Breednet Results

DOOMBEN - Friday, December 9

Race 1 - Ellyce (Moo) Galvin Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:23.06 (38.31)
Prizemoney: $20,000
1
30/1
T: B S Baldwin
R: M Rodd (55.5)
30/1
4m Excites x Try This (Dangerous )
Winning siblings: Waking Moment,
2
1.3
7/2F
T: M A Kropp
R: J Byrne (56)
7/2F
3g Onemorenomore x Ausvall (Redoute's Choice )
3
1.5
7/2F
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (57.5)
7/2F
4
1.7
15/4
T: Ms S Wheelahan
R: J Lloyd (54)
15/4
3f Drumbeats x Limerence (Zaha (CAN))
5
4.0
15/2
T: T J Gollan
R: R Fradd (57.5)
15/2
6
4.1
30/1
T: Darren Bell
R: Luke Tarrant (55.5)
30/1
4m Court Command x McAleese (Puissance (GB))
7
5.1
11/2
T: B J Smith
R: L V Cassidy (56)
11/2
3c Helmet x Miss Aryan (NZ) (Masterclass (USA))
8
6.1
5/1
T: M J Lakey
R: G Colless (55.5)
5/1
9
9.3
30/1
T: S J Morrisey
R: R Wiggins (57.5)
30/1
4g Hidden Dragon x Aromatic (GB) (Medicean (GB))
10
10.7
25/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (57.5)
25/1
5g Henrythenavigator (USA) x Momentously (Monashee Mountain (USA))
Race 2 - Chris (Tic) Galvin Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:23.68 (36.46)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: B and D Guy
R: M Rodd (56)
5/4F
3g Foxwedge x Coco Sovelda (Warring Nations (USA))
Winning siblings: Aureo, Rococco, Scruff,
2
2.3
9/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (57.5)
9/1
4g Monaco Consul (NZ) x Haunting Rhythm (Mr. Henrysee (USA))
3
4.3
Lujac (2)
25/1
T: B W Brown
R: A Spinks (57.5)
25/1
4g Rothesay x McFly (Perugino (USA))
4
5.6
9/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (55.5)
9/1
4m Bradbury's Luck x Mindblower (Quest For Fame (GB))
5
8.1
6/1
T: P and W Hulbert
R: N Day (57.5)
6/1
4g Duporth x Endless Maize (End Sweep (USA))
6
8.9
16/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (57.5)
16/1
7
10.7
40/1
T: M A Kropp
R: Rhiannon Payne (52.5)
40/1
4m Dane Shadow x Charlie Cheese (Kinjite (NZ))
8
12.2
13/4
T: L F Birchley
R: Alannah Fancourt (54)
13/4
3g Husson (ARG) x Roseneath (Testa Rossa )
9
20.2
60/1
T: D R Gafa
R: Luke Tarrant (55.5)
60/1
5m Monashee Mountain (USA) x Nanjing (Rosedale (USA))
Race 3 - Tyler (Ty) Craven Plate (C3) (1350m)
Class: Class 3 Track: Heavy(8) Time: 1:21.41 (36.18)
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: L D Kelly
R: M Rodd (57.5)
11/4
2
2.5
5/2F
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55.5)
5/2F
4m Star Witness x Kathern's Cat (USA) (Catienus (USA))
3
3.8
11/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (55.5)
11/2
4m Rothesay x Sheeza Drama (Pure Theatre )
4
9.8
11/2
T: G R Duncan
R: J Lloyd (57)
11/2
4m All American x Illusionist (Favorite Trick (USA))
5
11.8
7/1
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (57)
7/1
4g Bon Hoffa x Acatabove (Catbird )
6
24.8
9/2
T: B J Lockwood
R: Tiffani Brooker (56)
9/2
Race 4 - Tellina (Goomba) Craven Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:12.96 (36.23)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (55)
9/10F
3f Rothesay x Chabeli (Iglesia )
Winning siblings: Another Saga, Nighthawk,
2
5.0
8/1
T: P Duff
R: J Lloyd (57)
8/1
3f Clang x My Girl (Iglesia )
3
7.3
13/2
T: B J Smith
R: Tiffani Brooker (54)
13/2
3f Red Dazzler x My Zazou (Semipalatinsk (USA))
4
11.8
Kitty (7)
8/1
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57)
8/1
3f Murtajill x Postponement (More Than Ready (USA))
5
12.3
50/1
T: H J Norman
R: M Hellyer (57)
50/1
3f Casino Prince x Katherine Gold (Made Of Gold (USA))
6
13.8
Mumford (10)
4/1
T: L F Birchley
R: N Day (57)
4/1
3f Collate x Opaline (Jade Robbery (USA))
7
28.8
100/1
T: Lex Fraser
R: Sairyn Fawke (54)
100/1
8
49.8
100/1
T: Lex Fraser
R: Rhiannon Payne (54)
100/1
3f Hidden Dragon x Candice (Canny Lad )
Race 5 - Amgrow Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:13.24 (36.16)
Prizemoney: $20,000
1
4/9F
T: B and D Guy
R: M Rodd (57)
4/9F
