Race 2 - Next Phase Energy Hcp (C5) - 1800m
Class 5 Handicap. Apprentices Can Claim. Of $21,000
2 of 11
13/11/2020
0.1
Ballina
1910m
(Bm58)
Good3
Melea Castle (8) 60
1 Mighty Quinn 53
8 of 8
06/11/2020
3.6
Sunshine Coast
1800m
(Bm68)
Good4
N Fazackerley (3) 58
1 Missed The Alarm 58.5
6 of 6
17/10/2020
4.3
Gold Coast
1400m
(Bm68)
Good4
Alex Patis (3) 58.5
1 Senrima Tide 57
7 of 7
03/10/2020
4.8
Gold Coast
1400m
(Bm68)
Good3
B Pengelly (7) 61
1 Divine Decadence 56
11 of 11
08/07/2020
14.6
Doomben
1650m
(Bm75)
Good4
A Mallyon (9) 59.5
1 Countess De Galvez 57.5
5 of 11
21/11/2020
3.6
Sunshine Coast
1600m
(Bm72)
Good4
Ben Thompson (5) 56
1 Star Of Michelin 59.5
6 of 10
10/11/2020
2.8
Gosford
1900m
3yo+ (Bm64)
Good4
A Bullock (8) 58
1 He's A Given 55.5
3 of 11
27/10/2020
3.3
Grafton
1400m
(Bm66)
Good4
Kyle Wilson-Taylor (3) 59
1 Stylish Pattern 57.5
5 of 10
11/10/2020
0.5
Coonamble
1600m
Coonamble Cup
Good4
Ashley Morgan (10) 55
1 Petaluma 55
4 of 9
02/10/2020
1.3
Dubbo
1400m
Open Hcp
Good4
Ashley Morgan (6) 55
1 Westlink 57.5
3 of 9
13/11/2020
2.7
Sunshine Coast
1800m
(Bm62)
Good4
M Mc Gillivray (1) 59
1 Silesian 58
4 of 9
08/11/2020
0.9
Sunshine Coast
1600m
(Bm60)
Good4
M Mc Gillivray (9) 60
1 Tony's Decree 61
4 of 8
24/10/2020
8.1
Toowoomba
1640m
(Bm68)
Heavy8
Ms S Bogenhuber (1) 56.5
1 Tabard 56.5
8 of 8
30/09/2020
10.9
Gold Coast
1800m
(Bm72)
Good3
S Galloway (8) 55
1 Willo Titto 59
1 of 8
12/09/2020
3.0
Gold Coast
1800m
(Bm65)
Good4
S Galloway (3) 56
2 Righteousness 54.5
5 of 7
03/11/2020
6.2
Gold Coast
2400m
(Bm58)
Soft6
N Fazackerley (5) 57.5
1 Dream Builder 62
8 of 9
17/10/2020
4.9
Gold Coast
1800m
(Bm70)
Good4
N Fazackerley (9) 55
1 Glen Ord 58
8 of 10
03/10/2020
4.2
Eagle Farm
1800m
(Bm80)
Good3
Dale Smith (9) 54
1 Lord Gododdin 54
3 of 6
16/09/2020
3.6
Eagle Farm
1800m
(C6)
Good4
Dale Smith (2) 55.5
1 Reckless Choice 57
11 of 11
29/08/2020
9.3
Eagle Farm
2200m
(Bm78)
Good3
Dale Smith (4) 54
1 Joymaker 54
8 of 9
19/11/2020
7.1
Beaudesert
1650m
Hcp (C4)
Good4
Adam Spinks (1) 54
1 Battle Plane 59
9 of 9
23/08/2019
6.0
Murwillumbah
2020m
3yo+ (Bm66)
Firm2
M Cahill (3) 57.5
1 Fencourt 58.5
5 of 9
04/08/2019
3.7
Sunshine Coast
1800m
Hcp (C4)
Good4
R Wiggins (2) 57.5
1 Kiriana 58
6 of 10
26/07/2019
5.0
Ipswich
1545m
Hcp (C4)
Good3
M Hellyer (2) 54
1 Kopella 54.5
7 of 10
12/07/2019
5.2
Ipswich
1350m
Hcp (C4)
Good4
Luke Tarrant (2) 54
1 Takotsubo 55.5
3 of 8
13/11/2020
1.1
Ballina
1410m
(Bm66)
Good3
A Chau (8) 55.5
1 Brocky 59.5
7 of 8
06/11/2020
5.0
Sunshine Coast
1300m
E&G (Bm58)
Good4
N Fazackerley (2) 58.5
1 Bounty Hunter 59
3 of 8
18/10/2020
1.6
Lismore
1310m
E&G (Bm58)
Good3
Ms H E Poland (8) 60
1 Beat That 57
8 of 8
06/10/2020
11.0
Doomben
1000m
Barrier Trl
Good4
K J Cowan (1)
1 Sugar Boom
7 of 9
24/04/2020
7.5
Gold Coast
1800m
Plate (C3)
Good4
N Tomizawa (2) 60
1 Kings Full 60
10 of 12
13/04/2020
4.3
Ipswich
1500m
(Bm68)
Good4
L R Dittman (8) 57.5
1 Casurina Star 55
3 of 9
04/11/2020
7.9
Kilcoy
1900m
(Bm55)
Good4
Jake Bayliss (9) 58.5
1 Resonare 57.5
6 of 9
03/10/2020
5.0
Toowoomba
1625m
(Bm60)
Good4
N Thomas (3) 56.5
1 Li'l Rodge 61
2 of 9
18/09/2020
2.3
Kilcoy
1500m
(Bm58)
Good3
Jake Bayliss (1) 57.5
1 Studly Rooster 57.5
5 of 5
06/09/2020
14.3
Sunshine Coast
1600m
Plate (C4)
Good4
Ms S Lacy (3) 57.5
1 Toga Picta 59
2 of 6
25/08/2020
2.5
Sunshine Coast
850m
Barrier Trl
Good4
Jake Bayliss (5)
1 Coral Bay
10 of 10
05/07/2020
6.7
Sunshine Coast
1400m
Hcp (C3)
Soft6
Dale Smith (6) 55
1 Green Jacket 57.5