Breednet Results

ECHUCA - Sunday, May 12

Race 1 - Bet365 Price Guarantee Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:06.18 (35.51)
Prizemoney: $23,000
1
3/1
T: Levi Kavanagh
R: Patrick Moloney (57)
3/1
3f Dream Ahead (USA) x Amy's Glen (Shamardal (USA))
Winning siblings: King's Authority, Wild Vixen,
2
1.3
15/8F
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (57)
15/8F
3f Fighting Sun x Faith In My (Savabeel )
3
2.8
14/1
T: A G Sawden
R: C J Parish (57)
14/1
4
5.2
100/1
T: Henry Dwyer
R: Ms G Cartwright (57)
100/1
3f Star Witness x Coffee Shop (USA) (Silver Ghost (USA))
5
6.0
Shy One (11)
25/1
T: B J Ratcliff
R: Ms N Beriman (57)
25/1
3f Sepoy x Apple Martini (Encosta De Lago )
6
6.1
8/1
T: G A Osborne
R: Dean Holland (57)
8/1
3f Bel Esprit x Lady Loch Moy (Hula Grey )
7
6.4
14/1
T: Michelle Payne
R: Lucinda Doodt (55.5)
14/1
3f Turffontein x Aerate's Joy (Bel Esprit )
8
6.5
16/1
T: Jason Warren
R: L Nolen (57)
16/1
3f Starspangledbanner x In A Tangle (Bradbury's Luck )
9
7.7
100/1
T: K Hann
R: J Benbow (57)
100/1
3f Reward For Effort x Miss Grable (Revoque (IRE))
10
8.0
15/1
T: Gavin Bedggood
R: D W Stackhouse (57)
15/1
3f Moshe x In Gods Time (Principality )
11
12.0
Kuril (7)
11/1
T: Ms G Johnstone
R: J Duffy (57)
11/1
3f Kuroshio x Sieva (Invincible Spirit (IRE))
12
18.0
13/2
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (57)
13/2
3f Written Tycoon x Victory Ride (Flying Spur )
Race 2 - Echuca Cih Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:13.44 (37.61)
Prizemoney: $23,000
1
16/1
T: Jamie Scott
R: Dylan Dunn (58.5)
16/1
Winning siblings: Don't Deny Us,
2
1.3
7/2
T: Michael Jones
R: J Baldock (58.5)
7/2
3g Zoustar x Ryzhkina (IRE) (Storm Cat (USA))
3
1.5
2/1F
T: Luke Oliver
R: Ms N Beriman (56.5)
2/1F
4
3.7
30/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (56.5)
30/1
5m Ilovethiscity x Bellotto Belle (Bellotto (USA))
5
4.4
40/1
T: N J Allport
R: Lucinda Doodt (55)
40/1
3f Reward For Effort x Riverlea Music (Palace Music (USA))
6
5.2
Briconi (17)
150/1
T: C J Davis
R: D W Stackhouse (58.5)
150/1
5g Nicconi x Lady Briony (Bubble Gum Fellow (JPN))
7
6.7
5/2
T: T and K O'Sullivan
R: Dean Holland (56.5)
5/2
5m Atomic x Final Symphony (Distant Music (USA))
8
6.8
Bazkir (2)
20/1
T: Ms G Johnstone
R: J Duffy (58.5)
20/1
4g Moshe x Hussonet Drama (Hussonet (USA))
9
11.0
150/1
T: D L McCrohan
R: Ms S Metcalfe (53.5)
150/1
4m Strategic x Glorious Spirit (Hold That Tiger (USA))
10
12.3
13/2
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Mikaela Claridge (55.5)
13/2
11
12.8
40/1
T: J D Pearson
R: Logan McNeil (53)
40/1
12
13.2
150/1
T: Iris Zimmermann
R: Alana Kelly (54.5)
150/1
5m Domesday x Remy (NZ) (Centaine )
13
13.3
66/1
T: Ms N Bruggemann
R: C J Parish (58.5)
66/1
4g God's Own x Miss Bayview (Clear Choice (USA))
14
19.3
60/1
T: T R Milner
R: H Coffey (56.5)
60/1
5m Duporth x Hayley's Thunder (Thunder Gulch (USA))
Race 3 - Hygain Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 2:15.86 (39.70)
Prizemoney: $23,000
1
4/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (58.5)
4/1
4g Lope De Vega (IRE) x Street Value (Street Cry (IRE))
