Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, July 25

Race 1 - Ubet Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.88 (34.81)
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: Michael Frappell
R: Boris Thornton (55.5)
15/4
3g Tycoon Ruler x Add It Up (Langfuhr (CAN))
Winning siblings: Radiant Joy,
2
0.1
20/1
T: Louise White
R: M McGillivray (55)
20/1
3
0.9
1/1F
T: Jon Walk
R: Dale Smith (55)
1/1F
3f Husson (ARG) x Hidden Jewel (Hidden Dragon )
4
3.3
6/1
T: J W Zielke
R: Ms R Ride (57)
6/1
3g Tycoon Ruler x Over And Over (Baryshnikov )
5
3.5
3/1
T: G M Hay
R: J Byrne (55)
3/1
3f Red Element x Swank (USA) (Stephen Got Even (USA))
6
17.5
80/1
T: B J Richardson
R: S Galloway (55)
80/1
3f Instinction x Last To Know (Knowledge )
Race 2 - Keno Mdn Hcp (1110m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.64 (34.43)
Prizemoney: $20,000
1
Metis (1)
2/5F
T: T J Gollan
R: M McGillivray (59)
2/5F
4m I Am Invincible x Mehitabel (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
2
2.3
30/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (56.5)
30/1
3f Mulaazem x Monaco Princess (King's Best (USA))
3
4.6
8/1
T: T J Hurley
R: J Byrne (54)
8/1
3f Pierro x Spurcific (Flying Spur )
4
6.2
Chinch (2)
11/2
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (58)
11/2
3f Denman x Go On Now Go (Success Express (USA))
5
7.2
30/1
T: A Ross and T Sweeney
R: James Orman (55.5)
30/1
2f Eurozone x Picture Play (Commands )
6
7.4
9/1
T: Ms K Geran
R: Ms S Lacy (54)
9/1
3f Hidden Dragon x Kiss Kiss (Magic Albert )
7
9.7
60/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (58)
60/1
3f Raheeb x Leica Shandy (Clang )
Race 3 - Iron Jack Mdn Hcp (1110m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:05.72 (34.61)
Prizemoney: $20,000
1
15/8F
T: G Heinrich and B Rodgers
R: L R Dittman (57.5)
15/8F
Winning siblings: Burn Notice, Firerise, Flamin' Sid,
2
0.8
8/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (58)
8/1
4g Drumbeats x Rogue Trader (British Banker (CAN))
3
1.6
12/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (59)
12/1
3g Zoffany (IRE) x Northern Stripe (Noverre (USA))
4
4.7
9/4
T: S W Kendrick
R: M Hellyer (59)
9/4
3g Snitzel x Hootenanny (Best Western )
5
6.5
5/2
T: G Heinrich and B Rodgers
R: James Orman (59)
5/2
3g Big Brown (USA) x Madame Grange (Galileo (IRE))
Race 4 - Lazy Yak Hcp (C4) (1350m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:18.96 (35.05)
Prizemoney: $25,000
1
5/2F
T: A J Edmonds
R: Jackson Murphy (51)
5/2F
Winning siblings: Buck Bay, Give Val A Ring, Snow Valley,
2
0.2
7/1
T: S B Lee
R: James Orman (56.5)
7/1
4g Street Cry (IRE) x Lajoie (Spinning World (USA))
3
1.5
5/1
T: L G Ross
R: Dale Smith (58)
5/1
4m Red Element x Swank (USA) (Stephen Got Even (USA))
4
1.6
Odelia (8)
11/1
T: B J Lockwood
R: Corey Bayliss (51)
11/1
5
1.8
5/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (55)
5/1
6
3.3
11/2
T: M J Dunn
R: Clayton Gallagher (52.5)
11/2
7
5.8
7/2
T: Ms S Gabriel-Royes
R: M Cahill (54)
7/2
5g Pins x Pyjamas (NZ) (Centaine )
Race 5 - Jackpots From Aristocrat (C5) (1660m)
Class: Class 5 Track: Good(3) Time: 1:39.94 (35.50)
Prizemoney: $25,000
1
15/4
T: Michael Costa
R: S Galloway (59)
15/4
5g Savabeel x Senorita Lucy (NZ) (Senor Pete (USA))
Winning siblings: Hussenor, Still Roaming,
2
1.5
11/2
T: G Heinrich and B Rodgers
R: J Lloyd (54.5)
11/2
5m Lope De Vega (IRE) x Attic (Zabeel (NZ))
3
2.5
2/1F
T: Ben Currie
R: Taylor Marshall (55)
2/1F
4m Trusting x Princess Biscotte (Casino Prince )
4
3.2
8/1
T: Bruce Hill
R: M R Du Plessis (59)
8/1
5
3.4
20/1
