Show Current Season

Group 1


Group 2


Group 3



 






 



  Group 1   Group 2   Group 3   Listed

 
Race Track Date Winner Sire x Dam Trainer Jockey
Ladbrokes Sandown Guineas Sandown-Hillside Nov 12 Morton's Fork Ad Valorem x Dilemmas J A O'Shea Craig Williams
The Advertiser Balaklava Cup Balaklava Aug 31 Little Akie Akhadan x Double Spirits B C Mueller J Holder
Jungle Dawn Classic Ascot Dec 3 Silverstream Al Maher x Speedy Bell G and A Williams D Oliver
Haunui Farm Karaka Classic Pukekohe Park Sep 18 Admiral (NZ) Align x Pirate Queen (NZ) S Ralph V E Gatu
Moet & Chandon Spring Champion Randwick Oct 8 Yankee Rose All American x Condesaar David Vandyke D Yendall
Coolmore Stud Stakes Flemington Oct 29 Flying Artie Artie Schiller x Flying Ruby M G Price J Bowman
Ladbrokes Classic Caulfield Oct 15 Good Standing Artie Schiller x Elahi James Cummings B Shinn
Catanach's Blue Sapphire Stks Caulfield Oct 12 Flying Artie Artie Schiller x Flying Ruby M G Price D Oliver
Committee's Prize Singapore Sep 18 Twickenham Artie Schiller x Lady Migaloo S Gray V Duric
Livamol Ormond Memorial Hastings Oct 1 Willie Cazals (IRE) Aussie Rules x Secrete Marina (IRE) L O'Sullivan and A Scott C J Grylls
Yellowglen Turnbull Stakes Flemington Oct 2 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Ascend Sales Trophies Hill Randwick Sep 17 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Tatts Club Chelmsford Stakes Randwick Sep 3 Hartnell (GB) Authorized x Debonnaire (GB) J A O'Shea J B McDonald
Jakkalberry Classic Arawa Park Oct 15 Maygrove Authorized x Lady Zhivago (NZ) M Baker and A Forsman M T Coleman
Sweynesse Stakes Arawa Park Oct 15 Scapolo (NZ) Bachelor Duke x Kadesa (NZ) K T Myers S C Spratt
12th Coupland's Bakeries Mile Riccarton Park Nov 9 Battle Time (NZ) Battle Paint x Lady Of Oakview (NZ) T and M Carter S C Spratt
Bertocchi Crockett Stakes Moonee Valley Oct 22 Sweet Sherry Bel Esprit x Amoroso L and T Corstens S W Arnold
Italktravel Caul. Village Stks Caulfield Oct 12 Keen Array Bel Esprit x Moorea D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Fight Cancer Testa Rossa Stks Caulfield Sep 17 Keen Array Bel Esprit x Moorea D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Crown Oaks Flemington Nov 3 Lasqueti Spirit Beneteau x Supriym Story L W Curtis B Avdulla
Ladbrokes Cockram Stakes Caulfield Aug 27 Ocean Embers Beneteau x Burningwood (USA) Shea Eden D Dunn
Dandenong Twilight Glow Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Prompt Response Beneteau x Prompt G Waterhouse and A Bott D Oliver
Kingston Town Stakes Rosehill Sep 10 McCreery (GB) Big Bad Bob x Dolma (FR) C J Waller J Moreira
Le Petit Rose Rowley Mile Hawkesbury Aug 18 McCreery (GB) Big Bad Bob x Dolma (FR) C J Waller Tommy Berry
Carlton Draught M. Bridge Cup Murray Bridge Oct 12 Sandhill Warrior Black Hawk x Star O'War S R Turner P Gatt
Hyland Colours Underwood Stks Caulfield Sep 24 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa D K Weir B Rawiller
N.Z. Bloodstock Memsie Stakes Caulfield Aug 27 Black Heart Bart Blackfriars x Sister Theresa D K Weir B Rawiller
Carbine Club Of W.A. Stakes Ascot Nov 19 Chocolate Holic Blackfriars x World Famous G and A Williams D Oliver
XXXX Gold-Northam Cup Northam Oct 23 Chocolate Holic Blackfriars x World Famous G and A Williams W Pike
Yulong Park Sir Rupert Clarke Caulfield Sep 24 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher K McEvoy
The Sofitel Flemington Sep 10 Bon Aurum Bon Hoffa x Goldsmobile C Maher Craig Williams
Colin McAlpine Am Mem. Classic Eagle Farm Nov 26 Elegant Composure Bradbury's Luck x Marsh Harrier (USA) Chris Anderson L V Cassidy
William Hill Manikato Stakes Moonee Valley Oct 21 Rebel Dane California Dane x Texarcana G Portelli B Melham
Merlin Garage Door Openers Moonee Valley Oct 22 Kaniana Canny Lad x St Anna D K Weir Damian Lane