Winning siblings: Lord Goldberg, Oorah,
2
0.1
11/1
T: S J Richards
R: Ms N Beriman (58.5)
11/1
4g Keep The Faith x Arco Iris (Canny Lad )
3
2.1
5/1
T: T and K O'Sullivan
R: Dean Holland (58.5)
5/1
3g Written Tycoon x Ladies In Luck (NZ) (Perugino (USA))
4
6.1
100/1
T: Dane Smith
R: H Coffey (58.5)
100/1
4g Elzaam x Twigley (Flying Spur )
5
8.8
10/1
T: M J Enright
R: Dylan Dunn (58.5)
10/1
3g Cape Blanco (IRE) x Belle Chantecler (NZ) (Redoute's Choice )
6
11.6
5/4F
T: T Busuttin and N Young
R: J Benbow (58.5)
5/4F
3g Savabeel x Prickle (NZ) (Pins )
7
12.3
60/1
T: Thomas Carberry
R: Alana Kelly (54.5)
60/1
3f Rebel Raider x Waikato Rose (NZ) (Thorn Park )
8
15.6
50/1
T: Ted Grogan
R: Nathan Punch (57)
50/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Glitterati (GB) (Observatory (USA))
9
95.6
9/2
T: C D Widdison
R: B McDougall (56.5)
9/2
3f Pierro x Avionics (Flying Spur )
Race 4 - Empd (Bm58) (2100m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 2:15.13 (37.45)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: Henry Dwyer
R: L Nolen (60.5)
5/4F
Winning siblings: Sunshine Warrior,
2
0.1
5/1
T: Stephen Field
R: J Benbow (54)
5/1
5g Runs To Win x Banditos (Perugino (USA))
3
1.4
11/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B McDougall (58)
11/4
4m Helmet x Bound To Impress (NZ) (Galileo (IRE))
4
4.6
7/1
T: Ms W Church
R: Dean Holland (56.5)
7/1
8m Lion Heart (USA) x Tucklan Sky (Hurricane Sky )
5
4.8
10/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (54)
10/1
5m Moshe x Beautiful Brat (Blue Gum )
6
6.0
30/1
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (57)
30/1
7g Econsul (NZ) x Perfect Lass (Rancho Ruler )
7
6.8
15/1
T: Charlotte Littlefield
R: Ms N Beriman (57.5)
15/1
5g Danesis (IRE) x Cindy's Arch (Archway (IRE))
8
8.5
80/1
T: C J Davis
R: Mikaela Claridge (51.5)
80/1
6m Decanter (CHI) x Tiger Tantrum (Tiger Hill (IRE))
9
17.5
40/1
T: Brett Bunfield
R: C J Parish (54.5)
40/1
5g Pluck (USA) x Beyond Compare (Jade Robbery (USA))
Race 5 - Suzi Luck Tribute (Bm58) (1100m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:06.57 (36.15)
Prizemoney: $22,000
1
Illoura (11)
9/1
T: S A McIntosh
R: Dylan Dunn (59)
9/1
5m Reward For Effort x Lady La Bend (Refuse To Bend (IRE))
Winning siblings: No Reward, Obedience,
2
1.3
13/4
T: Patrick Keane
R: Ms S Metcalfe (57.5)
13/4
3f Equiano (FR) x Miss Shakira (Snippets )
3
1.5
12/1
T: A L Browell
R: C J Parish (62)
12/1
4g Magnus x Two Hills (Hillman )
4
1.9
80/1
T: Rhys Archard
R: Mikaela Claridge (51)
80/1
5
2.1
13/2
T: Mitchell Freedman
R: L Nolen (57.5)
13/2
5m Myboycharlie (IRE) x Ballet Belle (Fasliyev (USA))
6
2.9
80/1
T: John W Thomas
R: J Benbow (59.5)
80/1
6m Haradasun x Danish Puss (Tale Of The Cat (USA))
7
3.0
30/1
T: G A Osborne
R: Alana Kelly (55)
30/1
6g Kaphero x Dazzling Firebird (NZ) (Stravinsky (USA))
8
3.7
13/2
T: Matthew Lindsay
R: Nathan Punch (58.5)
13/2
3f Kuroshio x She's All Diamond (De Beers (NZ))
9
4.7
30/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: J Baldock (57.5)
30/1
4m Sebring x Bellerama (Fusaichi Pegasus (USA))
10
7.0
2/1F
T: D J McCarthy
R: Ms R Prest (62)
2/1F
