Show Current Season

Group 1


Group 2


Group 3



 






 


The registered race name for this race is: - MVRC W.S. Cox Plate
           
2015 1 William Hill Cox Plate 2040 Moonee Valley Winx
2014 1 W.S. Cox Plate 2040 Moonee Valley Adelaide
2013 1 Sportingbet Cox Plate 2040 Moonee Valley Shamus Award
2012 1 W.S. Cox Plate 2040 Moonee Valley Ocean Park
2011 1 Tatts W S Cox Plate 2040 Moonee Valley Pinker Pinker
2010 1 W S Cox Plate 2040 Moonee Valley So You Think
2009 1 Tatts Cox Plate 2040 Moonee Valley So You Think
2008 1 W S Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY MALDIVIAN
2007 1 W S Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY EL SEGUNDO
2006 1 W S Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY FIELDS OF OMAGH
2005 1 W S Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY MAKYBE DIVA
2004 1 W S Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY SAVABEEL
2003 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY FIELDS OF OMAGH
2002 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY NORTHERLY
2001 1 W S Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY NORTHERLY
2000 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY SUNLINE
1999 1 W S Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY SUNLINE
1998 1 W S Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY MIGHT AND POWER
1997 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY DANE RIPPER
1996 1 W.S. Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY SAINTLY
1995 1 W.S. Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY OCTAGONAL
1994 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY SOLVIT
1993 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY THE PHANTOM CHANCE
1992 1 W.S. Cox Plate 2040 MOONEE VALLEY SUPER IMPOSE
1991 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY SURFERS PARADISE
1990 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY BETTER LOOSEN UP
1989 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY ALMAARAD
1988 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY OUR POETIC PRINCE
1987 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY RUBITON
1986 1 W.S. Cox Plte 2040 MOONEE VALLEY BONECRUSHER
1985 1 W.S. Cox Plte 2050 MOONEE VALLEY RISING PRINCE
1984 1 W.S. Cox Plte 2050 MOONEE VALLEY RED ANCHOR
1983 1 W.S. Cox Plte 2050 MOONEE VALLEY STRAWBERRY ROAD

  Group 1   Group 2   Group 3   Listed

 
Race Track Date Winner Sire x Dam Trainer Jockey
Ladbrokes C.F. Orr Stakes Caulfield Feb 13 Suavito (NZ) Thorn Park x Queen Cha Cha (NZ) N A Blackiston L Currie
Herbie Dyke Stakes Te Rapa Feb 13 Valley Girl (NZ) Mastercraftsman x Leigh Valley (NZ) Ms D Logan L J Allpress
Nrm Sprint Te Rapa Feb 13 Xtravagant (NZ) Pentire x Axiom (NZ) S R Autridge M Cameron
The Centenary Sprint Cup Sha Tin Jan 31 Aerovelocity (NZ) Pins x Exodus (NZ) P D O'Sullivan Z Purton
Stewards' Cup Sha Tin Jan 31 Giant Treasure (USA) Mizzen Mast x Palisade (USA) Richard Gibson C Soumillon
Hong Kong Classic Mile Sha Tin Jan 24 Sun Jewellery Snitzel x Tan Tat Star J J Size Ryan Moore
Harcourts Thorndon Mile Trentham Jan 23 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
Telegraph Stakes Trentham Jan 16 Adventador (NZ) Fast 'n' Famous x Alpine Beauty (NZ) E G Lowry M Cameron
Levin Classic Trentham Jan 16 Dukedom (NZ) Bachelor Duke x Bianca Bay Steven Cole L J Allpress
Sistema Railway Stakes Ellerslie Jan 1 Ryan Mark (NZ) Thorn Park x Annalee (NZ) J C Morell O P Bosson
Zabeel Classic Ellerslie Dec 26 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
Longines Hong Kong Cup Sha Tin Dec 13 A Shin Hikari (JPN) Deep Impact x Catalina (USA) M Sakaguchi Y Take
Longines Hong Kong Vase Sha Tin Dec 13 Highland Reel (IRE) Galileo x Hveger A O'Brien Ryan Moore
Longines Hong Kong Mile Sha Tin Dec 13 Maurice (JPN) Screen Hero x Mejiro Frances (JPN) Noriyuki Hori Ryan Moore
Longines Hong Kong Sprint Sha Tin Dec 13 Peniaphobia (IRE) Dandy Man x Umlani (IRE) A S Cruz J Moreira
Tabtouch-Kingston Town Classic Ascot Dec 5 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image Grant Williams W Pike
Rydges Captain Cook Stakes Trentham Dec 5 Julinsky Prince (NZ) Darci Brahma x Julinsky Princess (NZ) F J Auret J Parkes
Crown Perth-Winterbottom Stks Ascot Nov 21 Buffering Mossman x Action Annie R L Heathcote D J Browne
James Boag's Premium-Railway Ascot Nov 21 Good Project Not A Single Doubt x Euchre C J Waller Craig Williams
N.Z. B'stock 43rd 1000 Guineas Riccarton Park Nov 14 Risque (NZ) Darci Brahma x So Explicit (NZ) S R Autridge M Cameron
Darley Classic Flemington Nov 7 Delectation Shamardal x Grace And Power (USA) C J Waller J B Mc Donald
Emirates Stakes Flemington Nov 7 Turn Me Loose (NZ) Iffraaj x Indomitable (NZ) M P Baker K Mc Evoy
N.Z. 2000 Guineas Riccarton Park Nov 7 Xtravagant (NZ) Pentire x Axiom (NZ) S R Autridge M Cameron
Crown Oaks Flemington Nov 5 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher D Oliver
Emirates Melbourne Cup Flemington Nov 3 Prince Of Penzance (NZ) Pentire x Royal Successor (USA) D K Weir Ms Michelle Payne
Longines Mackinnon Stakes Flemington Oct 31 Gailo Chop (FR) Deportivo x Grenoble (FR) Antoine De Watrigant B Melham
Coolmore Stud Stakes Flemington Oct 31 Japonisme Choisir x Haiku C J Waller G Schofield
Myer Classic Flemington Oct 31 Politeness Street Sense x Berengaria R W Smerdon D Dunn
Aami Victoria Derby Flemington Oct 31 Tarzino (NZ) Tavistock x Zarzino (NZ) M G Price C Newitt
William Hill Cox Plate Moonee Valley Oct 24 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Windsor Park Plate Trentham Oct 24 Julinsky Prince (NZ) Darci Brahma x Julinsky Princess (NZ) F J Auret J Parkes
Manikato Stakes Moonee Valley Oct 23 Chautauqua Encosta De Lago x Lovely Jubly M, W and J Hawkes Tommy Berry
