Breednet Results

CANBERRA - Friday, February 3

Race 1 - Black Opal Hospitality Hcp (1000m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 0:58.71 (34.36)
Prizemoney: $20,250
1
11/2
T: N J Olive
R: R Bensley (55.5)
11/2
2c Denman x Mantelpiece (Elusive Quality (USA))
2
0.5
4/13F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (58)
4/13F
2c Mossman x Lesmartre (Jugah (USA))
3
1.8
6/1
T: Joseph Pride
R: J Penza (55.5)
6/1
2c Choisir x Money Tree (Fastnet Rock )
4
8.9
30/1
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (54)
30/1
2c Canford Cliffs (IRE) x Salafaith (Keep The Faith )
5
12.7
80/1
T: T G Sutherland
R: B P Ward (55.5)
80/1
2g Poet's Voice (GB) x Masterkova (Fairy King (USA))
Race 2 - Affinity Construction Aus-Bm65 (2000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 2:02.20 (36.99)
Prizemoney: $20,250
1
11/4
T: S L O'Brien
R: J Penza (55.5)
11/4
7m Honours List (IRE) x Rose Street (Singspiel (IRE))
2
7.3
15/1
T: P L Wiggins
R: Carly Frater-Hill (52.5)
15/1
6m Moscow Ballet (IRE) x Our Tang Dynasty (Unduplicated (CAN))
3
8.8
5/2F
T: N J Olive
R: B P Ward (56.5)
5/2F
4
9.0
5/2F
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (61.5)
5/2F
4g Krupt x Ebony Fair (Kenfair (NZ))
5
10.8
11/2
T: T G Sutherland
R: M A Cahill (57.5)
11/2
7g Danzero x Aunty Betty (Encounter )
6
17.7
16/1
T: Tash Burleigh
R: Ms J Taylor (54)
16/1
8g Darci Brahma (NZ) x Candescent (NZ) (Bassenthwaite (GB))
Race 3 - Schweppes Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:10.71 (34.49)
Prizemoney: $20,250
1
2/1F
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (58)
2/1F
3g Smart Missile x Surfer Rosa (Encosta De Lago )
Winning siblings: Surf Coast,
2
1.5
5/1
T: R Weston and J Nisbet
R: J Penza (58)
5/1
3g Arlington x Ebony Fair (Kenfair (NZ))
3
1.6
2/1F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (57)
2/1F
3g Starcraft (NZ) x Merlene De Lago (Encosta De Lago )
4
1.7
Accede (6)
12/1
T: Luke Pepper
R: Brock Ryan (52.5)
12/1
3f Foreplay x Turbo Rose (Strategic )
5
3.7
Duvet (1)
13/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: K Jennings (59.5)
13/2
6
6.6
14/1
T: N J Olive
R: Ms K O'Hara (54)
14/1
5m Easy Choice x Paula's Gift (Spartacus )
7
7.9
40/1
T: G Boucher
R: Shelley Walsh (54)
40/1
5g Beautiful Crown (USA) x Bopalula (Brahms (USA))
8
10.1
40/1
T: Mark Cummins
R: M Travers (54)
40/1
6m Seidnazar x Fleur Des Champs (IRE) (Danehill (USA))
Race 4 - John McGrath Auto Group Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.04 (34.62)
Prizemoney: $20,250
1
1/5F
T: N J Olive
R: B P Ward (58.5)
1/5F
3g Dubleo (USA) x Pray To God (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Heaven On Earth,
2
0.1
11/2
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (57)
11/2
4m Street Cry (IRE) x Russeting (Commands )
3
0.3
Zapace (10)
60/1
T: K Dryden and S Collings
R: S Guymer (56.5)
60/1
3f Zariz x Commands Space (Commands )
4
2.3
Hajduk (3)
7/1
T: Mick Miladinovic
R: J Penza (58.5)
7/1
3g Duke Of Marmalade (IRE) x Sacred Halo (Don't Say Halo (USA))
5
2.9
100/1
T: Richard Butler
R: Brock Ryan (55.5)
100/1
5m Duke Of Marmalade (IRE) x Pussycat Doll (Tale Of The Cat (USA))
6
6.4
16/1
T: J W Marzol
R: M Heagney (59)
16/1
4g Strategic x Eldenta (Ideal Planet )
7
12.3
80/1
T: J W Van Duren
R: Ms N Burrells (55.5)
80/1
4m Binary Star (USA) x Gemrun (Runyon (IRE))
Race 5 - Become A Sponsor (Bm55) (1000m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 0:58.97 (34.78)
Prizemoney: $20,250
1
Obilic (9)
11/2
T: Mick Miladinovic
R: Carly Frater-Hill (52)
11/2
6g Monashee Mountain (USA) x Sacred Halo (Don't Say Halo (USA))
2
0.5
4/1
T: P J Korn
R: Brodie Loy (59)
4/1
7g Byblos (CHI) x Sonatina (Salieri (USA))
3
1.0
10/1
T: M D Kelley
R: Harry Grace (56)
10/1
6g Testa Rossa x Aerate's Pick (Picnicker )
4
1.5
25/1
T: T G Sutherland
R: J Penza (54.5)
