Breednet Results

DUBBO - Friday, June 12

Race 1 - Kings Hall Silver Goblet Hcp (1110m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:03.41
Prizemoney: $27,000
1
7/2
T: G A Ryan
R: A Layt (59.5)
7/2
2c Time For War x Carmelita Mo (Uncle Mo (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
6/4F
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
6/4F
2c Helmet x Sexy Siren (Excites )
3
4.8
11/4
T: S C Jones
R: Ashley Morgan (57)
11/4
2g Nicconi x Apamene (Sebring )
4
5.2
16/1
T: Dar Lunn
R: Ms K Bell-Pitomac (56)
16/1
5
5.7
8/1
T: B F Cavanough
R: Ms R Murray (55)
8/1
2f Panzer Division x Wild Goose (Grandera (IRE))
6
6.1
40/1
T: J R Gask
R: Brooke Stower (55)
40/1
2f No Nay Never (USA) x Cantakitwithya (Secret Savings (USA))
7
9.2
100/1
T: Kylie Kennedy
R: M Heagney (55)
100/1
2c Supreme Class x Neenasimone (NZ) (Fly To The Stars (GB))
8
12.2
20/1
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (55)
20/1
2f Wandjina x Galleries (Royal Academy (USA))
9
14.2
25/1
T: Kody Nestor
R: J Pracey-Holmes (57)
25/1
2g Foxwedge x Molly Dot Com (NZ) (Slavic (USA))
10
28.9
80/1
T: Gavin Groth
R: Ms M Weir (57)
80/1
2c Domesday x Fairytale Dancer (Danehill Dancer (IRE))
Race 2 - Sam's Waste Management Hcp-C1 (1110m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:03.87
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: G L Bignell
R: M Heagney (55)
10/1
4g Spirit Of Boom x Semisyn (Semipalatinsk (USA))
Winning siblings: Ashiko, Nitroglycerine,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.0
15/4
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (56)
15/4
4g Supreme Class x Rare Subject (Red Ransom (USA))
3
2.8
9/2
T: C Lundholm
R: Ms G Mc Donnell (53)
9/2
3f The Factor (USA) x Sippa Bubbly (Beautiful Crown (USA))
4
2.9
7/2F
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
7/2F
3f Smart Missile x Cool Gal (Secret Savings (USA))
5
3.0
11/1
T: Ms A Smith
R: M A Cahill (59)
11/1
4g Mosayter (USA) x Lace Wing (GB) (Caerleon (USA))
6
3.1
5/1
T: J R Gask
R: Reece Jones (59)
5/1
5g I Am Invincible x Cantakitwithya (Secret Savings (USA))
7
4.3
13/2
T: Cameron Crockett
R: Ashley Morgan (56.5)
13/2
5m Poet's Voice (GB) x Paris Gold (General Nediym )
8
5.0
60/1
T: Justin Bowen
R: A Layt (55)
60/1
6m Bushranger (IRE) x Modest Meisie (Johannesburg (USA))
9
5.5
20/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (54)
20/1
4g Zariz x Beautiful Dapper (Beautiful Crown (USA))
10
5.8
20/1
T: Kody Nestor
R: Liam Blanch (53.5)
20/1
3g Fighting Sun x Selma Spur (Flying Spur )
11
14.1
100/1
T: Sally Torrens
R: D Northey (56)
100/1
4m Master Of Design x Sunset Golden (Johannesburg (USA))
12
16.0
150/1
T: George Wright Jnr
R: A Cavallo (55)
150/1
8g Danzero x Red Ivory (Ivory Way (USA))
Race 3 - Regional Australia Bank Hcp-C1 (1110m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:03.77
Prizemoney: $20,000
1
7/2F
T: Cameron Crockett
R: A Layt (59.5)
7/2F
3g Sepoy x Ancient Song (Canny Lad )
Winning siblings: Classics, Tampiko, War Hero, Zodiac Blues,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (57)
14/1
5m Dubleo (USA) x Dane's Jewel (Intergaze )
3
1.4
Head On (11)
9/1
T: Peter G Sinclair
R: Clayton Gallagher (55)
9/1
4
2.1
16/1
T: W Collison
R: M Heagney (59)
16/1
3g Snitzel x Bound For Earth (Northern Meteor )
5
2.6
100/1
T: Barry Wall
R: Ms K Bell-Pitomac (54)
100/1
3g Zoffany (IRE) x Monchelle (Montjeu (IRE))
6
2.9
15/1
T: Connie Greig
R: Ms M Weir (56)
15/1
4m Bel Esprit x Glacier Bay (Ice Point (ARG))
7
3.4
8/1
T: D & A Ryan
R: Ms E Webster-Hawes (56)
8/1
5m Snitzel x Amourous (Covetous )
8
3.8
4/1
