Breednet Results

DALBY - Thursday, July 12

Race 1 - Paul Klein Bookmaking (Bm70) (1788m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:52.78 (35.65)
Prizemoney: $15,000
1
11/8
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (56.5)
11/8
5g Myboycharlie (IRE) x Third Day (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Third Coming,
2
0.2
5/4F
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (54)
5/4F
3f Drumbeats x Allamiss (Easy Rocking )
3
2.7
15/4
T: M F Hemmings
R: Michael Murphy (56)
15/4
5m Drumbeats x Nano (King Of Kings (IRE))
4
5.7
14/1
T: Rochelle Smith
R: Leslie Tilley (54.5)
14/1
4m Savabeel x Melodious (Lucky Owners (NZ))
Race 2 - Viewing Deck For Hire Mdn Hcp (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:08.72 (36.30)
Prizemoney: $14,000
1
9/1
T: Jason Gregory
R: Emma Ljung (59)
9/1
3g The Hammer x Updrafts (Dangerous )
Winning siblings: Cool Drafts, The Captain's Lady,
2
0.2
13/2
T: Kym Afford
R: Hannah Phillips (54)
13/2
3
0.4
10/9F
T: W P Nugent
R: R Goltz (57)
10/9F
4
0.7
5/2
T: J M Judge
R: Baylee Nothdurft (57)
5/2
5
5.7
11/2
T: Joe Gleeson
R: N Tomizawa (54)
11/2
Race 3 - Save The Day/Saints Day Hcp-C4 (1400m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:24.77 (35.93)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: M A Kropp
R: A Spinks (54)
3/1
5g Red Dazzler x Magic Sea (Sea Road )
Winning siblings: Bella Sea, Jandy Girl, Mini Magic, Uncle Jan,
2
0.3
7/2
T: K J Jones
R: Baylee Nothdurft (54)
7/2
7g Redente x Clearly Gorgeous (Ladoni (GB))
3
1.6
11/2
T: Ben Waldron
R: Grace Willoughby (56)
11/2
6g Pendragon (NZ) x Cardsino (Final Card )
4
2.0
Dazet (6)
8/1
T: N O Saunders
R: Ms R Ride (54)
8/1
7g Zaha (CAN) x Nova Dancer (Celestial Dancer (IRE))
5
2.5
12/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (52.5)
12/1
6g Murtajill x Our Mavourneen (NZ) (O'Reilly (NZ))
6
3.0
3/1F
T: C Smith
R: Leslie Tilley (56.5)
3/1F
5g Fastnet Rock x Rosetta Stone (GB) (Sadler's Wells (USA))
6
3.0
13/2
T: N L Hilton
R: N Tomizawa (54)
13/2
5g All American x Khasahn (Commands )
Race 4 - Wattleseed Kitchen Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.58 (36.30)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (58)
2/1F
Winning siblings: Clear The Bill,
2
1.8
9/2
T: M J Lakey
R: Justin P Stanley (58)
9/2
2c Rothesay x Granada (Mossman )
3
2.1
11/4
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (55.5)
11/4
2f Spirit Of Boom x Silks (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.4
10/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (55.5)
10/1
5
5.4
Toy (8)
66/1
T: G R Schwenke
R: K Yoshida (55)
66/1
2g Grand Harmony x Carnchelle (NZ) (Carnegie (IRE))
6
10.4
11/4
T: Todd Austin
R: N Tomizawa (57.5)
11/4
2g Easy Rocking x My Gal Sal (Shovhog )
7
15.7
40/1
T: Louise White
R: M Powell (58)
40/1
8
21.7
20/1
T: Brett Sturgess
R: Emma Ljung (57)
20/1
2g Set Alight (USA) x Beatya (NZ) (Rhythm (USA))
Race 5 - Jtw Cleaning Services Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.95 (35.60)
Prizemoney: $14,000
1
16/1
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (59)
16/1
3c Rothesay x Vintage Class (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Brown Bob, Greynomad, She's A Stalker,
2
1.3
