Breednet Results

FLEMINGTON - Saturday, June 20

Race 1 - David Bourke Prov. Plate-Bm90 (1620m)
Class: Benchmark 90 Track: Soft(5) Time: 1:37.95 (36.53)
Prizemoney: $100,000
1
15/4
T: Anthony Freedman
R: W Egan (59.5)
15/4
6g Deep Impact (JPN) x Immaculate Cat (USA) (Storm Cat (USA))
2
0.5
15/4
T: Matthew Dale
R: Michael Poy (58)
15/4
7g Zariz x Ruby Rosewyn (Zeditave )
3
1.8
20/1
T: K L Corstens
R: Lachlan King (54)
20/1
4g Akeed Mofeed (GB) x Sea Island (NZ) (Woodman (USA))
4
2.5
16/1
T: K M Keys
R: Lewis German (59.5)
16/1
5g Al Maher x Ruby Bre (Rubiton )
5
2.8
3/1F
T: M J Williams
R: D Yendall (56)
3/1F
4g Star Witness x New Style (Snippets )
6
3.0
12/1
T: Ms L Tolson & Ms L Proctor
R: D Oliver (56)
12/1
5g Denman x Heavenly Insight (Galileo (IRE))
7
4.0
10/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (56)
10/1
5m Excelebration (IRE) x Allapattah (Umatilla (NZ))
8
5.2
20/1
T: Jamie Edwards
R: N Callow (59.5)
20/1
6g Monaco Consul (NZ) x Miss Cutie (Street Cry (IRE))
9
6.0
200/1
T: G Withers
R: Ms G Cartwright (54)
200/1
7g Lonhro x Dreamy (Bel Esprit )
10
8.0
11/2
T: Symon Wilde
R: M Zahra (56)
11/2
4g Starcraft (NZ) x Savalook (NZ) (Savabeel )
Race 2 - Rod Johnson Hcp (1420m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:26.27 (34.74)
Prizemoney: $100,000
1
9/4F
T: Patrick Payne
R: W Egan (60.5)
9/4F
Winning siblings: Cafe Tortoni,
2
1.5
8/1
T: T Busuttin & N Young
R: D Oliver (60.5)
8/1
2c Savabeel x O'Fille (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
2.3
Insaaf (14)
16/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: M J Dee (57)
16/1
2f Pride Of Dubai x Aneeda (Fastnet Rock )
4
3.0
16/1
T: D T O'Brien
R: Craig Williams (59)
16/1
2g Pride Of Dubai x Hera (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
3.5
5/1
T: J D Sadler
R: B Melham (58.5)
5/1
6
3.7
Gdansk (6)
40/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: M J Walker (59.5)
40/1
2g Dissident x Private Show (Not A Single Doubt )
7
3.9
15/1
T: P Stokes
R: Ben Thompson (59)
15/1
2c Ocean Park (NZ) x Splendid (NZ) (O'Reilly (NZ))
8
4.0
40/1
T: Lloyd Kennewell
R: Jamie Kah (59)
40/1
9
4.4
25/1
T: M M Laurie
R: M Zahra (60.5)
25/1
2g Excelebration (IRE) x Bo Dee (Rock Hard Ten (USA))
10
4.6
5/1
T: James Cummings
R: Jye McNeil (59.5)
5/1
2c Teofilo (IRE) x Purple (Commands )
11
5.3
150/1
T: K M Keys
R: C Newitt (58.5)
150/1
12
5.4
8/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: Teodore Nugent (59)
8/1
2f Fastnet Rock x Chi (NZ) (Zabeel (NZ))
13
5.5
100/1
T: L & T Corstens
R: Lachlan King (57.5)
100/1
2g Tavistock (NZ) x Luminova (NZ) (Zabeel (NZ))
14
5.6
30/1
T: L & T Corstens
R: John Allen (59)
30/1
2c Starspangledbanner x Cafe Scientific (More Than Ready (USA))
Race 3 - Bruce Gadsden (Bm90) (1420m)
Class: Benchmark 90 Track: Soft(5) Time: 1:24.62 (35.62)
Prizemoney: $100,000
1
4/1F
T: G Eurell
R: Jye McNeil (57.5)
4/1F
2
0.2
13/2
T: P G Moody
R: Lewis German (54.5)
13/2
4m Hinchinbrook x Ordinance (Commands )
3
0.4
14/1
T: P Stokes
R: Michael Poy (56)
14/1
4m Choisir x Illicitly (Kaapstad (NZ))
4
1.4
20/1
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (54)
20/1
4m Needs Further x Short 'n' Sweep (End Sweep (USA))
5
1.6
15/1
T: Ms Allison Sheehan
R: Chelsea Hall (56)
15/1
6m Lago Delight x El Rayo (Racer's Edge )
6
1.7
13/2
T: T Busuttin & N Young
R: D Oliver (57)
13/2
7
2.4
6/1
T: M Ellerton & S Zahra
R: Jamie Kah (56)
6/1
8
2.9
Shokora (10)
