Breednet Results

CAULFIELD - Saturday, May 3

Race 1 - Charter Keck Cramer Hcp (1200m)
Class: Open Track: Dead(5) Time: 1:11.08 (36.13)
Prizemoney: $80,000
1
5/1
T: R W Smerdon
R: Jack Hill (57)
5/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.8
5/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Katelyn Mallyon (52.5)
5/1
3
2
11/4F
T: M C Kent
R: B Rawiller (55.5)
11/4F
3g Legion x Umansky (Umatilla )
4
3.8
20/1
T: D Brideoake and D Feek
R: D Dunn (54)
20/1
3c Testa Rossa x Aragonce (Lake Coniston )
5
5.1
15/2
T: D A Hayes
R: Ms K Nisbet (57)
15/2
6
6.4
13/4
T: Paul A Jones
R: Dean Holland (54)
13/4
7
10.4
7/1
T: M A Kavanagh
R: S Baster (54)
7/1
Race 2 - William Buck Plate (2000m)
Class: Open Track: Dead(5) Time: 2:04.26 (37.17)
Prizemoney: $80,000
1
8/15F
T: D K Weir
R: Jye McNeil (52)
8/15F
4g Denon x Four Kisses (Danehill Dancer )
Winning siblings: Cash Affair, Vingt Cinqer,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.3
Escado (1)
8/1
T: M M Laurie
R: Jamie Kah (59.5)
8/1
4g Casino Prince x Secret Cause (Giant's Causeway )
3
0.8
12/1
T: Paul A Jones
R: Dean Holland (55.5)
12/1
6g Mujahid x Newdale (New Regent )
4
7.6
8/1
T: D A Hayes
R: Ms K Nisbet (55)
8/1
5g Churchill Downs x Gur (Lake Coniston )
5
9.4
20/1
T: R F Cameron
R: S Baster (54)
20/1
7g Golan x Moon Voy (Western Symphony )
6
10.2
20/1
T: M G Price
R: D Dunn (54)
20/1
5g Delta Francesca x Pintanera (Royal Applause )
7
11.2
40/1
T: R E Laing
R: Katelyn Mallyon (52.5)
40/1
8
12.5
20/1
T: T and K O'Sullivan
R: Jack Hill (54)
20/1
4g Hidden Dragon x Squeel (Zabeel )
9
13.3
100/1
T: P T Hyland
R: D W Stackhouse (54.5)
100/1
8g Success Express x Fringe (Night Shift )
10
16.8
Tallage (12)
100/1
T: Danny Penna
R: Joseph Azzopardi (52)
100/1
Race 3 - Sportscover Insures Vafa Plate (1440m)
Class: Open Track: Dead(5) Time: 1:28.22 (36.91)
Prizemoney: $80,000
1
11/4
T: D Brideoake and D Feek
R: D Dunn (54)
11/4
Winning siblings: Goodooga, Grand Wish, Legal Mistress,
This nick: 4 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.8
13/4
T: Luke Oliver
R: Jye McNeil (54.5)
13/4
3
2.0
9/4F
T: P G Moody
R: S Guymer (55)
9/4F
3f Al Maher x River Crossing (Bellotto )
4
2.9
8/1
T: Anthony Freedman
R: S Baster (54)
8/1
3f Encosta De Lago x Tremone Bay (Last Tycoon )
5
3.9
Leia (4)
9/1
T: L J Corstens
R: Joseph Azzopardi (52)
9/1
3f Starcraft x Gibraltar Campion (Rock Of Gibraltar )
6
4.0
Cardiac (10)
50/1
T: Jason Warren
R: D W Stackhouse (54.5)
50/1
3f Encosta De Lago x Happy Heart (Exit To Nowhere )
7
5.3
150/1
T: R D Griffiths
R: Katelyn Mallyon (52.5)
150/1
8
6.1
25/1
T: G M Moloney
R: Dean Holland (54)
25/1
