Breednet Results

BELMONT PARK - Saturday, July 13

Race 1 - Glory Glory Plate (1000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:59.27 (35.20)
Prizemoney: $70,000
1
5/1
T: Jayce Buckley
R: Brodie Kirby (55)
5/1
2f Patronize x Mia China Doll (Helter Skelter )
2
0.2
5/4F
T: S R Casey
R: P Carbery (57)
5/4F
2c Toronado (IRE) x Demasheen (Fastnet Rock )
3
0.3
12/1
T: Vaughn Sigley
R: T Turner (55)
12/1
2f Therock x Xaartos (Xaar (GB))
4
1.3
80/1
T: H S McLaren
R: S McGruddy (55)
80/1
5
2.9
20/1
T: Rhys Radford
R: C Staples (55)
20/1
2f Verrazano (USA) x Richenza (Holy Roman Emperor (IRE))
6
3.2
14/1
T: F R Kersley
R: S Parnham (55)
14/1
7
4.4
5/1
T: G and A Williams
R: W Pike (57)
5/1
8
6.2
40/1
T: D R Harrison
R: L Newman (57)
40/1
2g Patronize x Western Fever (Flying Pegasus )
9
10.7
Mordor (5)
40/1
T: Tiarnna Robertson
R: P Knuckey (57)
40/1
2g Maschino x Motifs (Fusaichi Pegasus (USA))
10
14.8
9/2
T: J N Pateman
R: P Harvey (57)
9/2
2g Scandal Keeper (USA) x Steely Gaze (Metal Storm (FR))
Race 2 - Vale Bruno Tognini (Rs1mw) (1000m)
Class: Rest 1 Metro Win Track: Good(4) Time: 0:58.22 (34.15)
Prizemoney: $50,000
1
5/2F
T: L Smith
R: W Pike (58.5)
5/2F
4m Rogano x Highest Honour (Elusive Quality (USA))
Winning siblings: Aberdeen Queen, Sherpa Lass,
2
0.5
8/1
T: D L Morton
R: Jarrad Noske (58.5)
8/1
3g City Place (USA) x Born Princess (Elusive Quality (USA))
3
2.0
Shinju (10)
11/4
T: Chris Gangemi
R: S McGruddy (54.5)
11/4
3g Written Tycoon x Pearl Goddess (NZ) (Darci Brahma (NZ))
4
2.4
4/1
T: F R Kersley
R: Brodie Kirby (54)
4/1
3f Kuroshio x Daina (Quest For Fame (GB))
5
2.5
20/1
T: Steele Casey
R: Mollie Clark (57)
20/1
5g Flying Pegasus x I Do Believe (Fasliyev (USA))
6
3.7
12/1
T: Robert and Todd Harvey
R: T Turner (61)
12/1
4g Oratorio x French Vanilla (General Monash (USA))
7
3.8
Apollo (5)
16/1
T: S J Wolfe
R: P Knuckey (57)
16/1
5g So You Think (NZ) x Crevette (Danehill (USA))
8
4.2
30/1
T: Fenella Martin
R: S Parnham (56.5)
30/1
4m Vital Equine (IRE) x Lady Yasmin (Mujahid (USA))
9
4.3
7/1
T: J T Warwick
R: P Harvey (56)
7/1
4m Written Tycoon x Lady Frere (Johannesburg (USA))
10
4.9
66/1
T: J N Pateman
R: Tayla Stone (55.5)
66/1
5g War Chant (USA) x Paris Moon (Metal Storm (FR))
11
10.9
100/1
T: D M Attwell
R: Chloe Azzopardi (53)
100/1
5m Murtajill x Racoff (Tribu )
Race 3 - Tabtouch-Better Your Bet-Bm62+ (1200m)
Class: BM62+ Track: Good(4) Time: 1:11.42 (35.29)
Prizemoney: $70,000
1
16/1
T: D R Harrison
R: T Turner (55)
16/1