Ew Barker Trophy Singapore Nov 18 Lim's Cruiser Casino Prince x Hope Downs S Gray K Teetan
Fairetha Stakes Ascot Nov 5 Saul's Special Charge Forward x Cortina Gal D L Morton B Parnham
Ladbrokes Caulfield Guineas Caulfield Oct 8 Divine Prophet Choisir x Prophet Jewel M, W and J Hawkes D Dunn
The Longines Jockey Club Cup Sha Tin Nov 20 Secret Weapon (GB) Choisir x Just Devine (IRE) C H Yip N Rawiller
H.D.F. McNeil Stakes Caulfield Aug 27 Defcon Choisir x Nuclear Force P and P Snowden D Dunn
Primo Smallgoods Up And Coming Randwick Aug 20 Divine Prophet Choisir x Prophet Jewel M, W and J Hawkes Tommy Berry
Reginald Allen Qlt Rosehill Sep 24 Zenalicious Choisir x Zenith L J Bridge Tim Clark
Wordsmith Newmarket Hcp Launceston Nov 16 Tshahitsi Clangalang x Kita Ryokan Chris Crook and Imogen Miller Damien Thornton
J.A. Russell Ltd Concorde Hcp Ellerslie Dec 3 Natuzzi (NZ) Coats Choice x Monsanto (NZ) P, D Williams and P Richards V A Colgan
James Boag's Concorde Stakes Randwick Sep 3 Felines Conatus x Jellicles K A Lees J R Collett
Crown Lager Alinghi Stakes Caulfield Oct 15 Palazzo Pubblico Conatus x Piazza Del Campo Matthew Smith S W Arnold
Ubet Penny Edition Stakes Morphettville Parks Aug 20 Rocket Commander Court Command x Pinot Royale W F Francis and G Kent Jamie Kah
Soliloquy Stakes Ellerslie Oct 22 Astara (NZ) Dalghar x Svita D Logan and C Gibbs S T Collett
Queen Elizabeth Stakes Flemington Nov 5 Francis Of Assisi (IRE) Danehill Dancer x Queen Cleopatra (IRE) Charlie Appleby W Buick
Jayco Bendigo Cup Bendigo Oct 26 Francis Of Assisi (IRE) Danehill Dancer x Queen Cleopatra (IRE) Charlie Appleby K McEvoy
XXXX Gold - Kalgoorlie Cup Kalgoorlie Sep 25 Cougar Express Danehill Express x Classic Enigma L Smith Aaron Mitchell
Statewest - Boulder Cup Kalgoorlie Sep 18 Don'tgetcaught Dangerous x Loverdale Miss Ben Pearce P Hall
Antler Luggage M. Valley Cup Moonee Valley Oct 22 Grand Marshal (GB) Dansili x Margarula (IRE) C J Waller B Melham
Starlight Stakes Rosehill Dec 3 Kuro (NZ) Denman x Distinctive Lass Joseph Pride J Ford
Mitchelton Wine Atlantic Jewel Moonee Valley Sep 3 Merriest Denman x Merrier D T O'Brien D Oliver
The Sporting Globe Jra Cup Moonee Valley Sep 30 Real Love Desert King x Flaming Heart D K Weir B Rawiller
Carlton Mid Wyong Gold Cup Wyong Sep 2 Slow Pace (USA) Distorted Humor x Slow Down (USA) K A Lees R Thompson
Seacorp-Asian Beau Stakes Ascot Oct 29 Heart Starter Domesday x Flaming Heart G and A Williams W Pike
Essendon Nissan McKenzie Stks Moonee Valley Aug 20 Ken's Dream Dream Ahead x La Bella Rose D K Weir D Yendall
Strathmore Comm. Bank Stutt Moonee Valley Sep 30 Hey Doc Duporth x Heyington Honey Tony McEvoy L Currie
Bochk Wealth Mgmt Joc Club Hcp Sha Tin Nov 20 Not Listenin'tome Dylan Thomas x Flame Of Sydney J Moore J Bowman
Apn Outdoor Craven Plate Randwick Oct 1 It's Somewhat (USA) Dynaformer x Sometime (IRE) J A O'Shea J B McDonald
Legacy Lodge Sprint Te Rapa Nov 5 Start Wondering (NZ) Eighth Wonder x Roseanbar (NZ) E and J Rayner J Parkes
Rich Hill Stud Breeders Stakes Hawera Oct 8 Underthemoonlight (NZ) El Hermano x Midnight Dip (NZ) Ms K McQuade Timothy Johnson
Singapore Gold Cup Singapore Nov 20 Bahana (NZ) Elusive City x Khales (NZ) S Gray Craig Williams
El Dorado Classic Singapore Oct 30 Bahana (NZ) Elusive City x Khales (NZ) S Gray V Duric
Haunui Farm Counties Bowl Pukekohe Park Nov 19 Shezhardtocatch (NZ) Elusive City x Party Queen (NZ) B Wallace and A Peard G L Cooksley
Lander Toyota Ladies Day Cup Hawkesbury Nov 3 Famous Seamus (NZ) Elusive City x Clinique (NZ) N Mayfield-Smith J Ford
Back To Caul. P.B. Lawrence Caulfield Aug 13 Miss Rose De Lago Encosta De Lago x Crimson Dawn (GB) D T O'Brien D Oliver
Priceline Pharmacy Coongy Cup Caulfield Oct 15 Vanbrugh Encosta De Lago x Soho Secret C J Waller B Melham
Tab Edward Manifold Stakes Flemington Oct 2 Serenely Discreet Exceed And Excel x I'm Discreet P Stokes L Nolen
