Breednet Results

BALNARRING - Sunday, March 11

Race 1 - Rst Trophy (3) (1050m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:03.08
Prizemoney: $4,000
1
1/2F
T: Robert Kingston
R: Toby Lake (69.5)
1/2F
4m Al Samer x In Elegance (Bianconi (USA))
Winning siblings: Correspondent,
2
5.0
5/1
T: Ms K Walker
R: Ms D Walker (71)
5/1
6g Zuberi x Sequin Encounter (Encounter )
3
6.0
4/1
T: Ms J Crosbie
R: Ms C Pace (69)
4/1
6g Written Tycoon x Queen Goldie (Distant Music (USA))
4
6.7
12/1
T: R J Carmichael
R: Dylan Dean (63)
12/1
5
6.8
16/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (63)
16/1
4m Seventh Reason x Umasari (Umatilla (NZ))
6
6.9
25/1
T: T Kilgower
R: Nathan Newton (64.5)
25/1
7m Tale Of The Cat (USA) x Bella Jinsky (Encosta De Lago )
7
7.1
16/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (61)
16/1
7m Benicio x Evil Sisters (NZ) (Stravinsky (USA))
8
8.4
9/1
T: Ms M Cox
R: Mr M Corbisiero (63.5)
9/1
9g Runs To Win x Miss Navvy (Stargazer (NZ))
9
43.4
25/1
T: Ms K Strong
R: Mr L Taylor (64)
25/1
8g God's Own x Clever Clogs (NZ) (Woodman (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.86
Prizemoney: $4,000
1
9/2
T: A M Burns
R: Caitlin King (63)
9/2
4m Turffontein x Elicit (Woodman (USA))
2
0.2
4/1
T: Ms K Hill
R: Toby Lake (67)
4/1
6g Zariz x Miss Ebony (Sir Laurence (NZ))
3
2.2
11/2
T: Ms D Clover
R: Mr L Taylor (65)
11/2
3g Smart Missile x Kawanishi (Commands )
4
3.4
9/2
T: A M Burns
R: Dylan Dean (65)
9/2
7g Decanter (CHI) x Woodcut (Kingston Seattle (USA))
5
3.8
6/4F
T: J F Rattle
R: Ms C Pace (65)
6/4F
5m Bel Esprit x Show Dana (Danehill Dancer (IRE))
6
4.1
7/1
T: Christine Sexton
R: Mr M Corbisiero (65)
7/1
4m Delightful Choice x Celyna (Dieu D'Or )
7
6.9
16/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (67)
16/1
8g Byblos (CHI) x Extortion (Akaabelle )
8
7.3
16/1
T: W J Baynes
R: Mr R Douglas (66)
16/1
7m Hemingway (IRE) x Aceti (Weld Imposing (NZ))
9
15.3
25/1
T: J W Slater
R: Ms D Walker (67)
25/1
7g Rakti (GB) x Hedgehog (NZ) (Sir Tristram (IRE))
Race 3 - Trophy Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:12.41
Prizemoney: $4,000
1
1/20F
T: A G Pace
R: Ms C Pace (69.5)
1/20F
Winning siblings: Hay Cliffy, Mustang Yabby, Playboy Spike,
2
0.3
12/1
T: J W Slater
R: Ms D Walker (63)
12/1
3
0.7
5/2
T: P J White
R: Mr L Taylor (63)
5/2
4g Delightful Choice x Final World (Umatilla (NZ))
4
2.4
7/2
T: I R Hutchins
R: Joanne Geddes (64)
7/2
5
3.4
20/1
T: Ms L Bence
R: Ms A Bence (63)
20/1
4g Turffontein x Bright Talk (Green Desert (USA))
6
7.4
11/2
T: Ms C Boyd
R: Mr R Douglas (66)
11/2
7
7.8
12/1
T: N T Robb
R: Dylan Dean (61)
12/1
7g Bel Esprit x Tulla Lass (Danzero )
Race 4 - Rst Trophy (2) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:39.08