3f My Admiration x Abitcryptic (Bletchley Park (IRE))
Winning siblings: Cryptic Wonder,
2
0.2
11/8F
T: Simon Miller
R: Chloe Azzopardi (56.5)
11/8F
3f War Chant (USA) x Indian Flower (Husson (ARG))
3
0.3
11/2
T: Robert and Todd Harvey
R: S McGruddy (56.5)
11/2
3f Murtajill x Newborn (Halo Homewrecker (USA))
4
0.7
9/2
T: D and B Pearce
R: P Knuckey (56.5)
9/2
3f Gingerbread Man x Falls County (Soldier's Tale (USA))
5
1.2
40/1
T: S R Casey
R: P Carbery (58)
40/1
3f Trade Fair (GB) x Mireille (Husson (ARG))
6
2.6
25/1
T: Kieran McDonagh
R: L Newman (55)
25/1
3f Maschino x Pale (Ad Valorem (USA))
7
2.7
11/4
T: G and A Williams
R: Brodie Kirby (57)
11/4
3f Bernardini (USA) x Fortune Smiles (Anabaa (USA))
8
3.9
20/1
T: Simon Miller
R: Kate Witten (58)
20/1
9
11.4
60/1
T: S J Miller
R: S Parnham (55)
60/1
3f Galah x Secret Diva (So Secret )
Race 4 - Swan River Vase (2200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:16.57 (37.12)
Prizemoney: $100,000
1
11/4
T: A G Durrant
R: Brodie Kirby (57.5)
11/4
4g Blackfriars x Russian Playmate (Dr Johnson (USA))
2
2.5
4/13F
T: D T McAuliffe
R: L Newman (58.5)
4/13F
5g Hard Spun (USA) x Stubborn (Lonhro )
3
7.0
20/1
T: L Smith
R: J Whiting (53)
20/1
6m Celtus x Beaux Art (Nomrood (USA))
4
13.5
20/1
T: Ms P Wagg
R: T Turner (55)
20/1
5g Alfred Nobel (IRE) x Pocket Aces (Brief Truce (USA))
5
20.5
100/1
T: Brian Rogers
R: C Staples (55)
100/1
7g Blackfriars x Idyllic Doll (Scenic (IRE))
6
22.0
100/1
T: P J Fernie
R: Ben Paterson (57.5)
100/1
7g Hala Bek (IRE) x Folly Lane (Langfuhr (CAN))
7
22.5
100/1
T: Mark Wright
R: P Knuckey (55)
100/1
6g Courvoisier x Shiney Row (Blackfriars )
Race 5 - Crown Perth (Rs1mw) (1400m)
Class: Rest 1 Metro Win Track: Good(4) Time: 1:24.20 (36.51)
Prizemoney: $50,000
1
4/1
T: B V Watkins
R: J Whiting (59)
4/1
3g Patronize x Comme Ci (Verglas (IRE))
Winning siblings: Barry's Rabbit, Jaguar Grey, Janaura,
2
0.1
13/2
T: T W Widdeson
R: P Harvey (60)
13/2
3
0.9
Marabel (10)
100/1
T: C R Green
R: Ben Paterson (58)
100/1
5m Mossman x Kidding (Red Ransom (USA))
4
1.0
20/1
T: D R Harrison
R: L Newman (59)
20/1
4h Redoute's Choice x Anadan (Anabaa (USA))
5
1.1
2/1F
T: Ms R L Williams
R: S Parnham (58.5)
2/1F
3g Gingerbread Man x Elite Dancer (Royal Academy (USA))
6
1.2
8/1
T: Hayden Ballantyne
R: Kate Witten (56)
8/1
3g Denman x Avenida Madero (Metal Storm (FR))
7
2.4
20/1
T: Steele Casey
R: Mollie Clark (56)
20/1
5m Testa Rossa x Moonbound (Catbird )
8
2.9
30/1
T: C R Green
R: Emma Stent (55)
30/1
6g Flying Pegasus x Dr Bella (Dr Johnson (USA))