Australian Bloodstock Cameron Beaumont Sep 16 Chetwood Exceed And Excel x Eldarin J A O'Shea Tim Clark
Forum Group Toy Show Qlty Randwick Aug 20 Pearls Exceed And Excel x Accessories (GB) J A O'Shea B Avdulla
Weekend Hussler Stakes Caulfield Oct 8 Chetwood Exceed And Excel x Eldarin J A O'Shea J B McDonald
Maribyrnong Trial Stakes Flemington Oct 2 Madeenaty Exceed And Excel x Set For Fame D and B Hayes and T Dabernig M Zahra
Keeneland Gimcrack Stakes Randwick Oct 1 Jorda Exceed And Excel x Montmelo J A O'Shea J B McDonald
Newgate Breeders' Plate Randwick Oct 1 Khan Exceed And Excel x Mandawara (FR) P and P Snowden B Shinn
Farnley Stakes (Bm85+) Belmont Park Sep 10 Stocks Exceed And Excel x Mesh S R Casey Jake Casey
Belmont Newmarket Belmont Park Aug 13 First Among Equals Exceed And Excel x Pride Of The Class (NZ) Simon Miller P Harvey
The National Day Cup Sha Tin Oct 1 Amazing Kids (NZ) Falkirk x Cadence (NZ) J J Size B Prebble
Merial Ancare Marton Mile Awapuni Sep 10 Gypsy Fair (NZ) Falkirk x Gypsy Moth (NZ) S A Sharrock S L Wynne
Emirates Stakes Flemington Nov 5 Awesome Rock Fastnet Rock x Awesome Planet L and T Corstens S Baster
Schweppes Tristarc Stakes Caulfield Oct 15 First Seal Fastnet Rock x Episode John Thompson B Shinn
Sacred Falls Hawke's Bay Gneas Hastings Oct 1 Mongolian Falcon Fastnet Rock x Amazing Beauty (IRE) D Logan and C Gibbs L G Innes
Dato' Tan Chin Nam Stakes Moonee Valley Sep 3 Awesome Rock Fastnet Rock x Awesome Planet L and T Corstens S Baster
The Carbine Club Stakes Flemington Oct 29 Comin' Through Fastnet Rock x Mica's Pride C J Waller M J Walker
G R Kelt Mem. Spring Sprint Hastings Oct 1 Ringo (NZ) Fastnet Rock x Akris (NZ) M P Breslin H S Tinsley
Tcl Quhd Tv Stakes Flemington Nov 3 Anaheim Fastnet Rock x Asmahan T Busuttin and N Young B Melham
Rosemont Stud Stakes Geelong Oct 19 Rockolicious Fastnet Rock x Rock Diva D K Weir D Yendall
Tavistock Northland Breeders Ruakaka Sep 10 Heroic Valour Fastnet Rock x Myrrh (NZ) S Autridge and J Richards M Cameron
Tab Tea Rose Stakes Randwick Sep 17 Foxplay Foxwedge x Butters (USA) C J Waller J Bowman
Fitzy & Wippa's Fast & Furious Randwick Sep 3 Foxplay Foxwedge x Butters (USA) C J Waller J Bowman
Cap D'Antibes Stakes Flemington Sep 10 Kentucky Miss Foxwedge x Twelve Pack Shelly (USA) Joseph Pride D Oliver
Schweppes Crystal Mile Moonee Valley Oct 22 The United States (IRE) Galileo x Beauty Is Truth (IRE) Robert Hickmott K McEvoy
Colonial Chief Stakes (Syn) Singapore Dec 4 Daniel (NZ) Guillotine x Tina (NZ) L K Laxon G Boss
City Tattersalls Club Cup Randwick Oct 15 Junoob (GB) Haafhd x Faydah (USA) C J Waller R Hutchings
Tabtouch - Tattersall's Cup Ascot Nov 26 Respondent Haradasun x Avenida Madero F R Kersley Chris Parnham
Cantala Stakes Flemington Oct 29 Le Romain Hard Spun x Mignard K A Lees J Bowman
Mypunter.Com Eclipse Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Turnitaround Hard Spun x Devon Dancer M J Williams J Bowman
Merson Cooper Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Arctic Angel Hard Spun x Icy Maiden M Ellerton and S Zahra Chris Symons
Telstra Phonewords Stakes Moonee Valley Oct 22 Archives Helmet x Preserve J A O'Shea J B McDonald
Northerly Stakes Ascot Oct 15 Lite'n In My Veins Henrythenavigator x Beauty World F R Kersley S Parnham
Birthday Stakes Belmont Park Oct 1 Lite'n In My Veins Henrythenavigator x Beauty World F R Kersley S Parnham
Alpha Flight Silver Shadow Randwick Aug 20 Omei Sword High Chaparral x Irish Lights C J Waller B Avdulla
James Boag's Premium Stakes Flemington Nov 1 Fabrizio High Chaparral x Desina G Waterhouse and A Bott L Nolen
Lexus Hybrid Plate Flemington Nov 1 Jennifer Lynn High Chaparral x Espurante D K Weir B Shinn
Uci Stakes Flemington Oct 2 Wine Bush High Chaparral x Vinavion C J Waller J Bowman
Goldin Farms M'ville Guineas Morphettville Sep 10 Silvera High Chaparral x Silver Tiara Tony McEvoy Damien Thornton
