Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, March 15

Race 1 - Blokes Day Out Hcp (C4) (1050m)
Class: Class 4 Track: Soft(5) Time: 1:00.11 (33.28)
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (59)
13/8F
4g Denman x St. Covet Girl (St. Covet )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
11/1
T: S P Tregea
R: Anthony Allen (55)
11/1
3
3.6
30/1
T: P J Balzen
R: J L Taylor (54.5)
30/1
6g All Bar One x Croft (Octagonal (NZ))
4
3.8
5/2
T: L J Mayfield-Smith
R: B N Stewart (57)
5/2
5
5.6
15/8
T: K M Schweida
R: G Colless (58)
15/8
4g All Bar One x Saluting (Ferocity )
6
16.6
60/1
T: R V Bremser
R: Ms S Bogenhuber (54)
60/1
8g Starcraft (NZ) x Pardalote (Catbird )
Race 2 - Veuve Society Membership (C4) (1050m)
Class: Class 4 Track: Soft(5) Time: 1:00.30 (33.00)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: D J Bougoure
R: Tiffani Brooker (52.5)
6/1
4m Snitzel x Rainbow Joy (Spectrum (IRE))
Winning siblings: Lady Colours, Mittere, Retrospect,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: Michael Costa
R: Daniel Griffin (59)
2/1
4m Sharkbite x Flawless Gem (Encosta De Lago )
3
3.5
13/8F
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (58.5)
13/8F
4
3.8
12/1
T: B V Crowley
R: A Spinks (54)
12/1
4m Dr Doute's x Round Robin (Langfuhr (CAN))
5
6.6
20/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (58.5)
20/1
6
8.1
8/1
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (56.5)
8/1
4m Duporth x Shadow Miss (Dane Shadow )
7
9.6
25/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54)
25/1
4m Exceed And Excel x Show Stealer (Tobougg (IRE))
Race 3 - Sky Thoroughbred Central Mdn (1630m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:40.66 (35.60)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54.5)
10/9F
3g Pentire (GB) x Herculaneum (NZ) (Elusive City (USA))
Winning siblings: O'kiwi, Sir Finn,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/2
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (54.5)
7/2
3f More Than Ready (USA) x Aqua D'Amore (Danehill (USA))
3
4.1
6/1
T: T J Gollan
R: G Colless (56.5)
6/1
4
4.4
16/1
T: Ben Ahrens
R: J Lloyd (55.5)
16/1
4m Tycoon Ruler x Mariachi (NZ) (Kreisler (IRE))
5
4.5
15/1
T: N J Doyle
R: M Cahill (55.5)
15/1
4m Congrats (USA) x Saint Nichole (USA) (Saint Ballado (CAN))
6
4.6
14/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (54.5)
14/1
3g Primus x Amelia's Touch (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
7
6.9
14/1
T: P Duff
R: Ms B Panya (53.5)
14/1
8
8.2
20/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (55.5)
20/1
5m Onemorenomore x Paymistress (Fusaichi Pegasus (USA))
9
9.7
150/1
T: G M Hay
R: Ms R Williams (52.5)
150/1
Race 4 - Racezone Hcp (C2) (1630m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:38.66 (35.84)
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: M J Dunn
R: J Lloyd (58)
11/4
5g Authorized (IRE) x Look And Feel (Belong To Me (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/2F
T: L F Birchley
R: James Orman (55.5)
5/2F
4m Pins x Paolino (NZ) (Housebuster (USA))
3
3.0
Makuru (6)
7/2
T: David Vandyke
R: M Cahill (54)
7/2
4m All American x Fragrant Storm (Exceed And Excel )
4
3.5
16/1
T: Chris Anderson
R: M Hellyer (54)
16/1
4m Husson (ARG) x Katisam (Lonhro )
5
3.7
11/1
T: T J Hurley
R: Michael Murphy (51)
11/1
5g Onemorenomore x Quiet Aggie (USA) (Alleged (USA))
6
4.0
11/2
T: S B Laming
R: Adam Sewell (53.5)
11/2
4g Authorized (IRE) x La Redoute (Redoute's Choice )
7
4.2
12/1
T: Ms K Purdy
R: Ms R Williams (53)
12/1
5g Flying Spur x Glendelvine (Sunday Silence (USA))
Race 5 - Gallopers Sports Club Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:10.97 (34.85)
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (55.5)
11/2
3g Real Saga x Showy Little Miss (Show A Heart )
Winning siblings: Jetsonic, Mckinlay Miss,
This nick: 15 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
1.5
25/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (55)
25/1
3g O'Lonhro x Parachute (Fastnet Rock )
