Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, March 1

Race 1 - Blokes Day Out Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.02 (35.20)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (56)
5/4F
3g Hinchinbrook x Truly Ablaze (Statue Of Liberty (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.5
4/1
T: R R Wilson
R: Ms T Harrison (59)
4/1
6g Bel Danoro x Al Yaseerah (Secret Savings (USA))
3
3.8
40/1
T: N J Doyle
R: G Colless (56)
40/1
3g Stryker x Topkamp (GB) (Pennekamp (USA))
4
9.1
15/1
T: B J Dais
R: Ms R Williams (55)
15/1
4g Exceedingly Good x Quiet Fun (Honours List (IRE))
5
23.1
7/1
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57)
7/1
3g Congrats (USA) x Elusivity (Elusive Quality (USA))
6
26.1
14/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
14/1
4g Northern Meteor x Tara's Spur (Flying Spur )
300
0.0
15/4
T: T J Gollan
R: R Fradd (58)
15/4
4g More Than Ready (USA) x Divine Rebel (NZ) (Don Eduardo (NZ))
Race 2 - Superhero Saturday Hcp (C2) (1110m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:03.78 (34.03)
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: L D Kelly
R: D J Browne (58)
15/4
5m Bel Esprit x My Broken Drum (GB) (Slickly (FR))
Winning siblings: Flying Shadow,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
5/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57.5)
5/2
4m More Than Ready (USA) x Rostova (Testa Rossa )
3
5.1
9/2
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (54)
9/2
4m Jet Spur x Lady's Opinion (Legal Opinion )
4
5.9
15/8F
T: S W Kendrick
R: James Orman (55)
15/8F
3f Hidden Dragon x Vainroc (Easy Rocking )
5
7.7
Allena (4)
20/1
T: S Strazzieri
R: N Day (56)
20/1
3f Zizou x Snipps Safari (Lion Hunter )
6
9.2
20/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (55.5)
20/1
4m Fastnet Rock x Pretty Flamingo (More Than Ready (USA))
Race 3 - Brc.Com.Au Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.69 (34.37)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (57)
5/4F
3c Sebring x Exquisite Art (Redoute's Choice )
Winning siblings: Castleton, Shooting Love, Whiteley,
This nick: 49 runners; 29 winners; 5 SW. Details
2
1.5
4/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
4/1
3g Pentire (GB) x Herculaneum (NZ) (Elusive City (USA))
3
5.8
2/1
T: M J Dunn
R: J Lloyd (57)
2/1
4
6.6
8/1
T: T J Gollan
R: Ms T Harrison (57)
8/1
5
9.9
30/1
T: Darlene Duryea
R: M Cahill (57)
30/1
6
12.2
80/1
T: Gregory Cornish
R: Emma Ljung (54)
80/1
3g Monaco Consul (NZ) x Icedane (Danachenka )
7
12.4
60/1
T: Alyssa Ross
R: L R Dittman (57)
60/1
8
15.2
25/1
T: L G Ross
R: R Wiggins (57)
25/1
Race 4 - Mount Franklin Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.08 (34.02)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: T J Gollan
R: J Byrne (58.5)
9/10F
3f Hidden Dragon x Cindest (Best Western )
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
7.5
13/2
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (56.5)
13/2
3
7.6
Miazumi (10)
7/2
T: B S Baldwin
R: Ms T Harrison (55.5)
7/2
3f Haradasun x Millennial (Hatta's Mill (GB))
4
8.1
25/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (56)
25/1
4m Northern Meteor x Sherrin (Court Of Jewels (NZ))
5
8.3
Bonsho (2)
8/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (55.5)
8/1
3f Hidden Dragon x Nepean Belle (Forest Glow (USA))
6
9.6
25/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (57)
25/1
4m Show A Heart x Pyramisa (Marauding (NZ))
7
9.7
25/1
T: Malcolm Andrews
R: James Orman (58)
25/1
3f Snippetson x Antaris (Royal Academy (USA))
8
15.2
30/1
T: Tony Haydon
R: Geoffrey Goold (58.5)
30/1
4m Zariz x Natism Lady (Naturalism (NZ))
Race 5 - Chairmans Club Hcp (C2) (1110m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:04.28 (34.21)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (56.5)