Hs Dyke Wanganui Guineas Wanganui Sep 3 Highlad High Chaparral x My Lady's Chamber M Baker and A Forsman M Cameron
Crown Resorts Plate Flemington Nov 3 Spright Hinchinbrook x Dashoff G L Frazer K McEvoy
Mss Security Sprint Flemington Nov 1 Flippant Hinchinbrook x Lady Beckworth P and P Snowden B Shinn
Ainsworth Brian Crowley Stakes Randwick Oct 15 Spright Hinchinbrook x Dashoff G L Frazer J R Collett
The Bochk Wealth Mgmt Joc Mile Sha Tin Nov 20 Beauty Only (IRE) Holy Roman Emperor x Goldendale (IRE) A S Cruz Z Purton
55th Anniv. Sha Tin Tropy Sha Tin Oct 23 Designs On Rome (IRE) Holy Roman Emperor x Summer Trysting (USA) J Moore K Teetan
Sensis Stakes Flemington Oct 29 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D and B Hayes and T Dabernig J Moreira
Cape Grim Beef Steaks Caulfield Oct 8 Sheidel Holy Roman Emperor x Laventour D and B Hayes and T Dabernig J B McDonald
Shannon Stakes Rosehill Sep 24 Moral Victory Husson x Fairy Moth T R Martin J R Collett
Kevin Heffernan Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Lucky Hussler Husson x Talaq Dancer D K Weir B Rawiller
Oti Racing Doveton Stakes Sandown-Hillside Nov 12 Husson Eagle Husson x Tie Me Up Patrick Payne Ms Michelle Payne
Myer Classic Flemington Oct 29 I Am A Star (NZ) I Am Invincible x Star Band (USA) S P Nichols D Yendall
Tab.Com.Au Stakes Flemington Oct 29 Illustrious Lad I Am Invincible x Industrious Peter Gelagotis A Darmanin
Ipg Connect George Moore Stks Eagle Farm Dec 3 Most Important I Am Invincible x Orange Marmalade (NZ) T J Gollan R Fradd
Ottawa Stakes Flemington Nov 1 Invincible Star I Am Invincible x Romany Flyer G Waterhouse and A Bott J Moreira
Ladbrokes Moonga Stakes Caulfield Oct 15 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir B Rawiller
Winslow Group Quezette Stakes Caulfield Aug 13 I Am A Star (NZ) I Am Invincible x Star Band (USA) S P Nichols S R King
Ubet W H Wylie Hcp Morphettville Sep 17 Illustrious Lad I Am Invincible x Industrious Peter Gelagotis A Darmanin
Saj Fruit Supply Stakes Moonee Valley Sep 3 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir Chris Parnham
Lister Regal Roller Stakes Caulfield Aug 13 Voodoo Lad I Am Invincible x O'Fortuna D K Weir Chris Parnham
Bonecrusher Stakes Ellerslie Sep 24 The Soultaker (NZ) Iffraaj x Miranda Miss (NZ) D Logan and C Gibbs M R Du Plessis
Pegasus Hcp Riccarton Park Nov 5 Lady Zafira (NZ) Iffraaj x Mary Robinson (NZ) J G Bary M R Du Plessis
Thompson Hcp Trentham Oct 22 Bel Sorriso (NZ) Keeper x Balbeel (NZ) G L Searle J Parkes
Emsley Lodge Geelong Classic Geelong Oct 19 Captain Duffy King Cugat x Miss Encosta P Stokes N Callow
Stan Fox Stakes Rosehill Sep 24 Impending Lonhro x Mnemosyne J A O'Shea J B McDonald
David R Coles Am Spring Stakes Morphettville Aug 6 Beirut Lonhro x Leica Light Henry Dwyer Jacob Rule
Hilton Stakes Flemington Nov 5 Souchez Lonhro x Vimy J A O'Shea J B McDonald
Gothic Stakes Caulfield Oct 15 Peacock Lonhro x Iridescente J A O'Shea D Dunn
Inglis Debutant Stakes Caulfield Oct 8 Wait For No One Lonhro x Divine Choice D and B Hayes and T Dabernig S Baster
1print Carlyon Stakes Moonee Valley Aug 20 Heatherly Lonhro x Dancing Heather M Ellerton and S Zahra Damian Lane
Heineken-Colonel Reeves Stakes Ascot Nov 12 Vega Magic Lope De Vega x Admirable S R Casey Jake Casey
Darley Classic Flemington Nov 5 Malaguerra Magnus x Tennessee Morn Peter Gelagotis B Melham
N.Z. Bloodstock Ethereal Stks Caulfield Oct 15 Eleonora (NZ) Makfi x Sopra Tutto (NZ) M Baker and A Forsman D Oliver
Penang Trophy (Tokyo City Cup) Morphettville Sep 17 Raw Impulse (GB) Makfi x Marika (GB) D K Weir D Yendall
Mitty's Racing Colours McEwen Moonee Valley Sep 3 Wild Rain Manhattan Rain x North Flower M A Kavanagh S Baster
Omf Stakes Ellerslie Nov 1 Saint Emilion (NZ) Mastercraftsman x Roseario (NZ) M Baker and A Forsman M Cameron