20/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (56.5)
20/1
3f Rothesay x Little McCall (USA) (Lightnin N Thunder (USA))
3
2.1
2/1
T: Beau Gorman
R: R M Goldsbury (57.5)
2/1
3g Set Alight (USA) x Girly Moment (Barely A Moment )
4
2.4
1/1F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (57)
1/1F
5m Jet Spur x Party Miss (Kenmare (FR))
5
2.8
150/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (52.5)
150/1
5g Domesday x Jig Time Lady (Zeditave )
6
3.1
14/1
T: G E Postle
R: Hannah Phillips (54)
14/1
5g Bianconi (USA) x Shazatak (El Moxie (USA))
7
3.5
40/1
T: Geoff Hardy
R: A Spinks (54)
40/1
5g Oratorio (IRE) x Cora (IRE) (Machiavellian (USA))
8
5.5
13/2
T: Stephen Kirkwood
R: K Yoshida (54)
13/2
3f Big Brown (USA) x Moana Beach (Fusaichi Pegasus (USA))
9
10.0
50/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (57.5)
50/1
3g Fusaichi Ole (JPN) x Impulsivedane (Great Dane (IRE))
Race 6 - Gj Gardner Homes Dalby (Bm55) (800m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 0:45.57 (33.02)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: Edward Jonson
R: N Fazackerley (56.5)
3/1
5m Denman x Exceed Expectation (Exceed And Excel )
Winning siblings: Stanzza,
2
0.8
12/1
T: B D Azel
R: Sally Sweeney (56)
12/1
3f Longhorn x Mary's Magique (Northern Glow )
3
1.2
16/1
T: F J Carter
R: Grace Willoughby (58.5)
16/1
6g Sequalo x Jazz Lass (Celestial Dancer (IRE))
4
1.3
20/1
T: B J Hudson
R: Ms R Williams (60.5)
20/1
4g Dane Shadow x Magic Music (Loosen Up (USA))
5
1.4
3/1F
T: Luke Berger
R: Justin P Stanley (58.5)
3/1F
5m Red Dazzler x Christies Beach (Naturalism (NZ))
6
1.5
12/1
T: Stephen Kirkwood
R: R M Goldsbury (55)
12/1
4m Sequalo x Hidden Flair (Hidden Dragon )
7
1.8
9/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (56.5)
9/1
6g Big Brown (USA) x Wheatland Lady (USA) (Strawberry Road )
8
4.1
13/2
T: J H Hearne
R: Hannah Phillips (54)
13/2
4g Tycoon Ruler x Delilah (Deceitful )
9
6.1
Clout (10)
6/1
T: Scott Cooper
R: Emma Ljung (54.5)
6/1
5g Clang x Shoved Out (Shovhog )
10
17.3
12/1
T: M G Arnold
R: Ms L McCoy (57.5)
12/1
Race 7 - Ladies Melb Cup Luncheon (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:57.95 (35.92)
Prizemoney: $14,000
1
5/2F
T: Brenton Andrew
R: Ms R Ride (54.5)
5/2F
3f Nicconi x Suzy's Daughter (Perugino (USA))
Winning siblings: Grandin, Suzy's Boy,
2
2.0
8/1
T: N L Hilton
R: Leslie Tilley (59)
8/1
8g Sequalo x Romantic Note (Victory Note (USA))
3
2.2
25/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (54)
25/1
5g Dash For Cash x Northwood Lass (Dolphin Street (FR))
4
2.4
Brax (2)
7/2
T: M G Arnold
R: Emma Ljung (57)
7/2
5g Red Arrow x Lady Branax (Brackenbury )
5
5.4
16/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (54)
16/1
5g Tycoon Ruler x Lokesa (Snaadee (USA))
6
5.6
5/2F
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (55)
5/2F
3f Rothesay x Khalija (Desert Prince (IRE))
7
7.6
8/1
T: Luke Berger
R: Baylee Nothdurft (54)
8/1
5g Roadhog x Armagnac (Hennessy (USA))
8
8.1
30/1
T: P R Clarke
R: Rhiannon Payne (54)
30/1
3g Seidnazar x Gypsy Star (Shovhog )
9
8.8
16/1
T: A Donnelly
R: Grace Willoughby (53)
16/1
5m Excites x Enfield Waratah (Fusaichi Pegasus (USA))
10
13.3
Otoshi (11)
80/1
T: R Loiterton
R: R Goltz (54)
80/1
7g Ganseki x Abbe Cat (Campo Catino (IRE))