Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, August 3

Race 1 - Sky Thoroughbred Central Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:03.13 (36.26)
Prizemoney: $20,000
1
1/1F
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (56)
1/1F
Winning siblings: Adoboli, Hard Of Heart, Vesnina,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.3
3/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (56)
3/1
3f Commands x Sugar Bay (CAN) (Syncline (USA))
3
9.3
8/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (58)
8/1
4m Lonhro x Shaan (Danewin )
4
11.1
20/1
T: David Murphy
R: Ms T Harrison (56)
20/1
3f Denman x Fly To Win (Danewin )
5
11.9
3/1
T: Chris Munce
R: C Dell (52.5)
3/1
3f Zizou x Mardi's Magic (Kenny's Best Pal )
6
13.7
30/1
T: J Wehlow
R: M Cahill (56)
30/1
7
15.0
Synful (3)
30/1
T: Chris Munce
R: R Fradd (57.5)
30/1
8
15.8
30/1
T: B S Baldwin
R: B E Grylls (53.5)
30/1
3f Falvelon x Tides Of Fun (Rory's Jester )
Race 2 - Ubet Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:02.98 (35.68)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: W A Baker
R: B Pengelly (59)
4/1
Winning siblings: Zarfastar, Zouzoukakia,
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Rahdane (10)
9/2
T: Chris Munce
R: R Fradd (55.5)
9/2
3g Raheeb x Dawndane (Foreplay )
3
2.1
Oh Boy (12)
30/1
T: B S Baldwin
R: Ms T Harrison (54)
30/1
3g Haradasun x Oh Susie Darlin' (Easy Rocking )
4
4.4
16/1
T: Marcus Wilson
R: R Wiggins (58.5)
16/1
4g Octagonal (NZ) x Summerset Miss (Fomalhaut (USA))
5
6.9
20/1
T: S P Tregea
R: Anthony Allen (58.5)
20/1
4g Teranaba x Love Charm (Falbrav (IRE))
6
7.9
2/5F
T: T J Gollan
R: J Byrne (56)
2/5F
3c Hinchinbrook x Truly Ablaze (Statue Of Liberty (USA))
7
16.9
20/1
T: Darlene Duryea
R: M Cahill (55.5)
20/1
3c Dr Green (NZ) x Tiaralae (Beautiful Crown (USA))
8
22.9
100/1
T: S L Watters
R: Tiffani Brooker (52.5)
100/1
4g Sammy Sequalo x Gina Flash (Forever Regal (CAN))
9
43.9
100/1
T: B J Snelling
R: Rhiannon Payne (55.5)
100/1
4g Walking Or Dancing (NZ) x Symbolism (Danehill (USA))
Race 3 - Become A Brc Social Member Mdn (1110m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:07.22 (36.84)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: R L Heathcote
R: R Fradd (56.5)
4/1
3f Mossman x Pink Princess (Danehill (USA))
Winning siblings: Happy Every Day, Pink Snow,
This nick: 45 runners; 32 winners; 6 SW. Details
2
0.1
Rhyming (11)
40/1
T: S P Tregea
R: R Wiggins (56.5)
40/1
3f Poet's Voice (GB) x Answer Me (Belong To Me (USA))
3
0.2
30/1
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (55.5)
30/1
3g Publishing x Power'n'water (Waterford Road )
4
1.2
4/1
T: S B Laming
R: M Cahill (56.5)
4/1
3f Bel Esprit x Blaze Em (Zabeel (NZ))
5
1.3
5/1
T: L G Ross
R: J P Morris (55.5)
5/1
6
1.7
7/1
T: K M Schweida
R: James Orman (56.5)
7/1
7
1.8
7/2F
T: T J Gollan
R: J Byrne (58)
7/2F
3g Sebring x Private Nancy (Soldier's Tale (USA))
8
3.1
7/1
T: Paula Cartledge
R: R Goltz (58)
7/1
3g Dane Supreme x Sweet Ascent (Deadly Storm (USA))
9
6.4
12/1
T: Chris Munce
R: C Dell (56)
12/1
10
10.2
7/1
T: T J Gollan
R: Ms T Harrison (58.5)
7/1
3g Falvelon x Gentle Wind (Zip Home )
11
60.2
Attila (2)
30/1
T: N J Doyle
R: R McMahon (58.5)
30/1
3g I Am Invincible x Luscillas Choice (Redoute's Choice )
Race 4 - Www.Brc.Com.Au Mdn Hcp (1110m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:07.46 (37.38)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: S P Tregea
