Breednet Results

DEVONPORT SYNTHETIC - Sunday, July 7

Race 1 - Petuna Seafood & Gourmet (C1) (900m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 0:53.15 (34.36)
Prizemoney: $17,000
1
11/8F
T: Ms S Berger
R: C Newitt (58.5)
11/8F
4m Squamosa x Idol Fantasy (NZ) (Delago Brom )
2
0.8
7/1
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (59)
7/1
4g God's Own x Limerick Belle (Eire (NZ))
3
2.6
7/2
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (53.5)
7/2
3f Wordsmith x Libbys Gee Gee (Atlantis Prince (GB))
4
3.0
11/1
T: Kaye Milne
R: Alex Patis (54)
11/1
3f Mossman x Snow Festival (Street Sense (USA))
5
3.1
7/2
T: Liandra Gray
R: Sigrid Carr (58)
7/2
5m West Quest (CAN) x Flirting Rose (King Of Roses )
6
4.1
16/1
T: G J Stevenson
R: D M Ganderton (58)
16/1
3g Strategic Maneuver x Bop Girl (West Point )
7
6.1
10/1
T: Liandra Gray
R: T Baker (54.5)
10/1
2f Wordsmith x Surf Candy (NZ) (Cape Cross (IRE))
Race 2 - Birdcage Tavern Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 1:21.90 (35.33)
Prizemoney: $17,000
1
13/8F
T: Scott Brunton
R: Sigrid Carr (58.5)
13/8F
4g Redoute's Choice x Mightier (Zabeel (NZ))
Winning siblings: The Premier,
2
1.0
Westy (1)
9/2
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (59)
9/2
4g Stryker x Celestial Gypsy (Ladoni (GB))
112018 MM Adelaide Yearling Sale
$10,000
Vendor: Rosemont Stud Gnarwarre Vic
Buyer: Haltwhistle Farm
112017 Inglis Great Southern Weanling Sale
$5,000
Vendor: Springmount, Romsey
Buyer: K Attwood
3
2.8
16/1
T: K and T Hanson
R: R J Bishop (56)
16/1
4m Needs Further x Shenzen Frenzy (Flying Spur )
4
3.0
14/1
T: L, D and T Wells
R: D M Ganderton (56.5)
14/1
4g Wordsmith x Rhone Valley (Jeune (GB))
5
3.2
3/1
T: L, D and T Wells
R: C Newitt (58.5)
3/1
4g Bel Esprit x Miss Behaviour (My Patriarch (GB))
6
5.5
15/2
T: J K Blacker
R: M Ulucinar (58.5)
15/2
7
7.7
60/1
T: Tegan Keys
R: Georgie Catania (58)
60/1
5g Keep The Faith x Rancherie (Rancho Ruler )
8
9.7
13/2
T: Adam Trinder
R: Alex Patis (56.5)
13/2
3g Your Song x Apamene (Sebring )
Race 3 - Thai Imperial Latrobe Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:22.16 (37.03)
Prizemoney: $17,000
1
20/1
T: J F Luttrell
R: Scarlet So (52.5)
20/1
5m Elvstroem x Our Hollywood Miss (Woodman (USA))
2
0.2
11/1
T: Angela Brakey
R: Chris Graham (56.5)
11/1
3f Needs Further x White Yard (Partners Choice (USA))
3
0.4
4/1
T: G S White
R: T Baker (56.5)
4/1
4
2.4
9/2
T: Rowan Hamer
R: C Newitt (58.5)
9/2
4g Pins x Worth Every Cent (NZ) (Centaine )
5
2.6
9/10F
T: Scott Brunton
R: Sigrid Carr (58.5)
9/10F
3g Decides x Seahunt (Lion Hunter )
6
2.8
20/1
T: P A Hill
R: M Ulucinar (58.5)
20/1
5g West Quest (CAN) x Southern Storm (More Than Ready (USA))
7
3.3
25/1
T: K P Hamilton
R: Georgie Catania (58.5)
25/1
6g Tailings (USA) x Lady Runyon (Runyon (IRE))
8
6.0
16/1
T: S Gandy
R: R J Bishop (56)
16/1
2g Wordsmith x Tolago (Encosta De Lago )
9
6.8
50/1
T: J F Luttrell
R: Ms D Parish (58.5)
50/1
3g Fighting Sun x Meritous (Danehill (USA))
10
13.8
20/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (58.5)
20/1
3g Eurozone x Rock And Reel (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 4 - Yak Ale Mdn Plate (1150m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:09.66 (36.44)
Prizemoney: $17,000
1
9/10F
T: J L Keys
R: T Baker (56.5)
9/10F
3f Needs Further x Starred (Redding (NZ))
2
1.0
7/2
T: J L Keys
R: Ms D Parish (56.5)
7/2
3f Wordsmith x Our Chloe (Stratum )
3
1.1
8/1
T: G J McCulloch
R: Sigrid Carr (56.5)
8/1
4m Master Of Design x Tara's Spur (Flying Spur )
4
1.6
8/1
T: Dylan Clark
R: Chris Graham (56)
8/1
2g Wordsmith x Digger's Sunrise (Tough Speed (USA))
5
2.1
14/1
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (56.5)
14/1
4m All American x Divine Spice (NZ) (Postponed (USA))
6
2.2
10/1
T: G J Stevenson
R: C Newitt (58.5)
10/1
3g Bel Esprit x Typify (GB) (Shirocco (GER))
7
3.9
25/1
T: L, D and T Wells
R: D M Ganderton (58.5)
25/1
3g Clangalang x Just Grand (SAF) (Fort Wood (USA))
8
4.9
80/1
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (52.5)
80/1
3f Wordsmith x Tismore (Strathmore Lad )
9
5.7
Iowna (7)
16/1
T: Ms A Fulton
