Breednet Results

DALBY - Saturday, March 10

Race 1 - Crowe Horwath Mdn (800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:45.73 (35.08)
Prizemoney: $14,000
1
Cossie (3)
4/5F
T: J P Wallace
R: Baylee Nothdurft (53.5)
4/5F
2f Top Echelon x Silvakini (Red Dazzler )
2
2.0
60/1
T: Wayne Stephens
R: M Gray (55)
60/1
2f Hinchinbrook x Lough Rea (Monashee Mountain (USA))
3
2.3
9/1
T: Ms K Doughty
R: R Goltz (55)
9/1
2f Foxwedge x Acrylic (Lion Heart (USA))
4
2.4
11/2
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (55)
11/2
2f Kuroshio x Verapaz (Lonhro )
5
2.6
4/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (53.5)
4/1
2f Spirit Of Boom x Silks (Fusaichi Pegasus (USA))
6
4.1
Noonoo (8)
60/1
T: James Baker
R: Beau Appo (55)
60/1
2f Love Conquers All x Beach Model (Footstepsinthesand (GB))
7
7.1
11/1
T: Ms M Brosnan
R: Leslie Tilley (57)
11/1
2g Top Echelon x Social Pass (King's Best (USA))
8
14.1
30/1
T: T J Dougall
R: Brooke Stower (55)
30/1
2f Congrats (USA) x Falcrest (NZ) (Faltaat (USA))
9
17.1
50/1
T: Peter Gardner
R: Nicholas Keal (54)
50/1
2f Love Conquers All x Gwenive (Lance (USA))
10
19.1
100/1
T: Ms J Crompton
R: N Evans (55)
100/1
2f Monashee Mountain (USA) x Kim Louise (Henny Hughes (USA))
Race 2 - Pestworx Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:56.75 (35.73)
Prizemoney: $14,000
1
9/10F
T: C J White
R: Leslie Tilley (59.5)
9/10F
4g Jet Spur x Carnivale Queen (Starcraft (NZ))
2
5.0
20/1
T: Garry Osborne
R: K Yoshida (54)
20/1
5m Conatus x Lauxes (Danehill Dancer (IRE))
3
6.3
100/1
T: M Callaghan
R: Nicholas Keal (54)
100/1
5g Tycoon Ruler x Lokesa (Snaadee (USA))
4
6.5
3/1
T: R Hermann
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
3/1
3g Love Conquers All x Imagined (King Of Danes )
5
6.8
50/1
T: Luke Berger
R: Ms L McCoy (54)
50/1
5g Roadhog x Armagnac (Hennessy (USA))
6
9.3
7/2
T: Donald Baker
R: R Goltz (56.5)
7/2
3f Denman x Magic Star (Danzero )
7
10.6
100/1
T: Glenn Richardson
R: Brooke Stower (54)
100/1
4m Arlington x Dark Past (Youthful Legs (USA))
8
12.6
9/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (54.5)
9/1
5g Conatus x Fuwa (Encosta De Lago )
9
26.1
300/1
T: S D Burns
R: M F Crawford (54)
300/1
5g Hidden Dragon x Red Temptation (Tayasu Tsuyoshi (JPN))
Race 3 - Henry 'doc' Smiles Mem Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.74 (37.41)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: G J Banks
R: Baylee Nothdurft (56)
2/1F
5g Court Command x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
Winning siblings: Wearetenfortyeight,
2
1.5
9/2
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
9/2
4g Ferocity x Vintage Class (More Than Ready (USA))
3
4.0
8/1
T: M A Kropp
R: Ms R Williams (56)
8/1
3f Reliable Man (GB) x She's Invincible (NZ) (Elusive City (USA))
4
4.7
Tatoi (1)
25/1
T: A Ross and T Sweeney
R: N Tomizawa (59)
25/1
4g Equiano (FR) x Brideshead (USA) (Rahy (USA))
5
4.8
25/1
T: C J White
R: Leslie Tilley (55.5)
25/1
3f Sequalo x Academy Song (Royal Academy (USA))
6
5.0
100/1
T: Norm Larkin
R: N Evans (54)
100/1
4m Easy Rocking x Jennifer Robyn (General Nediym )
7
6.5
7/1
T: Brett Scott
R: M Gray (55)
7/1
3g Real Saga x Loves Attention (Taimazov (ARG))
8
8.5
50/1
T: Norm Larkin
R: Brooke Stower (58.5)
50/1
4g Myboycharlie (IRE) x Stellar Lights (Hurricane Sky )
9
8.6
30/1
T: John Thomas
R: R Goltz (56)
30/1
3g Sequalo x Anna Mia (Commands )
10
9.9
80/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (54)
80/1
3f Canford Cliffs (IRE) x Little Beautiful (Beautiful Crown (USA))
11
12.1
100/1
T: J M Fitzgerald
R: M F Crawford (54)
100/1
3f Time Thief x Dolcetto (Canny Lad )
12
14.1
150/1
T: Dirk Dobbin
R: Sally Sweeney (53.5)
150/1
3f Anglia x Rogue Diamond (Honours List (IRE))
13
14.6
7/2
T: P G Blackwell
R: Nicholas Keal (56.5)
7/2
3g Uncle Mo (USA) x Attributes (Dubai Destination (USA))
14
15.9
20/1
T: M G Arnold
R: T Banks (58.5)
20/1
3g Exceedingly Good x Sunlight Dance (Brave Warrior )