Bmw Caulfield Cup Caulfield Oct 17 Mongolian Khan Holy Roman Emperor x Centafit (NZ) M P Baker O P Bosson
Ladbrokes Caulfield Stakes Caulfield Oct 10 Criterion (NZ) Sebring x Mica's Pride D Hayes and T Dabernig M J Walker
David Jones Nbcf Toorak Hcp Caulfield Oct 10 Lucky Hussler Husson x Talaq Dancer D K Weir G Boss
Beck Caulfield Guineas Caulfield Oct 10 Press Statement Hinchinbrook x Kaaptive Empress C J Waller J Bowman
Schweppes 1000 Guineas Caulfield Oct 10 Stay With Me Street Cry x Miss Finland D Hayes and T Dabernig D Dunn
Moet & Chandon Spring Champion Randwick Oct 10 Vanbrugh Encosta De Lago x Soho Secret C J Waller G Schofield
Yellowglen Turnbull Stakes Flemington Oct 4 Preferment (NZ) Zabeel x Better Alternative C J Waller J Bowman
Ormond Memorial Hastings Oct 3 Addictive Habit (NZ) Colombia x Chasing The Habit (NZ) L W Somervell S C Spratt
McGrath Agents Metropolitan Randwick Oct 3 Magic Hurricane (IRE) Hurricane Run x Close Regards (IRE) J A O'Shea J B Mc Donald
Coolmore Flight Stakes Randwick Oct 3 Speak Fondly Northern Meteor x Blab Ms G Waterhouse Tommy Berry
The Star 150th Epsom Hcp Randwick Oct 3 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
City Jeep Moir Stakes Moonee Valley Oct 2 Buffering Mossman x Action Annie R L Heathcote D J Browne
Hyland Colours Underwood Stks Caulfield Sep 26 Mourinho Oratorio x Benevolent (NZ) Peter Gelagotis V Duric
Sir Rupert Clarke Stakes Caulfield Sep 26 Stratum Star Stratum x Purely Spectacular (NZ) D K Weir Craig Williams
Colgate George Main Stakes Randwick Sep 19 Kermadec (NZ) Teofilo x Hy Fuji C J Waller G Schofield
Makybe Diva Stakes Flemington Sep 12 Fawkner Reset x Dane Belltar Robert Hickmott D Oliver
De Bortoli Golden Rose Stakes Rosehill Sep 12 Exosphere Lonhro x Altitude J A O'Shea J B Mc Donald
N.Z. Bloodstock Memsie Stakes Caulfield Aug 29 Boban Bernardini x Kenbelle C J Waller G Schofield
Makfi Challenge Stakes Hastings Aug 29 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
SECRETARIAT Arlington Park Aug 15 Highland Reel (IRE) Galileo x Hveger Aidan O'Brien S Heffernan
GERMAN OAKS Dusseldorf Aug 2 Turfdonna (GER) Doyen x Turfaue (GER) Andreas Wohler E Pedroza
Schweppes Rubiton Stakes Caulfield Feb 13 Heatherly Lonhro x Dancing Heather M Ellerton & S Zahra Katelyn Mallyon
Hyland Colours Autumn Stakes Caulfield Feb 13 Mahuta Flying Spur x Vahine (NZ) D K Weir B Rawiller
Ladbrokes Blue Diamond Prel-F Caulfield Feb 13 Samara Dancer (NZ) Hinchinbrook x Ennerdale (GB) P Stokes D Tourneur
Liberty Light Fingers Stakes Randwick Feb 13 Perignon Snitzel x Last Blaze (JPN) G A Ryan Tim Clark
Optus Business Apollo Stakes Randwick Feb 13 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Sir Tristram Fillies Classic Te Rapa Feb 13 Mime (NZ) Mastercraftsman x Maidjeu (NZ) M P Baker M T Coleman
T'bred Nsw Breeders Classic Randwick Feb 6 Amicus Fastnet Rock x Gold Chant C J Waller J Bowman
Darci Brahma Waikato Guineas Te Rapa Feb 6 Rangipo Stryker x Holloway (NZ) A W Pike V A Colgan
Expressway Stakes Rosehill Jan 30 Our Boy Malachi Top Echelon x Rusticate M, W and J Hawkes Tommy Berry
Jeep Australia Stakes Moonee Valley Jan 23 Holler Commands x Shouts J A O'Shea Craig Williams
Wallaceville Wellington Cup Trentham Jan 23 Mister Impatience (GB) Hernando x Katy Nowaitee (GB) M D Moroney S C Spratt
G1x.Com.Au-Perth Cup Ascot Jan 2 Delicacy Al Maher x Simply Wicked Grant Williams P Hall
Rich Hill Mile Ellerslie Jan 1 Hasselhoof (NZ) Tavistock x Alpine (NZ) Ms D Logan M Cameron
Great Northern Gneas Ellerslie Jan 1 Rangipo Stryker x Holloway (NZ) A W Pike V A Colgan
Royal Stakes Ellerslie Jan 1 Sofia Rosa (NZ) Makfi x Bislieri S B Marsh D S Johnson
Cambridge Eight Carat Classic Ellerslie Dec 26 Capella (NZ) Rip Van Winkle x Limerick (NZ) Ms D Guy M R Du Plessis
C.B. Cox Stakes Ascot Dec 19 Delicacy Al Maher x Simply Wicked Grant Williams W Pike
Challenge Stakes Awapuni Dec 19 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock J Parkes
Inglis Villiers Stakes Randwick Dec 12 Happy Clapper Teofilo x Busking Patrick Webster B Avdulla
Cal Isuzu Stakes Te Rapa Dec 12 Stolen Dance (NZ) Alamosa x Songbird (NZ) D G Greene S C Spratt
Wakefield Challenge Stakes Trentham Dec 5 Leading Role (NZ) Darci Brahma x Screen Siren (NZ) G R Vile C W Johnson
Sky Racing-W.A. Guineas Ascot Nov 21 Man Booker Discorsi x Morine D L Morton Jerry Noske
Auckland T'bred Breeders Stks Avondale Nov 21 Soriano (NZ) Savabeel x Call Me Lily (NZ) G A Rogerson G L Cooksley
Bochk Jockey Club Mile Sha Tin Nov 21 Beauty Flame (IRE) Footstepsinthesand x Lucy Diamonds (IRE) A S Cruz G Mosse
Bochk Jockey Club Sprint Sha Tin Nov 21 Gold-Fun (IRE) Le Vie Dei Colori x Goodwood March (GB) Richard Gibson C Soumillon
Longines Jockey Club Cup Sha Tin Nov 21 Military Attack (IRE) Oratorio x Almaaseh (IRE) C Fownes Z Purton
William Hill Sandown Guineas Sandown-Hillside Nov 14 Mahuta Flying Spur x Vahine (NZ) D K Weir B Rawiller
Quayclean Zipping Classic Sandown-Hillside Nov 14 Who Shot Thebarman (NZ) Yamanin Vital x Ears Carol (NZ) C J Waller J B Mc Donald
Stella Artois Tauranga Stakes Tauranga Nov 14 Soriano (NZ) Savabeel x Call Me Lily (NZ) G A Rogerson G L Cooksley
11th Coupland's Bakeries Mile Riccarton Park Nov 11 Addictive Habit (NZ) Colombia x Chasing The Habit (NZ) L W Somervell S C Spratt
Waroa - Lee Steere Stakes Ascot Nov 7 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa Vaughn Sigley G L Smith
Presto Matriarch Stakes Flemington Nov 7 Lucia Valentina (NZ) Savabeel x Staryn Glenn (NZ) K A Lees D Oliver
Mumm Wakeful Stakes Flemington Oct 31 Ambience Street Cry x Miss Right Note (IRE) J A O'Shea J B Mc Donald
Tab.Com.Au Stakes Flemington Oct 31 Eclair Choice California Dane x Bounce P Stokes D Tourneur