3
2.8
2/1F
T: S B Laming
R: M Cahill (56.5)
2/1F
3f Bel Esprit x Blaze Em (Zabeel (NZ))
4
3.2
15/1
T: L J Gough
R: B N Stewart (56.5)
15/1
3g Nicconi x Street Jam (Flying Spur )
5
4.5
Miazumi (11)
6/1
T: B S Baldwin
R: L V Cassidy (54)
6/1
3f Haradasun x Millennial (Hatta's Mill (GB))
6
4.6
10/1
T: B S Baldwin
R: J Lloyd (56)
10/1
3f Mastercraftsman (IRE) x Severa (NZ) (Montjeu (IRE))
7
4.9
7/2
T: T J Gollan
R: P Hammersley (58)
7/2
3g Charge Forward x Laissez Faire (Flying Spur )
8
5.7
14/1
T: K C Anderson
R: M Hellyer (59)
14/1
9
9.0
20/1
T: B J Smith
R: R McMahon (57.5)
20/1
3g Skilled x Pamela's Hill (Danehill (USA))
10
12.0
60/1
T: Kerry Baumann
R: A Spinks (57)
60/1
4g Lonhro x Screen Legend (USA) (Tiznow (USA))
Race 6 - Weddings At Brc Plate (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:20.47 (37.20)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: B S Baldwin
R: L V Cassidy (59)
9/1
3g Rothesay x Art Gallery (Marju (IRE))
Winning siblings: Degas, Glendara, Invigorating, Shadow Lawn,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
50/1
T: L G Ross
R: Anthony Allen (54)
50/1
3f Red Element x Refinance (Royal Academy (USA))
3
1.7
15/8
T: K M Schweida
R: J Lloyd (57)
15/8
3f Hidden Dragon x Blown Budget (Dehere (USA))
4
3.0
7/4F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (57)
7/4F
3g Hinchinbrook x Truly Ablaze (Statue Of Liberty (USA))
5
5.3
11/2
T: B K Wakefield
R: Adam Sewell (56)
11/2
3g Love Conquers All x Achar (NZ) (Entrepreneur (GB))
6
6.8
20/1
T: T J Gollan
R: G Colless (59)
20/1
3g Falvelon x Gentle Wind (Zip Home )
7
11.1
8/1
T: M G Nolan
R: Ms R Williams (56)
8/1
8
21.1
25/1
T: Ms Z Hohn
R: Q Krogh (54)
25/1
3f El Nino (USA) x Rel's Choice (Redoute's Choice )
Race 7 - Www.Brc.Com.Au Hcp (C5) (1630m)
Class: Class 5 Track: Soft(5) Time: 1:38.78 (34.60)
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: David Vandyke
R: James Orman (56.5)
13/8F
This nick: 14 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
2.3
13/4
T: David Vandyke
R: M Cahill (58)
13/4
5m Casino Prince x Air She Goes (Air De France (USA))
3
4.3
14/1
T: S B Laming
R: Anthony Allen (54.5)
14/1
6g Darci Brahma (NZ) x Upstaged (In The Wings (GB))
4
5.6
25/1
T: P Kings
R: N Tomizawa (54)
25/1
5g Benicio x Miss Spot (Dodge )
5
6.4
9/2
T: J G Symons and S Laxon
R: Adam Sewell (52)
9/2
6
6.5
100/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (54)
100/1
5g Hold That Tiger (USA) x Lucky For Me (ARG) (Lucky Roberto (USA))
7
6.9
66/1
T: S B Laming
R: J L Taylor (54)
66/1
4g Postponed (USA) x Indovina (Elusive Quality (USA))
8
9.2
12/1
T: M J Dunn
R: L V Cassidy (54)
12/1
5m Haradasun x Moncalieri (Encosta De Lago )
9
13.5
80/1
T: Kerry Baumann
R: A Spinks (55.5)
80/1
7g Rock Of Gibraltar (IRE) x Suitely (Woodman (USA))
10
14.8
13/2
T: Kent Fleming
R: J Lloyd (54)
13/2
5g Casino Prince x Fastfilly (Royal Academy (USA))
Race 8 - Join Our Stable Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:10.36 (34.38)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: Desleigh Forster
R: Daniel Griffin (56.5)
8/1
3g Snippetson x Countess Dehere (Dehere (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Kubis (10)
2/1F
T: R L Heathcote
R: M McGillivray (53.5)
2/1F
3g Love Conquers All x Aperto (NZ) (Grosvenor (NZ))
3
1.4
100/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (53)
100/1
3f I Am Invincible x Acapulco Storm (Mukaddamah (USA))
4
2.9
11/2
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55)
11/2
3g Denman x Moama (Mossman )
5
3.0
Kapgun (1)
13/2
T: G R Duncan
R: Alannah Fancourt (57)
13/2
4g Kaphero x Magela Dream (Rory's Jester )
6
3.2
7/1
T: P H Duncan
R: Tiffani Brooker (55)
7/1
5m Danroad x Overflo (NZ) (Almutawakel (GB))
7
4.5
9/1
T: David Vandyke
R: James Orman (55.5)
9/1
8
4.8
6/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (57)
6/1
4m Not A Single Doubt x Lady Mulan (NZ) (Bigstone (IRE))
9
5.6
Baggio (3)
25/1
T: L D Kelly
R: R Plumb (57.5)
25/1
4g Stryker x Denarii (Dehere (USA))