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (59)
4/1
9
4.8
11/2
T: B F Cavanough
R: Ms R Murray (56.5)
11/2
3f Magic Albert x Justine (Lonhro )
10
5.5
25/1
T: C Lundholm
R: J Pracey-Holmes (55.5)
25/1
3f Helmet x Princess Gisella (King Charlemagne (USA))
11
6.4
4/1
T: B W Draper
R: Ronald Simpson (53)
4/1
5g Harbour Watch (IRE) x Gooniwiggal (Rock Of Gibraltar (IRE))
12
7.5
200/1
T: M J Lunn
R: Rasit Yetimova (55)
200/1
5m Ocean Park (NZ) x Queencaple (NZ) (Pentire (GB))
Race 4 - Fly Pelican Mdn Hcp (1010m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.40
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: Mitch Newman
R: G M Ryan (56.5)
11/2
3g Rothesay x Gen And Tonic (General Nediym )
Winning siblings: Luckenbach Texas, Yesteryear,
This nick: 12 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
2.8
9/4F
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (55)
9/4F
3f Wandjina x Galleries (Royal Academy (USA))
112019 Inglis Scone Yearling Sale
$20,000
Vendor: Ashleigh Thoroughbreds, Scone
Buyer: Kody Nestor Racing
112019 Inglis Classic Yearling Sale
Vendor: Ashleigh Thoroughbreds, Scone
Buyer: Withdrawn
3
3.6
20/1
T: S C Jones
R: Ashley Morgan (57)
20/1
3f Sepoy x Waterwise (NZ) (Zabeel (NZ))
4
3.9
9/1
T: M D Griffith
R: J Pracey-Holmes (59)
9/1
3g Krupt x Sister Swank (Fusaichi Pegasus (USA))
5
4.0
11/4
T: Cameron Crockett
R: A Layt (56)
11/4
3f Star Witness x Encapsulate (Encosta De Lago )
6
6.4
Victory (10)
150/1
T: D & A Ryan
R: Ms E Webster-Hawes (56)
150/1
3f Shooting To Win x Sarah Jessica (Redoute's Choice )
7
7.0
7/2
T: J R Gask
R: Brooke Stower (59)
7/2
5g Poet's Voice (GB) x Ya Michelle (Success Express (USA))
8
7.2
60/1
T: M J Lunn
R: Ms M Weir (55)
60/1
3f Bon Hoffa x Monkey See (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
7.5
30/1
T: M G Cooper
R: Angela Cooper (53)
30/1
3g Husson (ARG) x Image Dancer (Danehill Dancer (IRE))
10
8.7
150/1
T: Darren Hyde
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
150/1
11
13.3
60/1
T: C Lundholm
R: Ms G Mc Donnell (53)
60/1
3g Reset x Pure Joy (Fusaichi Pegasus (USA))
12
14.0
66/1
T: M J Lunn
R: M Heagney (57)
66/1
4m Testa Rossa x Joffa Rose (Durbridge )
Race 5 - Aquawest Mdn Plate (1310m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.08
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: M A Milton
R: J Pracey-Holmes (59)
5/2F
3g Husson (ARG) x Jali (Commands )
Winning siblings: Kazumi,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/4
T: Justin Bowen
R: G M Ryan (57)
11/4
3
1.4
30/1
T: J P Drake
R: Ms R Murray (59)
30/1
3g Magic Albert x Cathead (Catbird )
4
1.5
150/1
T: B T Parker
R: Ms K Bell-Pitomac (57.5)
150/1
3g Sepoy x World Of Gold (IRE) (High Chaparral (IRE))
5
2.4
6/1
T: Kylie Kennedy
R: M A Cahill (57)
6/1
3f Uncle Mo (USA) x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
6
2.5
25/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (54)
25/1
3f Nicconi x El Mansura (Green Desert (USA))
7
2.7
7/1
T: Cameron Crockett
R: Ashley Morgan (59)
7/1
8
4.6
11/2
T: Ms S Grills
R: Yvette Lewis (57)
11/2
3g Savabeel x Midnight Reigns (Holy Roman Emperor (IRE))
9
5.9
20/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (55)
20/1
6m Dr Doute's x Cloudscape (Intergaze )
10
6.1
100/1
T: Catherine L Chapman
R: A Banks (59)
100/1
3g Iffraaj (GB) x Vermillion (NZ) (Danasinga )
11
6.6
12/1
T: Cameron Crockett
R: A Cavallo (59)
12/1
3g Choisir x Curtain Calls (Charge Forward )
12
11.1
66/1
T: M D Griffith
R: D Northey (59)
66/1
6g Dubleo (USA) x Typhoon Indy (Youthful Legs (USA))
13
11.8
150/1
T: M J Lunn
R: Ms M Weir (57)
