Breednet Results

CANBERRA - Friday, April 13

Race 1 - Abode The Apartment Hotel-Bm60 (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Dead Time: 0:58.84 (35.66)
Prizemoney: $14,000
1
7/1
T: J W Marzol
R: N Souquet (57.5)
7/1
5g Belong To Me x Swiss Stone (Pine Circle )
2
0.3
5/4F
T: R Boljun
R: J Penza (57.5)
5/4F
4m Elvstroem x Princess Bardell (Bletcharm )
3
1.3
13/4
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Billy Owen (55.5)
13/4
4m Stratum x Fandanita (Anita's Prince )
4
2.6
3/1
T: Graeme Spackman
R: S Guymer (55)
3/1
5
3.5
9/2
T: J N Law
R: Ms J Whipp (55)
9/2
Race 2 - Seears Workwear Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:59.47 (36.01)
Prizemoney: $14,000
1
13/2
T: K R Dryden
R: Ms A King (56.5)
13/2
3g Alert x Different Tune (Danehill Dancer )
Winning siblings: Asp,
2
0.5
Dos Mas (11)
4/7F
T: Matthew Dale
R: B P Ward (56.5)
4/7F
3f General Nediym x She Likes To Party (Quest For Fame )
3
0.6
12/1
T: Ms T Carey
R: Ms K Nisbet (57)
12/1
4g Catbird x Snacking (Bletchley Park )
4
1.2
50/1
T: L S Doolan
R: S Pawsey (58.5)
50/1
3c Alert x Aurora Blue (Blue And Gold )
5
2.8
20/1
T: W A Hudd
R: Ms L Wray (57)
20/1
5m Dane Supreme x Eliza May (Old Spice )
6
2.9
Colrob (2)
40/1
T: J F Borham
R: J Kissick (58.5)
40/1
3g Zariz x Gotta Be Quick (Armidale )
7
3.7
7/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: N Souquet (57)
7/2
4m Lonhro x Magdalena (Polish Precedent )
8
6.1
14/1
T: N F Gardner
R: M Travers (58.5)
14/1
3g Strategic x Canon Law (Commands )
9
6.3
Hotski (14)
16/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Amy Van Der Sanden (55)
16/1
4g Inflate x Atsui (Snaadee )
10
6.9
60/1
T: C C Pearson
R: S Guymer (58.5)
60/1
3c Tobougg x Vieage (Centaine )
11
8.0
20/1
T: Mervyn Bennett
R: K Sweeney (57)
20/1
4m Danewin x Antho (Secret Savings )
Race 3 - Nexis Accountants (Bm55) (1300m)
Class: Benchmark 55 Track: Dead Time: 1:17.93 (37.28)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: Rick Worthington
R: M A Cahill (56.5)
7/2
3f Canny Lad x Willow Brook (Sir Tristram )
Winning siblings: Flaming Bolt, Seamless,
2
0.1
4/1
T: G P Vella
R: J Penza (54)
4/1
4g Foreplay x Fabled (Seattle Dancer )
3
0.5
9/1
T: C C Pearson
R: W Pearson (54.5)
9/1
6m Grandera x Hamaya (Mr. Prospector )
4
1.1
Mr Zip (3)
4/1
T: N J Olive
R: B P Ward (57.5)
4/1
7g Spinning World x Gay Zip (Zephyr Zip )
5
2.5
15/8F
T: K R Dryden
R: K Sweeney (57.5)
15/8F
4g Fubu x Misdeeds (Marwina )
6
2.7
10/1
T: Bruce Stewart
R: M Travers (58.5)
10/1
6g Exceed And Excel x Native Jester (Rory's Jester )
7
3.7
9/1
T: N E Layt
R: A Layt (55.5)
9/1
4m Stratum x Jargon (Mossman )
Race 4 - Siren Bar Gungahlin Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.76 (37.21)
Prizemoney: $14,000
1
2/5F
T: K R Dryden
R: K Sweeney (58)
2/5F
4g Antonius Pius x Tillamook (Umatilla )
Winning siblings: Billybougg,
2
3.3
13/2
T: P L Wiggins
R: N Souquet (56)
13/2
4m Moscow Ballet x Salammbo (Agincourt )
3
1.5
8/1
T: N J Olive
R: Billy Owen (53.5)
8/1
4
6.8
Jayko (5)
15/1
T: C Hensler
R: Ms Nicole Vuille (53)
15/1
4g Viscount x Tamales (Grand Lodge )
5
7.5
8/1
T: K R Dryden
R: Ms A King (53.5)
8/1
3g General Nediym x De Chorus (Unbridled's Song )
6
8.3
16/1
T: C C Pearson
R: W Pearson (56)
16/1
5g Canonise x Wild Perfume (St. Covet )
7
10.0
50/1
T: Mike Harley
R: M Travers (54)
50/1
3f Seidnazar x Belgium Shoes (Catbird )
8
11.2
25/1
T: N F Gardner
R: S Pawsey (57.5)
25/1
4g Quest For Fame x Sienna Storm (Jan Murray )
Race 5 - Custom Security Services-Bm63 (1200m)