T: N R Stewart
R: Clayton Gallagher (52.5)
20/1
6
4.4
5/1
T: C J Waller
R: G Colless (58)
5/1
7
4.6
10/1
T: Marcus Wilson
R: J Byrne (54.5)
10/1
5g Stratum x Fleuretta (More Than Ready (USA))
8
5.9
16/1
T: L H Wheeler
R: A Spinks (54.5)
16/1
6g Oratorio (IRE) x Legal Tactics (Victory Note (USA))
Race 6 - Bundaberg Small Batch Hcp (C1) (1660m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:39.77 (34.91)
Prizemoney: $25,000
1
15/2
T: Chris Anderson
R: Anthony Allen (55.5)
15/2
3f Al Maher x Bella Heart (Show A Heart )
Winning siblings: Almaheart, Invincible Heart,
2
1.3
4/1
T: S J Morrisey
R: R Wiggins (56.5)
4/1
3g Savabeel x Fabaz (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
1.8
11/4F
T: Steven O'Dea
R: Boris Thornton (56)
11/4F
3g Choisir x Alacer (More Than Ready (USA))
4
3.0
25/1
T: R W Stephenson
R: Jackson Murphy (54)
25/1
3g Bernardini (USA) x La Sangre (Fastnet Rock )
5
3.2
50/1
T: Ethan Ensby
R: James Orman (55.5)
50/1
3g Widden Valley x Bush Triumph (Buck's Pride )
6
3.9
20/1
T: Lloyd Kennewell
R: P Hammersley (56.5)
20/1
3g All Too Hard x Rightly So (USA) (Read The Footnotes (USA))
7
4.0
Faolan (1)
3/1
T: Ben Currie
R: Taylor Marshall (57)
3/1
3g Sebring x Fleur De Chine (NZ) (Centaine )
8
20.0
12/1
T: Sally Taylor
R: J Lloyd (56)
12/1
4g Fastnet Rock x Temple Of Peace (JPN) (Carnegie (IRE))
100
0.0
9/2
T: N R Stewart
R: Clayton Gallagher (52.5)
9/2
3g Fastnet Rock x Unusual Choice (Redoute's Choice )
Race 7 - Cellarbrations (Bm65) (1050m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:00.58 (33.88)
Prizemoney: $25,000
1
15/2
T: Gregory Cornish
R: Michael Murphy (60.5)
15/2
2
0.2
7/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: J Lloyd (59)
7/1
6g Real Saga x Amusements (Anabaa (USA))
3
1.0
Dansu (8)
7/1
T: S B Lee
R: Ms S Lacy (55.5)
7/1
4g Set Alight (USA) x Super Fund (Bianconi (USA))
4
2.2
11/1
T: Brenton Andrew
R: Boris Thornton (62)
11/1
6g Magic Albert x Red Feather (Red Ransom (USA))
5
2.6
10/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (57.5)
10/1
4m I Am Invincible x Gold Licence (Hussonet (USA))
6
3.8
16/1
T: B J Dais
R: Corey Bayliss (56)
16/1
4g Nicconi x Chenar (Just Awesome )
7
4.8
Kapstar (10)
100/1
T: L H Wheeler
R: A Spinks (54.5)
100/1
6g Kaphero x Sure To Sparkle (Suresh (NZ))
8
5.0
11/2
T: Paul Butterworth
R: Taylor Marshall (59.5)
11/2
3c Falvelon x Burning Fig (Show A Heart )
9
6.0
10/1
T: R L Lyford
R: M R Du Plessis (58.5)
10/1
5g Snippetson x Autumn Dash (Dash For Cash )
10
7.3
2/1F
T: T J Sears
R: Clayton Gallagher (56.5)
2/1F
Race 8 - The Igt Australia Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.20 (33.97)
Prizemoney: $25,000
1
10/9F
T: David Vandyke
R: M Hellyer (55)
10/9F
2f Casino Prince x Meerlust (Johannesburg (USA))
Winning siblings: Amiche,
2
1.3
9/1
T: T J Gollan
R: M McGillivray (56.5)
9/1
3g Fastnet Rock x Summer Laugh (USA) (Distorted Humor (USA))
3
2.6
7/2
T: G G Kirkup
R: J Lloyd (58)
7/2
4g Kaphero x Prospect Royale (Royal Academy (USA))
4
3.2
40/1
T: Bruce Hill
R: M Cahill (55)
40/1
4g Rothesay x Shobelle (Show A Heart )
5
3.3
12/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (57.5)
12/1
4g Sebring x Idalia Belle (Hard Spun (USA))
6
5.6
Melanya (11)
40/1
T: B J Dais
R: Corey Bayliss (53)
40/1
6m Bon Hoffa x Sveldte (Star Watch )
7
5.7
20/1
T: W K Sutton
R: S Galloway (57.5)
20/1
4m Falvelon x Burning Fig (Show A Heart )
8
7.7
Usurp (1)
11/2
T: Ms M Brosnan
R: J Byrne (59)
11/2
3g Lonhro x Pretends (Exceed And Excel )
9
9.9
50/1
T: G A Betros
R: Dale Smith (57)
50/1
3g Raheeb x Southern Aurora (Mail Train )