Breednet Results

BENDIGO - Thursday, February 27

Race 1 - Gallic Club Raceday Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.49
Prizemoney: $17,500
1
8/11F
T: Ms N Burke
R: V Duric (56)
8/11F
3f Supreme Class x Welsh Karioi (Spectacular Spy )
Winning siblings: Cat And The Fiddle, Make Me Dance,
2
4.3
13/8
T: D J Bourne
R: J Winks (58)
13/8
3g Dane Shadow x Affilier (Fairy King )
3
3.0
20/1
T: Adam O'Neill
R: Dean Holland (56)
20/1
3f De Beers x Baby Emma (Star Flute )
4
14.3
30/1
T: B J McCarthy
R: B Rawiller (58.5)
30/1
6g Brief Truce x Rare Event (Rare Pearl )
5
15.8
150/1
T: Ms M Anderson
R: C J Parish (56.5)
150/1
4m Al Samer x Blue Venus (Hurricane Sky )
Race 2 - Spirit Sponsors & Members Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.24
Prizemoney: $17,500
1
Orujo (6)
4/9F
T: Peter Snowden
R: J Mott (58)
4/9F
Winning siblings: Demerara, Limes, Molasses, Monte Cristo,
2
3.0
8/1
T: K Hann
R: C Newitt (58)
8/1
2g Bushranger x Blue Magic (Keltrice )
3
3.0
11/2
T: R D Griffiths
R: B Higgins (56)
11/2
4
7.0
25/1
T: Byron Cozamanis
R: W Egan (56)
25/1
5
8.0
40/1
T: J E and C Ledger
R: Dale Smith (58)
40/1
6
9.3
Needed (10)
20/1
T: P G Moody
R: V Duric (56)
20/1
2f Wanted x First Land (Generous )
7
9.8
25/1
T: Ricky Maund
R: Dean Holland (58)
25/1
2c Bel Esprit x Motto's Belle (Bellotto )
8
10.5
50/1
T: John McArdle
R: B Rawiller (58)
50/1
9
11.3
25/1
T: Anthony Freedman
R: D Moor (56)
25/1
2f Flying Spur x Trespass (Lonhro )
Race 3 - Centrebet Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.47
Prizemoney: $17,500
1
11/4
T: M G Price
R: G Boss (57.5)
11/4
3f Dubleo x Shackelite (Mossman )
2
1.8
11/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (57.5)
11/4F
3f Husson x Sahara Desert (Desert King )
3
1.9
60/1
T: P J Clarke
R: Luke Londregan (56)
60/1
5m Primus x Flight Tonight (So Called )
4
2.0
9/1
T: Kevin Adcock
R: M Pegus (57.5)
9/1
5
3.0
8/1
T: P G Moody
R: Regan Bayliss (54.5)
8/1
3f Bernardini x Ladies' Day (Ascot Knight )
6
3.4
Limber (6)
9/2
T: Jason Warren
R: C Newitt (57.5)
9/2
3f Testa Rossa x Limbea (Zabeel )
7
3.5
40/1
T: D A Hayes
R: Ms Michelle Payne (57.5)
40/1
3f Dane Shadow x Salty Sal (Salt Lake )
8
4.2
8/1
T: A J Vasil
R: Ryan Maloney (57.5)
8/1
3f Magnus x Sprites Delight (Kenny's Best Pal )
9
8.0
12/1
T: D A Hayes
R: D Moor (57.5)
12/1
3f New Approach x Zagalia (Zabeel )
Race 4 - Harrower Family (Bm78) (1600m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 1:35.75
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: Ms U Clarke
R: V Duric (57.5)
8/1
6g Kempinsky x Something Hot (Comet Shine )
Winning siblings: Grey Gown,
2
0.5
7/4F
T: Anthony Freedman
R: D Moor (56.5)
7/4F
4g Show A Heart x Why're You Waiting (More Than Ready )
3
1.3
20/1
T: Ms S Arnold
R: Regan Bayliss (58)
20/1
6g Lonhro x Rose Of Danehill (Danehill )
4
2.2
20/1
T: B J McCarthy
R: B Higgins (54)
20/1
8g Brief Truce x Nice (Last Tycoon )
5
2.9
5/2
T: Luke Oliver
R: C Newitt (55)
5/2
5g Delago Brom x Shatera Belle (Principality )
6
4.9
20/1
T: Saab Hasan
R: I Gundogdu (54)
20/1
5g Zabeel x St Jessie (Jetball )
7
5.0
4/1
T: R D Griffiths
R: G Boss (54.5)
4/1
5m God's Own x Dream The Dream (Encosta De Lago )
Race 5 - Gabe Richards All Star 5 Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.50
Prizemoney: $17,500
1
9/4F
T: G Eurell
R: M Rodd (58)
9/4F
3g Show A Heart x Lasoron (Oarsman )
Winning siblings: Grapevine, Gypsy Miss, Sagaronne,
2
1.8
25/1
T: B J McKnight
R: B Rawiller (58)
25/1
3g Bel Esprit x Tiffany's Best (Soviet Lad )
3
1.9
11/2
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (58)
11/2
3g Al Samer x Arriere (Kashani )
4
2.2
20/1
T: D C Harrison
R: I Gundogdu (58)
20/1
3g Testa Rossa x Lissande (Fasliyev )
5
2.9
9/2
T: D A Hayes