James & Annie Sarten Mem Stks Te Rapa Oct 26 Serena Miss (NZ) Iffraaj x Gifted Lass G A Rogerson L G Innes
Premier Bowl Sha Tin Oct 25 Able Friend Shamardal x Ponte Piccolo (NZ) J Moore K Teetan
Oriental Watch Sha Tin Trophy Sha Tin Oct 25 Contentment Hussonet x Jemison J J Size J Moreira
Dilmah Exceptional The Vase Moonee Valley Oct 24 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher D Oliver
Alliance Servs Fillies Classic Moonee Valley Oct 24 My Poppette Snippetson x Brompton's Choice R W Smerdon M Zahra
Moonee Valley Cup Moonee Valley Oct 24 The United States (IRE) Galileo x Beauty Is Truth (IRE) Robert Hickmott J Bowman
Schweppes Crystal Mile Moonee Valley Oct 24 Turn Me Loose (NZ) Iffraaj x Indomitable (NZ) M P Baker O P Bosson
Dilmah Teas Caulfield Sprint Caulfield Oct 17 Eclair Choice California Dane x Bounce P Stokes D Tourneur
Schweppes Tristarc Stakes Caulfield Oct 17 La Passe Street Sense x Pirouettes D K Weir Ms Michelle Payne
Dilmah Teas Caulfield Sprint Caulfield Oct 17 Lumosty Fastnet Rock x Luminous Eyes (IRE) R W Smerdon D Dunn
Schillaci Stakes Caulfield Oct 10 Alpha Miss Lucky Owners x Soiree Girl R W Smerdon Craig Williams
Herbert Power Stakes Caulfield Oct 10 Amralah (IRE) Teofilo x Sharp Mode (USA) Robert Hickmott J Bowman
Tab Edward Manifold Stakes Flemington Oct 4 Badawiya Al Maher x Sayuri San M G Price D Oliver
Gilgai Stakes Flemington Oct 4 Chautauqua Encosta De Lago x Lovely Jubly M, W and J Hawkes D Dunn
Blazer Stakes Flemington Oct 4 La Passe Street Sense x Pirouettes D K Weir Ms Michelle Payne
Hawke's Bay Guineas Hastings Oct 3 Amarula (NZ) Thorn Park x Shortblackmini (NZ) P N McKay S M Mc Kay
Canterbury Bmw Roman Consul Randwick Oct 3 Exosphere Lonhro x Altitude J A O'Shea J B Mc Donald
G1x.Com.Au Premiere Stakes Randwick Oct 3 Terravista Captain Rio x Parfore (NZ) Joseph Pride J Bowman
Strathayr Track Stocks Stakes Moonee Valley Oct 2 Fenway High Chaparral x Deedra Lee and Shannon Hope B Shinn
Jeep Stutt Stakes Moonee Valley Oct 2 Sovereign Nation Encosta De Lago x Sovereign Duchess D Hayes and T Dabernig M J Walker
Schweppes Thousand Gneas Prel. Caulfield Sep 26 Miss Gunpowder Pendragon x Forever Rafter (USA) P Stokes Craig Williams
McDonald House Golden Pendant Rosehill Sep 26 Peeping Redoute's Choice x Miss Marielle R J Quinton S Clipperton
Dyldam Stan Fox Stakes Rosehill Sep 26 Press Statement Hinchinbrook x Kaaptive Empress C J Waller J Bowman
Leonay Plumbing Shannon Stakes Rosehill Sep 26 Vashka Exceed And Excel x Zaroyale (NZ) J A O'Shea S Clipperton
Coolmore Tea Rose Stakes Randwick Sep 19 Pearls Exceed And Excel x Accessories (GB) J A O'Shea S Clipperton
Ascend Sales Hill Stakes Randwick Sep 19 Preferment (NZ) Zabeel x Better Alternative C J Waller J Bowman
Bowermans Furniture The Shorts Randwick Sep 19 Rebel Dane California Dane x Texarcana G Portelli B Avdulla
Let's Elope Stakes Flemington Sep 12 Amicus Fastnet Rock x Gold Chant C J Waller C Newitt
Bobbie Lewis Qlty Flemington Sep 12 Churchill Dancer Churchill Downs x Dark Review D Hayes and T Dabernig M J Dee
Danehill Stakes Flemington Sep 12 Kinglike Exceed And Excel x Royal Glow P G Moody G Boss
Theo Marks Stakes Rosehill Sep 12 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J B Mc Donald
Mitty's McEwen Stakes Moonee Valley Sep 5 Chautauqua Encosta De Lago x Lovely Jubly M, W and J Hawkes D Dunn
Dato' Tan Chin Nam Stakes Moonee Valley Sep 5 The Cleaner Savoire Vivre x Dash Of Scotch M Burles N Callow
Chelmsford Stakes Randwick Sep 5 Complacent Authorized x Insouciance J A O'Shea S Clipperton
Tramway Stakes Randwick Sep 5 Hooked Casino Prince x Absolute Lure John Thompson T Angland
Furious Stakes Randwick Sep 5 Speak Fondly Northern Meteor x Blab Ms G Waterhouse K Mc Evoy
Mta Nsw Run To The Rose Rosehill Aug 29 Exosphere Lonhro x Altitude J A O'Shea S Clipperton
Pro-Ride Warwick Stakes Randwick Aug 22 Royal Descent Redoute's Choice x Mulan Princess (NZ) C J Waller J Bowman
Coolmore Silver Shadow Stakes Randwick Aug 22 Speak Fondly Northern Meteor x Blab Ms G Waterhouse K Mc Evoy
LONSDALE CUP York (GB) Aug 21 Max Dynamite (FR) Great Journey x Mascara (GER) William Mullins L Dettori
Back To Caul. Lawrence Stakes Caulfield Aug 15 Mourinho Oratorio x Benevolent (NZ) D P Blackshaw V Duric
Lisa Chittick Foxbridge Plate Te Rapa Aug 15 Addictive Habit (NZ) Colombia x Chasing The Habit (NZ) L W Somervell S C Spratt
DESMOND STKS Leopardstown Aug 13 Cougar Mountain (IRE) Fastnet Rock x Descant (USA) Aidan O'Brien J P O'Brien
McGrath Agents Missile Stakes Randwick Aug 8 Burbero (NZ) O'Reilly x Royal Remedy Bjorn Baker R Hutchings
The Cup Club T.S. Carlyon Cup Caulfield Feb 13 Burning Front Primus x She's A Knockout D K Weir B Rawiller
Ladbrokes B. Diamond Prel-C&G Caulfield Feb 13 Flying Artie Artie Schiller x Flying Ruby M G Price D Oliver
Kevin Hayes Stakes Caulfield Feb 13 Risque (NZ) Darci Brahma x So Explicit (NZ) D Hayes & T Dabernig Damian Lane
Mypunter.Com Bellmaine Stakes Caulfield Feb 13 Tuscan Sling Danehill Dancer x Firenza D K Weir B Rawiller
Dx Sol. Southern Cross Stakes Randwick Feb 13 Big Money Choisir x Lyn's Money R P Northam R Thompson
Robrick Lodge Triscay Stakes Randwick Feb 13 Sultry Feeling Encosta De Lago x Visual Emotion (USA) James Cummings K Mc Evoy
Fortune Bowl Singapore Feb 9 Quechua (ARG) Pure Prize x Queen Cabaret (BRZ) P Shaw C W Brown
Betfair Exchange Hobart Cup Hobart Feb 8 Up Cups Helike x Rising Art D L Brunton D Pires
Chairman's Stakes Caulfield Feb 6 Extreme Choice Not A Single Doubt x Extremely M G Price D Oliver
Manfred Stakes Caulfield Feb 6 Puritan Beneteau x Mina Jason Warren Nicholas Hall
Eskimo Prince Stakes Randwick Feb 6 Spill The Beans Snitzel x Miss Dodwell G A Ryan Tim Clark
The Centenary Vase Sha Tin Feb 6 Secret Weapon (GB) Choisir x Just Devine (IRE) C H Yip D Whyte