9/2
3g Love Conquers All x Derippa (Seidnazar )
Winning siblings: Jack Derippa, She's Our Rippa,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.4
8/11F
T: T J Gollan
R: J Byrne (58)
8/11F
3g Love Conquers All x Sale Eve (General Nediym )
3
2.7
Baggio (1)
8/1
T: L D Kelly
R: D J Browne (59)
8/1
4g Stryker x Denarii (Dehere (USA))
4
3.5
12/1
T: Darlene Duryea
R: Brooke Ainsworth (54)
12/1
4g Exceedingly Good x Mused (NZ) (Centaine )
5
3.7
11/2
T: J F Meagher
R: Ron Stewart (55.5)
11/2
3g Casino Prince x Loves Attention (Taimazov (ARG))
6
4.1
40/1
T: Glenn Richardson
R: Leslie Tilley (54)
40/1
5g Raheeb x Carmina Burana (NZ) (Star Way (GB))
Race 6 - Suez Plate (C3) (2020m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 2:04.60 (35.42)
Prizemoney: $20,000
1
15/8
T: K C Wood
R: L R Dittman (57.5)
15/8
4g Shaft x My Southern Bell (NZ) (Octagonal (NZ))
Winning siblings: Charlotte's Star, Visconti,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (57.5)
7/1
5g Husson (ARG) x Loving New (BRZ) (Choctaw Ridge (USA))
3
2.2
6/4F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (57)
6/4F
4g Zabeel (NZ) x The General's Lady (General Nediym )
4
3.5
9/2
T: M G Nolan
R: M Hellyer (54.5)
9/2
3f Gallant Guru x On The Make (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
5.0
30/1
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
30/1
5m High Chaparral (IRE) x Africaine (Anabaa (USA))
6
5.5
20/1
T: D J Bougoure
R: Ms C Schmidt (56)
20/1
4g Falvelon x Doubleblack Velvet (Show A Heart )
7
9.8
Pippos (7)
100/1
T: David Murphy
R: Michael Murphy (53)
100/1
4g Lookin At Lucky (USA) x Hilliard (Danehill (USA))
Race 7 - Sky Racing Hcp (C1) (1615m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.86 (34.75)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57.5)
2/1F
4m Rip Van Winkle (IRE) x Zaloot (NZ) (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Choix De Maia, Heirborn, Naantali,
This nick: 19 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
0.2
4/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (58)
4/1
3
1.7
11/1
T: K E Sempf
R: Ricky Johnston-Bell (53)
11/1
3g Court Command x Come To Thee (Lion Hunter )
4
2.2
15/2
T: B J Dais
R: Ms R Williams (52)
15/2
4m Tickets x Vinzky (NZ) (Stravinsky (USA))
5
4.5
8/1
T: S P Ryan
R: L V Cassidy (57)
8/1
3g Dream Ahead (USA) x Porcelain (Redoute's Choice )
6
4.7
8/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54)
8/1
7
4.8
15/4
T: J F Meagher
R: Ron Stewart (57)
15/4
3g Zoffany (IRE) x Tequilakoko (Galileo (IRE))
Race 8 - Sponsorship@brc.Com.Au Hcp-C5 (1200m)
Class: Class 5 Track: Good(3) Time: 1:09.64 (34.07)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (55.5)
2/1F
4g I Am Invincible x Sacred Hill (NZ) (Langfuhr (CAN))
Winning siblings: Bassillique, Montana Sagrada, Song Shan,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2.5
11/1
T: Darlene Duryea
R: M Cahill (56)
11/1
4g Hinchinbrook x Mis Excitabull (USA) (Holy Bull (USA))
3
2.7
13/4
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (56)
13/4
4g Snippetson x Wild Goose (Grandera (IRE))
4
2.9
11/4
T: T J Gollan
R: J Byrne (56)
11/4
5
3.0
16/1
T: John Thompson
R: James Orman (58)
16/1
5g Bel Danoro x Makeeba (Dehere (USA))
6
5.3
9/1
T: G R Duncan
R: Ricky Johnston-Bell (52.5)
9/1
5g Show A Heart x Stepping Stones (GB) (Selkirk (USA))
7
7.3
25/1
T: Marcus Wilson
R: R Wiggins (59)
25/1
7g Flying Spur x Isurava (General Nediym )
8
7.7
80/1
T: S B Laming
R: Ms T Harrison (54.5)
80/1
6g Darci Brahma (NZ) x Upstaged (In The Wings (GB))
9
8.7
100/1
T: S B Laming
R: R J Bishop (54)
100/1
4g Postponed (USA) x Indovina (Elusive Quality (USA))
10
8.8
25/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (56)
25/1
4g Red Dazzler x Goodlookin Gambler (Johannesburg (USA))