Breednet Results

BEAUDESERT - Monday, October 1

Race 1 - Derby Daypackages On Sale (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:03.85 (35.39)
Prizemoney: $25,000
1
9/4
T: K M Schweida
R: James Orman (59)
9/4
3c Foxwedge x Plain Magic (Magic Albert )
Winning siblings: Magic Conqueror,
2
2.3
9/2
T: Desleigh Forster
R: Taylor Marshall (57)
9/2
3f Love Conquers All x Nevermore (USA) (Unbridled (USA))
3
3.6
15/4
T: B J Smith
R: S Galloway (57)
15/4
3f Tycoon Ruler x Moonan Kathleen (Afleetaffair (CAN))
4
4.9
40/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (56)
40/1
3f The Factor (USA) x Around The World (Spinning World (USA))
5
5.0
12/1
T: P and W Hulbert
R: M Hellyer (58.5)
12/1
3c Denman x Sharna Myst (Lion Hunter )
6
8.5
30/1
T: Wayne Stephens
R: M Gray (56.5)
30/1
3f Hinchinbrook x Lough Rea (Monashee Mountain (USA))
7
10.8
6/4F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
6/4F
3f Bel Esprit x Kahala Dreams (More Than Ready (USA))
Race 2 - Spill The Beans @ Aquis Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:10.47 (35.13)
Prizemoney: $20,000
1
2/9F
T: Darlene Duryea
R: M McGillivray (54.5)
2/9F
2
5.5
5/1
T: Desleigh Forster
R: James Orman (57)
5/1
4g Golden Archer x Matilda's Dance (Danehill Dancer (IRE))
3
9.5
30/1
T: Ms T Green
R: Alannah Fancourt (54.5)
30/1
3c Mahisara x Court Short (Court Command )
4
11.3
30/1
T: Scott Henley
R: Anthony Allen (57)
30/1
4g Conatus x Stratella (Strategic )
5
11.5
80/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (54.5)
80/1
4g Tanabota x Created (Naturalism (NZ))
6
12.0
16/1
T: Dale Groves
R: Taylor Marshall (57)
16/1
4g Golden Archer x Kiss My Dragon (Hidden Dragon )
7
12.5
30/1
T: Diane Murphy
R: M Hellyer (57)
30/1
8
13.8
Genoa (10)
40/1
T: Marcus Wilson
R: Jackson Murphy (53)
40/1
3g Eurozone x Grager (Kalanisi (IRE))
9
15.1
150/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (57)
150/1
4g All Too Hard x Ocean Bridge (Dolphin Street (FR))
Race 3 - Kobayashi @ Aquis Farm Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:12.51 (37.00)
Prizemoney: $20,000
1
Foxsult (11)
10/1
T: J W Zielke
R: J L Taylor (54.5)
10/1
3f Foxwedge x Iseult (Dehere (USA))
Winning siblings: Angel's Scent, Pure Rock,
2
0.2
2/1F
T: L F Mawn
R: Luke Tarrant (54.5)
2/1F
3
0.7
30/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (54)
30/1
4m Love Conquers All x Dane Peggy (Fusaichi Pegasus (USA))
4
1.7
7/2
T: Ms K Geran
R: Ms S Lacy (57)
7/2
4m Foreplay x Imtops (High Rolling )
5
2.2
10/1
T: K Waller
R: Ms T Harrison (57)
10/1
4m Instinction x Monmagic (Monashee Mountain (USA))
6
4.2
100/1
T: Trevor White
R: M Gray (57)
100/1
4m Outback Prince x Proud As Punch (Tycoon Ruler )
7
4.4
8/1
T: Darlene Duryea
R: L V Cassidy (57)
8/1
4m Hinchinbrook x Lily Isabella (NZ) (Anziyan (USA))
8
4.6
Oyster (6)
12/1
T: Ms T Green
R: M Hellyer (57)
12/1
4m Bullet Train (GB) x Aphrodisiac (Zoffany (USA))
9
5.4
9/2
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (54.5)
9/2
10
7.7
16/1
T: W P Baker
R: Brooke Ainsworth (54.5)
16/1
3f Rocker x Flying Amy (Star Pyramul )
11
8.5
20/1
T: Ms K Doughty
R: M McGillivray (57)
20/1
4m Show A Heart x Lady Who (Commands )
12
16.5
200/1
T: S Essery
R: Ms R Ride (57)
200/1
5m Pluck (USA) x Dash Of Lime (Spartacus )
Race 4 - Holy Roman Emperor @ Aquis-C1 (1650m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:42.61 (36.77)
Prizemoney: $25,000
1
15/8F
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (56)
15/8F
2
0.8
15/8F
T: B J Lockwood
R: James Orman (58.5)
15/8F
6g Red Element x Repeated (Irgun (USA))
3
1.0
8/1
T: James Hepworth
R: Luke Tarrant (54)
8/1
4
1.5
5/1
T: Scott Henley
R: Anthony Allen (54)
5/1
4m Excelebration (IRE) x Flavin (USA) (Dynaformer (USA))
5
1.6
20/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (54)