3g Oamaru Force x Bel Franc (Bel Esprit )
11
9.2
12/1
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (58)
12/1
12
11.0
Wasabi (6)
25/1
T: Ms J Duncan
R: Logan McNeil (57)
25/1
5m Dream Ahead (USA) x Fujisawa (GB) (Green Desert (USA))
13
18.0
150/1
T: A Curtis
R: Ms B Wright (53)
150/1
4m Reward For Effort x Guild (Testa Rossa )
Race 6 - Bet365 (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:26.77 (37.33)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: S A Dwyer
R: Ms N Beriman (61.5)
2/1F
4g Squamosa x Heavenscent (Lion Hunter )
2
0.4
7/2
T: R D Griffiths
R: M J Allen (60)
7/2
3
1.9
8/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (60)
8/1
4g Statue Of Liberty (USA) x Shanghai Dancer (More Than Ready (USA))
4
2.0
60/1
T: Nathan Hobson
R: J Benbow (56)
60/1
5g Husson (ARG) x Lady Gracious (Redoute's Choice )
5
4.2
150/1
T: Stephen Field
R: Jack Martin (57.5)
150/1
5g Strategic Maneuver x Splaise (Spartacus )
6
5.0
25/1
T: J D Pearson
R: Mikaela Claridge (55)
25/1
6g Authorized (IRE) x Grey Gem (Exceed And Excel )
7
5.1
5/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (61)
5/1
5g Bullbars x Amazing Spirit (NZ) (Montjeu (IRE))
8
5.8
11/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Dean Holland (59.5)
11/1
9g Danbird x Mellocello (Lacryma Cristi (IRE))
9
6.3
25/1
T: Emily Aitkenhead
R: Lucinda Doodt (58)
25/1
10
8.6
80/1
T: Ted Grogan
R: Nathan Punch (55.5)
80/1
4m Jungle Ruler x Olivia's Dream (Kenny's Best Pal )
11
8.7
12/1
T: C J Davis
R: D W Stackhouse (59.5)
12/1
6m Redente x She's Just Ace (El Moxie (USA))
12
9.9
60/1
T: K Hann
R: A Mallyon (59.5)
60/1
3f Moshe x Privada (Delago Brom )
13
10.0
10/1
T: Adam O'Neill
R: Mikaela Lawrence (56.5)
10/1
14
13.5
100/1
T: A Curtis
R: Ms S Metcalfe (51)
100/1
7m Bernardini (USA) x Scot's Flyer (Hennessy (USA))
Race 7 - Independent Cranes (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:12.37 (36.23)
Prizemoney: $22,000
1
15/4
T: G A Osborne
R: A Mallyon (59)
15/4
4g Turffontein x Southern Tip (Rock Of Gibraltar (IRE))
Winning siblings: Resetting Edge,
2
0.2
20/1
T: Peter Smith
R: L Nolen (60.5)
20/1
4g Host (CHI) x Alezzie (Court Of Jewels (NZ))
3
4.0
16/1
T: B and A McKnight
R: Lucinda Doodt (59)
16/1
5g Star Witness x Hot Riff (Palace Music (USA))
4
4.1
5/4F
T: Patrick Payne
R: W Egan (60)
5/4F
4g Street Boss (USA) x Signed And Sealed (King Charlemagne (USA))
5
4.8
15/1
T: M J Enright
R: Dylan Dunn (59.5)
15/1
6g Red Giant (USA) x Artesia (NZ) (No Excuse Needed (GB))
6
4.9
8/1
T: K Hann
R: Alana Kelly (59)
8/1
5m Benfica x Dansanna (FR) (Anabaa (USA))
7
5.4
16/1
T: Rhys Archard
R: Ms N Beriman (57)
16/1
6g Medaglia D'Oro (USA) x El Nafis (USA) (Kingmambo (USA))
8
6.1
16/1
T: D P Dwyer
R: Jack Martin (57.5)
16/1
5g Wanted x Carlton Ace (Bianconi (USA))
9
6.2
20/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (59)
20/1
3g Moshe x Scottawin (Monde Bleu (GB))
10
9.2
11/1
T: D J McCarthy
R: D W Stackhouse (59.5)
11/1
4m Keep The Faith x Blaze The Turf (Blazing Sword )
11
14.2
20/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Dean Holland (57)
20/1
7g Dash For Cash x Misura (Encosta De Lago )