3f Primus x Portline (Portland Pirate )
9
7.4
20/1
T: M M Laurie
R: Ms K Nisbet (51.5)
20/1
10
17.4
150/1
T: P G Carey
R: D Gauci (54)
150/1
3f Golden Snake x Wehaveadream (Racer's Edge )
Race 4 - Sky High Mt Dandenong Stakes (1200m) LR
Class: Open Track: Dead(5) Time: 1:12.77 (36.63)
Prizemoney: $120,000
1
7/4F
T: M G Price
R: B Rawiller (57)
7/4F
2c Sebring x Lamiraqui (Choisir )
Winning siblings: Bisutti, Credible Witness, Heartford,
This nick: 14 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
3.5
3/1
T: D A Hayes
R: J Noonan (56)
3/1
2c Fastnet Rock x Romantic River (Irish River )
3
3.7
9/1
T: P G Moody
R: D W Stackhouse (57)
9/1
2c Real Saga x Miss Carefree (Last Tycoon )
4
5.2
Inkulu (5)
15/4
T: Anthony Freedman
R: L Currie (56)
15/4
2c Denman x Greeting (Canny Lad )
5
6.5
Armada (6)
7/1
T: P G Moody
R: L Nolen (56)
7/1
2c Fastnet Rock x Procrastinate (Jade Hunter )
6
6.6
11/1
T: M G Price
R: Nicholas Hall (56)
11/1
7
14.6
60/1
T: Daniel Kelly
R: Dean Holland (57)
60/1
2g Turffontein x Catch The Storm (Hurricane Sky )
Race 5 - Ferntree Gully Nissan Hcp (1600m)
Class: Open Track: Slow(6) Time: 1:42.06 (38.94)
Prizemoney: $80,000
1
9/2
T: Anthony Freedman
R: Joseph Azzopardi (57)
9/2
5m Nadeem x Dawn Attack (Fantastic Light )
Winning siblings: Achi Baba, Antelucan, Hazard, Java, Saker,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
150/1
T: R E Laing
R: Dean Holland (54)
150/1
6m Azevedo x Southbeach (Zedrich )
3
0.4
15/4
T: D Brideoake and D Feek
R: D Dunn (57.5)
15/4
4m Southern Image x Milezka (Geiger Counter )
4
1.2
5/1
T: P G Moody
R: S Guymer (52.5)
5/1
4m Darci Brahma x Upstaged (In The Wings )
4
1.2
11/2
T: P Morgan and C Widdison
R: S Baster (54)
11/2
6
2.0
20/1
T: Ms W Kelly
R: Nicholas Hall (59)
20/1
5m Clangalang x Sweet Trojan (Hector Protector )
7
3.3
9/1
T: D A Hayes
R: J Noonan (55.5)
9/1
4m Red Ransom x Otravez (Redoute's Choice )
8
4.1
60/1
T: Andrew Noblet
R: Jamie Kah (54)
60/1
9
6.1
11/1
T: M C Kent
R: Ms K Nisbet (57)
11/1
10
9.9
7/2F
T: D K Weir
R: Jye McNeil (57.5)
7/2F
4m Flying Spur x Fairessa (Encosta De Lago )
Race 6 - Thoroughbred Club Cup (1440m) LR
Class: Open Track: Slow(7) Time: 1:29.43 (36.27)
Prizemoney: $120,000
1
6/4F
T: Anthony Freedman
R: D Dunn (55.5)
6/4F
Winning siblings: Abduction, Animalia, Perdicaris, Retrieve,
This nick: 14 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
0.4
10/1
T: Jason Warren
R: Katelyn Mallyon (54)
10/1
5g Dash For Cash x Dee Dee Creek (Danehill Dancer )
3
1.0
9/2
T: M G Price
R: B Rawiller (59)
9/2
5g Danroad x Lassy Fox (Foxbay )
4
6.4
14/1
T: P G Moody
R: L Nolen (60)
14/1
5g Savabeel x Prickle (Pins )
5
6.5
15/2