X X X X Gold Newcastle Cup Beaumont Sep 16 Sacred Master (NZ) Mastercraftsman x Trickle (NZ) C J Waller J Bowman
De Bortoli Wines Golden Rose Rosehill Sep 10 Astern Medaglia D'Oro x Essaouira J A O'Shea J B McDonald
Mta Run To The Rose Rosehill Aug 27 Astern Medaglia D'Oro x Essaouira J A O'Shea J B McDonald
Schweppes Gloaming Stakes Rosehill Sep 24 Veladero Medaglia D'Oro x Stacked C J Waller R Hutchings
Mumm Wakeful Stakes Flemington Oct 29 Tiamo Grace Monaco Consul x Sicile (FR) D K Weir Damian Lane
Emirates Melbourne Cup Flemington Nov 1 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott K McEvoy
The Bart Cummings Flemington Oct 2 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott D Oliver
Italktravel Harry White Caulfield Sep 24 Almandin (GER) Monsun x Anatola (GER) Robert Hickmott D Oliver
Ladbrokes Herbert Power Stakes Caulfield Oct 8 Assign (IRE) Montjeu x Belesta (GB) Robert Hickmott Katelyn Mallyon
Aami Victoria Derby Flemington Oct 29 Prized Icon More Than Ready x Tropical Affair James Cummings G Schofield
Waroa-Lee Steere Stakes Ascot Nov 5 Perfect Reflection More Than Ready x Reflected Image G and A Williams W Pike
Sir Ernest Lee-Steere Classic Ascot Dec 3 Lusaha More Than Ready x Rose Of Hallowell D L Morton J Bowman
Bmw Caulfield Cup Caulfield Oct 15 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher Nicholas Hall
Naturalism Stakes Caulfield Sep 17 Jameka Myboycharlie x Mine Game C Maher Nicholas Hall
Saas Fee Stakes Singapore Oct 16 Spanish Bay Nadeem x Belle Jest J Peters N Juglall
Quayclean Zipping Classic Sandown-Hillside Nov 12 Beautiful Romance (GB) New Approach x Mazuna (IRE) Saeed Bin Suroor G Schofield
Bobbie Lewis Quality Flemington Sep 10 Faatinah Nicconi x Alqwah (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Thoroughbred Club Stakes Caulfield Oct 8 Hear The Chant Nicconi x Quietzer D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
Tabtouch - Placid Ark Stakes Ascot Nov 19 Caipirinha Nicconi x Prostar Simon Miller Joseph Azzopardi
Arlec Australia-Belgravia Stks Ascot Oct 22 Caipirinha Nicconi x Prostar Simon Miller Joseph Azzopardi
Schweppes Heritage Stakes Randwick Sep 17 Guard Of Honour Northern Meteor x Victory Cry K A Lees J Bowman
James Boag's Railway Stakes Ascot Nov 19 Scales Of Justice Not A Single Doubt x Beymatilla L Smith D Whyte
Charter Keck Cramer Moir Stks Moonee Valley Sep 30 Extreme Choice Not A Single Doubt x Extremely M G Price C Newitt
Zoustar Stocks Stakes Moonee Valley Sep 30 Don't Doubt Mamma Not A Single Doubt x Coconut Mamma Tony McEvoy D Dunn
Let's Elope Stakes Flemington Sep 10 Don't Doubt Mamma Not A Single Doubt x Coconut Mamma Tony McEvoy D Dunn
R.J. Peters Stakes Ascot Nov 12 Scales Of Justice Not A Single Doubt x Beymatilla L Smith P Harvey
1print Scarborough Stakes Moonee Valley Sep 23 Selenia Not A Single Doubt x Lunar Lady R D Griffiths Jye McNeil
Ladbrokes Odds Boost How Now Caulfield Sep 17 Secret Agenda Not A Single Doubt x Negotiate M G Price D Oliver
Yarramalong R.C. Sandown Stks Sandown-Hillside Nov 12 Redkirk Warrior (GB) Notnowcato x Flag (GB) D and B Hayes and T Dabernig Craig Williams
Superior Food Pakenham Cup Pakenham Park Dec 3 Pilote D'Essai (GB) Oasis Dream x Plante Rare (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Ballarat Cup Ballarat Nov 19 Pilote D'Essai (GB) Oasis Dream x Plante Rare (IRE) D and B Hayes and T Dabernig Regan Bayliss
Evoke Media-Ascot Gold Cup Ascot Nov 12 Tonto Onemorenomore x Grier Garsonne L P Luciani J Brown
Bill Ritchie Hcp Randwick Sep 17 Sons Of John Oratorio x Mountain Echo Jason Attard B Shinn
Garden City Trophy Singapore Aug 21 Rafaello Oratorio x Born Bold P Shaw N Juglall
Murdoch Newell Stakes Pukekohe Park Nov 19 Talaria (NZ) O'Reilly x Alberton Princess (NZ) P, D Williams and P Richards M R Du Plessis