R: James Orman (58.5)
7/2
3g Myboycharlie (IRE) x Aloha Charm (Marauding (NZ))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/2
T: B J Smith
R: A Spinks (56.5)
11/2
3f Pressday x Now's Better (NZ) (Masterclass (USA))
3
1.8
10/1
T: T J Gollan
R: Ms T Harrison (58.5)
10/1
3g Love Conquers All x Derippa (Seidnazar )
4
3.1
5/1
T: S W Kendrick
R: M Cahill (57)
5/1
3f Denman x Lasoron (Oarsman )
5
3.3
Miazumi (10)
16/1
T: B S Baldwin
R: P Hammersley (56.5)
16/1
3f Haradasun x Millennial (Hatta's Mill (GB))
6
4.1
80/1
T: N J Doyle
R: Sarah Eilbeck (54.5)
80/1
3g Hidden Dragon x Palastrum (Stratum )
7
4.2
Ashiko (9)
12/1
T: Desleigh Forster
R: Brooke Stower (54.5)
12/1
3f Drumbeats x Semisyn (Semipalatinsk (USA))
8
5.2
10/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (56)
10/1
3f Street Boss (USA) x Amarouge (Red Ransom (USA))
9
5.4
30/1
T: Chris Anderson
R: Sairyn Fawke (55)
30/1
3g Smart Missile x Elysian Hera (NZ) (Stravinsky (USA))
10
6.7
25/1
T: Chris Munce
R: C Dell (55.5)
25/1
3g Rothesay x Bethany (Al Hareb (USA))
11
7.5
13/2
T: Chris Munce
R: R Wiggins (58.5)
13/2
3g Dutch Harry x Danish Rose (Dane Supreme )
12
7.7
7/4F
T: R L Heathcote
R: J Byrne (58)
7/4F
3g Written Tycoon x Queenie (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
Race 5 - Country Music Raceday Hcp (C5) (1640m)
Class: Class 5 Track: Soft(7) Time: 1:41.41 (36.79)
Prizemoney: $20,000
1
Fusina (9)
11/2
T: R L Heathcote
R: J Byrne (54)
11/2
5g Nicconi x Chenar (Just Awesome )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.0
7/2
T: J G Symons and S Laxon
R: Sarah Eilbeck (54)
7/2
6g Denon (USA) x Black Pearl (NZ) (The Commander (NZ))
3
4.0
7/2F
T: Darlene Duryea
R: M Cahill (54)
7/2F
5g Excellent Art (GB) x Thrilladilla (Umatilla (NZ))
4
4.5
Umgeni (1)
5/1
T: D T Kelly
R: A E Denby (56)
5/1
5g Denmarket x Tricky Tilly (Favorite Trick (USA))
5
5.0
15/1
T: D J McCarthy
R: Ms R Williams (52)
15/1
6
5.2
6/1
T: B J Smith
R: James Orman (54.5)
6/1
6g High Chaparral (IRE) x D J Lightning (USA) (Doneraile Court (USA))
7
5.5
4/1
T: K C Wood
R: R Fradd (54.5)
4/1
7g Oratorio (IRE) x Scorpio Spirit (Mukaddamah (USA))
8
9.0
13/2
T: P J Facoory
R: Brooke Ainsworth (52)
13/2
4m Conatus x Woodwind (USA) (Woodman (USA))
Race 6 - Brian Spargo Memorial Hcp (C4) (1050m)
Class: Class 4 Track: Soft(7) Time: 1:02.78 (35.79)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: L F Birchley
R: B E Grylls (53)
5/2F
Winning siblings: Flim Flan Man,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4
T: L J Mayfield-Smith
R: C Dell (52.5)
15/4
3
1.2
13/4
T: J G Symons and S Laxon
R: Sarah Eilbeck (56)
13/4
8g Flying Spur x Irish Truce (Brief Truce (USA))
4
2.7
12/1
T: D K Munce
R: James Orman (55)
12/1
5g Top Echelon x Tango Monet (Monashee Mountain (USA))
5
4.0
15/2
T: Ms L Garrett
R: Joshua Oliver (52)
15/2
6
4.1
16/1
T: S B Lee
R: Ms T Harrison (54.5)
16/1
7
4.6
14/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (51)
14/1
8
8.1
30/1
T: S L Watters
R: M Hellyer (55)
30/1
6g Sequalo x Everybodys Talking (Unbridled's Song (USA))
9
8.3
4/1
T: David Murphy
R: M Cahill (54)
4/1
6g Starcraft (NZ) x Alborada (Zeditave )
Race 7 - Gallopers Sports Club Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:12.71 (36.75)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: A J Edmonds
R: R Fradd (55)
2/1F
4m Magic Albert x Cangino (Perugino (USA))
Winning siblings: Can Dream, Dinicanbern, Madame Zara,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: Darlene Duryea
