Breednet Results

BEAUDESERT - Saturday, November 2

Race 1 - Rural Fire Brigade Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:05.05 (35.24)
Prizemoney: $15,000
1
8/11F
T: Diane Murphy
R: A Spinks (59)
8/11F
4g Jet Spur x Sylvia May (Falvelon )
2
2.5
4/1
T: Chris Munce
R: N Day (56.5)
4/1
3c Dreamscape x Florace (Acecay )
3
2.9
15/2
T: R G Howard
R: Noriyuki Masuda (54.5)
15/2
4
3.4
66/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (57.5)
66/1
4g Top Echelon x Icedane (Danachenka )
5
3.6
25/1
T: R Litton
R: R Wiggins (56.5)
25/1
3g Red Element x West Ward (Shalford (IRE))
6
6.4
9/1
T: Kenneth Deacon
R: N Thomas (56)
9/1
4g Al Maher x Copalago (Encosta De Lago )
7
6.9
40/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (56.5)
40/1
3g Olympic Glory (IRE) x Sporty Spur (Flying Spur )
8
7.2
40/1
T: Florence Braybrook
R: Carly Frater (54)
40/1
4m Polanski x With Grace (Dr. Grace (NZ))
9
7.7
10/1
T: Ben Ahrens
R: J Woodhouse (59)
10/1
4g Fusaichi Ole (JPN) x Countess Cashel (NZ) (High Chaparral (IRE))
10
12.0
Ziptie (3)
30/1
T: Gregory Cornish
R: Olivia Pickering (57)
30/1
5g Tanabota x Oboe D'Amor (Piccolo (GB))
11
12.8
40/1
T: B Robinson
R: M Shimodaira (52.5)
40/1
Race 2 - Ses Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.46 (36.28)
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: Chris Munce
R: N Day (57)
7/2
3g Whittington x Bootsey (USA) (Cat Thief (USA))
Winning siblings: All In The Reflexs, Line And Length,
2
0.5
13/2
T: M A Currie
R: Joshua Oliver (55.5)
13/2
3f Manhattan Rain x Non Stop Rock (Fastnet Rock )
3
2.3
Arjayar (13)
66/1
T: P Duff
R: Sally Sweeney (55)
66/1
3g Top Echelon x Spinning Heart (Show A Heart )
4
2.5
66/1
T: R L Heathcote
R: Jordan Grob (56)
66/1
3f Star Witness x Electric Current (Redoute's Choice )
5
3.0
9/10F
T: C Maher & D Eustace
R: R Wiggins (58)
9/10F
3g Written Tycoon x Hill Street Blues (Octagonal (NZ))
6
4.0
25/1
T: Jan Pritchard
R: Carly Frater (57.5)
25/1
3g All American x Madcap (USA) (Kingmambo (USA))
7
4.1
16/1
T: P Duff
R: T K Allan (56.5)
16/1
3g Rothesay x Traffic Stopper (NZ) (Volksraad (GB))
8
4.6
Rijker (10)
25/1
T: P & W Hulbert
R: A Spinks (56)
25/1
3f Shamus Award x Coastal Breeze (Astronomer Royal (USA))
9
7.1
150/1
T: Josh Sweeney
R: J Woodhouse (55.5)
150/1
3f Monaco Consul (NZ) x Double Dilemma (Ad Valorem (USA))
10
13.4
7/1
T: Krystle Johnston
R: J Hodge (56.5)
7/1
3f De Shamekh x Falvelizabeth (Falvelon )
11
19.4
100/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (56.5)
100/1
3f Tycoon Ruler x Reyna (King Of Kings (IRE))
Race 3 - Qcwa Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:23.61 (35.30)
Prizemoney: $15,000
1
2/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (54)
2/1
6m Teranaba x Maid Of The Manor (Royal Academy (USA))
2
0.1
2/1F
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (56)
2/1F
4m Animal Kingdom (USA) x Annie's Logic (Greenwood Lake (USA))
3
1.1
15/1
T: Marcus Wilson
R: N Thomas (54.5)
15/1
4
3.9
8/1
T: Ben Ahrens
R: N Day (59)
8/1
