Breednet Results

BEAUDESERT - Thursday, March 1

Race 1 - Clear Summer Lodge Plate (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:23.37 (36.57)
Prizemoney: $16,000
1
11/1
T: Ms H Page
R: J Hodge (54.5)
11/1
4g Jet Spur x Tiptoe (Viscount )
Winning siblings: Derulo, Rowdy One,
2
0.1
11/2
T: K M Schweida
R: L R Dittman (57.5)
11/2
4g Turffontein x Kidnapper (Red Ransom (USA))
3
2.1
13/4
T: G R Green
R: M Cahill (56.5)
13/4
4
2.9
30/1
T: Gregory Cornish
R: G Colless (55.5)
30/1
5m Outback Prince x Moongambler (Victory Note (USA))
5
3.0
4/6F
T: L F Birchley
R: B N Stewart (57.5)
4/6F
4g O'Lonhro x Aprisa (Viscount )
6
5.3
50/1
T: T W McCarthy
R: Brooke Stower (57)
50/1
5m Tycoon Ruler x Buck 'n' Jazz (Buck's Pride )
7
6.1
25/1
T: K Hickmott
R: Dakota Graham (56)
25/1
6g Street Cry (IRE) x Blue Finch (GB) (Anabaa (USA))
8
7.4
100/1
T: K McGovern
R: J L Taylor (57)
100/1
6m Salt Lake City (USA) x Aquacade (Radjhasi (USA))
Race 2 - Logan & Albert Hotel Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:44.28 (37.92)
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: D J Duryea
R: M Cahill (57.5)
7/2
5g Bernardini (USA) x Percussive (Encosta De Lago )
Winning siblings: Berimbau, Northern River, Vinco, Wazamba,
2
2.3
12/1
T: Neil Hocking
R: Ms S Lacy (56)
12/1
6g Minardi (USA) x Eye Candy (Desert King (IRE))
3
3.6
15/2
T: Gregory Cornish
R: G Colless (57.5)
15/2
4g Monaco Consul (NZ) x Icedane (Danachenka )
4
3.7
12/1
T: J M Judge
R: Baylee Nothdurft (53)
12/1
5
4.0
9/1
T: Gregory Cornish
R: J Woodhouse (54)
9/1
6
4.8
50/1
T: Harold Bown
R: Ms L G Cheshire (55.5)
50/1
4m Red Element x Azabu (NZ) (Zabeel (NZ))
7
5.0
Tizabee (10)
4/1
T: Ben Ahrens
R: Jag Guthmann-Chester (54)
4/1
6m Raheeb x Rica Picante (Canadian Silver (CAN))
8
5.2
150/1
T: K Hickmott
R: A Spinks (55.5)
150/1
5m Monaco Consul (NZ) x Instant Reward (Tayasu Tsuyoshi (JPN))
9
6.5
9/1
T: Natalie McCall
R: M Hellyer (57.5)
9/1
5g Ekraar (USA) x Optimus (More Than Ready (USA))
10
10.5
60/1
T: Tanya Parry
R: Ms A Badger (54.5)
60/1
3f Dr Doute's x La Dreamer (Flying Spur )
11
13.8
9/4F
T: J Saimee
R: L R Dittman (56.5)
9/4F
3g More Than Ready (USA) x Skating On Ice (Bradbury's Luck )
12
20.3
100/1
T: Gregory Cornish
R: Taylor Williams (55.5)
100/1
4g Parameter x Redgrave (Nediym (IRE))
Race 3 - Trackside Photography Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:05.75 (36.16)
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: Gregory Cornish
R: Taylor Williams (52)
11/4
4m Teranaba x Maid Of The Manor (Royal Academy (USA))
2
0.8
9/4F
T: Bradley Smith
R: J Hodge (56)
9/4F
4g Jet Spur x A Happy Day (Commands )
3
1.8
5/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (53)
5/1
