Race 9 - Tile Importer Hcp - 1600m
Open Handicap. Apprentices Can Claim. Of $125,000
9 of 10
09/03/2021
12.1
Cranbourne Training
990m
Barrier Trl
Soft5
Heidi Gillie (9)
1 Letzbeglam
12 of 16
21/11/2020
5.0
Ballarat
2000m
Ballarat Cup LR
Good4
B Melham (10) 59.5
1 Irish Flame 56
6 of 8
14/10/2020
3.7
Caulfield
2000m
Coongy Cup G3
Good4
B Melham (8) 59
1 Nonconformist 55
1 of 10
25/09/2020
2.3
Moonee Valley
2040m
Jra Cup G3
Soft5
B Melham (5) 56
2 Plein Ciel 55.5
1 of 10
29/08/2020
0.2
Caulfield
2000m
Qlty
Good4
B Melham (8) 56
2 Orderofthegarter 56.5
1 of 6
01/08/2020
1.8
Moonee Valley
1600m
Open Hcp
Soft5
B Melham (4) 59
2 Prince Ziggy 56
7 of 10
05/12/2020
4.6
Pakenham
2500m
Pakenham Cup LR
Good4
Damian Lane (9) 62
1 Attorney 59.5
2 of 8
14/11/2020
1.3
Sandown-Hillside
2400m
Zipping Classic G2
Good3
Damian Lane (6) 59
1 Sound 59
3 of 10
31/10/2020
1.1
Flemington
2500m
Hotham Stakes G3
Good4
J Bowman (4) 60
1 Ashrun 61
2 of 10
17/10/2020
1.0
Randwick
2600m
St Leger
Good4
J B Mc Donald (6) 57.5
1 Fun Fact 57.5
8 of 18
03/10/2020
4.4
Randwick
2400m
The Metrop G1
Good4
B Avdulla (13) 53.5
1 Mirage Dancer 55.5
3 of 6
12/10/2020
6.9
Randwick
1200m
Barrier Trl
Good4
J B Mc Donald (3)
1 Ulusaba
7 of 9
31/08/2020
5.4
Rosehill
896m
Barrier Trl
Good4
J B Mc Donald (7)
1 Testifier
1 of 9
27/06/2020
0.3
Doomben
2200m
Premiers Cup G3
Good4
L R Dittman (3) 58
2 La Pulga 54
7 of 10
13/06/2020
5.9
Eagle Farm
2400m
Tatts Cup G3
Good3
J Byrne (10) 54
1 Brimham Rocks 57
3 of 16
30/05/2020
1.4
Doomben
2000m
Chairman's Hcp G3
Good4
Ryan Maloney (1) 57
1 Le Juge 54
1 of 14
09/05/2020
0.2
Randwick
2000m
Gosford Cup LR
Soft5
G Boss (6) 54
2 Ilwendo 54
3 of 14
25/04/2020
0.5
Rosehill
1500m
Hawkesbury Cup G3
Good3
B Avdulla (1) 54
1 Amangiri 55
7 of 8
20/04/2020
3.2
Rosehill
900m
Barrier Trl
Soft5
G Schofield (7)
1 Tawaret
12 of 15
27/03/2021
9.7
Bendigo
1600m
Golden Mile LR
Good4
Michael Poy (12) 56
1 Ironclad 54
7 of 9
09/03/2021
9.0
Cranbourne Training
990m
Barrier Trl
Soft5
Sheridan Clarke (7)
1 Pippie
8 of 10
05/12/2020
10.8
Pakenham
1600m
Open Hcp
Good4
Will Price (3) 58.5
1 Tavidance 56
4 of 10
14/11/2020
0.4
Sandown-Hillside
1800m
Eclipse Stakes G3
Good3
Michael Poy (8) 57
1 So Si Bon 59
1 of 10
25/10/2020
5.0
Sale
1600m
Sale Cup LR
Heavy10
Michael Poy (2) 59.5
2 Exasperate 56.5
1 of 7
18/10/2020
0.1
Kilmore
1600m
Seymour Cup LR
Soft5
Michael Poy (4) 57.5
2 Gold Fields 60
2 of 15
27/03/2021
1.8
Bendigo
1600m
Golden Mile LR
Good4
Damian Lane (9) 56
1 Ironclad 54
13 of 17
06/03/2021
4.4
Flemington
2000m
Australian Cup G1
Good3
B Parnham (10) 59
1 Homesman 59
3 of 9
27/02/2021
1.8
Flemington
1400m
Shaftesbury Ave G3
Good4
B Parnham (5) 57
1 Morvada 54
1 of 9
13/02/2021
0.5
Ascot
1200m
Cyril Flower LR
Good4
Chris Parnham (8) 59
2 Yeah Dardy 54.5
5 of 15
02/01/2021
6.2
Ascot
2400m
Perth Cup G2
Good4
J Brown (9) 54
1 Neufbosc 54
6 of 15
27/03/2021
5.1
Bendigo
1600m
Golden Mile LR
Good4
M J Dee (7) 55
1 Ironclad 54
3 of 9
09/03/2021
6.1
