J R Collett
Italktravel Caul. Village Stks Caulfield Oct 12 Keen Array Bel Esprit x Moorea D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Carlton Draught M. Bridge Cup Murray Bridge Oct 12 Sandhill Warrior Black Hawk x Star O'War S R Turner P Gatt
Weekend Hussler Stakes Caulfield Oct 8 Chetwood Exceed And Excel x Eldarin J A O'Shea J B McDonald
Inglis Debutant Stakes Caulfield Oct 8 Wait For No One Lonhro x Divine Choice D and B Hayes and T Dabernig S Baster
Hill Smith Stakes Morphettville Oct 8 Pretty Punk Rebel Raider x Reliability L Macdonald and A Gluyas J Bowditch
Poseidon Stakes Flemington Oct 2 Inside Agent (NZ) Stravinsky x Octapussy N A Blackiston M J Walker
Maribyrnong Trial Stakes Flemington Oct 2 Madeenaty Exceed And Excel x Set For Fame D and B Hayes and T Dabernig M Zahra
Paris Lane Hcp Flemington Oct 2 Ulmann Sebring x Darsini D K Weir Damian Lane
Uci Stakes Flemington Oct 2 Wine Bush High Chaparral x Vinavion C J Waller J Bowman
Birthday Stakes Belmont Park Oct 1 Lite'n In My Veins Henrythenavigator x Beauty World F R Kersley S Parnham
Keeneland Gimcrack Stakes Randwick Oct 1 Jorda Exceed And Excel x Montmelo J A O'Shea J B McDonald
Newgate Breeders' Plate Randwick Oct 1 Khan Exceed And Excel x Mandawara (FR) P and P Snowden B Shinn
Tab Dulcify Qlty Randwick Oct 1 Moqueen Uncle Mo x Money Begets Money A J Cummings J R Collett
XXXX Gold - Kalgoorlie Cup Kalgoorlie Sep 25 Cougar Express Danehill Express x Classic Enigma L Smith Aaron Mitchell
Italktravel Harry White Caulfield Sep 24 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott D Oliver
Reginald Allen Qlt Rosehill Sep 24 Zenalicious Choisir x Zenith L J Bridge Tim Clark
Tabtouch-Hannans (Bm86+) Kalgoorlie Sep 22 Socially Unique Vital Equine x Touched By Angels G and A Williams W Pike
Statewest - Boulder Cup Kalgoorlie Sep 18 Don'tgetcaught Dangerous x Loverdale Miss Ben Pearce P Hall
Haunui Farm Karaka Classic Pukekohe Park Sep 18 Admiral (NZ) Align x Pirate Queen (NZ) S Ralph V E Gatu
Fight Cancer Testa Rossa Stks Caulfield Sep 17 Keen Array Bel Esprit x Moorea D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Ubet W H Wylie Hcp Morphettville Sep 17 Illustrious Lad I Am Invincible x Industrious Peter Gelagotis A Darmanin
Penang Trophy (Tokyo City Cup) Morphettville Sep 17 Raw Impulse (GB) Makfi x Marika (GB) D K Weir D Yendall
Schweppes Heritage Stakes Randwick Sep 17 Guard Of Honour Northern Meteor x Victory Cry K A Lees J Bowman
Canterbury Belle Stakes Riccarton Park Sep 17 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Farnley Stakes (Bm85+) Belmont Park Sep 10 Stocks Exceed And Excel x Mesh S R Casey Jake Casey
The Sofitel Flemington Sep 10 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher Craig Williams
Starlight Express Room Stakes Flemington Sep 10 Detective Snitzel x Covertly P and P Snowden Chris Parnham
Cap D'Antibes Stakes Flemington Sep 10 Kentucky Miss Foxwedge x Twelve Pack Shelly (USA) Joseph Pride D Oliver
Goldin Farms M'ville Guineas Morphettville Sep 10 Silvera High Chaparral x Silver Tiara Tony McEvoy Damien Thornton
Tavistock Northland Breeders Ruakaka Sep 10 Heroic Valour Fastnet Rock x Myrrh (NZ) S Autridge and J Richards M Cameron
Mitchelton Wine Atlantic Jewel Moonee Valley Sep 3 Merriest Denman x Merrier D T O'Brien D Oliver
Saj Fruit Supply Stakes Moonee Valley Sep 3 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir Chris Parnham
Hs Dyke Wanganui Guineas Wanganui Sep 3 Highlad High Chaparral x My Lady's Chamber M Baker and A Forsman M Cameron
The O'Leary's Fillies Stakes Wanganui Sep 3 Its Time For Magic (NZ) Per Incanto x Tick Tock Time (NZ) R B Priscott S C Spratt
Mona Lisa Stakes Wyong Sep 2 Fitou Street Cry x Vintner J A O'Shea J B McDonald
Carlton Mid Wyong Gold Cup Wyong Sep 2 Slow Pace (USA) Distorted Humor x Slow Down (USA) K A Lees R Thompson
The Advertiser Balaklava Cup Balaklava Aug 31 Little Akie Akhadan x Double Spirits B C Mueller J Holder
Idyllic Prince Stakes Belmont Park Aug 31 Rock Magic Redoute's Choice x Rockabubble Chris Gangemi Jarrad Noske
Mypunter.Com Heatherlie Stakes Caulfield Aug 27 Great Esteem Redoute's Choice x Park Esteem (IRE) S J Webb Katelyn Mallyon
Premier's Cup Rosehill Aug 27 Sense Of Occasion Street Sense x Saywaan K A Lees Tim Clark
1print Carlyon Stakes Moonee Valley Aug 20 Heatherly Lonhro x Dancing Heather M Ellerton and S Zahra Damian Lane
Essendon Nissan McKenzie Stks Moonee Valley Aug 20 Ken's Dream Dream Ahead x La Bella Rose D K Weir D Yendall
Ubet Penny Edition Stakes Morphettville Parks Aug 20 Rocket Commander Court Command x Pinot Royale W F Francis and G Kent Jamie Kah
Le Petit Rose Rowley Mile Hawkesbury Aug 18 McCreery (GB) Big Bad Bob x Dolma (FR) C J Waller Tommy Berry
Belmont Newmarket Belmont Park Aug 13 First Among Equals Exceed And Excel x Pride Of The Class (NZ) Simon Miller P Harvey
Lister Regal Roller Stakes Caulfield Aug 13 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir Chris Parnham
Randwick City Council Rosebud Randwick Aug 6 Thronum Snitzel x Helena's Secret (USA) G Waterhouse and A Bott Tommy Berry