3f Delago Deluxe x Nakedindaspa (Redoute's Choice )
4
1.9
30/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (54)
30/1
5
2.0
11/2
T: L M Clarke
R: Ms S Bogenhuber (57)
11/2
3g Stryker x La Viscomtessa (Viscount )
6
4.3
8/1
T: Ben Ahrens
R: Jag Guthmann-Chester (54)
8/1
7
5.1
60/1
T: S Hardy
R: Noriyuki Masuda (57)
60/1
4g Longhorn x Sahara's Knight (Sunday Knight )
8
5.2
80/1
T: B J Costello
R: A Spinks (54)
80/1
9
6.7
25/1
T: Geoff Hardy
R: Brooke Ainsworth (54)
25/1
5g Oratorio (IRE) x Cora (IRE) (Machiavellian (USA))
10
7.5
10/1
T: T W McCarthy
R: Brooke Stower (55.5)
10/1
3f Equiano (FR) x My Girl Steph (Duke Of Marmalade (IRE))
11
79.5
300/1
T: R L Mackay
R: Rhiannon Payne (53.5)
300/1
6m Falvelon x Sheer Nonsense (Flying Spur )
Race 4 - Petes Party Place Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:12.44 (37.16)
Prizemoney: $15,000
1
8/1
T: L G Ross
R: Taylor Marshall (55)
8/1
3f Red Element x Marni (Galileo (IRE))
Winning siblings: Secrets Surround,
2
0.8
30/1
T: James Hepworth
R: S Galloway (57)
30/1
3g Al Samer x Gudwill (Will Dancer (FR))
3
1.8
6/1
T: N J Doyle
R: M Shimodaira (53)
6/1
3f Sidereus x Princess Lyca (Show A Heart )
4
2.0
Gwapo (2)
10/1
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (57)
10/1
3g Rothesay x Pertinence (Admiralty (USA))
5
2.2
13/2
T: R L Heathcote
R: Jackson Murphy (53)
13/2
3f Love Conquers All x Bergman (Anabaa (USA))
6
2.3
11/2
T: Thomas Lunney
R: Baylee Nothdurft (55.5)
11/2
7
4.6
150/1
T: W Hetherington
R: Ms A Badger (57)
150/1
3g Denman x Diamonds Am I (Catbird )
8
7.6
30/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (53)
30/1
3f Al Samer x Silabella (Thorn Park )
9
9.6
5/2F
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (53)
5/2F
3f Bradbury's Luck x Grager (Kalanisi (IRE))
10
10.1
7/1
T: K Hickmott
R: L V Cassidy (55)
7/1
3f Fired x Smart Cookie (Wurabinda )
11
10.2
12/1
T: Lauren Herne
R: Alannah Fancourt (57)
12/1
3g Red Element x In My Sights (Lion Hunter )
12
15.7
100/1
T: Joe Gleeson
R: Emma Ljung (55)
100/1
Race 5 - Barrier Reef Pools Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:12.52 (36.33)
Prizemoney: $16,000
1
Verily (6)
20/1
T: R L Tipper
R: L V Cassidy (57.5)
20/1
4m Jet Spur x Wayne's Gold (Golden Snake (USA))
Winning siblings: Hidden Gold, Lim's Lightning,
2
0.3
5/2
T: Ms S Wheelahan
R: M Shimodaira (55)
5/2
4m Drumbeats x Limerence (Zaha (CAN))
3
0.4
40/1
T: G Cooling
R: A Spinks (55.5)
40/1
5m Magic Albert x Shimmy (Royal Academy (USA))
4
1.2
11/8F
T: G R Green
R: Michael Murphy (57.5)
11/8F
3f Duporth x Beaucoup (Choisir )
5
1.4
15/1
T: T J Gollan
R: V D Johnston (58.5)
15/1
4m Rothesay x Classic Heart (Show A Heart )
6
1.5
13/2
T: David Vandyke
R: M Hellyer (59.5)
