Breednet Results

ECHUCA - Monday, October 3

Race 1 - Echuca Cih Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:09.73
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: C E Ritchie
R: Ms N Burrells (54)
9/2
3f Snitzel x Revolutions (Spinning World (USA))
Winning siblings: Heyington, Knockabout, Ned's Round,
2
0.8
15/8F
T: S J Webb
R: Ben Thompson (57)
15/8F
3f Magnus x Marryatville (Orpen (USA))
3
2.3
3/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (57)
3/1
3f Danzero x Patience Well (Carnegie (IRE))
4
3.0
14/1
T: Shea Eden
R: J Benbow (57)
14/1
3f Equiano (FR) x Free Me (Quest For Fame (GB))
5
7.2
100/1
T: R D Purcell
R: Ms G Cartwright (54)
100/1
3f Bianconi (USA) x Jugah's Fortune (Jugah (USA))
6
11.0
40/1
T: Anthony Cosgriff
R: Brooke Sweeney (55)
40/1
3f Reward For Effort x Rule The Waves (King's Best (USA))
7
19.0
25/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (57)
25/1
3f Al Maher x Berryland (Redoute's Choice )
8
20.2
15/4
T: D K Weir
R: D Yendall (57)
15/4
3f Artie Schiller (USA) x Karedane (Danehill Dancer (IRE))
9
20.6
16/1
T: Pat Cannon
R: Ben Allen (57)
16/1
3f Host (CHI) x D'Amico (Dangerous )
Race 2 - Border Inn Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:01.83
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: D J McCarthy
R: Patrick Moloney (56)
6/4F
3g Kaphero x Brocco Dancer (Brocco (USA))
2
5.3
3/1
T: D K Weir
R: D Yendall (56)
3/1
3g Wanted x Bubble Below (Hussonet (USA))
3
6.8
60/1
T: N F Kennedy
R: J Keating (58.5)
60/1
5g Grey Swallow (IRE) x Zals (NZ) (Zabeel (NZ))
4
8.0
5/1
T: L and T Corstens
R: Liam Riordan (52)
5/1
3f Choisir x Bella Jewel (Rory's Jester )
5
9.0
12/1
T: J A McLean
R: Jack Hill (56)
12/1
3c Bushranger (IRE) x Kamuniak (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
6
11.7
8/1
T: Bryan Maher
R: Regan Bayliss (58.5)
8/1
4g Sharkbite x Miss Tabitha (Tabkir (USA))
7
11.8
10/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (56.5)
10/1
4m Alert (ARG) x Winnow (Choisir )
8
13.1
20/1
T: T P Donnelly
R: Ms R Prest (54)
20/1
5m Magic Albert x Chicago Seven (Canny Lad )
9
13.2
100/1
T: R J Waddell
R: Ben Thompson (56.5)
100/1
10
13.5
100/1
T: Ms C Kyle
R: Brooke Sweeney (55)
100/1
4m Danerich x Eternal Desire (Euclase )
11
23.5
100/1
T: B J McKnight
R: J Benbow (58.5)
100/1
4g Gonski x Brava Regina (Brave Regent (CAN))
Race 3 - Laser Electrical Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:16.57
Prizemoney: $20,000
1
Zolani (14)
11/2
T: C Maher
R: Ms L J Meech (55.5)
11/2
3f More Than Ready (USA) x Nakaaya (Tiger Hill (IRE))
Winning siblings: Aristia, Jobodwana,
2
3.3
5/1
T: V T Nolen
R: Regan Bayliss (55.5)
5/1
3f Turffontein x Leisure Pass (Umatilla (NZ))
3
4.1
13/2
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
13/2
4
4.7
5/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (55.5)
5/1
3f Smart Missile x Lapse (Thunder Gulch (USA))
5
7.0
14/1
T: Archie Alexander
R: Ben Allen (58)
14/1
4m Hard Spun (USA) x Rada (Royal Academy (USA))
6
7.7
80/1
T: Ms K Adcock
R: J R Todd (58)
80/1
6m Seidnazar x Electric Elle (Encosta De Lago )
7
8.7
4/1
T: V T Nolen
R: Ms A Bryan (54)
4/1
4m Magnus x Silver Jubilee (Quest For Fame (GB))
8
9.0
5/2F
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (55.5)
5/2F
3f Commands x Verse (Quest For Fame (GB))
9
9.2
Saraden (15)
25/1
T: T P Donnelly
R: Ms R Prest (54)
25/1
3f Denman x La Saronet (Hussonet (USA))
10
11.0
30/1
T: Kate Goodrich
R: Jarrod Fry (58)
30/1
Race 4 - De Bortoli Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:31.09
Prizemoney: $20,000
1
Khaseeb (13)
9/10F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (54)
9/10F
3f New Approach (IRE) x Asheerah (Redoute's Choice )
2
1.5
6/1
T: Bryan Maher
R: Ms L J Meech (58.5)
6/1
5g Churchill Downs x Osati (IRE) (Octagonal (NZ))
3
4.8
14/1
T: E W Nichols
R: Ms G Cartwright (53.5)
14/1
5m Oamaru Force x Why Bother (Ladoni (GB))
4
5.1
Ratunga (14)
4/1
T: L and T Corstens
R: Liam Riordan (52)
4/1
3f Bon Hoffa x Lago Rhythm (Encosta De Lago )
5
5.3
20/1