Race 4 - Wild River Concrete Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:09.07
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (59.5)
5/2F
7g Nothing To Lose (USA) x Clear Run (Scenic (IRE))
Winning siblings: Social, Tisani Boy, Tisani Magic, Tisani Rose,
2
0.1
4/1
T: Benjamin Smith
R: R M Goldsbury (52.5)
4/1
3
0.5
11/4
T: Donald Baker
R: Ms S Bogenhuber (54)
11/4
4
2.2
12/1
T: R G Lipp
R: K Yoshida (54)
12/1
5m Sequalo x Star Of Kristle (General Nediym )
5
2.5
11/4
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (52)
11/4
4g Captain Sonador x Lady Leo (Lion Heart (USA))
6
3.0
40/1
T: Ms J Crompton
R: N Evans (57.5)
40/1
9g Mossman x Cornish Moss (Barathea (IRE))
7
4.5
20/1
T: D W Gardiner
R: Ms B Andrew (55)
20/1
7g Stravinsky (USA) x Twin Town (GB) (Halling (USA))
Race 5 - Paul & David Lightning Hcp (800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:44.56 (33.90)
Prizemoney: $14,000
1
16/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (63)
16/1
8g Choisir x Ladidi (Palace Music (USA))
2
0.4
9/4F
T: Gregory Cornish
R: Sally Sweeney (53)
9/4F
8g Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat (USA))
3
0.6
3/1
T: A Donnelly
R: Brooke Stower (59)
3/1
8g Bagger Vance x Exceptions (Shovhog )
4
2.1
15/2
T: A R Jenkinson
R: R Goltz (55)
15/2
6m Waterford Road x Red Testa (Western Red (NZ))
5
4.1
15/1
T: R Drysdale
R: Ms S Bogenhuber (54)
15/1
7g Hidden Dragon x Specious (Night Shift (USA))
6
4.3
25/1
T: Laura Cronan
R: Ms B Andrew (54)
25/1
5m Sequalo x Suiligh (Piccolo (GB))
7
4.6
13/2
T: D R Ward
R: A Merritt (62)
13/2
6g All Bar One x Woodwind (USA) (Woodman (USA))
8
6.6
15/4
T: Warren Morriss
R: Nicholas Keal (54)
15/4
6m Eavesdropper (USA) x Noor El Ain (Johannesburg (USA))
Race 6 - Dalby Leagues Club Plate-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:09.77 (37.10)
Prizemoney: $14,000
1
9/4F
T: N L Hilton
R: Leslie Tilley (57.5)
9/4F
7g Hidden Dragon x Louise Louise (Mendham (GB))
2
0.3
Deus (5)
20/1
T: R N White
R: Nicholas Keal (55.5)
20/1
5g Written Tycoon x Danari (Danehill (USA))
3
0.5
9/2
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (56)
9/2
5g Drumbeats x Royal Shiraz (Sequalo )
4
0.6
15/2
T: T J Dougall
R: Grace Willoughby (56)
15/2
4g Drumbeats x Kosa (Sequalo )
5
0.7
10/1
T: D W Gardiner
R: Ms B Andrew (57.5)
10/1
4g Snippetson x Quite Right (Dolphin Street (FR))
6
1.0
7/1
T: M G Arnold
R: T Banks (59)
7/1
5g Exceedingly Good x Peppen Bay (Mister Kwila )
7
4.0
5/1
T: Ben Currie
R: Beau Appo (55.5)
5/1
4m Sequalo x Nothing Compares (Nuclear Freeze (USA))
8
4.1
30/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (57.5)
30/1
4g Nicconi x Rhythm Beat (NZ) (Pentire (GB))
9
5.6
14/1
T: Paula Cartledge
R: K Yoshida (57)
14/1
10
10.1
16/1
T: M G Nolan
R: R M Goldsbury (57.5)
16/1
4g Murtajill x Bopalula (Brahms (USA))
Race 7 - Gloria Hoskin Memorial (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:22.66 (37.92)
Prizemoney: $14,000
1
5/2F
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (56.5)
5/2F
5g Jet Spur x Decadel (Fasliyev (USA))
Winning siblings: Give It A Crac, Red Wedding,
2
0.8
9/2
T: M G Nolan
R: N Tomizawa (55.5)
9/2
5g Captain Sonador x In High Places (Undoubted (NZ))
3
1.8
5/1
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
5/1
4g Real Saga x Seconde (Sequalo )
4
1.9
20/1
T: A Ross and T Sweeney
R: R Goltz (58.5)
20/1
6g Haradasun x Mystifying (NZ) (Last Tycoon (IRE))
5
2.0
9/2
T: N O Saunders
R: Ms R Williams (56)
9/2
4g Court Command x Lady Primera (Dehere (USA))
6
2.5
30/1
T: H R Richardson
R: Dakota Graham (57.5)
30/1
5g Mossman x Gould (Danehill Dancer (IRE))
7
3.8
6/1
T: R Little
R: Beau Appo (59)
6/1
8
4.3
40/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54)
40/1
4g Trusting x Strawberry Malt (Lion Hunter )
9
4.8
11/1
T: G W Schrader
R: Brooke Stower (58)
11/1
5g Congrats (USA) x Xaarling (Xaar (GB))
10
5.5
11/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (56.5)
11/1
5g Red Dazzler x Magic Sea (Sea Road )