150/1
4m War x White Countess (Danehill Dancer (IRE))
14
13.6
150/1
T: Tim McIntosh
R: Brooke Stower (57)
150/1
3f Zoffany (IRE) x Delarouze (Encosta De Lago )
Race 6 - Reflections Mdn Plate (1310m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:16.94
Prizemoney: $20,000
1
1/2F
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (59)
1/2F
3g Hinchinbrook x Bukhoor (Jeune (GB))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Entreat (11)
13/2
T: Cameron Crockett
R: A Layt (57)
13/2
3f Denman x Beg (Iglesia )
3
3.3
30/1
T: Kody Nestor
R: Liam Blanch (56)
30/1
4
3.5
40/1
T: R Caton
R: Ms G Mc Donnell (54)
40/1
6m Danesis (IRE) x Sandgate (USA) (Giacomo (USA))
5
4.1
100/1
T: Gavin Groth
R: Reece Jones (57)
100/1
6
4.3
11/1
T: A J Gibson
R: K Dunbar (57)
11/1
3f Bel Esprit x It's Game On (Elvstroem )
7
5.3
25/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (56)
25/1
3g Roc De Cambes (NZ) x Fidgette (Viking Ruler )
8
5.5
15/2
T: M E Jones
R: K J Cowan (57.5)
15/2
3g Deep Field x Spurcific (Flying Spur )
9
5.6
30/1
T: Kylie Kennedy
R: M A Cahill (59)
30/1
3g Excelebration (IRE) x Star Of Helicon (Fusaichi Pegasus (USA))
10
7.4
Arraign (15)
100/1
T: Karen Lunn
R: Rasit Yetimova (59)
100/1
4g Duporth x In Arrears (Stratum )
11
8.1
100/1
T: Karen Lunn
R: Ms M Weir (57)
100/1
3f Brazen Beau x Seattle Lass (Fraar (USA))
12
9.0
Zazeela (14)
25/1
T: B F Cavanough
R: Clayton Gallagher (57)
25/1
3f Illo (GER) x Zazita (Zabeel (NZ))
13
9.7
150/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (57)
150/1
4m Excites x Friends Venture (Sequalo )
14
14.2
150/1
T: Barry Wall
R: Ms K Bell-Pitomac (55.5)
150/1
4m Harbour Watch (IRE) x Cloudy Skies (IRE) (Sadler's Wells (USA))
Race 7 - Dubbo Chamber Rhino Cup (1610m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:34.85
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (53)
12/1
5m Olympus x Kindilan (Shagny (USA))
Winning siblings: Best Of My Love, Yea Digger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/2
T: R C Robb
R: Liam Blanch (60)
9/2
7g Zariz x A Magic Pick (Magic Albert )
3
1.7
13/2
T: W Collison
R: A Layt (57)
13/2
7g Martin Place x Miss Ginger Nut (Magic Albert )
4
1.9
Rubble (6)
5/1
T: Cody Morgan
R: Ashley Morgan (55)
5/1
4g Fastnet Rock x Belmont Cat (NZ) (Felix The Cat (USA))
5
3.4
16/1
T: Roy L McCabe
R: Clayton Gallagher (55)
16/1
5g Sebring x Suffer In Silence (Beautiful Crown (USA))
6
3.5
9/2
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (56.5)
9/2
6g Fastnet Rock x Comical Smile (USA) (Comic Strip (USA))
7
5.7
20/1
T: C Lundholm
R: Ms G Mc Donnell (52)
20/1
8g Any Given Saturday (USA) x Mask Cheval (Danehill Dancer (IRE))
8
5.8
8/1
T: Ms S Grills
R: James Rogers (55)
8/1
9
10.0
80/1
T: Kelly Smith
R: Brooke Stower (55)
80/1
9g Snippetson x El Chickie (Encosta De Lago )
10
17.2
13/4F
T: K A Lees
R: A Gibbons (56)
13/4F
6g Kodiac (GB) x Think (FR) (Marchand De Sable (USA))
Race 8 - Money Quest Hcp (1010m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.56
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: Ms S Grills
R: M A Cahill (58.5)
12/1
7g Falvelon x Shewhomustbeobeyed (Legal Opinion )
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/5F
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (52)
4/5F
3
3.0
15/2
T: Derek Piper
R: Ashley Morgan (58.5)
15/2
5m Denman x Hollywell (Refuse To Bend (IRE))
4
3.5
30/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (57)
30/1
7m Mosayter (USA) x Matilby's Magic (King Of Danes )
5
4.5
150/1
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (54)
150/1
5m Sepoy x Kissame Mucho (Fastnet Rock )