T: Ms B Dunn
R: Jye McNeil (58.5)
20/1
5g Turffontein x Arcangela (Galileo (IRE))
6
8.6
11/1
T: Kate Goodrich
R: Jarrod Fry (56.5)
11/1
4m Onemorenomore x Russian Belle (NZ) (Stravinsky (USA))
7
8.8
Horino (15)
10/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (56)
10/1
8
9.4
30/1
T: E W Nichols
R: M Pegus (58.5)
30/1
4g Shield x Pirjeun (Jeune (GB))
Race 5 - Echuca Newsagency (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(10) Time: 1:43.66
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: K Hann
R: Ms K Furness (57.5)
9/2
6g Kaphero x Amen Sister (Amen Brother (USA))
Winning siblings: Amen's Sea, Lady Brolga, Sea Force,
2
4.0
6/1
T: K L Corstens
R: Regan Bayliss (57.5)
6/1
7g Danerich x Southbeach (Zedrich )
3
7.3
9/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (58)
9/1
5g Manner Hill x Rose Of Prussia (King Of Prussia )
4
8.5
7/1
T: Charlotte Littlefield
R: Jack Martin (59.5)
7/1
6g Any Given Saturday (USA) x Winning Time (Gilded Time (USA))
5
9.2
4/1F
T: Rhys Archard
R: Ben Allen (60)
4/1F
6
9.3
11/2
T: T P Donnelly
R: Ms R Prest (57)
11/2
6m Saint Thomas x Asmahan (Zabeel (NZ))
7
11.1
13/2
T: Andrew Payne
R: Liam Riordan (58)
13/2
5g Street Hero (USA) x On Southbank (Festival Hall (IRE))
8
13.8
15/2
T: A R Coffey
R: H Coffey (62.5)
15/2
6g Mossman x Acquisition (Woodman (USA))
9
16.6
30/1
T: J D Matheson
R: R N Booth (58.5)
30/1
10
17.3
30/1
T: S Cooper
R: Stephen Brown Jnr (59)
30/1
6g Sebring x Eden Valley (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 6 - Sportsbet (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(10) Time: 1:15.40
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: Mick Bath
R: Ms G Cartwright (53)
9/4F
5g Murtajill x Arabian Sea (Dubai Destination (USA))
Winning siblings: Across The Sea,
2
8.0
8/1
T: D S Archard
R: M Pegus (58.5)
8/1
5g Turffontein x Test Zone (Langfuhr (CAN))
3
9.8
9/4F
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (57.5)
9/4F
3f Moshe x Notrebelle (Flying Spur )
4
10.5
8/1
T: R W Green
R: J R Todd (59)
8/1
5
13.5
30/1
T: Nathan Hobson
R: Ms R Prest (54)
30/1
6m Bianconi (USA) x Okilly Dokilly (Distorted Humor (USA))
6
16.0
8/1
T: P A Banks
R: Patrick Moloney (59)
8/1
4m Reset x Tarantou (Danehill (USA))
7
18.2
4/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (59.5)
4/1
Race 7 - 1print (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(10) Time: 1:03.26
Prizemoney: $16,000
1
Ashlor (5)
8/11F
T: D J McCarthy
R: Ms R Williams (58.5)
8/11F
Winning siblings: Ashdam, Nicholls Court,
2
0.8
Armona (3)
7/2
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (58.5)
7/2
9g Monashee Mountain (USA) x Lady Of Aragon (Rustic Amber (IRE))
3
3.1
13/2
T: Nathan Hobson
R: Ms L J Meech (55.5)
13/2
4
6.2
6/1
T: Ms L Shand
R: Regan Bayliss (56)
6/1
5
7.2
30/1
T: G T Murphy
R: H Coffey (56)
30/1
5g Annenkov (IRE) x Bisraami (Raami (GB))
6
15.2
60/1
T: B R Crofts
R: R Plumb (60)
60/1
9g Invincible Spirit (IRE) x Magic Ribbon (Geiger Counter (USA))
Race 8 - Moama Bowling Club (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(10) Time: 1:30.10
Prizemoney: $20,000
1
Moulin (9)
5/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: J R Todd (59)
5/1
6m God's Own x Grand Vue (Scenic (IRE))
Winning siblings: Constellation Miss, Liberty Vue,
2
6.0
3/1
T: Archie Alexander
R: Ben Allen (57)
3/1
3g Rothesay x Winged Angel (Jet Spur )
3
9.3
12/1
T: L and T Corstens
R: Liam Riordan (55)
12/1
4m Bushranger (IRE) x Susie Jane (King Of Kings (IRE))
4
9.4
30/1
T: J A Fraser
R: R Beattie (58.5)
30/1
5g Keep The Faith x Route Sixty Six (NZ) (Redoute's Choice )
5
10.1
20/1
T: G A Osborne
R: Jack Martin (58.5)
20/1
5g Turffontein x Special Grange (Dehere (USA))
6
10.6
11/8F
T: Rhys Archard
R: Ms G Cartwright (56)
11/8F
7m Magnus x Queen Mary (General Nediym )
7
30.6
7/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58.5)
7/1
4g Moscow Ballet (IRE) x Milassie (Brackenbury )
8
70.6
20/1
T: Gary Sherer
R: M Pegus (60.5)
20/1
5g Mutawaajid x Pride And Gorgeous (Pride And Glory (GB))