Breednet Results

ARAWA PARK - Sunday, July 26

Race 1 - Phelan Racing Stables Mdn Hrdl (2850m)
Class: Maiden Hurdle Track: Heavy(10) Time: 3:24.91
Prizemoney: $10,000
1
2/2
T: Ms S Logan
R: T N Harris (66.5)
2/2
8g His Royal Highness x Tuckahoe (Blue Razor )
2
4.0
8/8
T: Ms G Temperton
R: E J Farr (65.5)
8/8
6g Colombia x Klassic (Pompeii Court )
3
5.8
4/3
T: Ms S Logan
R: M D Mitchell (68)
4/3
4g Gold Centre x Desdemona (Truly Vain )
4
6.6
7/7
T: B J Pollock
R: S Phelan (68)
7/7
6g Civics x Trimere (King Delamere )
5
7.6
Vitali (10)
3/4
T: L A O'Sullivan
R: Daniel Miller (68)
3/4
6
28.6
Mailly (9)
5/6
T: K T Myers
R: M B Gillies (68)
5/6
5g St Reims x Ms Magenta (Groom Dancer )
100
0.0
1/1F
T: M P Baker
R: C M Studd (68)
1/1F
4g Savabeel x My Marguerite (Spectacular Love )
100
0.0
6/5
T: C J Wood
R: A N Kuru (68)
6/5
5g Ekraar x Wydawake (Hereward The Wake )
Race 2 - Townley Trenching R-Opn Hrdl (2850m)
Class: Restricted Hurdle Track: Heavy(10) Time: 3:21.78
Prizemoney: $20,000
1
1/1F
T: K T Myers
R: M B Gillies (65)
1/1F
4g St Reims x Albacora (Lord Ballina )
2
6.5
2/2
T: Ms S Houston
R: M D Mitchell (66.5)
2/2
3
13.5
3/3
T: G J Lord
R: A N Kuru (66)
3/3
8g D'Cash x Random Quest (Random Chance )
4
21.5
4/4
T: B W Foote
R: Daniel Miller (65)
4/4
10g Germano x Anood Dash (Alleged Dash )
5
22.0
7/7
T: R Autridge
R: S Phelan (65)
7/7
6g Seasoned Star x Enzed (Anziyan )
6
37.0
5/5
T: H R McGlade
R: E J Farr (63)
5/5
9g D'Cash x Shinko Breeze (Shinko King )
7
44.9
6/6
T: G A Rogerson
R: H A McNeill (65)
6/6
7g Zenno Rob Roy x Desert Cent (Desert Sun )
100
0.0
8/8
T: Ms N Kelly
R: R S Cole (65.5)
8/8
8g Istidaad x Leona (Sir Wonder )
Race 3 - Mills Reef Winery/Rest. Mdn (1950m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 2:12.95
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (56.5)
1/1F
4g Bachelor Duke x Saadiyat (Spartacus )
2
2.0
4/3
T: G A Rogerson
R: S T Collett (58.5)
4/3
4g Duelled x Sky Blue Lover (Blues Traveller )
3
8.5
3/2
T: K T Myers
R: S L Wynne (58.5)
3/2
6g Mediator x Jammy Dodger (McGinty )
4
9.5
2/4
T: G A Rogerson
R: R T Elliot (54.5)
2/4
3g Duelled x Solitary (Prince Echo )
5
9.7
7/7
T: Ms M Northcott
R: Joshua Oliver (56.5)
7/7
6g Duelled x True Zephyr (Zephyr Ace )
6
11.7
5/5
T: G T Hennessy
R: S M McKay (55.5)
5/5
3g Tiger Prawn x Volcanello (Royal Academy )
7
33.2
6/6
T: R C Lang
R: B R Jones (58.5)
6/6
3g Istidaad x Sarah San (San Luis )
Race 4 - Hospice Dinner/Auct. 12/9 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:18.81
Prizemoney: $7,000
1
4/4
T: L W Somervell
R: T D Thornton (55.5)
4/4
3f Ustinov x Golden Magic (Magic Of Sydney )
Winning siblings: Slumdog Millionare,
2
1.0
6/6
T: Ms M Falconer
R: S M McKay (54.5)
6/6
3g Lucky Unicorn x Kaapaya (Kaapstad )
3
3.0
2/1
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (53.5)
2/1
3f El Hermano x Midnight Dip (O'Reilly )
4
5.3
Danica (5)
5/5
T: T J Carter
R: U A Holmquist (52.5)
5/5
3f Indy King x Colmerino (Balmerino )
5
6.8
3/3
T: T J Carter
R: C E Lammas (57.5)
3/3
3g Shinko King x Siesta Time (Danroad )
6
13.3
7/7
T: W K Pomare
R: S L Wynne (55.5)
7/7
3f Captain Rio x Flying Free (Heroicity )
7
21.3
1/2F
T: M P Baker
R: C J Grylls (55.5)
1/2F
3f Thewayyouare x Maidjeu (Montjeu )
8
25.0
8/8
T: J K Mason
R: R T Elliot (51.5)
8/8
3f Zed x Deputante (Deputy Governor )
Race 5 - Chapmans Buffet @ Rotorua Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:19.99
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: M G Forbes
R: C J Grylls (58.5)
1/1F
3g Shinko King x Our Poppy (Oregon )
Winning siblings: Oberon,
2
3.0
5/5
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (54.5)
5/5
3
4.8
6/6
T: Ms M Northcott
R: R T Elliot (54.5)
6/6
5g Duelled x Tempted Fate (Take Your Partner )