4g Red Element x Shocking Blue (Canny Lad )
5
6.2
10/1
T: A P Nutley
R: Carly Frater (57)
10/1
6m Waterford Road x Bethpage Black (Hatta's Mill (GB))
6
7.5
Tejaan (10)
100/1
T: B Robinson
R: M Shimodaira (52.5)
100/1
4m Denman x Hamasat (GB) (Pivotal (GB))
7
10.3
10/1
T: Ms H Page
R: A Spinks (54.5)
10/1
4m Shamus Award x Sapphire Lass (Charge Forward )
8
10.5
9/2
T: J M Judge
R: Sally Sweeney (56.5)
9/2
5r Players Choice x Immovable Site (Immovable Option (IRE))
Race 4 - Lifeflight (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:11.05 (35.33)
Prizemoney: $15,000
1
20/1
T: Ms A Willick
R: A Spinks (55)
20/1
6g Manhattan Rain x Roulettes (Flying Spur )
Winning siblings: Parlophone, Spin, Star Of Jupiter, Sun City,
2
0.1
4/1
T: Donald Pearson
R: N Day (59.5)
4/1
3
0.6
5/4F
T: Josh Sweeney
R: Carly Frater (59)
5/4F
4
0.7
Lwazi (6)
8/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (55.5)
8/1
7g Lonhro x Disciplined (Anabaa (USA))
5
1.0
11/1
T: A G Sawden
R: Noriyuki Masuda (55.5)
11/1
11g Lago Delight x Belle Of Drysdale (Racer's Edge )
6
1.2
15/4
T: G J Banks
R: J Hodge (58.5)
15/4
7
1.5
10/1
T: Josh Sweeney
R: J Watkins (58.5)
10/1
5g Denman x Special Test (Octagonal (NZ))
Race 5 - Rapid Relief Team (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.45 (35.27)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: Marcus Wilson
R: J Watkins (57)
5/1
5m Shinzig x Ski Princess (Bel Esprit )
2
0.5
9/2
T: Ben Ahrens
R: J Woodhouse (60)
9/2
3
1.5
9/4
T: B J Dais
R: N Day (56.5)
9/4
5m All Too Hard x Go Kate Go (More Than Ready (USA))
4
1.6
8/1
T: M T Eggleston
R: Olivia Pickering (55)
8/1
7m Meld x Mystic Scene (Falvelon )
5
2.9
7/4F
T: B P Park
R: A Spinks (61)
7/4F
6m Publishing x Fomalhaut (Kenfair (NZ))
6
5.2
14/1
T: Jeff Dunn
R: Brooke Ainsworth (54.5)
14/1
6m Statue Of Liberty (USA) x Tandy (Thunder Gulch (USA))
Race 6 - Everyman's Welfare Service-C3 (1650m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:41.20 (36.33)
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: D J Duryea
R: A Spinks (55.5)
3/1
6g So You Think (NZ) x Shezaten (NZ) (Handsome Ransom )
Winning siblings: Canford Lass, Hezafox,
2016 Inglis Australian Easter Yearling Sale Session 2
$25,000
Vendor: Attunga Stud, Scone
Buyer: Inglis As Agent
2015 MM National Weanling Sale Select Session
$60,000
Vendor: Fig Tree Thoroughbreds Biddaddaba Qld
Buyer: Magic Millions As Agent
2016 MM Gold Coast 2YOs In Training Sale
$11,000
Vendor: Dovedeen Pty Ltd Moranbah Qld
Buyer: Wong Kong Fatt
2
0.5
5/2
T: Leanne Gore
R: N Day (57)
5/2
7g Power Of Destiny x Play Date (Canny Lad )
3
2.0
7/2
T: H J Norman
R: Brooke Ainsworth (56)
7/2
5g Makfi (GB) x Irlanda (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
2.8
9/4F
T: R L Lyford
R: J Hodge (58)
9/4F
7g Onemorenomore x Volted In (Rory's Jester )
5
3.1
10/1
T: D B Reardon
R: Sally Sweeney (54)
10/1
7g Tickets x Dawn Patrol (Commands )
6
23.1
60/1
T: K Hickmott
R: Olivia Pickering (52)
60/1
6g Stryker x Royale Harmony (Choisir )