Class: Benchmark 63 Track: Dead(5) Time: 1:11.74 (35.75)
Prizemoney: $14,000
1
9/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: N Souquet (59)
9/2
5g Zariz x Motrice (Keltrice )
Winning siblings: Lotza Matez,
2
0.8
13/4
T: John Nisbet
R: Ms K Nisbet (55)
13/4
3g Zariz x Golden Freeze (Nuclear Freeze )
3
1.3
12/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (58)
12/1
6g Danzero x Vicarious (Covetous )
4
2.2
7/1
T: C C Pearson
R: W Pearson (54.5)
7/1
5g Country Reel x Bumpy Satinash (Entrepreneur )
5
2.4
3/1F
T: Peter Pennell
R: M A Cahill (58)
3/1F
4g Fastnet Rock x Ceol Na Sraide (King's Theatre )
6
3.3
7/2
T: G J Colvin
R: A Bloomfield (57.5)
7/2
4m Street Cry x Jessi Rae (Ascot Knight )
7
3.7
7/1
T: J N Law
R: Ms J Whipp (57)
7/1
6g Universal Prince x Iznik (Green Line Express )
8
5.7
25/1
T: Graeme Spackman
R: S Guymer (54)
25/1
6m Show A Heart x Beatya (Rhythm )
Race 6 - Alan Rummery Bookmaker Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.97 (37.10)
Prizemoney: $14,000
1
9/1
T: N E Layt
R: A Layt (56.5)
9/1
Winning siblings: Fly Bluebird, Manila Warrior, Merveille,
2
1.3
9/4F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: J Penza (58.5)
9/4F
3g King Of Roses x Fasting (Anabaa )
3
0.8
10/1
T: G P Vella
R: G Buckley (58.5)
10/1
3g Zariz x Winkurra (Select Prince )
4
2.3
11/4
T: N J Olive
R: Billy Owen (56.5)
11/4
5
2.5
25/1
T: Mark Gee
R: Ms L Wray (56.5)
25/1
3f Dane Shadow x Ta Ta (Royal Academy )
6
3.7
9/2
T: N J Olive
R: B P Ward (59)
9/2
4g God's Own x From The Boulevard (Peintre Celebre )
7
4.8
10/1
T: John Nisbet
R: S Pawsey (58.5)
10/1
8
6.7
30/1
T: Richard Clarke
R: M A Cahill (57)
30/1
9
7.7
50/1
T: Bruce Stewart
R: M Travers (59)
50/1
5g Beautiful Crown x Manly Maid (Captain's Gold )
10
10.1
9/1
T: John Nisbet
R: K Sweeney (59)
9/1
Race 7 - John McGrath Auto Group (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Dead Time: 1:25.22 (35.60)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: G Buckley (57.5)
4/1
7g Promontory Gold x Hip Hop (Success Express )
2
1.5
11/2
T: G J Colvin
R: J Kissick (58.5)
11/2
5g Street Cry x Catrille (Catrail )
3
1.9
6/1
T: Graeme Spackman
R: S Guymer (57)
6/1
3g Stratum x Incline (Century )
4
3.0
7/1
T: C C Pearson
R: W Pearson (57)
7/1
5
3.8
9/1
T: F S Cleary
R: J Penza (55)
9/1
5g Carnegie x Ocean Bridge (Dolphin Street )
6
4.1
13/2
T: J F Borham
R: B P Ward (57.5)
13/2
7
4.1
25/1
T: G J Colvin
R: Ms Nicole Vuille (53)
25/1
5g Universal Prince x Having You On (Johann Quatz )
8
7.9
12/1
T: D J O'Prey
R: N Souquet (56.5)
12/1
6g Bel Esprit x Hennessia (Hennessy )
9
10.0
Aupose (6)
3/1F
T: N F Gardner
R: K Sweeney (56.5)
3/1F
5g Aucash x Prepose (Pre Catelan )
Race 8 - Affinity Electrical Tech.-Bm58 (2000m)
Class: Benchmark 58 Track: Dead Time: 2:06.55 (38.37)
Prizemoney: $14,000
1
7/1
T: Grant Allard
R: J Kissick (56.5)
7/1
Winning siblings: Al Madam, Katy's Revenge, Laiba, Wejdaan,
2
0.2
6/1
T: K J Parker
R: J Penza (55.5)
6/1
6g Rhythm x Gallic Fun (Tate Gallery )
3
0.3
5/1
T: K R Dryden
R: K Sweeney (55.5)
5/1
7g Encosta De Lago x Ernestina (El Qahira )
4
2.6
7/2
T: G H Walter
R: D Greville (57)
7/2
3g Elvstroem x Forest Song (Woodman )
5
5.3
3/1F
T: G H Walter
R: M A Cahill (58)
3/1F
6
5.6
50/1
T: Mark Gee
R: Ms L Wray (57)
50/1
5g Natural Act x Medway Lass (Zeditave )
7
8.0
Bazardo (11)
40/1
T: G Lukss
R: R Bensley (54)
40/1
8
9.6
6/1
T: M J Smith
R: W Pearson (56)
6/1
7g Black Hawk x Mercenary (Military Plume )
9
10.1
6/1
T: Vic Bates
R: G Buckley (56)
6/1
5g Street Cry x Monte Echo (Zabeel )