Breednet Results

BEAUDESERT - Saturday, June 22

Race 1 - Toothkind Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:02.14 (35.20)
Prizemoney: $15,000
1
Woolsey (10)
11/8F
T: Chris Munce
R: N Day (55)
11/8F
Winning siblings: Kastanos, Katie Did It,
2020 MM Adelaide Yearling Sale
$85,000
Vendor: Baramul Stud, Widden Valley, NSW
Buyer: Stanford Bloodstock
2
5.3
12/1
T: H J Norman
R: Brooke Ainsworth (55)
12/1
2f Ghibellines x Zigalong (NZ) (Danzighill )
3
5.7
12/1
T: Ms A Willick
R: M Shimodaira (53)
12/1
2f Anacheeva x Lady Innocent (Mr. Innocent )
4
6.2
10/1
T: James Hepworth
R: Adam Spinks (55)
10/1
2c Akeed Mofeed (GB) x Essence (Fastnet Rock )
5
7.0
11/1
T: G R Newham
R: Matthew Palmer (57)
11/1
6
7.8
Diyosa (6)
6/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (55)
6/1
2f Benfica x Round Robin (Langfuhr (CAN))
7
9.1
15/2
T: Rochelle Smith
R: Sheriden Tomlinson (52.5)
15/2
8
9.2
11/2
T: T J Sears
R: Emma Ljung (55)
11/2
2f Stratum x Familial (Encosta De Lago )
9
9.3
Xuannu (11)
14/1
T: Angela Plumb
R: Ms T Gray (55)
14/1
2f Love Conquers All x Agape (Victory Note (USA))
10
17.6
100/1
T: Ms K Craft
R: N Seymour (57)
100/1
2g Zoffany (IRE) x Pretty Proud (USA) (Mr. Greeley (USA))
Race 2 - The Jimboomba Times Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.89 (36.70)
Prizemoney: $15,000
1
Paddles (12)
9/2
T: Jan Pritchard
R: N Day (55)
9/2
2
0.5
8/1
T: Diane Murphy
R: Matthew Palmer (57)
8/1
3g Jet Spur x Sylvia May (Falvelon )
3
3.5
15/8F
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (55.5)
15/8F
4g Tanabota x Created (Naturalism (NZ))
4
4.8
14/1
T: L Richardson
R: Emma Ljung (57.5)
14/1
4g Red Element x La Flash (Frisco View (USA))
5
6.6
13/4
T: S A Mackinnon
R: N Thomas (57)
13/4
6
10.6
40/1
T: Gregory Cornish
R: Adam Spinks (53.5)
40/1
5m Parameter x Edel Vanessa (Encosta De Lago )
7
12.1
11/2
T: B Robinson
R: M Shimodaira (55)
11/2
3g Carlton House (USA) x Grito (Redoute's Choice )
8
12.2
Skald (10)
11/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (57)
11/1
3g Poet's Voice (GB) x Inanna (Intergaze )
9
14.2
Oyster (14)
25/1
T: Ms T Green
R: Ms C Eaton (55.5)
25/1
4m Bullet Train (GB) x Aphrodisiac (Zoffany (USA))
Race 3 - Aust. Community Media (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:15.93 (35.37)
Prizemoney: $15,000
1
9/2
T: B Robinson
R: M Shimodaira (59.5)
9/2
3g Written Tycoon x Hot Spa (Spartacus )
2
1.8
11/2
T: S W Kendrick
R: Ashley Butler (60.5)
11/2
4g Show A Heart x Guissepino (Falvelon )
3
2.6
20/1
T: Ben Ahrens
R: Matthew Palmer (55.5)
20/1
3f Rothesay x Princess Qualo (Sequalo )
4
3.8
2/1F
T: Chris Munce
R: Sheriden Tomlinson (57.5)
2/1F
4g Toorak Toff x Peacock Sally (USA) (Marquetry (USA))
5
4.3
20/1
T: Angela Plumb
R: Ms T Gray (57.5)
20/1
6
4.8