Prizemoney: $4,000
1
11/4
T: Ms J Crosbie
R: Ms C Pace (67.5)
11/4
7g Econsul (NZ) x Easter Road (Revoque (IRE))
2
0.5
Wanion (3)
13/8F
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (65)
13/8F
5g Bernardini (USA) x Moonsprite (GB) (Seeking The Gold (USA))
3
1.8
3/1
T: Ms D Clover
R: Mr M Corbisiero (63)
3/1
4m Daliapour (IRE) x Southern Beauty (Charge Forward )
4
5.0
20/1
T: Stephen Field
R: Dylan Dean (63.5)
20/1
7g Testafiable x Palixandre (Pine Circle (USA))
5
5.2
9/4
T: Ms K Walker
R: Ms D Walker (63.5)
9/4
6m Zuberi x Delquin (Delzao )
6
8.2
20/1
T: W J Baynes
R: Caitlin King (61)
20/1
7
16.2
25/1
T: Ms T Maddox
R: Mr L Taylor (63)
25/1
6g Kempinsky x Water Frame (Dolphin Street (FR))
Race 5 - Trophy Hcp (2000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:06.09
Prizemoney: $4,000
1
10/9F
T: Robert Kingston
R: Toby Lake (68)
10/9F
10g Shirocco (GER) x Salonblue (IRE) (Bluebird (USA))
Winning siblings: Salon Soldier,
2
0.2
Fold (2)
4/1
T: A G Pace
R: Ms C Pace (66.5)
4/1
6g Street Cry (IRE) x Assertin Miss (Zabeel (NZ))
3
1.0
6/1
T: Darryl Horner
R: Mr R Douglas (65.5)
6/1
4g Danerich x Costi (Encosta De Lago )
4
4.9
16/1
T: C A Balfour
R: Mr L Taylor (64)
16/1
5
6.2
4/1
T: Ms D Clover
R: Ms D Walker (63)
4/1
7m Excites x Medicean (Vettori (IRE))
6
6.6
8/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (64)
8/1
6g Keep The Faith x Emilyjoy (Danehill Dancer (IRE))
7
8.3
5/1
T: R J Besanko
R: Ms M Morris (63)
5/1
8
10.1
16/1
T: Wayne Walters
R: Joanne Geddes (60)
16/1
9g Bahhare (USA) x Ilinca (NZ) (Star Way (GB))
9
12.8
30/1
T: A Rosolini
R: Dylan Dean (61)
30/1
7g Shinzig x French Resistence (Peintre Celebre (USA))
10
37.8
30/1
T: M T Binney
R: Nathan Newton (61)
30/1
6g Testafiable x Shartan (Alberato )
Race 6 - Rst Trophy (1) (2000m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 2:08.14
Prizemoney: $4,000
1
4/1
T: C F Hyland
R: Mr G Seccombe (64)
4/1
Winning siblings: Ocean Dew, Savvy Acquisition,
2
4.0
11/2
T: Stephen Field
R: Dylan Dean (63)
11/2
4g Runs To Win x Banditos (Perugino (USA))
3
5.0
12/1
T: T Kilgower
R: Ms M Morris (61)
12/1
4
7.7
6/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (63)
6/1
5
7.9
3/1
T: J F Rattle
R: Ms C Pace (68.5)
3/1
7g Hemingway (IRE) x Ali Rose (Ali-Royal (IRE))
6
8.9
12/1
T: Kelvin Southey
R: Nathan Newton (61)
12/1
5m Blevic x Scottish Tiara (Beautiful Crown (USA))
7
9.1
9/1
T: M E Templeton
R: Mr L Taylor (63)
9/1
3f Aucash x Red Hot City (NZ) (Elusive City (USA))
8
14.1
7/1
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (63.5)
7/1
300
0.0
7/4F
T: Christine Sexton
R: Mr M Corbisiero (65.5)
7/4F
5m Delightful Choice x Forever (Pasakos (USA))