Danehill Stakes Flemington Sep 10 Saracino (NZ) Per Incanto x Bella Daniela (NZ) M Baker and A Forsman D Oliver
Foxbridge Plate Te Rapa Aug 13 Saracino (NZ) Per Incanto x Bella Daniela (NZ) M Baker and A Forsman L J Allpress
The O'Leary's Fillies Stakes Wanganui Sep 3 Its Time For Magic (NZ) Per Incanto x Tick Tock Time (NZ) R B Priscott S C Spratt
Estar 119th Winter Cup Riccarton Park Aug 6 Miss Three Stars (NZ) Perfectly Ready x Missy (NZ) A T Beckett S L Wynne
1000 Gneas Prel Tranquil Star Caulfield Sep 24 Legless Veuve (NZ) Pins x Hyades (NZ) S J Webb M Zahra
Task Retail Theo Marks Stakes Rosehill Sep 10 Mackintosh (NZ) Pins x Lolly Scramble (NZ) C J Waller J Moreira
Lindauer Stewards Stakes Riccarton Park Nov 9 Reilly Lincoln (NZ) Pins x Wailea Miss (NZ) Ms L Latta R J Myers
H.Bay Breeders Gold Trail Stks Hastings Sep 17 Honey Rider (NZ) Pins x Southern Heights (NZ) M Baker and A Forsman M T Coleman
Maribyrnong Plate Flemington Nov 5 Aspect Pluck x Innishbeg Tony McEvoy K McEvoy
Lucrf Super Vase Stakes Moonee Valley Oct 22 Sacred Elixir (NZ) Pour Moi x Baltika (NZ) A W Pike Damian Lane
Ladbrokes Caulfield Gneas Prel Caulfield Sep 24 Sacred Elixir (NZ) Pour Moi x Baltika (NZ) A W Pike Damian Lane
Wakefield Challenge Stakes Trentham Dec 3 Gift Of Power (NZ) Power x Capital Diamond (NZ) G and D Rogerson C J Grylls
Wellesley Stakes Trentham Oct 22 Gift Of Power (NZ) Power x Capital Diamond (NZ) G and D Rogerson C J Grylls
Chairman's Trophy Singapore Aug 7 Quechua (ARG) Pure Prize x Queen Cabaret (BRZ) P Shaw C W Brown
Hill Smith Stakes Morphettville Oct 8 Pretty Punk Rebel Raider x Reliability L Macdonald and A Gluyas J Bowditch
Tauranga Stakes Tauranga Nov 12 Abidewithme (NZ) Redoute's Choice x Crimson (NZ) S Autridge and J Richards M J McNab
Prince Of Wales Stakes Ascot Oct 29 Rock Magic Redoute's Choice x Rockabubble Chris Gangemi Jarrad Noske
Daily Telegraph Ming Dynasty Randwick Sep 3 Swear Redoute's Choice x Crossyourheart (NZ) M, W and J Hawkes Tommy Berry
Idyllic Prince Stakes Belmont Park Aug 31 Rock Magic Redoute's Choice x Rockabubble Chris Gangemi Jarrad Noske
Mypunter.Com Heatherlie Stakes Caulfield Aug 27 Great Esteem Redoute's Choice x Park Esteem (IRE) S J Webb Katelyn Mallyon
Schneider Elect. Mufhasa Stks Ellerslie Dec 3 Romancer (NZ) Redwood x Romantically D Logan and C Gibbs V A Colgan
Rydges Captain Cook Stakes Trentham Dec 3 Aide Memoire (NZ) Remind x Explain (NZ) F J Auret R J Hannam
Tab Epsom Hcp Randwick Oct 1 Hauraki Reset x Youthful Presence J A O'Shea J B McDonald
Tattersalls Club Tramway Stks Randwick Sep 3 Hauraki Reset x Youthful Presence J A O'Shea J B McDonald
Nrm Auckland T'bred Breeders Pukekohe Park Nov 19 Lasarla (NZ) Rip Van Winkle x Imco Main (ITY) Ms M and K Murdoch C E Lammas
Nick Johnstone Ladies Day Vase Caulfield Oct 12 Euro Angel (NZ) Rip Van Winkle x Polish Princess (GB) M, W and J Hawkes D Dunn
Ig Markets Toorak Hcp Caulfield Oct 8 He's Our Rokkii (NZ) Roc De Cambes x Clerihew (GB) D and B Hayes and T Dabernig D Dunn
7news Matriarch Stakes Flemington Nov 5 Jessy Belle Rock Of Gibraltar x Unconditional Love D and B Hayes and T Dabernig Craig Williams
Ubet Keith Noud Qlty Eagle Farm Nov 19 Too Good To Refuse Rothesay x Alyssa Jean Desleigh Forster J Byrne
Windsor Park Horlicks Plate Hastings Sep 17 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
Makfi Challenge Stakes Hastings Aug 27 Kawi (NZ) Savabeel x Magic Time (NZ) S A Sharrock L G Innes
P.W. Glass Fillies Classic Moonee Valley Oct 22 Nurse Kitchen (NZ) Savabeel x Flying Monty (NZ) D R Brideoake K McEvoy
Eagle Technology Stakes Ellerslie Nov 26 Coldplay (NZ) Savabeel x Forty Two Below (NZ) M Baker and A Forsman C J Grylls
Lucia Valentina Wellington Stk Otaki Nov 25 Lincoln Blue (NZ) Savabeel x Prickle (NZ) Ms L Latta M Tanaka
Breast Cancer-W.A. C'ship Stks Ascot Nov 12 Samovare Savabeel x Sambar D L Morton B Parnham