10/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (58)
10/1
4g Reliable Man (GB) x Wannabe Queen (USA) (Bernstein (USA))
7
6.1
Get On (15)
50/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (54.5)
50/1
10m Court Of Jewels (NZ) x Achtung Valour (Proven Valour )
8
6.4
Lwazi (16)
40/1
T: B Robinson
R: Olivia Pickering (53.5)
40/1
6g Lonhro x Disciplined (Anabaa (USA))
9
11.9
Gwapo (14)
12/1
T: S J Morrisey
R: N Seymour (57.5)
12/1
4g Rothesay x Pertinence (Admiralty (USA))
10
13.4
14/1
T: J R Stanton
R: Clayton Gallagher (56.5)
14/1
4g Host (CHI) x Coronation Diva (Bianconi (USA))
11
13.7
Spicer (11)
15/1
T: K Hickmott
R: Adam Spinks (54.5)
15/1
4m Stryker x Indian Curry (Testa Rossa )
12
15.9
9/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: N Day (57)
9/1
3g Real Saga x Monte Crystal (Rock Of Gibraltar (IRE))
13
17.2
30/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (61)
30/1
5g Alamosa (NZ) x Mahamaya (NZ) (Bahhare (USA))
Race 4 - The Zonta Centennial (Bm58) (1650m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:41.13 (36.94)
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: N Day (58.5)
3/1
6g Von Costa De Hero x Miss Whytwokay (Tale Of The Cat (USA))
Winning siblings: Whykayoh, Whyouask,
2
1.0
Bonsea (9)
40/1
T: B J Costello
R: Adam Spinks (52)
40/1
6g Bon Hoffa x See The Ocean (Canny Lad )
3
4.0
13/2
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (55.5)
13/2
6m Teranaba x Voworana (Dev's Rogue )
4
4.2
25/1
T: R Heilbronn
R: Matthew Palmer (54)
25/1
5m Danesis (IRE) x Graciously (NZ) (Carnegie (IRE))
5
5.0
Choppa (5)
10/1
T: G Sitek
R: C Small (56.5)
10/1
7g Amadeus Wolf (GB) x Bossinova (Perugino (USA))
6
5.1
15/2
T: B Robinson
R: M Shimodaira (52)
15/2
6m Onemorenomore x Starry Light (NZ) (Danehill Dancer (IRE))
7
6.4
9/4F
T: Angela Plumb
R: N Fazackerley (56)
9/4F
3g Pierro x Tempting (Dane Shadow )
8
7.4
11/1
T: B Robinson
R: Olivia Pickering (51)
11/1
9
7.6
4/1
T: H J Norman
R: Brooke Ainsworth (57.5)
4/1
4g Makfi (GB) x Irlanda (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 5 - Greener Grocer (Bm58) (2450m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:38.66 (36.71)
Prizemoney: $15,000
1
Saibye (7)
9/2
T: Jeff Dunn
R: Brooke Ainsworth (55.5)
9/2
4g Street Cry (IRE) x Rock On Bye (Octagonal (NZ))
Winning siblings: Nextmodel,
2
3.0
9/1
T: Malcolm Reynolds
R: N Day (56)
9/1
9m Clangalang x Blue Rose Gem (King Of Kings (IRE))
3
3.2
9/2
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (58)
9/2
6g Teofilo (IRE) x Blue Sea (Sea Road )
4
9.7
11/1
T: Paul Robbins
R: Olivia Pickering (51)
11/1
6m Snippetson x Elegance (Desert Style (IRE))
5
11.7
6/1
T: Chris Jordan
R: Ms C Eaton (57)
6/1
4m Rebel Raider x Gothic Marian (Way Of Light (USA))
6
11.9
7/2
T: B Robinson