White Robe Lodge Hcp Wingatui Feb 6 The Diamond One Tale Of The Cat x The Jewel (NZ) Claire Anderton D R Bothamley
M.Millions Bow Mistress Trophy Hobart Feb 5 Nautical Niello x Magda Ms N Burke B Rawiller
Widden Stakes Rosehill Jan 30 Honesty Prevails Redoute's Choice x Flavoured Rick Worthington J R Collett
Canonbury Stakes Rosehill Jan 30 Tessera Medaglia D'Oro x Chatoyant J A O'Shea J B Mc Donald
Wellfield Desert Gold Stakes Trentham Jan 30 Duchess Kate (NZ) Savabeel x Royal Prize (NZ) S R Autridge M Cameron
Ladbrokes B.D. Preview (F) Caulfield Jan 26 Sword Of Light New Approach x Joyeuse M Ellerton and S Zahra Damian Lane
Anniversary Hcp Trentham Jan 16 Mabeel (NZ) Savabeel x Ma (NZ) T L Busuttin S C Spratt
Trentham Stakes Trentham Jan 16 Nashville (NZ) Darci Brahma x Royal Kiss (IRE) A M Bull R J Myers
Gosford Rsl Belle Of The Turf Gosford Jan 8 Ammirata Nadeem x Iguana Jo (USA) Joseph Pride S Clipperton
January Cup Happy Valley Jan 6 Flame Hero (NZ) Savabeel x Rhysess (NZ) L Ho K C Leung
Kai-La Trice Classic Ascot Jan 2 Ideal Image More Than Ready x Reflected Image A G Durrant G L Smith
City Of Auckland Cup Ellerslie Jan 1 Decorah (NZ) Pins x Nordic Dancer (NZ) M P Baker O P Bosson
Eclipse Stakes Ellerslie Jan 1 Manolo Blahniq (NZ) Jimmy Choux x Floramour C W Thornton M Cameron
Standish Hcp Flemington Jan 1 Durendal Medaglia D'Oro x Razor Blade M Ellerton and S Zahra Damian Lane
Chinese Club Challenge Cup Sha Tin Jan 1 Multivictory (NZ) Bachelor Duke x Palmy A S Cruz Y T Cheng
Bauhinia Sprint Trophy Sha Tin Jan 1 Not Listenin'tome Dylan Thomas x Flame Of Sydney J Moore Z Purton
New Year Cup Singapore Jan 1 Perfect P (ARG) Perfectperformance x Holly Filly (ARG) N Juglall
Vo Rogue Plate Gold Coast Dec 26 Madotti Falvelon x Mighty Illusion M J Dunn T Angland
B.J. McLachlan Stakes Gold Coast Dec 26 Zelady's Night Out Myboycharlie x Zelady T J Gollan J Byrne
Summer Cup Randwick Dec 26 Mighty Lucky Casino Prince x Buxom Babe F T Cowell Ms K O'Hara
Manawatu Cup Awapuni Dec 19 Weregoingtogetcha Testa Rossa x Sweetness 'n Light (NZ) Nz-David Hayes M R Du Plessis
Colonial Chief Stakes Singapore Dec 13 Best Tothelign (NZ) Align x Dancertina M Kellady
Colonial Chief Stakes Singapore Dec 13 Order Of The Sun Encosta De Lago x Sequin R Woodworth
Lawnmaster Eulogy Stakes Awapuni Dec 12 Coldplay (NZ) Savabeel x Forty Two Below (NZ) M P Baker L J Allpress
Waikato Cup Te Rapa Dec 12 Vavasour (NZ) Redoute's Choice x Our Valpolicella (NZ) P J Williams D S Johnson
Sir Ernest Lee-Steere Classic Ascot Dec 5 Lite'n In My Veins Henrythenavigator x Beauty World F R Kersley D Whyte
Concorde Hcp Ellerslie Dec 5 Statham (NZ) Danroad x Polyana (NZ) S C Lucock C Dell
A.J. Scahill Stakes Ascot Nov 28 Watermans Bay Eternity Range x Parisian Princess D L Morton W Pike
Channel 7 George Moore Stakes Doomben Nov 28 Didntcostalot Danerich x Costi T J Gollan Ms T Harrison
Eagle Technology Stakes Ellerslie Nov 28 Stolen Dance (NZ) Alamosa x Songbird (NZ) D G Greene D S Johnson
Wellington Stakes Otaki Nov 27 Tavago (NZ) Tavistock x Sara Ann (NZ) T L Busuttin D S Johnson
Counties Cup Avondale Nov 21 Vavasour (NZ) Redoute's Choice x Our Valpolicella (NZ) P J Williams D S Johnson
D. Grays Aglink - R.J. Peters Ascot Nov 14 Hazzabeel (NZ) Zabeel x Miss Avalon (IRE) D L Morton Lucy Warwick
Breast Cancer-W A C'ship Stks Ascot Nov 14 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image Grant Williams W Pike
New Zealand Cup Riccarton Park Nov 14 Jimmy Mac (NZ) Zed x Go Annie Go (NZ) G S Andrew L J Allpress
Mypunter.Com Eclipse Stakes Sandown-Hillside Nov 14 Casino Dancer Casino Prince x Nine Covers M F Van Gestel J Winks
Sandown Stakes Sandown-Hillside Nov 14 Charmed Harmony Hussonet x Magic Harmony J D Sadler G Boss
Kevin Heffernan Stakes Sandown-Hillside Nov 14 Famous Seamus (NZ) Elusive City x Clinique (NZ) N Mayfield-Smith K Mc Evoy
Le Pine Funerals Summoned Stks Sandown-Hillside Nov 14 Solicit Street Cry x Princesa G A Ryan K Mc Evoy
Lindauer Stewards Stakes Riccarton Park Nov 11 El Chico (NZ) Stravinsky x Las Chicas Buenas (NZ) M R Pitman J Parkes
Valachi Downs C'bury Breeders Riccarton Park Nov 11 Miss Alice (NZ) Pins x Raining (NZ) J F Parsons C W Johnson
Sa Sa Ladies' Purse Sha Tin Nov 8 Top Act (NZ) O'Reilly x Shemiyra (IRE) A T Millard R D Fourie
Queen's Cup Flemington Nov 7 Dandino (GB) Dansili x Generous Diana (GB) D K Weir B Melham
Racing.Com Maribyrnong Plate Flemington Nov 7 Power Trip Hard Spun x Rada John McArdle Craig Williams
G.H. Mumm Stakes Flemington Nov 5 Pittsburgh Flyer Street Cry x Warning Zone (SAF) Lee and Shannon Hope J B Mc Donald
Gucci Stakes Flemington Nov 5 Secret Agenda Not A Single Doubt x Negotiate M G Price D Oliver
Toll Colonel Reeves Stakes Ascot Nov 3 Rock Magic Redoute's Choice x Rockabubble Chris Gangemi Jarrad Noske
Sofitel Luxury Hotels Stakes Ellerslie Nov 3 Consensus (NZ) Postponed x Kate Cross (NZ) S J McKee A B Collett
Emirates Airline Plate Flemington Nov 3 Concealer Nicconi x Beauty Kit Tony McEvoy Z Purton
Hong Kong Jockey Club Stakes Flemington Nov 3 Scarlet Billows Street Boss x Hushabye Baby D K Weir Craig Williams
Asian Beau Stakes Ascot Oct 31 Real Love Desert King x Flaming Heart A G Durrant W Pike
Guvera Stakes Flemington Oct 31 Disposition Reset x Test Case Lee and Anthony Freedman D Oliver
Lexus Stakes Flemington Oct 31 Excess Knowledge (GB) Monsun x Quenched (GB) Ms G Waterhouse D Dunn
Carbine Club Stakes Flemington Oct 31 Mahuta Flying Spur x Vahine (NZ) D K Weir B Rawiller
2015 Jayco Bendigo Cup Bendigo Oct 28 The Offer (IRE) Montjeu x Valdara (GB) Ms G Waterhouse M J Walker
Prince Of Wales Stakes Ascot Oct 24 Akhedasset Akhenaton x Business Asset D M Luciani G L Smith
G1x.Com.Au Stakes Moonee Valley Oct 24 Coronation Shallan Strategic x Coronation Crystal Brett Scott D W Stackhouse