C'church Casino 153rd N.Z.Cup Riccarton Park Nov 12 Pump Up The Volume (NZ) Savabeel x Nat The Brat (NZ) R R Manning K A McCulloch
Yarraman Park Tibbie Stakes Beaumont Sep 16 Spirit Bird (NZ) Savabeel x Press Leak (USA) James Cummings G Schofield
Ricoh Feilding Gold Cup Awapuni Oct 29 Pump Up The Volume (NZ) Savabeel x Nat The Brat (NZ) R R Manning E J Farr
Canterbury Stakes Riccarton Park Oct 22 Hall Of Fame (NZ) Savabeel x Around The Clock S Autridge and J Richards M Cameron
Lexus Stakes Flemington Oct 29 Oceanographer (GB) Sea The Stars x Que Puntual (ARG) Charlie Appleby K McEvoy
The Premier Bowl Sha Tin Oct 23 Lucky Bubbles Sebring x Bubble Below K W Lui B Prebble
Paris Lane Hcp Flemington Oct 2 Ulmann Sebring x Darsini D K Weir Damian Lane
Hong Kong Jockey Club Stakes Flemington Nov 1 Artistry Shamardal x Lady Peony P and P Snowden J Bowman
Ssangyong Counties Cup Pukekohe Park Nov 19 Chocante (NZ) Shocking x Strictly Maternal (NZ) S B Marsh C J Grylls
Sky Racing Tatt's Recognition Eagle Farm Nov 26 Cylinder Beach (NZ) Showcasing x Queen's Colours (GB) Desleigh Forster Luke Tarrant
McGrath The Metropolitan Randwick Oct 1 Sir John Hawkwood (IRE) Sir Percy x Athene (IRE) John Thompson B Spriggs
Blazer Stakes Flemington Oct 2 French Emotion Snitzel x Love And Emotion C J Waller B Melham
The Star Roman Consul Randwick Oct 1 Russian Revolution Snitzel x Ballet D'Amour (USA) P and P Snowden K McEvoy
Steel Builders Festival Stakes Rosehill Dec 3 Sweet Redemption Snitzel x Redeeming Lass G Waterhouse and A Bott B Avdulla
The Resimax Heath 1100 Stakes Caulfield Aug 27 Redzel Snitzel x Millrich P and P Snowden M Zahra
Ks Environmental Vain Stakes Caulfield Aug 13 Russian Revolution Snitzel x Ballet D'Amour (USA) P and P Snowden M Zahra
Aurie's Star Hcp Flemington Aug 6 Sooboog Snitzel x Monte Rosa D K Weir M J Dee
Mumm Stakes Flemington Nov 3 Redzel Snitzel x Millrich P and P Snowden B Shinn
Ladbrokes Sale Cup Sale Oct 23 First Course Snitzel x Short 'n' Sweep K M Keys Ben Thompson
Starlight Express Room Stakes Flemington Sep 10 Detective Snitzel x Covertly P and P Snowden Chris Parnham
Randwick City Council Rosebud Randwick Aug 6 Thronum Snitzel x Helena's Secret (USA) G Waterhouse and A Bott Tommy Berry
Gavelhouse.Com Nz 1000 Guineas Riccarton Park Nov 12 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Barneswood Farm Stakes Ashburton Oct 15 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Canterbury Belle Stakes Riccarton Park Sep 17 La Diosa (NZ) So You Think x A Star Affair (NZ) A and M Brown R Cuneen
Schweppes Thousand Guineas Caulfield Oct 8 Global Glamour Star Witness x Spectacula G Waterhouse and A Bott K McEvoy
Sydney Airport Flight Stakes Randwick Oct 1 Global Glamour Star Witness x Spectacula G Waterhouse and A Bott Tim Clark
Schillaci Stakes Caulfield Oct 8 Star Turn Star Witness x Golden Delicious M, W and J Hawkes Craig Williams
Smithfield Rsl San Domenico Rosehill Aug 13 Star Turn Star Witness x Golden Delicious M, W and J Hawkes Tommy Berry
Chainey's Panasonic Levin Stks Otaki Nov 25 North And South (NZ) Strategic Image x Island Time (NZ) Ms L Latta R J Hannam
Kingston Town Classic Ascot Dec 3 Stratum Star Stratum x Purely Spectacular (NZ) D K Weir Damian Lane
Crown Perth-Winterbottom Stks Ascot Nov 26 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore Tim Clark
Santos Coffee Premiere Stakes Randwick Oct 1 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore B Shinn
Bowermans Furniture Shorts Randwick Sep 17 Takedown Stratum x Apamea (GB) G W Moore Tim Clark
Nivison Stakes Randwick Oct 15 Egyptian Symbol Stratum x Our Egyptian Raine (NZ) Bjorn Baker J R Collett
Poseidon Stakes Flemington Oct 2 Inside Agent (NZ) Stravinsky x Octapussy N A Blackiston M J Walker
Gilgai Stakes Flemington Oct 2 The Quarterback Street Boss x Soorena R D Griffiths M J Allen