R: M Shimodaira (52)
7/2
7g Real Saga x Aunty Borney (Fusaichi Pegasus (USA))
7
12.4
5/2F
T: Darlene Duryea
R: J Hodge (55)
5/2F
5g So You Think (NZ) x Shezaten (NZ) (Handsome Ransom )
8
13.2
100/1
T: J W Sutton
R: N Thomas (54)
100/1
7m Sebring x Foxsphere (Foxhound (USA))
9
13.3
80/1
T: D Chujo
R: Adam Spinks (52)
80/1
5m Myboycharlie (IRE) x Keela (Woodman (USA))
Race 6 - Beaudesert Printing Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:04.60 (36.54)
Prizemoney: $15,000
1
Fatz (8)
40/1
T: R K Mahon
R: Ms C Eaton (54)
40/1
5m Court Command x Lyricalworks (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Albertical, Boss Lane, Gagetown,
2
0.1
6/1
T: Jason Reilly
R: N Seymour (54)
6/1
4m Swift Alliance x Moment Of Madness (Ombra Della Sera )
3
0.5
4/1
T: Ben Ahrens
R: Matthew Palmer (58)
4/1
3c Epaulette x Beau Vallon (Lonhro )
4
0.9
11/1
T: M T Eggleston
R: N Fazackerley (54.5)
11/1
4g Stratum x Get To Work (Snippets )
5
1.2
40/1
T: Garry Osborne
R: M Shimodaira (52)
40/1
4m Nicconi x Hennessy Bay (Half Hennessy )
6
1.4
Geng (11)
4/1
T: Stephen Kirkwood
R: Madeleine Wishart (52)
4/1
3g Freeze x Satay (Commands )
7
1.7
9/4F
T: L D Kelly
R: N Day (55)
9/4F
3f Denman x Greytfilly (Ferocity )
8
2.0
9/1
T: Paul Robbins
R: Olivia Pickering (51)
9/1
3f Star Witness x Sanskrit (Untouchable )
9
4.0
13/2
T: Darlene Duryea
R: J Hodge (56)
13/2
5g Dr Green (NZ) x My Fairy Wings (Danehill (USA))
10
5.8
Forsox (5)
60/1
T: S Essery
R: Adam Spinks (53)
60/1
5g Pluck (USA) x Spurnof (Flying Spur )
Race 7 - The Beaudesert Times Cup Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:21.51 (37.25)
Prizemoney: $25,000
1
5/1
T: L J Hatch
R: Sheriden Tomlinson (55.5)
5/1
6g Kaphero x Apologies (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Hi Viz, Reckless Abandon,
2
0.4
5/2F
T: S W Kendrick
R: N Day (55.5)
5/2F
4m Swiss Ace x Rose O' War (Danehill (USA))
3
0.9
20/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (54)
20/1
4
2.4
25/1
T: Donald Pearson
R: Ms F Jervis (54)
25/1
5
2.9
13/2
T: B S Baldwin
R: Olivia Pickering (51)
13/2
7g Court Command x Rose Island (Fusaichi Pegasus (USA))
6
3.0
20/1
T: Kerry Baumann
R: J Hodge (54.5)
20/1
10g Dash For Cash x Shu' Shu' Lara (Shagny (USA))
7
3.5
11/1
T: Gregory Cornish
R: Adam Spinks (52)
11/1
8g Old Deuteronomy (USA) x Ensejaam (End Sweep (USA))
8
3.6
25/1
T: David Fletcher
R: N Seymour (54)
25/1
7g Floral Pegasus x Barefoot Marvel (Archway (IRE))
9
3.7
7/1
T: Lauren Herne
R: Ashley Butler (61)
7/1
6g Reward For Effort x Tzaress (NZ) (Stravinsky (USA))
10
3.9
13/2
T: Brenton Andrew
R: Madeleine Wishart (52.5)
13/2
8g Statue Of Liberty (USA) x Gaiety (Flying Spur )
11
5.2
5/1
T: M J Lakey
R: Matthew Palmer (54)
5/1
8g Bon Hoffa x Tango To Mars (Rocket To Mars )