Telstra Phonewords Stakes Moonee Valley Oct 24 Holler Commands x Shouts J A O'Shea J B Mc Donald
Northerly Stakes Ascot Oct 21 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa Vaughn Sigley G L Smith
William Hill Geelong Cup Geelong Oct 21 Almoonqith (USA) Dynaformer x Bohemian Lady (USA) D Hayes and T Dabernig J B Mc Donald
Lochinver Station Arawa Stakes Arawa Park Oct 17 Ryan Mark (NZ) Thorn Park x Annalee (NZ) J C Morell M T Coleman
N.Z. Bloodstock Ethereal Stks Caulfield Oct 17 Dawnie Perfect Big Brown x Zagalia (NZ) C E Conners J A Cassidy
Ladbrokes Caulfield Classic Caulfield Oct 17 Sacred Eye High Chaparral x Musidora D Hayes and T Dabernig Damian Lane
David Jones Cup Caulfield Oct 17 Stratum Star Stratum x Purely Spectacular (NZ) D K Weir M Zahra
William Hill Moonga Stakes Caulfield Oct 17 Vashka Exceed And Excel x Zaroyale (NZ) J A O'Shea J B Mc Donald
City Tattersalls Club Nivison Randwick Oct 17 Nayeli More Than Ready x Wasimah P and P Snowden J Parr
Nine West Ladies Day Vase Caulfield Oct 14 Miss Rose De Lago Encosta De Lago x Crimson Dawn (GB) D T O'Brien O P Bosson
Cape Grim Beef Steaks Caulfield Oct 10 Politeness Street Sense x Berengaria R W Smerdon M Zahra
Thoroughbred Club Stakes Caulfield Oct 10 Serene Majesty Fastnet Rock x Custard P and P Snowden K Mc Evoy
Rich Hill Stud Breeders Stakes Hawera Oct 10 Kisses (NZ) Iffraaj x La Marmalade M Fraser-Campin T D Thornton
McGrath Agents Angst Stakes Randwick Oct 10 Casino Dancer Casino Prince x Nine Covers M F Van Gestel Ms W Costin
The Bart Cummings Flemington Oct 4 Let's Make Adeal Red Ransom x Let's Get Famous N A Blackiston D Dunn
G R Kelt Memorial Hastings Oct 3 Allez Eagle (NZ) Guillotine x Alleyrun (NZ) A W Pike D S Johnson
Hawkes Bay Breeders Gold Trail Hastings Oct 3 Serious Satire More Than Ready x Zarzuela (NZ) S B Marsh D S Johnson
Apn Outdoor Craven Plate Randwick Oct 3 Complacent Authorized x Insouciance J A O'Shea J B Mc Donald
The Cup Club Jra Cup Moonee Valley Oct 2 Escado Casino Prince x Secret Cause M M Laurie B Melham
The Celebration Cup Sha Tin Oct 1 Contentment Hussonet x Jemison J J Size J Moreira
The National Day Cup Sha Tin Oct 1 Not Listenin'tome Dylan Thomas x Flame Of Sydney J Moore N Callan
Beck Caulfield Gneas Prel. Caulfield Sep 26 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher K Mc Evoy
Bonecrusher Stakes Ellerslie Sep 26 Secret Spirit (NZ) Swiss Ace x Spirit Of Sandford (NZ) L A O'Sullivan C J Grylls
Dilmah Tea Colin Stephen Qlty Rosehill Sep 26 Amelie's Star Testa Rossa x Zazita P G Moody J Parr
Gloaming Stakes Rosehill Sep 26 Vanbrugh Encosta De Lago x Soho Secret C J Waller J Bowman
Champagne Stakes Moonee Valley Sep 25 Take Pride Reward For Effort x Shabtis Murray Johnson Patrick Moloney
M R C Foundation Cup Caulfield Sep 19 Magnapal Magnus x Luxapal T and K O'Sullivan L Currie
William Hill Series Ht-2 Stks Caulfield Sep 19 Politeness Street Sense x Berengaria R W Smerdon M Zahra
Bill Ritchie Hcp Randwick Sep 19 Sadler's Lake High Chaparral x Mingshan C J Waller J A Cassidy
X X X X Gold Newcastle Cup Newcastle Sep 18 Beyond Thankful (IRE) Whipper x Beyond Compare (IRE) C J Waller J Bowman
Coca-Cola Spring Stakes Newcastle Sep 18 Devil Hawk Purrealist x Mollyhawk C J Waller T Angland
Strathayr Cameron Hcp Newcastle Sep 18 Forget Exceed And Excel x Mnemosyne Ms K Waugh K Mc Evoy
Suez Tibbie Stakes Newcastle Sep 18 She's Clean Redoute's Choice x Feather Duster C J Waller J B Mc Donald
Merial Ancare Metric Mile Awapuni Sep 12 Danza Lad (NZ) Woodbury Lad x Danza Daisy (NZ) R P Liefting K A Smith
Irresistible Pool Sheraco Stks Rosehill Sep 12 Catkins Dubawi x Salix Caprea C J Waller J B Mc Donald
Kingston Town Stakes Rosehill Sep 12 Silverball (FR) Kahyasi x Mikalia (FR) C J Waller B Avdulla
J B Cummings Ming Dynasty Qlty Randwick Sep 5 Metallic Crown Northern Meteor x Pegasus Queen C J Waller J A Cassidy
Concorde Stakes Randwick Sep 5 Shiraz Zariz x Moville Slipper Tony McEvoy J Bowman
Theshark.Com.Au Stakes Caulfield Aug 29 Bounding Lonhro x Believe'n'succeed P and P Snowden K Mc Evoy
H.D.F. McNeil Stakes Caulfield Aug 29 Gold Symphony Reward For Effort x Tzaress (NZ) P G Moody G Boss
William Hill Sprint Series Ht Caulfield Aug 29 Madam Gangster Al Maher x Domino Effect Lee and Shannon Hope B Shinn
IRE ST LEG TRL Curragh Aug 23 Order Of St George (IRE) Galileo x Another Storm (USA) Aidan O'Brien S Heffernan
Toy Show Qlty Randwick Aug 22 Amicus Fastnet Rock x Gold Chant C J Waller J Bowman
Sky T'bred Show County Qlty Randwick Aug 22 Decision Time Foreplay x Daunting Thought C E Conners C Reith
Up And Coming Stakes Randwick Aug 22 Shards Medaglia D'Oro x Shatters J A O'Shea J B Mc Donald
Ks Environmental Vain Stakes Caulfield Aug 15 Gold Symphony Reward For Effort x Tzaress (NZ) P G Moody G Boss
Lister Quezette Stakes Caulfield Aug 15 Petits Filous Street Boss x Excellent Lady C Maher D Oliver
Smithfield Rsl San Domenico Rosehill Aug 15 Japonisme Choisir x Haiku C J Waller T Angland
Aurie's Star Flemington Aug 8 Shiraz Zariz x Moville Slipper Tony McEvoy D Oliver
Spring Stakes Morphettville Aug 8 Red Eclipse Red Dazzler x Rosendahl Grant Young Sigrid Carr
Estar 118th Winter Cup Riccarton Park Aug 1 Timy Tyler (NZ) No Excuse Needed x Skite (NZ) K L Tyler J R Lowry
Cyril Flower Stakes Ascot Feb 13 Dream Lifter Danehill Express x Ebony Storm P B Hunter Mitchell Pateman
Business Success Falvelon Qlty Doomben Feb 13 Whiskey Allround All Bar One x Admiral's Affair T J Gollan J Byrne
Huawei Lonhro Plate Randwick Feb 13 Telperion Street Cry x Yavanna J A O'Shea J B Mc Donald
Ubet Thomas Lyons Stakes Hobart Feb 8 Admiral Mossman x Reunification Barry Campbell B Mc Coull