William Hill Cox Plate Moonee Valley Oct 22 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Ladbrokes Stakes Caulfield Oct 8 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Colgate Optic White Stakes Randwick Sep 17 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
Warwick Stakes Randwick Aug 20 Winx Street Cry x Vegas Showgirl (NZ) C J Waller J Bowman
L'oreal Paris Stakes Flemington Nov 3 Rageese Street Cry x Rabsha D K Weir Damian Lane
Bet365 Geelong Cup Geelong Oct 19 Qewy (IRE) Street Cry x Princess Nada (GB) Charlie Appleby K McEvoy
Colin Stephen Queen's Cup Rosehill Sep 24 Allergic Street Cry x Cajou J A O'Shea J B McDonald
Sheraco Stakes Rosehill Sep 10 Heavens Above Street Cry x Reggie (NZ) T R Martin T Angland
Ladbrokes Sandown Cup Sandown-Hillside Nov 12 Qewy (IRE) Street Cry x Princess Nada (GB) Charlie Appleby K McEvoy
Mona Lisa Stakes Wyong Sep 2 Fitou Street Cry x Vintner J A O'Shea J B McDonald
Tab Angst Stakes Randwick Oct 8 Dixie Blossoms Street Sense x Whistle Dixie (NZ) R J Quinton Tim Clark
Crown - Jungle Mist Classic Ascot Nov 19 Cosmic Storm Street Sense x Stormy Nova G and A Williams W Pike
Premier's Cup Rosehill Aug 27 Sense Of Occasion Street Sense x Saywaan K A Lees Tim Clark
The Sa Sa Ladies' Purse Sha Tin Nov 6 Horse Of Fortune (SAF) Stronghold x Sweet Virginia (SAF) A T Millard K Teetan
Barneswood Farm Welcome Stakes Riccarton Park Nov 12 Prom Queen (NZ) Super Easy x Finishing School K and L Rae A B Collett
Valachi Downs Breeders Stakes Riccarton Park Nov 9 First Serve (NZ) Swiss Ace x Fuar (NZ) M and M Pitman S L Wynne
Trevor Eagle Memorial 3yo Ellerslie Nov 26 Top Prospect (NZ) Swiss Ace x Princess Carolina R D Collett A B Collett
Gold Club Metropolitan Trophy Riccarton Park Nov 5 Nymph Monte (NZ) Tavistock x Grove Nymph (NZ) G N Nicholson D S Johnson
Spring Classic Riccarton Park Oct 22 Nymph Monte (NZ) Tavistock x Grove Nymph (NZ) G N Nicholson A B Collett
Pfd Food Services Makybe Diva Flemington Sep 10 Palentino Teofilo x Palatine Hill D K Weir M Zahra
Atc Cup Rosehill Dec 3 Malice Teofilo x Aforethought J A O'Shea J Doyle
Toll-Burgess Queen Stakes Ascot Nov 1 Ellicazoom Testa Rossa x Ellicorsam N D Parnham S Parnham
Programmed Durbridge Stakes Morphettville Oct 15 Cavaloce Testa Rossa x Refit Will Clarken Jamie Kah
Raffles Cup Singapore Oct 30 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
Kranji Mile Singapore Oct 9 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
Jumbo Jet Trophy Singapore Sep 4 Debt Collector (NZ) Thorn Park x Prompt Payment (IRE) C I Brown M Rodd
City Tattersalls Lightning Randwick Oct 15 Spieth (NZ) Thorn Park x Stella Livia (GB) Bryce Heys J Ford
Dilmah Caulfield Sprint Caulfield Oct 15 Our Boy Malachi Top Echelon x Rusticate M, W and J Hawkes D Dunn
Tab Dulcify Qlty Randwick Oct 1 Moqueen Uncle Mo x Money Begets Money A J Cummings J R Collett
Tabtouch-Hannans (Bm86+) Kalgoorlie Sep 22 Socially Unique Vital Equine x Touched By Angels G and A Williams W Pike
Sky Racing - W.A. Guineas Ascot Nov 19 Variation War Chant x Fleeting Angel S J Miller Damian Lane
Le Pine Funerals Summoned Stks Sandown-Hillside Nov 12 Silent Sedition War Chant x Fiorentina Andrew Noblet Craig Williams
Golden Pendant Rosehill Sep 24 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden J Parr
Mark Moran Missile Stakes Randwick Aug 6 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden B Shinn
Bob Ingham Show County Qlty Randwick Aug 20 Tycoon Tara Written Tycoon x Mosstara P and P Snowden K McEvoy
Bet365 Kilmore Cup Kilmore Nov 20 Hazzabeel (NZ) Zabeel x Miss Avalon (IRE) C Maher M J Dee
Sothys 44th N.Z. 2000 Guineas Riccarton Park Nov 5 Ugo Foscolo (NZ) Zacinto x Bequests (NZ) S B Marsh M T Coleman
James & Annie Sarten Mem. Stks Te Rapa Oct 24 Ugo Foscolo (NZ) Zacinto x Bequests (NZ) S B Marsh M T Coleman
The Celebration Cup Sha Tin Oct 1 Joyful Trinity (IRE) Zanzibari x Bargouzine (USA) J Moore J Moreira