3g Stratum x Courtney's Cuddles (Brief Truce (USA))
Winning siblings: Blooded, Damky, Fiefdom, Sheza Chickadee,
2
4.5
20/1
T: M J Dunn
R: J Byrne (57)
20/1
3g Trusting x Web Of Love (Show A Heart )
3
5.8
11/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (57)
11/1
3g Shrapnel x Hot Show (Snitzel )
4
6.0
60/1
T: K R Kemp
R: Alannah Fancourt (55)
60/1
3g Red Dazzler x Darmala (NZ) (Danehill (USA))
5
6.2
50/1
T: M J Lakey
R: Tiffani Brooker (54)
50/1
3g Red Element x Joey Jo Jo (Bletchley Park (IRE))
6
6.5
Overlap (15)
20/1
T: P Duff
R: D J Browne (57)
20/1
3g Over x Novatrice (Danetrice )
7
8.5
14/1
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (57)
14/1
3c Real Saga x Manuka Honey (Royal Academy (USA))
8
10.0
80/1
T: Paul Butterworth
R: James Orman (57)
80/1
3g Real Saga x Trickspiel (Singspiel (IRE))
9
12.3
40/1
T: F Adams
R: M Gray (57)
40/1
3g El Nino (USA) x Generally Charming (General Nediym )
10
17.6
6/1
T: J P Wallace
R: J Lloyd (57)
6/1
3g Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
Race 6 - Kiarne Tillyer-Lordi (Bm75) (1650m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(8) Time: 1:42.64 (36.44)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55)
9/10F
6g Savabeel x Speechless (Redoute's Choice )
2
1.3
10/1
T: M A Kropp
R: Rhiannon Payne (51)
10/1
7g Pendragon (NZ) x Kurrajong Mist (Rivotious (USA))
3
2.8
11/1
T: Donald Baker
R: Tiffani Brooker (54.5)
11/1
7g Refuse To Bend (IRE) x Snappy Loup (Loup Sauvage (USA))
4
4.6
9/1
T: G K Taylor
R: Ms C Jokic (52.5)
9/1
4g Flying Spur x Fifth Avenue (FR) (Numerous (USA))
5
5.9
5/1
T: G R Duncan
R: J Lloyd (58)
5/1
7g Magnus x Rhythm In The Skye (Arctic Rhythm )
6
6.0
10/1
T: Glen Baker
R: M Hellyer (57)
10/1
7g Oratorio (IRE) x Airlie Bird (Zoffany (USA))
7
7.5
13/2
T: D J Hansen
R: Luke Tarrant (54)
13/2
6g Husson (ARG) x Lent (Encosta De Lago )
Race 7 - Sky Thoroughbred Central (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Heavy(8) Time: 1:12.42 (35.57)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: B S Baldwin
R: Adam Sewell (55)
5/1
5m Ekraar (USA) x Windy Lindy (Best Western )
Winning siblings: Lindys Cross, Windys Best,
2
0.2
9/4F
T: R L Heathcote
R: Tiffani Brooker (57)
9/4F
5m Duporth x Famous Courtisan (Quest For Fame (GB))
3
1.7
4/1
T: M J Lakey
R: Sairyn Fawke (54.5)
4/1
5m Mossman x Jamaica (Hula Chief (NZ))
4
4.0
5/2
T: J Dann
R: G Colless (57.5)
5/2
4m Time Thief x Celestia (Royal Academy (USA))
5
6.3
30/1
T: P M Kalinowski
R: N Tomizawa (56)
30/1
4m Dane Supreme x Hello Darl (Metal Precieux (IRE))
6
6.4
Le Jeu (13)
15/2
T: S W Kendrick
R: J Byrne (54.5)
15/2
4m Jet Spur x Jouer Le Jeu (NZ) (Montjeu (IRE))
7
6.7
14/1
T: P H Duncan
R: Luke Tarrant (56.5)
14/1
Race 8 - Aqwa Constructions Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:12.67 (36.07)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (57)
9/1
4g Beneteau x Dab (NZ) (Volksraad (GB))
Winning siblings: Avellino, Lord Windermere, Martingale,
2
1.3
Kaphni (3)
30/1
T: Neil Coy
R: D J Browne (58.5)
30/1
4g Medaglia D'Oro (USA) x Nanda Kot (Encosta De Lago )
3
2.1
9/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (58)
9/1
4g Red Element x Valentine's Arrow (NZ) (Drama Critic (USA))
4
5.4
2/1F
T: L F Birchley
R: B N Stewart (57)
2/1F
3g Shocking x Brandy Star (Hennessy (USA))
5
6.9
12/1
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (54.5)
12/1
4g Show A Heart x Just The Star (Agnes World (USA))
6
9.4
9/2
T: D T Kelly
R: M Rodd (57.5)
9/2
4g Ferocity x Harley Ma (Shovhog )
7
9.8
3/1
T: R L Heathcote
R: J Lloyd (58.5)
3/1
4g Pendragon (NZ) x Cardsino (Final Card )
8
11.1
11/1
T: Ms H Page
R: J Byrne (56.5)
11/1
4g Natural Destiny x Night Lark (Snaadee (USA))
9
12.9
Didache (13)
40/1
T: B S Baldwin
R: James Orman (56)
40/1
4g Bernardini (USA) x Holy One (Redoute's Choice )
10
13.2
30/1
T: L F Birchley
R: Michael Murphy (53)
30/1
4g Bradbury's Luck x Rosebowl (King Of Roses )