Mitre 10 Elwick Stakes Hobart Feb 8 Gee Gee Double Dee Wordsmith x Josies Double L, D & T Wells Sigrid Carr
Les Lees Strutt Stakes Hobart Feb 8 Sebring Sally Sebring x Donna Amata C J Waller D Oliver
Thoroughbred Breeders' Stakes Tauherenikau Feb 8 Flavigny (NZ) Mastercraftsman x Sharp Point (USA) M D Moroney M R Du Plessis
W.J. Adams Stakes Caulfield Feb 6 Shakespearean Lass Written Tycoon x Eliza Dream P G Carey R Mc Leod
Dunedin Gold Cup Wingatui Feb 6 Kaharau Ad Valorem x Mon Jolie (NZ) K I Rae T R Moseley
Dunedin Casino Dunedin Guineas Wingatui Feb 6 Son Of Maher Al Maher x Dance Hit (NZ) M R Pitman C W Johnson
Schweppes Tasmanian Derby Hobart Feb 5 Jerilderie Letter Bushranger x Pirate's Sirene Adam Trinder A Darmanin
Access Insul. S'coast Cup Sunshine Coast Jan 31 Timeless Prince Casino Prince x Timeless Miss A Newing P Hammersley
Scenic Blast Stakes Ascot Jan 30 Red Ora Due Sasso x Friartriar D L Morton W Pike
Speight's Timaru Stakes Ashburton Jan 30 Madam Victoria (NZ) High Chaparral x Royal Madam (NZ) Ms T Rae R Cuneen
Kensington Stakes Flemington Jan 30 Headwater Exceed And Excel x River Dove M, W and J Hawkes D Dunn
Ladbrokes B.D. Preview (C&G) Caulfield Jan 26 Cohesion Lonhro x Come Hither J A O'Shea B Melham
John Dillon Stakes Caulfield Jan 26 Mighty Like Host x Mighty Fine M G Price C Newitt
Vili's Pies Australia Day Cup Randwick Jan 26 Destiny's Kiss Power Of Destiny x A Fairy's Kiss (NZ) Joseph Pride J R Collett
Nzb Insurance Karaka 3yo Mile Ellerslie Jan 24 Raghu (NZ) Showcasing x Fantasy World (NZ) A W Pike M J Mc Nab
Karaka Million Ellerslie Jan 24 Xiong Feng (NZ) Iffraaj x Stray (NZ) S J McKee D S Johnson
Kevin Sharkie Hobart Guineas Hobart Jan 24 Jerilderie Letter Bushranger x Pirate's Sirene Adam Trinder A Darmanin
Novotel Airport Nudgee Hcp Doomben Jan 23 Tina Melina Jet Spur x Hidden Savings T J Gollan J Byrne
Liquorland Gore Guineas Gore Jan 23 Wafer (NZ) Alamosa x Salada (NZ) M P Breslin D M Walsh
Tattersalls Carrington Stakes Randwick Jan 23 Zin Zan Eddie Zizou x Exclusive Bid Matthew Smith J R Collett
Miss Andretti Stakes Ascot Jan 16 Lucky Street Oratorio x Rumours T M Andrews P Harvey
Chester Manifold Stakes Flemington Jan 16 Tudor Strategic x Skidoodle D C Harrison D Gauci
Marton Cup Awapuni Jan 9 Jimmy Mac (NZ) Zed x Go Annie Go (NZ) G S Andrew L J Allpress
Gos. Quarries Gosford Gold Cup Gosford Jan 8 Destiny's Kiss Power Of Destiny x A Fairy's Kiss (NZ) Joseph Pride J R Collett
De Bortoli Takeover Target Stk Gosford Jan 8 Howmuchdoyouloveme Written Tycoon x Betula Belle C Karakatsanis Ms S Clenton
K Sharkie Tasmanian Guineas Hobart Jan 8 Jerilderie Letter Bushranger x Pirate's Sirene Adam Trinder A Darmanin
Schweppes-Summer Scorcher Ascot Jan 2 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D R Harrison P Carbery
Bagot Hcp Flemington Jan 1 Mujadale Mujahid x Newdale P A Jones S Baster
Tattersalls Club Cup Randwick Jan 1 Vilanova (NZ) Commands x Our Valpolicella (NZ) C J Waller Tommy Berry
The Craigmore Timaru Cup Timaru Dec 28 Tommy Tucker (NZ) Gallant Guru x Lady Vital (NZ) B J Anderton J R Lowry
Swettenham Stud Lord Stakes Caulfield Dec 26 Signoff (IRE) Authorized x Miss Hepburn (USA) D K Weir H Coffey
The Cup Club Christmas Stakes Caulfield Dec 26 Tuscan Sling Danehill Dancer x Firenza D K Weir H Coffey
Hallmark Stud Newmarket Hcp Ellerslie Dec 26 Red Striker (NZ) Red Giant x Megara (NZ) J C Collett S T Collett
Goldmarket Qlty Gold Coast Dec 26 Bachman All American x Ain't Seen Nothin' G A Ryan K Mc Evoy
Adelaide Galvanising X-Mas Hcp Morphettville Dec 26 Justify That King Of Prussia x Duty With Honour G P Moody Josh Cartwright
Canterbury Classic Randwick Dec 26 Cradle Me Easy Rocking x Amphycles (FR) David Pfieffer J R Collett
Bp2go Alco Mosgiel Stakes Wingatui Dec 26 Miss Seton Sands Gonski x Whodat Cugat S J Woodsford R Cuneen
A.T.A. Stakes Ascot Dec 23 Bedamijo Helenus x Gatebender Ms T Itzstein S O'Donnell
Kevin Sharkie Tasmanian Stakes Launceston Dec 23 Admiral Mossman x Reunification Barry Campbell B Mc Coull
Starstruck Classic Ascot Dec 19 Tarquinn Shadow Trade Fair x Penumbra Brett Pope Lucy Warwick
Treasury Casino/Bernborough Doomben Dec 19 Centre Pivot More Than Ready x Waterwise (NZ) J G Sargent B Shinn
Bmw 3yo Salver Ellerslie Dec 13 Thunder Down Under Street Sense x River Dreaming (IRE) S Ralph L G Innes
Werribee Cup Werribee Dec 13 Tall Ship (IRE) Sea The Stars x Magical Romance (IRE) D K Weir B Rawiller
Jones Retail Lough Neagh Stks Doomben Dec 12 Fontelina Testa Rossa x Decipher T J Gollan J Byrne
Star Liquor Gold Edition Plate Doomben Dec 12 Sold For Song Collate x Buena Chava (NZ) K R Kemp James Orman
H G Retail Phelan Ready Stakes Doomben Dec 12 Sundance I Am Invincible x Pacific Dreams A J Edmonds J Lloyd
The Groove Train Calaway Gal Doomben Dec 12 Zelady's Night Out Myboycharlie x Zelady T J Gollan J Byrne
Green Options Razor Sharp Hcp Randwick Dec 12 Cradle Me Easy Rocking x Amphycles (FR) David Pfieffer J R Collett
Avijohn Contracting Xmas Cup Randwick Dec 12 Sir John Hawkwood (IRE) Sir Percy x Athene (IRE) David Vandyke B Spriggs
J Swap Contractors Sprint Te Rapa Dec 12 Natuzzi (NZ) Coats Choice x Monsanto (NZ) P S Richards C W Johnson
Mitsubishi Conquering Wfa Launceston Dec 9 Admiral Mossman x Reunification Barry Campbell B Mc Coull
Ascend Sales Trophies-Aquanita Ascot Dec 5 Arcadia Dream Domesday x Arcadia Grant Williams W Pike
G.A. Towton Cup Ascot Dec 5 Dust Me Off Trade Fair x Lust For Dust P D Tapper Chris Parnham
Jungle Dawn Classic Ascot Dec 5 Ideal Image More Than Ready x Reflected Image A G Durrant W Pike
R.S. Crawford Stakes Ascot Dec 5 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D R Harrison P Carbery
Bus Supply Partners Just Now Doomben Dec 5 Slots Casino Prince x Serein Grant Marshall Lester Grace