R: Brooke Ainsworth (56)
7/1
6g Dubawi (IRE) x Mlada (NZ) (Danasinga )
3
0.7
Olsson (10)
7/2
T: B J Smith
R: R Wiggins (54.5)
7/2
5g Magnus x Viva La Diva (Barathea (IRE))
4
2.0
9/1
T: B W Brown
R: A E Denby (51)
9/1
7g Jet Spur x Gwen's Star (Strategic )
5
2.2
5/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (51)
5/1
4m Encosta De Lago x Who's Lucky (Flying Spur )
6
3.0
16/1
T: Ms D Newham
R: M Cahill (55.5)
16/1
5g Red Element x A Sweetee (Sequalo )
7
4.0
9/1
T: J P Morrisey
R: S Galloway (56)
9/1
8
6.3
5/1
T: G K Taylor
R: Ms C Jokic (55.5)
5/1
5h Zariz x Princess Chloe (King Cugat (USA))
Race 8 - Smirnoff Mekka Raceday Hcp-65 (1640m)
Class: Restricted 65 Track: Soft(6) Time: 1:41.09 (38.37)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (56.5)
7/1
4g Time Thief x Fashion Star (Eagle Eyed (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
14/1
T: K Hickmott
R: Sarah Eilbeck (53.5)
14/1
5m Warhead x Kelana Miss (Special Bond )
3
0.9
5/1
T: R L Heathcote
R: C Dell (54.5)
5/1
6g Easy Rocking x Cantantes (Just Awesome )
4
1.1
15/1
T: B S Baldwin
R: V D Johnston (55.5)
15/1
6m Duke Of Marmalade (IRE) x Mayaguana (Royal Academy (USA))
5
2.9
11/4F
T: Ms G Heinrich
R: J Byrne (54)
11/4F
4m Sebring x Snowfall (End Sweep (USA))
6
3.1
11/1
T: Chris Anderson
R: Sairyn Fawke (53.5)
11/1
4g Pendragon (NZ) x Reglisse (NZ) (Zabeel (NZ))
7
3.2
16/1
T: M J Lakey
R: B E Grylls (54)
16/1
7m Minardi (USA) x Fine Preparation (Cavalry (USA))
8
4.5
Landale (15)
9/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (51.5)
9/1
7g Dylan Thomas (IRE) x Barcelona (NZ) (Desert Sun (GB))
9
4.7
10/1
T: B J Smith
R: Joshua Oliver (52)
10/1
6m Barely A Moment x Salimar (Marscay )
10
5.1
13/2
T: R W Simpson
R: James Orman (54.5)
13/2
8m Oratorio (IRE) x Dancer's Choice (Bletchingly )
11
7.9
8/1
T: J P Morrisey
R: S Galloway (57)
8/1
5g Bachelor Duke (USA) x Asshewaqua (Black Hawk (GB))
12
8.4
20/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (58.5)
20/1
6g Golden Snake (USA) x Swimmingly (Thunder Gulch (USA))
200
0.0
20/1
T: B J Snelling
R: Rhiannon Payne (51.5)
20/1
7m Bel Esprit x Not So Square (Octagonal (NZ))
Race 9 - Suez Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:22.82 (38.51)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Trevor White
R: M Gray (56)
20/1
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/4F
T: A J Edmonds
R: R Fradd (58)
9/4F
4m Northern Meteor x Ubiquity (Hurricane Sky )
3
1.8
16/1
T: P Duff
R: Tiffani Brooker (52)
16/1
5g Murtajill x Our Mavourneen (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
2.6
20/1
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (52)
20/1
6m Written Tycoon x Samurtriark (Danetrice )
5
3.9
9/2
T: R L Heathcote
R: James Orman (57)
9/2
5m Sebring x Jewelled Gate (Hurricane Sky )
6
4.1
15/2
T: T J Gollan
R: Sarah Eilbeck (51)
15/2
5m Myboycharlie (IRE) x Trickspiel (Singspiel (IRE))
7
4.4
9/1
T: L H Wheeler
R: A E Denby (54)
9/1
5g Kaphero x Sure To Sparkle (Suresh (NZ))
8
5.2
Flambe (8)
14/1
T: Ms K Doughty
R: M Cahill (56)
14/1
4m Jet Spur x Zedatier (Zeditave )
9
5.3
30/1
T: B S Baldwin
R: R Wiggins (56)
30/1
7g No Excuse Needed (GB) x Magic Time (NZ) (Volksraad (GB))
10
6.8
6/1
T: T J Gollan
R: Ms T Harrison (56.5)
6/1
4m Rothesay x Extra (NZ) (Prince Salieri )
11
8.1
6/1
T: J and C Meagher
R: J Byrne (56.5)
6/1
4m Choisir x Petulant Moments (Octagonal (NZ))