13/2
4m Northern Meteor x Tangerine Dream (FR) (Sadler's Wells (USA))
7
2.8
30/1
T: H J Norman
R: Gina Mitchell (54)
30/1
4m Casino Prince x Katherine Gold (Made Of Gold (USA))
8
3.0
9/1
T: Rob Davidson
R: Adam Sewell (54)
9/1
4m Time Thief x May Expire (Twining (USA))
9
5.3
Fatz (2)
10/1
T: R K Mahon
R: Hannah English (57.5)
10/1
4m Court Command x Lyricalworks (Danehill Dancer (IRE))
Race 6 - Anzac Day Races Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:12.40 (36.72)
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: Patrick Sexton
R: R Plumb (60)
11/2
4g Street Cry (IRE) x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
Winning siblings: Caveat, Induna, Superstition, Tisane,
2
2.8
Brains (5)
7/2
T: T J Gollan
R: V D Johnston (57)
7/2
3g Stryker x Absolute Harmony (Redoute's Choice )
3
2.9
15/8F
T: G J Banks
R: Ms S Bogenhuber (54.5)
15/8F
4
4.2
6/1
T: Michael Costa
R: S Galloway (58)
6/1
4g O'Lonhro x Blue Capri (Proven Valour )
5
4.7
8/1
T: S Hardy
R: Noriyuki Masuda (54.5)
8/1
6g Natural Destiny x Spud's Sister (Canadian Silver (CAN))
6
4.9
8/1
T: A F Ryan
R: Kirk Matheson (56)
8/1
7
13.7
12/1
T: B J Hudson
R: Joshua King (57)
12/1
5g Ferocity x Harley Ma (Shovhog )
8
18.0
40/1
T: R L Mackay
R: N Fazackerley (54.5)
40/1
6g Starcraft (NZ) x Ebony Magic (Bletchley Park (IRE))
Race 7 - Haack Logistics (Bm58) (1650m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:42.15 (37.75)
Prizemoney: $16,000
1
Marlahn (16)
10/1
T: G R Schwenke
R: Hannah English (52.5)
10/1
5g Daichi No x Flute Fairy (Piccolo (GB))
2
3.8
12/1
T: Michael Frappell
R: Sally Sweeney (54.5)
12/1
5g Outback Prince x Jayvees Salute (Rock Of Cashel (IRE))
3
3.9
9/2
T: Lauren Herne
R: B Pengelly (60)
9/2
5g O'Lonhro x Go Petal (Archway (IRE))
4
4.1
9/1
T: D W McCabe
R: R Plumb (59.5)
9/1
5g Iffraaj (GB) x Sing Song Girl (NZ) (Generous (IRE))
5
4.9
25/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms S Lacy (56)
25/1
7m All Bar One x Lady So (Lion Hunter )
6
5.2
7/2F
T: L A Wright
R: L P Rolls (57.5)
7/2F
4g Court Command x Road To Persia (Leica Kenmare )
7
5.5
5/1
T: B J Smith
R: B E Grylls (55.5)
5/1
3f Conleys Choice x Jehanne D'Arc (Johannesburg (USA))
8
5.6
Get On (5)
8/1
T: T B Thomas
R: Nicholas Keal (55.5)
8/1
9
7.1
10/1
T: Gregory Cornish
R: Taylor Williams (52)
10/1
6g Parameter x Lady Chatterley (Woodman (USA))
10
7.2
60/1
T: James Hepworth
R: Michael Murphy (60)
60/1
6m Onemorenomore x Madam Bligh (Nine Carat (USA))
11
7.4
20/1
T: T J Dougall
R: Alannah Fancourt (55)
20/1
5g Ombra Della Sera x Regal Darkness (Heart Of Darkness (GB))
12
16.4
16/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (59.5)
16/1
7g Get Square x Chinese Wall (Private Agenda )