25/1
5g Alert (ARG) x Gold Locket (Lochrae )
5
1.6
11/4
T: Tash Burleigh
R: R Bensley (57)
11/4
5g Raheeb x Gobble (Canny Lad )
6
2.3
2/1F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (55)
2/1F
3f Hinchinbrook x Chosen (Redoute's Choice )
7
6.6
25/1
T: J Rolfe
R: M Heagney (58.5)
25/1
7g Zariz x Bold Shift (Night Shift (USA))
8
7.3
12/1
T: G P Vella
R: Jason Devrimol (61)
12/1
6g Ukok Warrior x Iona (Acecay )
Race 6 - Tab.Com.Au Canberra Sprint (1000m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 0:58.16 (33.66)
Prizemoney: $20,250
1
12/1
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (58)
12/1
6m Magnus x Pier (USA) (Riverman (USA))
Winning siblings: Buccaneer, Red Pier,
2
2.0
15/4
T: T J McIlrick
R: R Bensley (58)
15/4
4m Al Aseel x City Liffey (Citidancer (IRE))
3
2.1
20/1
T: Rob Potter
R: Simon Miller (57)
20/1
7g Alert (ARG) x Eyes On You (Bureaucracy (NZ))
4
2.2
5/4F
T: G P Vella
R: Ms K O'Hara (54)
5/4F
4m Time Thief x Mixed Up Miss (Forest Glow (USA))
5
2.6
20/1
T: J M Cleary
R: Jason Devrimol (57)
20/1
5g Alert (ARG) x Princess Of Love (Rory's Jester )
6
3.6
3/1
T: Matthew Dale
R: B El-Issa (57)
3/1
3f Dream Ahead (USA) x Besame Mucho (Encosta De Lago )
7
3.8
12/1
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (56.5)
12/1
5m Zizou x Mardi's Magic (Kenny's Best Pal )
8
4.0
20/1
T: D J Heywood
R: M A Cahill (56)
20/1
4g Zariz x Ruby Rosewyn (Zeditave )
Race 7 - Catbird Lane Marquees (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:23.53 (36.24)
Prizemoney: $20,250
1
15/2
T: N J Olive
R: Brock Ryan (52.5)
15/2
4g Choisir x See My Baby (Johannesburg (USA))
Winning siblings: Dark Vixen, Money Talk,
2
2.3
11/4F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (54.5)
11/4F
5m Alamosa (NZ) x True Belt (NZ) (Al Akbar )
3
2.4
10/1
T: S L O'Brien
R: R Bensley (56.5)
10/1
7m Honours List (IRE) x Torlina (Western Symphony (USA))
3
2.4
Axion (7)
20/1
T: G G Kirkup
R: Ms K O'Hara (56)
20/1
4g Lonhro x Chantilly Tiffany (GB) (Pivotal (GB))
5
2.6
6/1
T: Todd Smart
R: S Guymer (58)
6/1
4g Zariz x Dabba Dancer (Okawango (USA))
6
4.1
7/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (55.5)
7/2
6m Not A Single Doubt x Orientation (Orientate (USA))
7
4.3
5/1
T: N J Osborne
R: Carly Frater-Hill (55)
5/1
8
6.6
15/2
T: T G Sutherland
R: B P Ward (56)
15/2
5g Bon Hoffa x Star Chiffon (Filante (NZ))
9
15.4
20/1
T: J Rolfe
R: M Heagney (58)
20/1
8g Starcraft (NZ) x Gifted Spirit (Thunder Gulch (USA))
Race 8 - Lion Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.27 (36.39)
Prizemoney: $20,250
1
40/1
T: K Dryden and S Collings
R: B P Ward (56.5)
40/1
3g Helenus x In The Clover (Bureaucracy (NZ))
2
2.3
11/8F
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (56.5)
11/8F
3f Helenus x Redaluca's Gaze (Intergaze )
3
3.1
9/2
T: N F Gardner
R: Rachel Hunt (54)
9/2
3f Encosta De Lago x Cutie Express (Redoute's Choice )
4
4.0
Rosover (12)
30/1
T: G G Kirkup
R: Ms K O'Hara (55)
30/1
4m Over x Rosita's Gem (Zephyr Zip (NZ))
5
4.7
13/2
T: Martin McInerney
R: A G Robinson (55)
13/2
3g Arlington x Anamanor (Anabaa (USA))
6
5.6
25/1
T: Ms M Rae
R: Jason Devrimol (54)
25/1
3f Oratorio (IRE) x Cloudy Morning (Lujain (USA))
7
5.8
20/1
T: N J Osborne
R: Simon Miller (55)
20/1
4m Raheeb x Queen Of Wisdom (NZ) (Stravinsky (USA))
8
5.9
6/1
T: G P Vella
R: R Bensley (56.5)
6/1
3g Haradasun x Sharise (Danehill (USA))
9
6.2
30/1
T: T J Wilson
R: Ms T O'Hara (55)
30/1
3f Al Aseel x City Liffey (Citidancer (IRE))
10
6.8
6/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Ms J Taylor (55)
6/1
4m Excellent Art (GB) x Toasty (Perugino (USA))
11
9.2
20/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (56.5)
20/1
3g Helenus x Princess Fiorella (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
12
10.1
80/1
T: N J Osborne
R: Carly Frater-Hill (53)
80/1