Cranbourne Training
990m
Barrier Trl
Soft5
M J Dee (3)
1 Pippie
15 of 16
21/11/2020
8.9
Ballarat
2000m
Ballarat Cup LR
Good4
D W Stackhouse (5) 57.5
1 Irish Flame 56
14 of 15
28/10/2020
13.4
Bendigo
2400m
Bendigo Cup G3
Good4
M J Dee (2) 58.5
1 Princess Jenni 56.5
2 of 5
23/10/2020
0.2
Moonee Valley
2040m
Open Hcp
Good3
M J Dee (1) 60
1 Irish Flame 56
7 of 15
11/10/2020
4.7
Cranbourne
2025m
Cranbourne Cup LR
Good3
M J Dee (4) 59
1 Future Score 56
7 of 7
06/03/2021
5.6
Flemington
1400m
March Stks LR
Good4
Jamie Kah (5) 55
1 So Si Bon 60
9 of 16
21/11/2020
2.6
Ballarat
2000m
Ballarat Cup LR
Good4
J Mott (3) 56.5
1 Irish Flame 56
5 of 12
03/11/2020
2.3
Flemington
1800m
Cup Day Plate LR
Good3
D Oliver (9) 56.5
1 Purple Sector 56
5 of 15
11/10/2020
3.6
Cranbourne
2025m
Cranbourne Cup LR
Good3
W Egan (3) 58
1 Future Score 56
2 of 10
25/09/2020
2.3
Moonee Valley
2040m
Jra Cup G3
Soft5
W Egan (2) 55.5
1 Al Galayel 56
4 of 8
27/03/2021
3.1
Bendigo
1400m
(Bm90)
Soft6
Laura Lafferty (3) 58
1 Groundswell 59
7 of 9
13/02/2021
3.7
Flemington
1400m
Seppelt Wines
Good4
Lachlan King (4) 54
1 Regardsmaree 54
8 of 8
26/01/2021
6.9
Caulfield
1400m
Barton Stks LR
Good4
Jordan Childs (1) 59
1 Blazejowski 60
4 of 7
09/01/2021
1.6
Flemington
1400m
Manifold Stakes LR
Good3
Jordan Childs (2) 58
1 Never Again 54
8 of 10
26/12/2020
5.6
Caulfield
1200m
Christmas Stks LR
Good3
Jordan Childs (6) 60
1 Pandemic 56
5 of 15
27/03/2021
2.9
Bendigo
1600m
Golden Mile LR
Good4
Beau Mertens (3) 54
1 Ironclad 54
1 of 10
07/03/2021
3.8
Echuca
1400m
Echuca Cup
Good4
W Pike (2) 54
2 Easy Beast 54
5 of 10
27/02/2021
3.1
Flemington
1200m
(Bm90)
Good4
W Pike (7) 57.5
1 Subedar 55.5
8 of 10
06/02/2021
3.0
Caulfield
1100m
Rubiton Stks G2
Good3
W Egan (3) 57
1 Prophet's Thumb 55
3 of 12
05/12/2020
1.9
Pakenham
1200m
Open Hcp
Good4
N Rawiller (4) 56
1 Sirius Suspect 57.5
5 of 9
09/03/2021
6.5
Cranbourne Training
800m
Barrier Trl
Soft5
M J Dee (5)
1 Felicia
9 of 15
11/10/2020
5.1
Cranbourne
2025m
Cranbourne Cup LR
Good3
D Oliver (13) 56
1 Future Score 56
2 of 10
27/09/2020
4.5
Mornington
2415m
Ansett Classic LR
Heavy8
M Zahra (6) 59
1 High Emocean 56
4 of 5
29/08/2020
4.7
Caulfield
2400m
Open Hcp
Good4
M J Dee (3) 57
1 Persan 56
3 of 10
01/08/2020
0.7
Moonee Valley
2040m
Open Hcp
Soft5
Thomas Stockdale (3) 56
1 Mahamedeis 60
1 of 13
22/07/2020
1.0
Sandown-Hillside
1800m
(Bm84)
Soft7
Thomas Stockdale (12) 58.5
2 Reserve Street 55
3 of 11
17/03/2021
3.8
Sandown-Lakeside
1600m
3yo+ (Bm64)
Good3
D Oliver (8) 62
1 Nobel Heights 56
3 of 9
05/03/2021
0.2
Cranbourne
1500m
3yo+ (Bm64)
Soft5
Jack Martin (4) 62
1 Drone Strike 56.5
4 of 6
08/02/2021
1.7
Cranbourne Training
800m
Barrier Trl
Good4
Emily Brown (4)
1 Rich Hips
11 of 14
07/11/2020
9.3
Flemington
2000m
(Bm80)
Good4
D Oliver (3) 56.5
1 Barade 60.5
4 of 13
21/10/2020
2.2
Geelong
2400m
(Bm70)
Good4
D Oliver (5) 60
1 Reflect The Stars 58
1 of 9
11/10/2020
2.0
Cranbourne
2025m
(Bm64)
Good4
D Oliver (3) 60
2 Our Chevalier 58