9
3.0
20/1
T: Ms R Nairn
R: Chloe Azzopardi (58)
20/1
5m So Secret x Zoelene Louise (Desert Sun (GB))
10
3.1
40/1
T: A D Mathews
R: P Carbery (56.5)
40/1
3f Tavistock (NZ) x Phillipa Glass (NZ) (Volksraad (GB))
11
4.5
13/2
T: A G Durrant
R: W Pike (58.5)
13/2
4g Magnus x Lenswood (Woodman (USA))
12
4.8
Sariska (15)
50/1
T: Vaughn Sigley
R: T Turner (54.5)
50/1
4m Super Kid (NZ) x Star In The East (Secret Savings (USA))
13
5.0
100/1
T: A W Maley
R: S McGruddy (57)
100/1
7m Excellent Art (GB) x Kelconi (Bianconi (USA))
14
5.7
30/1
T: S V Vahala
R: J Brown (55)
30/1
5g Zoffany (IRE) x Mina (Dracula )
15
7.5
40/1
T: Tiarnna Robertson
R: Brodie Kirby (60)
40/1
6g Reaan x Jalsah (Elusive Quality (USA))
Race 6 - Amelia Park (Bm70+) (1200m)
Class: BM70+ Track: Good(4) Time: 1:11.28 (34.59)
Prizemoney: $70,000
1
3/1
T: A G Durrant
R: W Pike (60)
3/1
4g Written Tycoon x Best Feature (Secret Savings (USA))
Winning siblings: Alloraine,
2
0.2
5/4F
T: M L Lane
R: Ms K Yuill (56)
5/4F
4g Trade Fair (GB) x Lady Xena (Dr Johnson (USA))
3
1.5
50/1
T: F R Kersley
R: L Newman (59.5)
50/1
5g Rogano x Taxa (Carry A Smile )
4
2.4
Pinsson (11)
100/1
T: Ms M Payne
R: J Whiting (55.5)
100/1
8g Pins x Pichard (NZ) (Danasinga )
5
2.8
20/1
T: F R Kersley
R: S Parnham (59.5)
20/1
4g Rogano x Paris Cracker (Viscount )
6
2.9
60/1
T: H S McLaren
R: P Carbery (55)
60/1
4g Patronize x Havana City (Citidancer (IRE))
7
3.2
12/1
T: D R Harrison
R: Chloe Azzopardi (57.5)
12/1
3g Patronize x Sassy Flyer (Due Sasso )
8
4.0
20/1
T: M W Bairstow
R: Kate Witten (55)
20/1
5g Saxon x Scenic Vision (Scenic (IRE))
9
4.5
7/2
T: P J Fernie
R: Lucy Warwick (59.5)
7/2
4g Husson (ARG) x Pym's Lane (Flying Spur )
10
5.2
80/1
T: P and M Giadresco
R: Alan Kennedy (58.5)
80/1
7m Blackfriars x Crimson Centre (Royal Academy (USA))
11
5.3
60/1
T: S J Wolfe
R: S McGruddy (55)
60/1
5g Snippetson x Blumarju (NZ) (Marju (IRE))
12
6.2
150/1
T: Jeff Noske
R: Jarrad Noske (58.5)
150/1
5g Discorsi x Fortunate Sally (Salieri (USA))
13
8.8
100/1
T: Vaughn Sigley
R: T Turner (57)
100/1
6g Fath (USA) x I'm Gifted (Blackfriars )
Race 7 - C Galante 30th B'day (Bm76+) (1600m)
Class: BM76+ Track: Good(4) Time: 1:37.18 (36.24)
Prizemoney: $70,000
1
30/1
T: L Smith
R: P Knuckey (55.5)
30/1
5g Blackfriars x Pearlesque (Statoblest (IRE))
Winning siblings: Friar Fox,
2
0.2
6/4F
T: D T McAuliffe
R: L Newman (58.5)
6/4F
3
0.6
15/8
T: G and A Williams
R: W Pike (58.5)
15/8
5g Snitzel x Mine Game (General Nediym )
4
0.8
11/1
T: A G Durrant
