Breednet Results

DOOMBEN - Saturday, August 25

Race 1 - Programmed Landscaping Hcp (1010m)
Class: Open Track: Good Time: 0:58.23 (33.79)
Prizemoney: $50,000
1
9/10F
T: L F Birchley
R: D J Browne (56.5)
9/10F
This nick: 18 runners; 16 winners; 3 SW. Details
2
2.5
4/1
T: John Thompson
R: J Lloyd (54)
4/1
6m Halo Homewrecker x Agra (Keltrice )
3
2.8
100/1
T: Darren Bell
R: Timothy Bell (54)
100/1
4
3.2
4/1
T: Ms S O'Sullivan
R: Anthony Allen (56)
4/1
5
3.7
6/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (54)
6/1
6m Falvelon x Domina (Flying Spur )
6
4.5
30/1
T: R L Tipper
R: Ms R J Myers (52)
30/1
6m Golden Snake x Thermopylae (Mukaddamah )
7
4.7
20/1
T: B C Baker
R: L V Cassidy (54)
20/1
8
8.0
25/1
T: T W McCarthy
R: R J Hurdle (51)
25/1
7m Mull Of Kintyre x Music Match (Switch In Time )
Race 2 - The Dulux Group Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:10.41 (33.96)
Prizemoney: $50,000
1
4/1
T: Ms T Green
R: Anthony Allen (55)
4/1
7g Grandera x Overter (Encounter )
Winning siblings: Harley Down,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/1
T: K A Lees
R: J Lloyd (59)
5/1
10g Flying Spur x Crusading Lil (Crusader Sword )
3
0.4
13/8
T: T J Sears
R: Ms R J Myers (53)
13/8
5g Clang x Wa Wa Nee (Waajib )
4
0.5
5/4F
T: T J Gollan
R: L V Cassidy (56)
5/4F
6g Magic Albert x Red Centre (Rubiton )
5
7.5
60/1
T: A E Bailey
R: G Colless (58)
60/1
7g Reset x Ice Maiden (O'Reilly )
Race 3 - Property Services Painting-C6 (1600m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 1:36.60 (35.86)
Prizemoney: $45,000
1
4/1
T: David Murphy
R: Ms M Vance (54)
4/1
4g Bel Esprit x Dane Belltar (Danewin )
Winning siblings: Fawkner, Fife, Sydney Blue, Tanby, Viking Star,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.1
20/1
T: N J Doyle
R: Timothy Bell (54.5)
20/1
4g Show A Heart x Meadow Whisper (Real Quiet )
3
1.3
12/1
T: N O Saunders
R: J Letherby (51.5)
12/1
5g Jet Spur x Belle Of The Ball (Fairy King )
4
1.9
13/4F
T: D B Peoples
R: Ms R J Myers (55.5)
13/4F
5g Cape Cross x Playground (Nediym )
5
2.0
7/2
T: N J Petersen
R: L V Cassidy (57.5)
7/2
6g Al Maher x Gentle Wind (Zip Home )
6
3.8
25/1
T: L D Kelly
R: J Lloyd (54)
25/1
7
4.1
7/2
T: John Thompson
R: M Cahill (57.5)
7/2
5g Testa Rossa x Sally Magic (Keltrice )
8
4.9
Attica (4)
25/1
T: Marcus Wilson
R: R McMahon (56)
25/1
5g Reset x Siwa (Green Desert )
9
5.0
9/2
T: J Dann
R: D J Browne (56)
9/2
10
7.8
100/1
T: R R Wilson
R: J L Taylor (56)
100/1
6g Polish Laughter x Regal Mission (Quest For Fame )
11
17.8
200/1
T: G J Teal
R: J Byrne (56)
200/1
6g Aucash x Majestic Rhythm (Palace Music )
Race 4 - Programmed Corp. Imaging Hcp (1350m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:20.12 (35.54)
Prizemoney: $45,000
1
4/1
T: Bruce Hill
R: Timothy Bell (54.5)
4/1
5m Hussonet x Danewell (Danehill )
Winning siblings: Bennike, Daneready,
This nick: 48 runners; 33 winners; 4 SW. Details
2
1.3
10/1
T: L M Treloar
R: L V Cassidy (54.5)
10/1
4m Foreplay x Miabondialee (Vettori )
3
1.5
9/1
T: R R Wilson
R: J L Taylor (57.5)
9/1
6m Kashani x Commendable (The Commander )
4
2.0
2/1F
