Breednet Results

CRANBOURNE - Friday, March 3

Race 1 - Isuzu Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.47 (35.38)
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: J D Sadler
R: Chris Caserta (56)
12/1
3g Hard Spun (USA) x Star Rose (Filante (NZ))
2
0.1
4/9F
T: G Eurell
R: Craig Williams (56.5)
4/9F
3
1.6
Dezuri (8)
5/1
T: S J Webb
R: N Callow (56)
5/1
3f Denman x Delovely (Canny Lad )
4
3.8
30/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
30/1
3g Stryker x Pienza (Flying Spur )
5
6.6
50/1
T: N J Harnett
R: Ethan Brown (56.5)
50/1
4g Kaphero x Dazzling Firebird (NZ) (Stravinsky (USA))
6
13.6
60/1
T: R E Laing
R: K Forrester (58)
60/1
3g Anacheeva x Elle Domine (Giant's Causeway (USA))
7
14.3
Tepee (9)
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (56)
15/2
3f Exceed And Excel x River Fairy (Perugino (USA))
8
15.1
150/1
T: Ms C Boyd
R: B Higgins (58.5)
150/1
5g Kaphero x Night's Upon Us (Military Plume (NZ))
9
30.1
100/1
T: M Farrugia
R: A Lynch (56.5)
100/1
Race 2 - Hertz Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.74 (36.26)
Prizemoney: $25,000
1
4/5F
T: M G Price
R: D Oliver (58)
4/5F
3c Redoute's Choice x La Scala (NZ) (Bahhare (USA))
Winning siblings: Charli Rose, Profound,
2
2.8
7/2
T: Peter Gelagotis
R: Chris Symons (58.5)
7/2
4r Wanted x Georgia (Naturalism (NZ))
3
3.1
15/4
T: John McArdle
R: J Mott (58)
15/4
3g Master Of Design x Marinov (NZ) (Zabeel (NZ))
4
3.2
20/1
T: R J Blacker
R: B Higgins (56.5)
20/1
5m Globetrotter (USA) x Tigerpuss (Hold That Tiger (USA))
5
8.2
12/1
T: R E Laing
R: A Lynch (58)
12/1
3g So You Think (NZ) x Ballybleue (Peintre Celebre (USA))
6
9.5
150/1
T: Ms J Mawer
R: J C Bates (56.5)
150/1
4m Bramshaw x Kumiko (NZ) (Golan (IRE))
7
14.2
60/1
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (58.5)
60/1
4g Vital Equine (IRE) x Monarquia (Royal Academy (USA))
8
15.2
50/1
T: Mark C Webb
R: N Callow (58.5)
50/1
4g Magnus x Explosive Miss (Desert Sun (GB))
Race 3 - De Bortoli Wines Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.82 (36.10)
Prizemoney: $25,000
1
9/10F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (57)
9/10F
3f Master Of Design x Voltara (More Than Ready (USA))
2
1.0
4/1
T: J D Sadler
R: Thomas Sadler (57)
4/1
3
2.3
9/1
T: N A Blackiston
R: B Higgins (57)
9/1
3f Hinchinbrook x Flying Footsteps (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.4
5/1
T: D R Brideoake
R: Ms L J Meech (57)
5/1
3f Savabeel x I'm In Heaven (NZ) (Volksraad (GB))
5
3.6
25/1
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
25/1
3f Nicconi x Zolletta (NZ) (Zabeel (NZ))
6
5.1
20/1
T: Luke Oliver
R: L Nolen (57)
20/1
3f Turffontein x Cosmic Express (Success Express (USA))
7
9.1
50/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (57)
50/1
3f So You Think (NZ) x Limoncino (NZ) (Zabeel (NZ))
8
20.1
60/1
T: B G Purcell
R: N Callow (57)
60/1
3f Ladoni (GB) x Elva (Ron Bon (USA))
9
21.1
50/1
T: Jason Warren
R: D W Stackhouse (57)
50/1
Race 4 - Cranbourne Holden (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:58.98 (35.06)
Prizemoney: $25,000
1
5/4F
T: S J Webb
R: L Nolen (56.5)
5/4F
Winning siblings: Stoker,
2
1.0
7/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (60)
7/4
4g Reward For Effort x Instant (Prego (IRE))
3
2.5
20/1
T: D C Harrison
R: B Werner (57.5)
20/1
5m Churchill Downs x Fayrouz (Sovereign Red (NZ))
4
2.7
20/1
T: C Vidotto
R: Beau Mertens (56.5)
20/1
5g Medaglia D'Oro (USA) x Gerber (Palace Music (USA))
5
3.2
9/2
T: Ms L Enright
R: J Mott (58)
9/2
4g Sharkbite x Look Don't Touch (King Of Roses )
6
6.9
16/1
T: John R Allen
R: M J Allen (58.5)
16/1
6m Bramshaw x Rozsika (Proven Valour )
7
14.9
Asyoudo (10)
100/1
T: Mark C Webb
R: Jake Bayliss (55)
100/1
6g Kheleyf (USA) x Open Question (USA) (Alleged (USA))
Race 5 - Procon Developments Apache Cat (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:11.42 (35.56)
Prizemoney: $80,000
1
10/9F
T: D K Weir
R: Damian Lane (55)
10/9F
4g Star Witness x What An Impact (More Than Ready (USA))
Winning siblings: What A Legend,
2
1.3
12/1
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
12/1
6g Danbird x Eliza Dream (Desert Sun (GB))
3
1.5
6/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Katelyn Mallyon (55)
6/1
6g Rock Of Gibraltar (IRE) x Goldberg (Geiger Counter (USA))