R: Brodie Kirby (58.5)
11/1
6g Saxon x Vintage Silver (Marooned (GB))
5
2.3
9/1
T: A W Maley
R: S McGruddy (55.5)
9/1
5g Demerit x Female Agent (Commands )
6
3.7
30/1
T: D M Attwell
R: Chloe Azzopardi (53)
30/1
8g Kendel Star x Soft Wind (Medal Of Honor )
7
3.9
30/1
T: C H Webster
R: T Turner (56)
30/1
7g Discorsi x Three Sisters (Nuclear Freeze (USA))
8
4.1
30/1
T: L Smith
R: J Whiting (54)
30/1
5g Smart Missile x Saynomore (Hussonet (USA))
9
4.2
16/1
T: Vaughn Sigley
R: P Carbery (57.5)
16/1
5g Smart Missile x Takeiteasyedye (USA) (Opening Verse (USA))
10
4.3
40/1
T: A G Durrant
R: Jarrad Noske (57)
40/1
6g Passenger x War Zone (Laranto )
11
8.3
Proxy (15)
200/1
T: G B Delane
R: Emma Stent (52)
200/1
12
9.6
16/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (54.5)
16/1
13
9.7
200/1
T: D L Morton
R: C Staples (54.5)
200/1
8g Written Tycoon x Mochaccino (Mukaddamah (USA))
14
11.9
200/1
T: M L Lane
R: Ms K Yuill (56)
200/1
6g Mettre En Jeu (NZ) x Play Mistress (Brief Truce (USA))
Race 8 - Gareth Hall Farewell (Bm64+) (1600m)
Class: BM64+ Track: Good(4) Time: 1:38.01 (36.51)
Prizemoney: $70,000
1
5/4F
T: S J Wolfe
R: Brodie Kirby (60)
5/4F
3g Playing God x Pure Heaven (Snippetson )
2
0.2
11/1
T: G and A Williams
R: Mollie Clark (52)
11/1
3g My Admiration x Split Rock (Danehill (USA))
3
0.3
16/1
T: G B Delane
R: Lucy Warwick (56.5)
16/1
5m Demerit x Drive On (Fastnet Rock )
4
1.2
60/1
T: D R Harrison
R: P Harvey (59)
60/1
5
2.4
15/1
T: A W Maley
R: S McGruddy (58)
15/1
4m Patronize x Flaming Magic (Brief Truce (USA))
6
2.6
5/1
T: Ms S Bakranich
R: T Turner (54.5)
5/1
3f Playing God x Just Marika (Grandera (IRE))
7
3.1
50/1
T: Ms R L Williams
R: S Parnham (57)
50/1
4m Dane Shadow x Pattie Me Lass (Lords A Leaping (NZ))
8
3.2
15/2
T: F R Kersley
R: W Pike (54.5)
15/2
9
3.3
Deimos (7)
10/1
T: Ms A King
R: Alan Kennedy (57.5)
10/1
10
3.9
40/1
T: J T Warwick
R: P Carbery (55)
40/1
4m Stratum x Clarecastle (Tribu )
11
4.8
150/1
T: Tracey Diederich
R: Emma Stent (53.5)
150/1
7m Redoutable x Minimoon (El Moxie (USA))
12
5.5
40/1
T: D and B Pearce
R: Jarrad Noske (58.5)
40/1
13
5.6
150/1
T: S R Wallace
R: J Whiting (57)
150/1
6m Trade Fair (GB) x My Charity Belle (Belong To Me (USA))
14
7.1
12/1
T: J P Taylor
R: J Brown (55.5)
12/1
4m So Secret x Raring To Roar (Lion Cavern (USA))
15
8.1
100/1
T: P J Fernie
R: Ben Paterson (58)
100/1
7g Blackfriars x Grey Sea (Zedrich )
16
8.4
100/1
T: S J Miller
R: Kate Witten (58.5)
100/1
4g Trade Fair (GB) x Sonari (State City (USA))