T: Donald Baker
R: Anthony Allen (55)
2/1F
4m Clang x Zella (Zoffany )
5
2.1
20/1
T: S W Kendrick
R: M Cahill (55.5)
20/1
4m Greenwood Lake x Russami (Brief Truce )
6
2.2
5/2
T: Ms H Page
R: Ms R J Myers (53.5)
5/2
4m Hotel Grand x Go On Now Go (Success Express )
7
4.7
15/1
T: D T Kelly
R: J Lloyd (54.5)
15/1
8
4.8
25/1
T: L F Birchley
R: R McMahon (54.5)
25/1
5m Sequalo x Kai Chow (Sanction )
9
5.0
30/1
T: M J Mair
R: Ms B Richardson (51.5)
30/1
6m Falvelon x Opal Lass (Mighty Avalanche )
10
5.8
11/1
T: Ben Ahrens
R: J Byrne (55.5)
11/1
5m Kbenjar x Melinti (Mister C. )
11
6.0
20/1
T: K Hickmott
R: S Galloway (54.5)
20/1
6m Clang x Mogadonna (Quest For Fame )
12
6.3
25/1
T: T W McCarthy
R: R J Hurdle (51.5)
25/1
5m Beautiful Crown x Sky Trist (Sir Tristram )
13
12.8
100/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (54.5)
100/1
5m Fired x Doreya (St. Jude )
Race 5 - Dulux Project Services Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:10.35 (35.42)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: B R Wakefield
R: G L Cooksley (54)
30/1
3g Savabeel x Madison Gray (Mellifont )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/10F
T: S W Kendrick
R: Anthony Allen (57)
9/10F
3
1.8
8/1
T: Natalie McCall
R: L V Cassidy (54)
8/1
3f Court Command x St. Mary (Bellotto )
4
2.8
30/1
T: R J Macrae
R: Geoffrey Goold (53.5)
30/1
5
2.9
16/1
T: P Duff
R: J L Taylor (54)
16/1
6
3.0
12/1
T: T J Gollan
R: R McMahon (54)
12/1
3g Stratum x Track (Last Tycoon )
7
4.0
Lita (7)
30/1
T: John Thompson
R: Timothy Bell (54)
30/1
3f Casino Prince x Royal Asscher (Stravinsky )
8
5.3
25/1
T: Ms H Page
R: Ms R J Myers (52)
25/1
3f Falvelon x Pamalashar (Our Maizcay )
9
5.5
11/1
T: Ms K Doughty
R: J Byrne (54.5)
11/1
3g Longhorn x Romantico (Groom Dancer )
10
5.9
20/1
T: M J Dunn
R: G Colless (54)
20/1
3g Refuse To Bend x Queen Of The East (General Nediym )
11
6.2
15/2
T: R L Heathcote
R: J Lloyd (54)
15/2
3g Falvelon x Cantantes (Just Awesome )
12
7.2
Snipzu (2)
12/1
T: L F Birchley
R: M Speers (55.5)
12/1
3f Snippetson x Pilgrim (Danehill )
13
12.7
11/1
T: B S Baldwin
R: M Cahill (54)
11/1
3f General Nediym x Jannah (Carnegie )
Race 6 - Dulux Infracool Technology-C6 (1200m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 1:10.23 (34.44)
Prizemoney: $45,000
1
11/1
T: Grant Marshall
R: J Lloyd (55)
11/1
Winning siblings: In My Shoes, The Chanster,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Tunahog (12)
15/4
T: L J Mayfield-Smith
R: Ms M Vance (54)
15/4
6g Shovhog x Sirona (Celtic Swing )
3
0.2
9/1
T: B J Smith
R: S Galloway (56.5)
9/1
7g Jungle Pocket x Hello Dolly (Mi Preferido )
4
0.6
D'Jet (1)
2/1F
T: Caitlin Lavin
R: Anthony Allen (55)
2/1F
5g Jet Spur x D'Flyer (Dehere )
5
0.9
60/1
T: J P Morrisey
R: M Hellyer (55)
60/1
6g Lucky Owners x Chanson Melody (Song Of Tara )
6
1.0
6/1
T: L F Birchley
R: R McMahon (55.5)
6/1
5m Choisir x Celestia (Royal Academy )
7
2.3
14/1
T: Ben Currie
R: Timothy Bell (55)
14/1
4g Parameter x Printer's Mistress (Semipalatinsk )
8
2.5
5/1
T: R J Macrae
R: L V Cassidy (55)
5/1
4g Oratorio x Dolcetto (Canny Lad )