R: J Noonan (58)
9/2
3g Fastnet Rock x Ripping Nic (Encosta De Lago )
6
3.9
25/1
T: E W Nichols
R: Ms J Payne (55)
25/1
3g Easy Choice x Metallic Mover (Dash For Cash )
7
5.4
Iberia (5)
7/1
T: Peter Snowden
R: V Duric (58)
7/1
3g New Approach x Albaicin (Redoute's Choice )
8
5.8
20/1
T: N A Blackiston
R: B Higgins (58)
20/1
3g Starcraft x Catherine Mary (Famous Star )
9
7.3
7/1
T: Peter Snowden
R: S Baster (58)
7/1
10
8.6
20/1
T: Ms W Kelly
R: C Newitt (58)
20/1
3g Thorn Park x Night Mare (Mercury )
11
11.6
8/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (58)
8/1
3c Northern Meteor x America Bay (Fastnet Rock )
Race 6 - Wnbl Grand Final March 9 (64) (1000m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 0:57.83
Prizemoney: $17,500
1
15/4
T: D J Bourne
R: Lee Smith (56.5)
15/4
4m Purrealist x Fond Kiss (O'Reilly )
Winning siblings: Coelho, Gnocchi, Notius,
2
4.3
4/1
T: K F Williams
R: J Mott (58.5)
4/1
3
4.5
15/8F
T: Jason Warren
R: M Rodd (58)
15/8F
3c Exceed And Excel x On Type (Zeditave )
4
4.6
15/4
T: B J McCarthy
R: B Rawiller (60)
15/4
4g Bel Esprit x Distant Grace (Distant Music )
5
4.7
20/1
T: D W Brown
R: I Gundogdu (57)
20/1
6g Shamardal x Avonells (Tirol )
6
6.7
20/1
T: P J White
R: Dale Smith (60)
20/1
7
6.8
10/1
T: L E Robertson
R: C Newitt (54)
10/1
6g Ne Coupez Pas x Mippets (Snippets )
8
15.0
20/1
T: E W Nichols
R: M Pegus (56.5)
20/1
4m Tully Dane x Luminous Lass (Rustic Amber )
Race 7 - Spirit Back To Back Hcp (64) (1400m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:22.77
Prizemoney: $30,000
1
10/9F
T: P G Moody
R: Regan Bayliss (57)
10/9F
3g More Than Ready x Eskaw (Chief Bearhart )
Winning siblings: Northern Lion, Skawboard Pressure,
2
3.0
16/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (60)
16/1
3
3.1
8/1
T: L J Corstens
R: S R King (60)
8/1
3g Oratorio x Aldarch (Archway )
4
3.2
9/2
T: L J Corstens
R: M Rodd (60)
9/2
4g Choisir x Hailbella (Giant's Causeway )
5
4.0
11/1
T: D A Hayes
R: Ms K Nisbet (56.5)
11/1
3g More Than Ready x Northern Song (Rory's Jester )
6
5.7
12/1
T: Stephen Theodore
R: Nathan Rose (59.5)
12/1
3g Real Saga x Winaura (Show A Heart )
7
7.2
12/1
T: Niall Phillips
R: J Mott (58)
12/1
4m Magic Albert x Nadia (Akaaber )
8
8.2
11/1
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (59.5)
11/1
4g Host x Coronationprincess (Strategic )
9
11.0
25/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (59.5)
25/1
5g Dash For Cash x Cadastral (Canny Lad )
10
12.2
100/1
T: G Eurell
R: D Adam (58.5)
100/1
5g Lago Delight x Fine Vision (Eagle Eyed )
11
27.2
100/1
T: Ms M Ballantine
R: D Moor (59.5)
100/1
Race 8 - 16 Days To Golden Mile Hcp-64 (1300m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:16.78
Prizemoney: $17,500
1
7/2
T: M D Moroney
R: Regan Bayliss (57)
7/2
4m Hat Trick x Nesnas (Danewin )
2
1.3
30/1
T: Allan J Clark
R: J Benbow (59)
30/1
3
1.3
Demure (6)
13/2
T: Peter Snowden
R: V Duric (59)
13/2
4
2.9
5/2F
T: D K Weir
R: B Rawiller (59)
5/2F
4m God's Own x Beverley Mary (High Yield )
5
3.3
6/1
T: T J Hughes Jnr
R: S R King (58.5)
6/1
4m Lonhro x Dux Of The Class (Royal Academy )
6
3.4
10/1
T: D A Hayes
R: Ms K Nisbet (56.5)
10/1
4m Stratum x Ranchera (Sadler's Wells )
7
3.6
20/1
T: Jason Warren
R: J Noonan (56.5)
20/1
3f Shaft x Sudden Beat (Serheed )
8
4.4
100/1
T: Richard Laming
R: D W Stackhouse (58)
100/1
5m Churchill Downs x Mesmerising (Beautiful Crown )
9
4.5
15/1
T: M M Laurie
R: J Winks (58)
15/1
4m Fastnet Rock x Reem Albaraari (Sadler's Wells )
10
5.5
12/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (59)
12/1
4m Lucky Unicorn x Seraphina (Montjeu )
11
6.0
25/1
T: Danny Penna
R: M Pegus (60)
25/1
4m Zupaone x Encosta Mia (Encosta De Lago )
12
7.2
20/1
T: S Fliedner
R: B Higgins (56.5)
20/1