4
5.0
2/2
T: G I Alton
R: U A Holmquist (53.5)
2/2
5m Danroad x Cataario (Captain Rio )
5
18.0
Frodo (2)
3/3
T: S Wright
R: M D Hills (58.5)
3/3
5g King's Chapel x Pasithea (Crested Wave )
6
31.0
4/4
T: T W Mitchell
R: B R Hutton (55.5)
4/4
4m Sakhee's Secret x Mer De Chine (Almutawakel )
Race 6 - Knox Engravers Rotorua Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:31.27
Prizemoney: $7,000
1
1/3F
T: K T Myers
R: S L Wynne (58.5)
1/3F
3g Don Eduardo x Carluke (Tierce )
2
4.5
2/1
T: K M Bussey
R: S M McKay (55.5)
2/1
4g Pentire x Centalear (Centaine )
3
6.3
4/4
T: A W Pike
R: M J McNab (58.5)
4/4
3g Darci Brahma x Miss Elusive (Elusive Quality )
4
6.5
5/5
T: P J Huxtable
R: B R Jones (58.5)
5/5
3g Remind x Opera Dancer (Rigoletto )
5
6.6
3/2
T: S R Autridge
R: C E Lammas (58.5)
3/2
3g Nom Du Jeu x Las Vegas Lass (Desert King )
6
23.6
7/7
T: G K Thomas
R: C J Grylls (56.5)
7/7
7
23.7
8/8
T: S T Wenn
R: T D Thornton (58.5)
8/8
3g Towkay x Mystic Flight (Silver Hawk )
8
33.5
6/6
T: G A Rogerson
R: R T Elliot (52.5)
6/6
3f Duelled x Forever Roses (Zabeel )
Race 7 - Vern & Doris Nickel Mem (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(10) Time: 1:31.05
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (53)
1/1F
2
4.5
3/4
T: G A Rogerson
R: R T Elliot (57)
3/4
4g Duelled x Vargas Diamond (Success Express )
3
6.3
8/8
T: G D Innes
R: S L Wynne (58)
8/8
7g St Reims x Makus Mega (Straussbrook )
4
6.8
7/6
T: Ms L M Laing
R: R M Norvall (56)
7/6
8m Keeper x My Happiness (Kaapstad )
5
8.1
2/2
T: M P Baker
R: B R Hutton (54.5)
2/2
5g O'Reilly x High Grove (Prince Ferdinand )
6
8.3
4/5
T: M H Brosnan
R: C E Lammas (54.5)
4/5
7
14.4
6/3
T: J C Pender
R: B R Jones (54.5)
6/3
6m Golan x Nuccina (Danehill )
8
18.5
5/7
T: K B Opie
R: Joshua Oliver (56)
5/7
7g Spartacus x Tyepan (Pentire )
Race 8 - Macmillan Accountants (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:31.50
Prizemoney: $7,000
1
6/8
T: S T Wenn
R: A F Jones (56.5)
6/8
5g Patapan x Sketch (Danske )
Winning siblings: Hardtaluva, Moet Molly,
2
0.1
2/2
T: G J Old
R: S M McKay (55.5)
2/2
4g Shinko King x Yendarra (Kendara )
3
1.4
Hey Mr (1)
3/3
T: Ms E L Holmes
R: P T Holmes (59)
3/3
5g Dr Fong x Garra Molly (Nayef )
4
1.5
5/7
T: G A Rogerson
R: T D Thornton (58.5)
5/7
5
2.5
4/4
T: G A Rogerson
R: M J McNab (57.5)
4/4
4m Savabeel x Deautche Express (Volksraad )
6
3.0
1/1F
T: K B Opie
R: C J Grylls (58.5)
1/1F
3g Elusive City x Yakutat (Jetball )
7
3.1
11/11
T: A D Fuller
R: U A Holmquist (52.5)
11/11
4m Lucky Unicorn x Lollipop (Green Perfume )
8
3.9
8/5
T: S B Marsh
R: B R Hutton (55)
8/5
9
4.0
10/6
T: K W Hawtin
R: D J Hain (56)
10/6
4g Fully Fledged x Cape Merlot (Cape Cross )
10
5.5
9/10
T: P J Rodewald
R: M D Hills (58)
9/10
4g Strategic Image x Ajourne (Postponed )
11
6.9
13/13
T: G K Thomas
R: E E Smith (50)
13/13
5m Red Clubs x Sequent (No Excuse Needed )
12
13.1
7/9
T: Ms T J Parnwell
R: C E Lammas (58)
7/9
5g Volksraad x Chockaholic (Kaapstad )
13
27.7
12/12
T: G A Rogerson
R: S T Collett (57)
12/12
4g Duelled x Cullcha (Cullen )
Race 9 - Escape To Rydges Rotorua Mdn (2200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 2:33.72
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: I B Kennedy
R: C E Lammas (58.5)
1/1F
4g Lucky Unicorn x Showgirl (Volksraad )
Winning siblings: Voyages,
2
3.5
4/4
T: K T Myers
R: S L Wynne (58.5)
4/4
4g Edenwold x Sonique (Dance Floor )
3
14.5
3/3
T: G A Rogerson
R: S T Collett (56.5)
3/3
3f Don Eduardo x Bemuze (Centro )
4
17.5
2/2
T: S Wright
R: M D Hills (58.5)
2/2
5g Lucky Unicorn x Irish Eyes (Young Shaun )
5
22.5
6/6
T: G A Rogerson
R: T D Thornton (58.5)
6/6
3c Duelled x Liquid Velvet (Jungle Pocket )
6
59.5
5/5
T: K T Myers
R: S M McKay (55.5)
5/5