Bus Indus Council Brisbane Hcp Doomben Dec 5 Traveston Girl Flying Spur x Milande T J Gollan Ms T Harrison
Quayclean City Of Marion Stks Morphettville Dec 5 Lord Aspen Good Journey x Lady Aspen R W Huxtable M Neilson
City Of Greater Dandenong Stks Sandown-Hillside Dec 5 Wild Rain Manhattan Rain x North Flower M A Kavanagh S Baster
Zetta 1 Mode Plate Doomben Nov 28 Secret Saga Real Saga x Dulacca Diva T J Gollan J Byrne
Trevor Eagle Memorial 3yo Ellerslie Nov 28 Alamer (NZ) Alamosa x Clerio (GB) R C Lang S T Collett
Hq Of Insurance Starlight Stks Rosehill Nov 28 Dublin Lass O'Reilly x Fashion Police P and P Snowden K Mc Evoy
Sky Thoroughbred Festival Stks Rosehill Nov 28 Mighty Lucky Casino Prince x Buxom Babe F T Cowell N Thomas
Tyreel Stud Atc Cup Rosehill Nov 28 Telepathic (NZ) Mossman x Telepathy C J Waller J B Mc Donald
Wanganui Cup Wanganui Nov 28 Madonna Mia (NZ) Red Clubs x Hill Of Hope S A Sharrock D G Bradley
Levin Stakes Otaki Nov 27 Tomorrowland (NZ) Fast 'n' Famous x Needled (NZ) Ms D Guy C J Grylls
Wandong Bus/ Coach Kilmore Cup Kilmore Nov 22 Rhythm To Spare (NZ) Pins x Stanica (NZ) M D Moroney M Zahra
Tattersall's Cup Ascot Nov 21 Dubai Escapade Dubai Destination x Polyandry (USA) J T Warwick Lucy Warwick
G1x.Com.Au-Placid Ark Stakes Ascot Nov 21 Let It Slip Not A Single Doubt x Oopsy Doopsy D S Pearce P Hall
Carbine Club Of W.A. Stakes Ascot Nov 21 Neverland Big Brown x Midnight Special Grant Williams W Pike
Jungle Mist Classic Ascot Nov 21 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D R Harrison P Carbery
Counties Bowl Avondale Nov 21 Caellum (NZ) Fast 'n' Famous x Cheetie (NZ) N P Bishara T D Thornton
Murdoch Newell Stakes Avondale Nov 21 The Soultaker (NZ) Iffraaj x Miranda Miss (NZ) Ms D Logan O P Bosson
Ballarat Cup Ballarat Nov 21 Junoob (GB) Haafhd x Faydah (USA) C J Waller B Rawiller
Tattersall's Arcade Classic Doomben Nov 21 Little Brown Horse Waterford Road x Romantico Ms K Doughty Geoffrey Goold
Tattersall's Recognition Stks Doomben Nov 21 Traveston Girl Flying Spur x Milande T J Gollan Ms T Harrison
Kevin Sharkie Newmarket Hcp Launceston Nov 18 Hellova Street Helike x Butter Street Scott Brunton Dean Holland
One Key Resources Keith Noud Doomben Nov 14 Steel Zip Canadian Silver x Zip P Duff J Lloyd
Welcome Stakes Riccarton Park Nov 14 Sassy 'n' Smart Smart Missile x Panorama Ridge (USA) S R Autridge M Cameron
William Hill Sandown Cup Sandown-Hillside Nov 14 Almoonqith (USA) Dynaformer x Bohemian Lady (USA) D Hayes and T Dabernig M J Walker
City Of Greater Dandenong Stks Sandown-Hillside Nov 14 Indarra (NZ) Stravinsky x Clarissa (NZ) R W Smerdon M Zahra
Santa's Magical Kingdom Stakes Sandown-Hillside Nov 14 Jackson Not A Single Doubt x Elegant Angela Tony McEvoy K Mc Evoy
Ascot Gold Cup Ascot Nov 7 Drive West Blackfriars x Victory Romp J J Miller Ben Paterson
Fairetha Stakes Ascot Nov 7 London Line Blackfriars x Line Of Flight D L Morton J Brown
Hilton Hotels & Resorts Stakes Flemington Nov 7 Palentino Teofilo x Palatine Hill D K Weir Ms Michelle Payne
Pegasus Stakes Riccarton Park Nov 7 Red Dirt Girl (NZ) Align x Harmonics (NZ) M P McCann D Prastiyou
Metropolitan Trophy Riccarton Park Nov 7 Southern Sav (NZ) Savabeel x Ride The Waves M R Pitman D G Bradley
Legacy Lodge Sprint Te Rapa Nov 7 Barbaric (NZ) Pins x Burnzees Magic (NZ) S B Marsh L Magorrian
Tcl Curved Tv Stakes Flemington Nov 5 Hursley (NZ) Makfi x Illuminates C J Waller Craig Williams
Dilmah Earl Grey Stakes Flemington Nov 5 The Quarterback Street Boss x Soorena R D Griffiths M J Allen
James Boag's Symphony Stakes Flemington Nov 3 Awesome Rock Fastnet Rock x Awesome Planet L and T Corstens S Baster
Lexus Hybrid Plate Flemington Nov 3 Don't Doubt Mamma Not A Single Doubt x Coconut Mamma Tony McEvoy D Dunn
Mss Security Sprint Flemington Nov 3 Sea Lord Street Cry x Dream Lass (NZ) S V Brown D Tourneur
Burgess Queen Stakes Ascot Oct 31 Blackwood Blackfriars x Karriwood F R Kersley Lucy Warwick
Ricoh Feilding Gold Cup Awapuni Oct 31 Blathwayt (NZ) Colombia x Miss Yachtie (NZ) A R Macgregor D S Johnson
XXXX Gold-Northam Cup Northam Oct 25 Young Lionel Blackfriars x Prime Again L P Luciani Jarrad Noske
Eastcoast Plumbtec Sale Cup Sale Oct 25 Evangelist (GB) Oasis Dream x Hi Calypso (IRE) Tony McEvoy D W Stackhouse
H Plumley Jnr Soliloquy Stakes Ellerslie Oct 24 No More Tears (NZ) Darci Brahma x Ocean Of Tears (NZ) S B Marsh M T Coleman
Antler Luggage Crockett Stakes Moonee Valley Oct 24 Lake Geneva Fastnet Rock x Hips Don't Lie (NZ) M, W and J Hawkes J Winks
Armadillo Stakes Riccarton Park Oct 24 Risque (NZ) Darci Brahma x So Explicit (NZ) S R Autridge M J Mc Nab
C'church Casino Spring Classic Riccarton Park Oct 24 The Bishop (NZ) Yamanin Vital x Blessed Thee (NZ) A G Dennis D R Bothamley
Linwood Park Wellesley Stakes Trentham Oct 24 Tennessee (NZ) Per Incanto x Bella Carolina (NZ) S J McKee S C Spratt
Crown Perth-Belgravia Stakes Ascot Oct 21 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image Grant Williams W Pike
Rosemont Stud Stakes Geelong Oct 21 Exclusive Lass Nicconi x World Exclusive (NZ) N A Blackiston K Mc Evoy
Emsley Lodge Geelong Classic Geelong Oct 21 Extra Choice (NZ) Redoute's Choice x Bonaichi D Hayes and T Dabernig B Melham
Darley Seymour Cup Seymour Oct 18 Turn Me Loose (NZ) Iffraaj x Indomitable (NZ) M P Baker O P Bosson
Jakkalberry Rotorua Plate Arawa Park Oct 17 Celebrity Miss (NZ) Civics x Classic Dame (NZ) L W Somervell T D Thornton
John Grigg Stakes Ashburton Oct 17 Strada Cavallo (NZ) Alamosa x Abenroad (NZ) G N Richardson C W Johnson
Polytrack Gothic Stakes Caulfield Oct 17 Mahuta Flying Spur x Vahine (NZ) D K Weir M Zahra
Crown Golden Ale Alinghi Stks Caulfield Oct 17 Vezalay Shamardal x Tactfully L and T Corstens J B Mc Donald
