Breednet Results

BALLARAT - Sunday, April 3

Race 1 - Support The Cfa Day Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.52 (33.84)
Prizemoney: $23,000
1
4/13F
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (58)
4/13F
3g Street Boss x Oriental (Monde Bleu )
2
0.1
25/1
T: Logan McGill
R: Brandon Stockdale (54.5)
25/1
3f Statue Of Liberty x Keluca (Keltrice )
3
0.9
9/1
T: R D Griffiths
R: C Newitt (56)
9/1
3f Stryker x La Lady (Estambul )
4
1.6
9/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: John Allen (58)
9/1
3g Foreplay x Gal Express (Success Express )
5
4.3
16/1
T: Dan O'Sullivan
R: D Moor (56)
16/1
3f Magnus x Piccadilly Moon (Fastnet Rock )
6
5.1
20/1
T: Michael Roebuck
R: Ms L J Meech (56)
20/1
Race 2 - Eclipse Ford Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.20 (34.40)
Prizemoney: $23,000
1
Burton (3)
9/10F
T: D R Brideoake
R: L Nolen (58)
9/10F
3g Pins x Nahayan (Zabeel )
2
11.0
16/1
T: D J Williams
R: B Higgins (58.5)
16/1
5g Econsul x Easter Road (Revoque )
3
11.2
11/8
T: J T Conlan
R: Patrick Moloney (56)
11/8
4
13.4
25/1
T: Stephen Theodore
R: I Gundogdu (56)
25/1
3f Charge Forward x Mantova (Danehill Dancer )
5
15.2
30/1
T: P Donnelly
R: D Moor (56.5)
30/1
6
16.4
80/1
T: Kate Rousseaux
R: A Lynch (58.5)
80/1
5g Bianconi x My Saviour (St. Jude )
Race 3 - City Of Ballarat Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.47
Prizemoney: $23,000
1
9/2
T: Billy Stockdale
R: Brandon Stockdale (57)
9/2
4g New Approach x Crown Ruby (Rubiton )
Winning siblings: Dash Of Class, Heisenberg, Irubi, The Warlord,
2
0.4
8/11F
T: Kylie Vella
R: S Vella (58.5)
8/11F
3
0.8
7/1
T: D J Williams
R: Ms J Beriman (56.5)
7/1
4
3.5
100/1
T: K G McCartin
R: K Forrester (56.5)
100/1
7m Bel Esprit x Encosta Rules (Encosta De Lago )
5
4.3
10/1
T: Kate Goodrich
R: Liam Riordan (54.5)
10/1
4g Bianconi x Sahifa (Lion Hunter )
6
4.5
20/1
T: Niall Phillips
R: Chris Caserta (54.5)
20/1
4m Hemingway x Academy Chic (West Point )
7
15.0
16/1
T: Neil Pfeiffer
R: C J Parish (58.5)
16/1
4h Bernardini x Lettercee (Hennessy )
200
0.0
25/1
T: M A Townsend
R: Alan Creighton (58.5)
25/1
4g Northern Meteor x Rondavel (Snippets )
Race 4 - C.E Bartlett Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.32 (34.64)
Prizemoney: $23,000
1
6/1
T: Neil Pfeiffer
R: C J Parish (56.5)
6/1
4m Commands x Lost Diamond (Elusive Quality )
Winning siblings: Second Marriage,
2
4.5
5/4F
T: Patrick Payne
R: S W Arnold (58)
5/4F
3g Starcraft x Sunday Service (Sunday Silence )
3
5.3
13/4
T: Dale Short
R: B Higgins (58)
13/4
3g Kaphero x De Lovely Lady (Mossman )
4
8.0
7/2
T: Geon Singh
R: Nathan Punch (55)
7/2
3g Time Thief x Star Plume (Military Plume )
5
16.0
30/1
T: Charles Quick
R: Liam Riordan (52.5)
30/1
4m El Cumbres x Gold Alydar (Dolly's Alydar )
6
22.0
25/1
T: Logan McGill
R: Jack Hill (58.5)
25/1
4g Lonhro x Arapaho Miss (Danehill Dancer )
Race 5 - Hygain (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:09.82
Prizemoney: $30,000
1
2/1
T: M D Moroney
R: Jordan Childs (58)
2/1
4g Darci Brahma x Della Lobra (Stravinsky )
Winning siblings: Parsifal, The Buzz,
2
0.2
9/1
T: A G Sawden
R: Chris Caserta (54.5)
9/1
7g Lago Delight x Belle Of Drysdale (Racer's Edge )
3
0.4
6/4F
T: Kane Harris
R: Brandon Stockdale (59)
6/4F
5g Testa Rossa x Points (Canny Lad )
4
5.4
5/1
T: D K Weir
R: John Allen (59)
5/1
4g Dreamscape x Centaure (Centaine )
5
12.4
5/1
T: Jason Warren
R: Dylan Dunn (56)
5/1
5m Bel Esprit x Gladden (Covetous )
Race 6 - Porter Plant Cup Series (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:26.70 (34.74)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: Damian Lane (57.5)