6
4.6
10/1
T: P R Atkins
R: A Gibbons (56.5)
10/1
7
5.2
6/1
T: P M Farrell
R: A Layt (55)
6/1
3g Wandjina x Kosi Bay (NZ) (Spinning World (USA))
8
7.8
8/1
T: C Lundholm
R: Ms G Mc Donnell (58)
8/1
6g Power Of Destiny x Sippa Bubbly (Beautiful Crown (USA))
9
7.9
100/1
T: Darren Hyde
R: Angela Cooper (52)
100/1
10
13.8
20/1
T: Nick Mitchell
R: G M Ryan (56)
20/1
4g Uncle Mo (USA) x Nash Rambler (Diatribe )
Race 9 - Milestone Hotel (Bm58) (1610m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:34.20
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Ms G Williams
R: Ms R Murray (58.5)
9/2
7g Intergaze x Miss Frome (Way Of Light (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.0
7/2F
T: K A Lees
R: A Gibbons (57.5)
7/2F
3f Foxwedge x Tamarind Lane (Stratum )
3
2.4
6/1
T: Connie Greig
R: Ms M Weir (55)
6/1
7g Bon Hoffa x I Presume (Johannesburg (USA))
4
4.2
6/1
T: M J Lunn
R: A Layt (56)
6/1
6g Sebring x Take Heart (Fusaichi Pegasus (USA))
5
6.2
8/1
T: Dar Lunn
R: Ashley Morgan (55)
8/1
5m Snippetson x Selva (Timber Country (USA))
6
6.6
9/1
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (56)
9/1
3f Uncle Mo (USA) x Scarletini (Bernardini (USA))
7
6.7
20/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (55)
20/1
8m Haradasun x Barberton (Flying Spur )
8
7.1
40/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
40/1
9
7.8
100/1
T: Ms W Ings
R: Billy Cray (55)
100/1
10
8.5
7/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (55.5)
7/1
5g Bullet Train (GB) x Rich Addiction (Last Tycoon (IRE))
11
9.9
20/1
T: Bryan Dixon
R: K Dunbar (55)
20/1
5g Onemorenomore x Zobeide (Rock Of Gibraltar (IRE))
12
10.3
50/1
T: Connie Greig
R: Brooke Stower (55)
50/1
8g Bel Esprit x Cranachan (Desert Sun (GB))
13
13.9
200/1
T: Karen Lunn
R: M Heagney (55)
200/1
14
16.5
20/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (55)
20/1
7m Mosayter (USA) x Star Gold (Luskin Star )
Race 10 - Regional Aus Insurance (Bm58) (1310m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:16.19
Prizemoney: $27,000
1
15/4F
T: A J Gibson
R: K Dunbar (63)
15/4F
5g Foxwedge x Casta Laetitia (Flying Spur )
Winning siblings: Casta La Cat, Our Approach,
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/2
T: R P Northam
R: G M Ryan (60)
13/2
4m Foxwedge x Palia (Last Tycoon (IRE))
3
0.2
Danspur (10)
30/1
T: Gavin Groth
R: Brooke Stower (57.5)
30/1
6g Casino Prince x Sunday Star (Canny Lad )
4
0.7
Petain (7)
20/1
T: R W Howe
R: A Cavallo (59)
20/1
5g Commands x Segolene (Lonhro )
5
1.0
7/1
T: Stephen Edwards
R: M A Cahill (61)
7/1
3g Snitzel x Tremezzo (Encosta De Lago )
6
1.3
12/1
T: L W Harland
R: A Banks (60)
12/1
3g May'haab x Patient Way (Hemingway (IRE))
7
1.7
9/2
T: C Lundholm
R: J Pracey-Holmes (58.5)
9/2
4m Delago Deluxe x Maghro (Lonhro )
8
1.8
20/1
T: J T McMillan
R: Ronald Simpson (56.5)
20/1
6g Pentire (GB) x Miss Thorn (NZ) (Thorn Park )
9
2.3
12/1
T: Cameron Crockett
R: A Layt (56)
12/1
4m Eurozone x Kawakawa (Flying Spur )
10
2.4
20/1
T: Ms W Ings
R: Ms A Stanley (57)
20/1
6g Beautiful Crown (USA) x Catcha Rising Star (Catcher In The Rye (IRE))
11
2.7
13/2
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (60)
13/2
6g Time Thief x Pie Eyed (Carry A Smile )
12
2.9
Eillod (14)
40/1
T: B Joseph & P & M Jones
R: Ms R Murray (55)
40/1
4m Delago Deluxe x Ze Choice (Redoute's Choice )
13
4.5
20/1
T: Bryan Dixon
R: Reece Jones (57)
20/1
5g Al Maher x Queen Of Roses (King Of Roses )
14
4.6
25/1
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (54.5)
25/1
5m I Am Invincible x I'm A Thunder (Thunder Gulch (USA))