Programmed Durbridge Stakes Morphettville Oct 17 Flamberge Exceed And Excel x Razor Blade P G Moody V Duric
City Tatts Club Brian Crowley Randwick Oct 17 Counterattack Redoute's Choice x Kisma C J Waller J R Collett
City Tatts Club Lightning Randwick Oct 17 Dothraki Mossman x Volantis P and P Snowden T Angland
City Tattersalls Club Cup Randwick Oct 17 Ruling Dynasty Medaglia D'Oro x Makarova James Cummings Tim Clark
Italktravel Caulfield Village Caulfield Oct 14 Fast 'n' Rocking Fastnet Rock x For The Good Times D Hayes and T Dabernig M J Walker
Catanach's Blue Sapphire Stks Caulfield Oct 14 Keen Array Bel Esprit x Moorea D Hayes and T Dabernig Damian Lane
Carlton Draught M.B. Gold Cup Murray Bridge Oct 14 Excites Zelady Excites x Zelady Chris Bieg Jake Toeroek
Tab Cranbourne Cup Cranbourne Oct 11 Digitalism Fastnet Rock x Indian Dream (IRE) J D Sadler M J Dee
Weekend Hussler Stakes Caulfield Oct 10 Amovatio Al Maher x Grand Ovation C J Waller J Bowman
Inglis Debutant Stakes Caulfield Oct 10 Missrock Fastnet Rock x Miss Judgement R E Laing M Zahra
Team Wealleans Matamata Cup Matamata Oct 10 Tyne Cot (NZ) Keeper x Flanders Fields (NZ) C Connors S C Spratt
Hill Smith Stakes Morphettville Oct 10 Beluga Blue Lookin At Lucky x Choice Of Colours L Macdonald and A Gluyas Ms C Lindop
Uci Stakes Flemington Oct 4 Ayers Rock Nicconi x Vintage Rock Shawn Mathrick D Gauci
Poseidon Stakes Flemington Oct 4 One For One Duke Of Marmalade x Stolen Girlfriend P Stokes Craig Williams
Maribyrnong Trial Stakes Flemington Oct 4 Sweet Sherry Bel Esprit x Amoroso Brent Stanley D Oliver
Paris Lane Stakes Flemington Oct 4 Worthy Cause Choisir x Tahnee Tango J W Zielke L R Dittman
Birthday Stakes Belmont Park Oct 3 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa Vaughn Sigley G L Smith
Tab Dulcify Qlty Randwick Oct 3 Ambience Street Cry x Miss Right Note (IRE) J A O'Shea J B Mc Donald
Keeneland Gimcrack Stakes Randwick Oct 3 Calliope Exceed And Excel x Melpomene J A O'Shea J B Mc Donald
Newgate Breeders' Plate Randwick Oct 3 Capitalist Written Tycoon x Kitalpha (NZ) P and P Snowden B Shinn
XXXX Gold-Kalgoorlie Cup Kalgoorlie Sep 27 Woodsville Blackfriars x Yorkshire Rose Jeff Noske Jerry Noske
Harry White Classic Caulfield Sep 26 Black Tomahawk Seul Amour x Willisa M D Moroney G Boss
Reginald Allen Qlty Rosehill Sep 26 Alart Excellent Art x Al Sahra P M Farrell G M Ryan
Tabtouch-Hannans Hcp Kalgoorlie Sep 24 Royal Rada Haradasun x Royal Emerger N D Parnham Lucy Warwick
Riklan Management-Boulder Cup Kalgoorlie Sep 20 Ask Me Nicely (NZ) Ustinov x Took A Chance F R Kersley S O'Donnell
Karaka Classic Avondale Sep 19 Kindaleica (NZ) Captain Rio x Leica Gazelle (NZ) Ms K McQuade A F Jones
Testa Rossa Stakes Caulfield Sep 19 Fell Swoop Not A Single Doubt x Touched In Flight Matthew Dale D Oliver
Penang Trophy Morphettville Sep 19 Back On Target Barely A Moment x Causette Nick Smart S Cahill
W H Wylie Hcp Morphettville Sep 19 The Messina Nymph Commands x Charybdis Tony McEvoy M Neilson
Schweppes Heritage Stakes Randwick Sep 19 Counterattack Redoute's Choice x Kisma C J Waller J A Cassidy
Canterbury Belle Stakes Riccarton Park Sep 19 Windborne (NZ) Darci Brahma x Sweet Dreams Baby (NZ) S R Autridge R J Myers
Pin & Win Stakes Flemington Sep 12 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher M Zahra
The Sofitel Flemington Sep 12 Disposition Reset x Test Case Lee and Anthony Freedman D Oliver
Cap D'Antibes Stakes Flemington Sep 12 Petits Filous Street Boss x Excellent Lady C Maher D Oliver
Goldin Farms M'ville Guineas Morphettville Sep 12 Celtic Tiger (NZ) O'Reilly x Miraculous Miss M G Price S R King
Northland Breeders Stakes Ruakaka Sep 12 The Justice League (NZ) I Am Invincible x L'artiste N W Tiley M T Coleman
Farnley Stakes Belmont Park Sep 5 Wink And A Nod McFlirt x The Westerly Win J T Warwick Lucy Warwick
The Cup Club Stakes Moonee Valley Sep 5 Fell Swoop Not A Single Doubt x Touched In Flight Matthew Dale D Oliver
Atlantic Jewel Stakes Moonee Valley Sep 5 Stay With Me Street Cry x Miss Finland D Hayes and T Dabernig D Dunn
Wanganui Guineas Wanganui Sep 5 Alcaldesa (NZ) Nom Du Jeu x Sitting On A Hill (NZ) A I Bambry L T Hemi
The O'Leary's Stakes Wanganui Sep 5 Secret Spirit (NZ) Swiss Ace x Spirit Of Sandford (NZ) L A O'Sullivan C J Grylls
Carlton Mid Wyong Gold Cup Wyong Sep 4 Beyond Thankful (IRE) Whipper x Beyond Compare (IRE) C J Waller J Bowman
Arrowfield Stud Mona Lisa Stks Wyong Sep 4 Vergara Snippetson x Graces Spirit A J Cummings C Reith
The Advertiser Balaklava Cup Balaklava Sep 2 By The Grace God's Own x Rain Dance Lady Andrew Noblet Ms C Lindop
Sheen Group Heatherlie Stakes Caulfield Aug 29 Magnapal Magnus x Luxapal T and K O'Sullivan L Currie
Premier's Cup Rosehill Aug 29 Magic Hurricane (IRE) Hurricane Run x Close Regards (IRE) J A O'Shea S Clipperton
Idyllic Prince Stakes Belmont Park Aug 26 Wink And A Nod McFlirt x The Westerly Win J T Warwick Lucy Warwick
1print Carlyon Stakes Moonee Valley Aug 22 Le Bonsir Choisir x La Bella Dame M G Price D Oliver
Essendon Nissan Mc Kenzie Stks Moonee Valley Aug 22 Well Sprung Star Witness x Sprung (USA) Ms L Tolson and Ms L Proctor M J Walker
W Hill Penny Edition Stakes Morphettville Parks Aug 22 Riziz Zariz x Priya K M Sweeney Jamie Kah
Ilg XXXX Gold Rowley Mile Hawkesbury Aug 20 The Offer (IRE) Montjeu x Valdara (GB) Ms G Waterhouse B Shinn
Winslow Grp Regal Roller Stks Caulfield Aug 15 Setinum Holy Roman Emperor x Uptown S Fliedner D Dunn
Belmont Newmarket Belmont Park Aug 8 Wink And A Nod McFlirt x The Westerly Win J T Warwick Lucy Warwick
The Rosebud Randwick Aug 8 Sebring Sun Sebring x Soleil Royale G Portelli B Avdulla
The Paslode Winter Challenge Rosehill Aug 1 Keepit To Yourself (NZ) Keeper x Irish Nassie (NZ) J and G Lee Tommy Berry