5/2
2
0.8
8/11F
T: S V Brown
R: S W Arnold (60.5)
8/11F
4g Mastercraftsman x Springburn (Soviet Lad )
3
2.1
14/1
T: Mitchell Freedman
R: Jarrod Fry (60.5)
14/1
6g Danbird x Mellocello (Lacryma Cristi )
4
2.7
10/1
T: D K Weir
R: Jordan Grob (58)
10/1
5g Rakti x Threemensfolly (Bellotto )
5
2.9
5/1
T: Ms M Anderson
R: D Gauci (54)
5/1
4m Trotamondo x She's Double Gold (Golden Missile )
6
3.1
20/1
T: P Trotter
R: Dale Smith (59)
20/1
7g Yasey x Darsawye (Eagle Eyed )
7
6.1
30/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (55.5)
30/1
6g No Excuse Needed x Black Sugar (Sound Reason )
Race 7 - Sportsbet Watch Live Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:04.12 (34.12)
Prizemoney: $23,000
1
4/1
T: P W McKenna
R: Jordan Childs (57)
4/1
3g Magnus x Flokkati (Fastnet Rock )
Winning siblings: Burlington Miss, Flostar, Magnatti, Saltpeter,
2
0.2
9/2
T: D K Weir
R: B Rawiller (59)
9/2
3g Sebring x De Lago Bloom (Encosta De Lago )
3
0.3
6/1
T: M W Lewis
R: Jack Hill (59)
6/1
4
0.7
7/1
T: D K Weir
R: John Allen (59.5)
7/1
5g Clangalang x Nymphadan (Akhadan )
5
1.9
14/1
T: P A Preusker
R: Damian Lane (59)
14/1
6
2.1
7/4F
T: Niall Phillips
R: S W Arnold (60)
7/4F
4g O'Lonhro x Munch (Mull Of Kintyre )
7
4.1
16/1
T: Luke Oliver
R: L Nolen (58.5)
16/1
4g Volksraad x Lutry (Johannesburg )
Race 8 - Porter Plant Cup Series (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:40.22
Prizemoney: $23,000
1
15/2
T: D K Weir
R: John Allen (59)
15/2
4g Purrealist x Fellina (Catbird )
Winning siblings: Axel Foley, Spiritina,
2
0.8
13/4
T: Heath Conners
R: R McLeod (59)
13/4
5m Bel Esprit x Falcrest (Faltaat )
3
1.6
Fife (7)
1/1F
T: R W Smerdon
R: L Nolen (57.5)
1/1F
3f Starcraft x Dane Belltar (Danewin )
4
1.7
9/1
T: S V Gebert
R: Jarrod Fry (59.5)
9/1
5
2.3
16/1
T: Joshua Julius
R: C J Parish (59.5)
16/1
6g Dubai Destination x Concepts (Peintre Celebre )
6
3.8
25/1
T: Patrick Payne
R: S W Arnold (59)
25/1
7
5.3
100/1
T: Patrick Payne
R: Jordan Childs (59.5)
100/1
4g Bianconi x Dolphin Express (Dolphin Street )
8
7.3
7/1
T: S Morrish
R: C Newitt (57)
7/1
3f Stryker x Magic Tori (Ali-Royal )
9
11.3
40/1
T: G Eurell
R: Dale Smith (56.5)
40/1
5m Street Hero x Prominent (Zabeel )
10
16.8
100/1
T: J Tarin
R: F Alesci (54)
100/1
9m Musee D'Orsay x Eslinda (Vain Tiger )
Race 9 - Hygain (Bm64) (2200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 2:19.65
Prizemoney: $23,000
1
8/1
T: R K Challis
R: Jarrod Fry (59.5)
8/1
7g Southern Image x Rosa Gallica (Redoute's Choice )
Winning siblings: London Town, The Donchess,
2
0.3
6/1
T: G Withers
R: Tahlia Hope (55.5)
6/1
5g Lonhro x Optimist (Red Ransom )
3
1.6
14/1
T: Amy McDonald
R: John Allen (59)
14/1
9g Song Of Tara x Loving Air (Air De France )
4
2.5
7/2
T: Matthew Cumani
R: D Gauci (60)
7/2
4g Raven's Pass x Love Everlasting (Elusive Quality )
5
3.3
13/4F
T: Dan O'Sullivan
R: L Nolen (58.5)
13/4F
4g Dylan Thomas x Gilded Asset (Gilded Time )
6
3.4
Faraja (4)
11/2
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (59)
11/2
4g Medaglia D'Oro x Lajoie (Spinning World )
7
5.6
11/1
T: P A Preusker
R: Jordan Childs (58)
11/1
4h Arena x Gold Cachet (Mister C. )
8
8.1
20/1
T: D Hayes and T Dabernig
R: Damian Lane (57.5)
20/1
3g Reset x Rate The Choice (Redoute's Choice )
9
8.5
16/1
T: C W Little
R: Ms J Beriman (56.5)
16/1
4m Elvstroem x Luxapal (Kenny's Best Pal )
10
8.8
40/1
T: B G Purcell
R: Declan Bates (55)
40/1
11
15.8
100/1
T: Amy McDonald
R: D Moor (54.5)
100/1
7g Lonhro x Boogie (Procol Harum )