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (54.5)
15/2
6
8.3
16/1
T: P G Moody
R: J Benbow (57)
16/1
6g Shamardal x Cosmic Beam (Geiger Counter )
7
8.4
Horacio (10)
9/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (54)
9/1
5g Ne Coupez Pas x Royal Sonata (Royal Academy )
8
10.4
25/1
T: Dan O'Sullivan
R: L Currie (58.5)
25/1
7g Tuscanos x Jetfire Lass (Jetball )
9
13.7
16/1
T: R E Laing
R: S Baster (54)
16/1
4g Trotamondo x Best Offer (Marscay )
10
13.9
16/1
T: M M Laurie
R: D Gauci (57)
16/1
7g Bianconi x Cross Dancer (Citidancer )
Race 7 - Btb Directional Drilling (90) (1600m)
Class: Restricted 90 Track: Slow(7) Time: 1:40.69 (37.39)
Prizemoney: $80,000
1
7/1
T: M G Price
R: D Dunn (54)
7/1
4g Hussonet x Olympic Halo (Danzero )
Winning siblings: El Poderoso, Olympic Gold,
This nick: 18 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
5.0
9/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Katelyn Mallyon (54.5)
9/2
4g Pins x Zarvana (Zabeel )
3
2.5
5/1
T: A H Parker
R: Jye McNeil (57)
5/1
5g One Cool Cat x Egeria (Daylami )
4
7.7
5/1
T: D K Weir
R: Ms Michelle Payne (55)
5/1
4g Fastnet Rock x Indian Dream (Indian Ridge )
5
8.1
9/1
T: P G Moody
R: L Nolen (56)
9/1
5g Rock Of Gibraltar x Medium Swing (Celtic Swing )
6
8.5
3/1F
T: C J Waller
R: B Rawiller (58.5)
3/1F
5g Royal Applause x Savannah Belle (Green Desert )
7
15.5
9/1
T: M G Price
R: Dean Holland (54)
9/1
4g Show A Heart x True Peace (Brief Truce )
8
16.5
25/1
T: Kane Harris
R: Ms K Nisbet (53)
25/1
9
18.3
66/1
T: P Donnelly
R: D Gauci (54.5)
66/1
7g Golan x Florete (Volksraad )
Race 8 - L U Simon Builders Hcp (2000m)
Class: Open Track: Slow(7) Time: 2:08.42 (38.90)
Prizemoney: $80,000
1
25/1
T: Mark Ashby
R: D W Stackhouse (56)
25/1
3g Sebring x Night And Day (Catbird )
This nick: 14 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: P G Moody
R: J Benbow (54.5)
12/1
3
0.4
4/1
T: Luke Oliver
R: Jye McNeil (54)
4/1
3f Soldier's Tale x Great Tradition (Rock Of Gibraltar )
4
1.2
13/2
T: T and K O'Sullivan
R: D Dunn (60)
13/2
3g Savoire Vivre x Gehenna (Ladoni )
5
3.2
5/1
T: M G Price
R: B Rawiller (57.5)
5/1
3g Sebring x Amouage (Viking Ruler )
6
8.2
12/1
T: D A Hayes
R: J Noonan (55.5)
12/1
3g Fastnet Rock x Ripping Nic (Encosta De Lago )
7
16.2
16/1
T: R W Smerdon
R: Jack Hill (57)
16/1
8
18.0
14/1
T: D A Hayes
R: Ms K Nisbet (51.5)
14/1
3c Tapit x Dontwaltzme (Afleet Alex )
9
18.2
Kazemi (14)
25/1
T: John McArdle
R: Katelyn Mallyon (52.5)
25/1
10
18.4
11/4F
T: R W Smerdon
R: Nicholas Hall (57.5)
11/4F
3c New Approach x Hormones (Commands )
11
18.5
12/1
T: Peter Snowden
R: J Mott (57.5)
12/1
3g Teofilo x Riona (Strategic )