9
2.7
12/1
T: B S Baldwin
R: J Byrne (55)
12/1
7g Brief Truce x Luxazip (Zephyr Zip )
10
4.2
25/1
T: M G Nolan
R: M Cahill (55)
25/1
4m Easy Rocking x Huntington Girl (Black Zephyr )
11
5.0
16/1
T: R G Lipp
R: G Colless (55)
16/1
4m Flying Spur x Bouchette (Canny Lad )
12
5.3
15/1
T: R G Lipp
R: Ms R J Myers (53)
15/1
5m Conatus x Fortunair (Air Express )
Race 7 - Programmed Property Serv.-Bm80 (2200m)
Class: Benchmark 80 Track: Good Time: 2:16.63 (36.90)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: Grant Marshall
R: M Hellyer (54)
40/1
8m Reassure x Zaghaareed (Riverman )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: K M Schweida
R: Timothy Bell (54)
7/1
5g Testa Rossa x Eureka Jewel (Semipalatinsk )
3
1.5
Deacon (1)
12/1
T: David Murphy
R: Ms M Vance (57)
12/1
9g Zabeel x Trolley Dolly (Jetball )
4
2.2
15/1
T: B J Smith
R: J Lloyd (55)
15/1
7g Monashee Mountain x Echo Rose (Prince Echo )
5
3.0
14/1
T: S P Ryan
R: Anthony Allen (53.5)
14/1
6
3.2
8/1
T: C W Little
R: L V Cassidy (57)
8/1
6g Street Cry x An Lass (Generous )
7
3.4
20/1
T: John Thompson
R: M Cahill (59)
20/1
6g Elvstroem x Jovan (Nassipour )
8
3.5
15/2
T: B J Smith
R: S Galloway (57.5)
15/2
5g Dane Supreme x Perfect Affair (Forest Glow )
9
3.7
Maling (3)
25/1
T: Ms L Erhart
R: J Letherby (55.5)
25/1
10
4.2
13/2F
T: S B Laming
R: J Byrne (54)
13/2F
5g Redoute's Choice x Sunday Service (Sunday Silence )
11
4.6
14/1
T: J Wehlow
R: R McMahon (55.5)
14/1
7g Integra x Sea Surge (Rolle )
12
4.9
8/1
T: Alan Jones
R: J L Taylor (54)
8/1
6m Encosta De Lago x Foxwood (Centaine )
13
6.2
25/1
T: J P Morrisey
R: Ms R J Myers (55.5)
25/1
7g Noverre x Totsie (Silver Hawk )
14
9.2
40/1
T: C W Weston
R: R J Hurdle (51)
40/1
15
10.0
8/1
T: L F Birchley
R: G Colless (54)
8/1
5g Yamanin Vital x Ears Carol (Carolingian )
16
17.0
9/1
T: L D Kelly
R: D J Browne (57)
9/1
7g Istidaad x Ten To Nine (Centaine )
Race 8 - Encore Signage Systems Hcp (1350m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:20.18 (35.30)
Prizemoney: $45,000
1
13/8F
T: Kent Fleming
R: Anthony Allen (52.5)
13/8F
5g Snitzel x Gypsy Giaconda (Peintre Celebre )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: M J Dunn
R: G Colless (55)
8/1
5g Rapid Man x Nothin' More (Nothin' Leica Dane )
3
0.5
Mujahu (14)
25/1
T: A and K St Vincent
R: R McMahon (54.5)
25/1
5g Mujahid x Lilikoi (Swamp King )
4
1.9
10/1
T: Desleigh Forster
R: Ms R J Myers (54)
10/1
5g Starcraft x Maid For Me (Belong To Me )
5
2.0
Aldini (12)
6/1
T: D T Kelly
R: J Lloyd (54.5)
6/1
4g Magic Albert x Ebbtide (Spinning World )
6
2.1
7/1
T: Ms M Brosnan
R: J Byrne (55)
7/1
4h Lonhro x Unswerving (Commands )
7
2.4
6/1
T: W R Pholi
R: L V Cassidy (56)
6/1
6g Magic Albert x Final Shuffle (Forest Glow )
8
2.8
Bahsa (9)
4/1
T: T J Sears
R: G L Cooksley (55)
4/1
4g Sequalo x Mystic Garden (Shinko Forest )
9
4.1
Sezwho (6)
12/1
T: Ben Currie
R: Timothy Bell (56)
12/1
4g Ad Valorem x Whydidi (Housebuster )
10
4.9
40/1
T: H J Norman
R: Ms A M Mundy (54.5)
40/1
6g Bel Esprit x Sunday Bliss (Bubble Gum Fellow )
11
8.9
15/1
T: L D Kelly
R: M Cahill (57.5)
15/1