4
1.6
20/1
T: J F Moloney
R: N Callow (55)
20/1
4g Husson (ARG) x Sapphire Flash (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
2.0
9/1
T: C Maher
R: L Nolen (59)
9/1
6g Zabeel (NZ) x Miss Avalon (IRE) (Fantastic Light (USA))
6
2.8
15/4
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Craig Williams (55)
15/4
5g Magic Albert x Saucy Tales (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
7
4.3
16/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (55.5)
16/1
8g Written Tycoon x Winning Team (Danehill Dancer (IRE))
8
4.6
25/1
T: K J Parker
R: Regan Bayliss (55)
25/1
4g Manhattan Rain x Belle Feline (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
Race 6 - Tab Cranbourne Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:37.14 (37.82)
Prizemoney: $150,000
1
7/2
T: M M Laurie
R: L Currie (55)
7/2
5g Reset x Glowing Tribute (Zeditave )
2
0.5
8/1
T: Shawn Mathrick
R: Damian Lane (55)
8/1
6g Lonhro x Up State (GB) (Sadler's Wells (USA))
3
0.6
20/1
T: S J Webb
R: M Zahra (60)
20/1
6g Redoute's Choice x Park Esteem (IRE) (Singspiel (IRE))
4
0.8
15/4
T: D K Weir
R: B Rawiller (57)
15/4
6g High Chaparral (IRE) x Tamso (USA) (Seeking The Gold (USA))
5
0.9
14/1
T: M J Williams
R: Ben Thompson (55)
14/1
5g Bianconi (USA) x Blue Booty (Personal Flag (USA))
6
1.1
14/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Craig Williams (55)
14/1
7
2.3
20/1
T: J D Sadler
R: Thomas Sadler (56.5)
20/1
6g Galileo (IRE) x Party (IRE) (Cadeaux Genereux (GB))
8
2.6
16/1
T: D R Brideoake
R: Ryan Maloney (55.5)
16/1
6g Street Sense (USA) x Be My Person (Personal Flag (USA))
9
2.9
11/4F
T: M G Price
R: D Oliver (57)
11/4F
5g Magnus x Tristabeel (Zabeel (NZ))
10
3.7
Falago (6)
66/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (55)
66/1
6g Fastnet Rock x De Lago Lass (Encosta De Lago )
11
7.9
40/1
T: M D Moroney
R: Jordan Childs (56.5)
40/1
6g Medicean (GB) x Alanda (GER) (Lando (GER))
12
12.4
30/1
T: Matthew Brown
R: Boris Thornton (55)
30/1
6m Danroad x Make Me Dream (IRE) (Sadler's Wells (USA))
Race 7 - Browns Sawdust & Shavings-Bm70 (2060m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 2:10.41 (38.20)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: J W Gilligan
R: Brandon Stockdale (57)
16/1
6g Encosta De Lago x Ballermoss (NZ) (Lord Ballina )
Winning siblings: La Phyta, Metternich, Stellaphyta,
2
1.3
11/2
T: C Maher
R: Jack Hill (59)
11/2
7g Magnus x Fantagonal (Octagonal (NZ))
3
2.3
9/1
T: N A Blackiston
R: B Higgins (55.5)
9/1
4
2.4
20/1
T: R E Laing
R: N Callow (59)
20/1
7g Testa Rossa x Cocodiva (Carnegie (IRE))
5
2.6
15/2
T: K J Fythe
R: Regan Bayliss (57.5)
15/2
5m Bramshaw x Swiss Storm (Kenvain )
6
3.4
2/1F
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
2/1F
6g Rakti (GB) x Kyiv Rose (Shevchenko (NZ))
7
4.9
8/1
T: Ms U Clarke
R: D W Stackhouse (57.5)
8/1
9g Kempinsky x Something Hot (Comet Shine (CAN))
8
5.0
4/1
T: D K Weir
R: Damian Lane (55.5)
4/1
5m Pins x Centree (NZ) (Centaine )
9
13.0
30/1
T: Richard Laming
R: Ms J Payne (56)
30/1
4g Stryker x Crazy Fling (USA) (Alysheba (USA))
10
20.0
60/1
T: P G Carey
R: R McLeod (55.5)
60/1
3f Helenus x A Bu Cha (Oratorio (IRE))
Race 8 - Mypunter.Com (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:11.89 (36.62)
Prizemoney: $25,000
1
9/2
T: C Maher
R: L Nolen (58)
9/2
Winning siblings: Zizi La Fille,
2
0.2
7/2
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Damian Lane (56.5)
7/2
4m Stryker x Miss Popkins (Jeune (GB))
3
1.5
11/4F
T: Logan McGill
R: D Oliver (59)
11/4F
4
2.9
7/1
T: Ben Currie
R: Ryan Maloney (59.5)
7/1
5
3.3
5/1
T: B R Fox
R: B Higgins (59)
5/1
4g Kaphero x Law Of Logic (Zeditave )
6
3.5
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (57.5)
20/1
3g Krupt x Gifted Spirit (Thunder Gulch (USA))
6
3.5
12/1
T: D C Harrison
R: B Werner (61.5)
12/1
6g Falkirk (NZ) x Comb The Seas (NZ) (Prince Salieri )
8
5.8
Ella (9)
20/1
T: Richard Laming
R: A Lynch (56.5)
20/1
4m Reset x Cosmic Express (Success Express (USA))
9
6.0
100/1
T: Rhiannon Schiffer
R: Ben Thompson (59)
100/1
10g Reset x Belgo (Marscay )
10
11.0
100/1
T: Mark C Webb
R: Brandon Stockdale (55)
100/1
7m Face Value x Wisttrakowe (King Of Kings (IRE))
11
14.2
60/1
T: Ms A Johnston
R: D W Stackhouse (56.5)
60/1
3g Congrats (USA) x Arziki (Tale Of The Cat (USA))