20/1
5m Sebring x Fiery Sunset (Thunder Gulch (USA))
6
2.4
16/1
T: Matthew Dunn
R: Ms R Palmer (54)
16/1
4m Street Cry (IRE) x Isabelino (Encosta De Lago )
7
9.9
25/1
T: Paul Dawson
R: Alannah Fancourt (58.5)
25/1
4g Tanabota x Decency (NZ) (Defensive Play (USA))
8
11.2
12/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (54)
12/1
9
11.4
40/1
T: B Robinson
R: A Spinks (54)
40/1
Race 5 - Domesday @ Aquis Farm Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:11.11 (35.79)
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: S A Mackinnon
R: N Thomas (56.5)
4/1
Winning siblings: Bugalugs,
2
0.2
5/4F
T: B J Lockwood
R: M McGillivray (54.5)
5/4F
4m Rothesay x Dark Delilah (NZ) (More Than Ready (USA))
3
2.2
50/1
T: M A Palmer
R: Ms T Harrison (54)
50/1
6g Murtajill x Often Away (Hussonet (USA))
4
3.0
8/1
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (54)
8/1
6m Artie Schiller (USA) x With Decorum (Savoire Vivre (GB))
5
3.8
11/4
T: Garry Osborne
R: M Hellyer (54)
11/4
6m Easy Rocking x Kell's Way (Success Express (USA))
6
5.1
12/1
T: Tracy Simmons
R: Luke Tarrant (54)
12/1
4g Al Samer x Gudwill (Will Dancer (FR))
7
8.1
16/1
T: Ben Ahrens
R: Jackson Murphy (52.5)
16/1
6m Shaft x Skirmish Point (Nothin' Leica Dane )
8
11.1
30/1
T: S Essery
R: Ms R Ride (54)
30/1
4g Bradbury's Luck x E'minor (E Dubai (USA))
9
11.3
60/1
T: Gregory Cornish
R: A Spinks (54)
60/1
5m Teranaba x Maid Of The Manor (Royal Academy (USA))
Race 6 - Kiss And Make Up @ Aquis-Bm70 (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:16.57 (36.31)
Prizemoney: $25,000
1
7/2F
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (54.5)
7/2F
Winning siblings: Friendly Music, The Enemy Within,
2
1.3
5/1
T: Gregory Cornish
R: Leah Kilner (59)
5/1
8g Old Deuteronomy (USA) x Ensejaam (End Sweep (USA))
3
2.8
20/1
T: Philip Kimmet
R: Jackson Murphy (52.5)
20/1
6m Dr Doute's x Round Robin (Langfuhr (CAN))
4
3.6
5/1
T: Ms H Page
R: J Hodge (63)
5/1
5g Jet Spur x Tiptoe (Viscount )
5
3.8
10/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (56.5)
10/1
6
4.0
15/4
T: Paul Butterworth
R: Taylor Marshall (60.5)
15/4
6g Publishing x Mine Counter (Zeditave )
7
6.5
5/1
T: W J Phelan
R: S Shield (57)
5/1
4m Falvelon x Miss Jinx (Flying Spur )
8
7.3
20/1
T: Darlene Duryea
R: L V Cassidy (56.5)
20/1
8g Pins x Zephyr O' (NZ) (O'Reilly (NZ))
9
8.6
30/1
T: Geoff Elliott
R: M Hellyer (56)
30/1
10
14.6
15/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (58)
15/1
5g Alamosa (NZ) x Mahamaya (NZ) (Bahhare (USA))
Race 7 - The Mission @ Aquis Farm (58) (1400m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:23.73 (37.09)
Prizemoney: $25,000
1
Landale (11)
20/1
T: R K Mahon
R: Ms R Palmer (55.5)
20/1
9g Dylan Thomas (IRE) x Barcelona (NZ) (Desert Sun (GB))
Winning siblings: Gu Brath,
2
0.2
7/2F
T: A J Foran
R: M Hellyer (56)
7/2F
3
2.0
Hutcho (2)
7/2F
T: James Hepworth
R: Leah Kilner (56)
7/2F
5g Congrats (USA) x Kylie (Danehill Dancer (IRE))
4
2.3
11/2
T: S Strazzieri
R: Jackson Murphy (55.5)
11/2
5g Dream Ahead (USA) x Porcelain (Redoute's Choice )
5
2.4
25/1
T: Liz Saunders
R: Brooke Stower (57)
25/1
6
4.7
Vimzig (5)
9/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (56.5)
9/1
7g Shinzig x Vimala (Viscount )
7
4.9
4/1
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (59)
4/1
4g Falvelon x Meilleure (Encosta De Lago )
8
5.2
25/1
T: Kevin Martin
R: J Woodhouse (58.5)
25/1
9
5.6
30/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: J L Taylor (54)
30/1
7m Valixir (IRE) x Dodge City Kitty (NZ) (Elusive City (USA))
10
8.1
6/1
T: Paul Butterworth
R: Brooke Ainsworth (55.5)
6/1
4m Casino Prince x Mio Cavallo (Jeune (GB))
11
8.2
40/1
T: Gregory Cornish
R: Ms T Harrison (55)
40/1
5g Parameter x Urased A Star (Filante (NZ))