R: M Ulucinar (56.5)
16/1
4m Needs Further x Aristocrat Lady (Never Quit (NZ))
Race 5 - Goodstone Group (Bm84) (1150m)
Class: Benchmark 84 Track: Synthetic Time: 1:08.17 (35.85)
Prizemoney: $20,000
1
50/1
T: Tegan Keys
R: Georgie Catania (54)
50/1
7m Magnus x Mislaid (Encosta De Lago )
2
0.5
7/4
T: Ms L Gaffney
R: C Newitt (58)
7/4
6g Churchill Downs x Penn (Hennessy (USA))
3
1.0
6/1
T: D A Miller
R: Chris Graham (54)
6/1
6g Written Tycoon x Darcenell (Tailings (USA))
4
1.3
13/8F
T: Liandra Gray
R: T Baker (59)
13/8F
5g Magnus x Liffeybel (Bel Esprit )
5
1.8
40/1
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (50)
40/1
7g Wordsmith x Maybe An Angel (Don't Say Halo (USA))
6
2.0
6/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (54)
6/1
5g Wanted x Chestpeak (NZ) (Danasinga )
7
5.0
6/1
T: S Gandy
R: Sigrid Carr (59)
6/1
6g Wordsmith x Pretty Jessica (Favorite Trick (USA))
Race 6 - Gm Carriers Pty Ltd (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:21.13 (35.29)
Prizemoney: $17,000
1
9/1
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (57)
9/1
4m Lope De Vega (IRE) x Where's Paradise (Exceed And Excel )
Winning siblings: Touch Of Paradise,
2
0.8
Enzian (8)
30/1
T: Ms L Gaffney
R: Alex Patis (56)
30/1
4m Needs Further x Arnika (Telesto (USA))
3
1.3
14/1
T: Scott Brunton
R: T Baker (58.5)
14/1
5g Pins x Everyday (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
1.7
5/4F
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (60)
5/4F
5g Al Maher x Eljobonn (El Moxie (USA))
5
1.8
12/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (58.5)
12/1
6
2.1
5/1
T: Rowan Hamer
R: Scarlet So (56)
5/1
6g More Than Ready (USA) x Darsini (Danehill (USA))
7
4.6
20/1
T: Rowan Hamer
R: R J Bishop (59)
20/1
4g Pierro x Footprint (Redoute's Choice )
8
5.6
9/2
T: Ms L Gaffney
R: C Newitt (59)
9/2
9
7.6
8/1
T: S L Davis
R: Ms D Parish (57)
8/1
7m Churchill Downs x Pelota (Encosta De Lago )
10
8.9
40/1
T: Cameron Thompson
R: M Ulucinar (58.5)
40/1
Race 7 - Tab Plate (C1) (1650m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 1:45.14 (35.20)
Prizemoney: $17,000
1
2/1
T: J K Blacker
R: Sigrid Carr (57)
2/1
3f West Quest (CAN) x Tasmanian Tiger (Hold That Tiger (USA))
Winning siblings: Galeocerdo, Zatacla,
2
1.0
9/10F
T: Scott Brunton
R: T Baker (59)
9/10F
5g Ekraar (USA) x Oaks Room (Jugah (USA))
3
1.5
15/2
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (57)
15/2
3c Skilled x Di's Angel (Racer's Edge )
4
1.6
10/1
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (55)
10/1
3f Redwood (GB) x Lalla (GB) (Silver Hawk (USA))
5
2.0
12/1
T: G J McCulloch
R: R J Bishop (55)
12/1
5m Sebring x Asylum Seeker (SAF) (Count Dubois (GB))
6
3.5
30/1
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (53)
30/1
3g Wordsmith x Saturnal (Red Ransom (USA))
7
4.2
30/1
T: P A Hill
R: M Ulucinar (57)
30/1
4g Needs Further x Poacher's Quest (West Quest (CAN))
8
5.5
80/1
T: G J McCulloch
R: Alex Patis (53)
80/1
3f Master Of Design x Natural Lil (Naturalism (NZ))
9
6.0
80/1
T: Andrew Moore
R: Ms D Parish (57)
80/1
Race 8 - Rj Print & Signs (Bm68) (1880m)
Class: Benchmark 68 Track: Synthetic Time: 1:58.67 (35.68)
Prizemoney: $17,000
1
2/1F
T: J K Blacker
R: C Newitt (56)
2/1F
4g Foxwedge x Lady Cat (CHI) (Sir Cat (USA))
Winning siblings: Diamond Meteor, Galvarino, Law, Turf Sprint,
2
0.1
7/2
T: P H Luttrell
R: Sigrid Carr (60)
7/2
3
0.5
14/1
T: J F Luttrell
R: R J Bishop (57.5)
14/1
5g Pendragon (NZ) x Zazabelle (NZ) (Zabeel (NZ))
4
0.6
14/1
T: G J McCulloch
R: Chris Graham (58)
14/1
6g West Quest (CAN) x Bumps In The Night (Grand Royale (USA))
5
0.8
6/1
T: Ms L Gaffney
R: T Baker (55)
6/1
6
1.3
7/2
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (59)
7/2
4g Ustinov x Bop Girl (West Point )
7
2.5
8/1
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (51)
8/1
6m Clangalang x Libbys Girl (Jeune (GB))
8
3.5
30/1
T: Cameron Thompson
R: D M Ganderton (56)
30/1
5g Star Witness x Twitter (Kendor (FR))
9
4.3
20/1
T: Liandra Gray
R: Alex Patis (52.5)
20/1
5g Magic Albert x Dove Lake (Flying Spur )
10
4.4
Leconte (10)
66/1
T: Ms A Fulton
R: M Ulucinar (55)
66/1