30/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: L Nolen (56)
30/1
5m Nicconi x She's Cherryrype (More Than Ready (USA))
9
3.7
Supre (11)
20/1
T: Lloyd Kennewell
R: D Dunn (56)
20/1
10
4.4
25/1
T: C J Waller
R: Craig Williams (59)
25/1
5m Azamour (IRE) x Allanah (NZ) (Zenno Rob Roy (JPN))
11
4.6
6/1
T: G V Richards
R: M Rodd (56)
6/1
5m Zacinto (GB) x Mandy O'Reilly (NZ) (O'Reilly (NZ))
12
6.4
9/1
T: C W McDonald
R: Jordan Childs (56)
9/1
5m Bel Esprit x Ocran (Picnicker )
Race 4 - Sir Henry Bolte Hcp (2000m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 2:02.56 (35.67)
Prizemoney: $108,000
1
Persan (5)
15/4
T: C Maher & D Eustace
R: Jye McNeil (56)
15/4
3c Pierro x Ofcourseican (Mossman )
Winning siblings: Billy Can, Forever Dream, Pierrless,
2
0.4
7/2F
T: M Price & M Kent Jnr
R: D Oliver (58.5)
7/2F
3g So You Think (NZ) x Leica Ding (Redding (NZ))
3
3.9
Coolth (3)
7/2F
T: T & C McEvoy
R: D Dunn (56)
7/2F
4
7.1
11/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: D W Stackhouse (56)
11/1
5
7.2
10/1
T: R & C Jolly
R: M J Dee (56.5)
10/1
3g Toronado (IRE) x Empowering (General Nediym )
6
8.0
200/1
T: Thomas Carberry
R: Samuel Payne (56)
200/1
3f Turffontein x Knead The Dough (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
9.0
6/1
T: P A Preusker
R: Declan Bates (56)
6/1
3g Jimmy Creed (USA) x Shameless (More Than Ready (USA))
8
9.2
12/1
T: P Stokes
R: Ben Thompson (56)
12/1
3c Ocean Park (NZ) x Quizzical (NZ) (Carnegie (IRE))
9
11.4
10/1
T: N A Blackiston
R: Craig Williams (56)
10/1
3g Helmet x Babel (Lonhro )
10
11.5
Gaucho (16)
200/1
T: Dan O'Sullivan
R: N Callow (56)
200/1
3c Toronado (IRE) x Glory's Girl (Exceed And Excel )
11
19.5
100/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: L Nolen (56)
100/1
3f Sebring x Queen's Fashion (Encosta De Lago )
12
25.5
200/1
T: Ms K Edwards
R: Jamie Kah (56)
200/1
13
50.5
100/1
T: Kasey Keys
R: C Newitt (56)
100/1
3f Puissance De Lune (IRE) x Talus (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 5 - Murray Cox (Bm78) (1000m)
Class: Benchmark 78 Track: Soft(5) Time: 0:57.54 (35.00)
Prizemoney: $60,000
1
20/1
T: Henry Dwyer
R: Michael Poy (58.5)
20/1
5g Written Tycoon x Goldberg (Geiger Counter (USA))
2
0.2
6/1
T: Matthew Smith
R: Craig Williams (56.5)
6/1
5m Not A Single Doubt x Misshiraz (Secret Savings (USA))
3
1.7
Humzz (7)
7/1
T: Jamie Edwards
R: N Callow (58.5)
7/1
4g Moshe x Cazzuma (Umatilla (NZ))
4
1.9
20/1
T: Shawn Mathrick
R: Lewis German (58)
20/1
6g Moshe x Zoeanos (Tuscanos )
5
2.1
60/1
T: P A Preusker
R: Jordan Childs (58.5)
60/1
5g Manhattan Rain x Whisper Bay (Royal Academy (USA))
6
2.2
9/1
T: M J McKenzie
R: L Nolen (59)
9/1
6g O'Lonhro x Little Thread (Inflate (USA))
7
2.9
14/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: D Dunn (59)
14/1
4m Equiano (FR) x Dream Chaser (Charge Forward )
8
3.7
15/1
T: C Maher & D Eustace
R: M Zahra (58.5)
15/1
4g Invincible Spirit (IRE) x Special Gift (IRE) (New Approach (IRE))
9
3.8
7/1
T: Kylie Vella
R: S Vella (57)
7/1
5g Atomic x Raaz Noire (Citizen Kane (ARG))
10
4.5
9/2F
T: M A Kavanagh
R: M Rodd (57.5)
9/2F
4g Zoustar x Any Destination (Jet Spur )
11
4.9
25/1
T: Gavin Bedggood
R: B Higgins (59)
25/1
5g All Too Hard x Kalamata (Desert Prince (IRE))
12
6.2
12/1
T: G Eurell
R: C Newitt (58.5)
12/1
5g Choisir x Redouteski (Redoute's Choice )
13
6.9
8/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (56.5)
8/1
4g Master Of Design x Rejoinder (Hussonet (USA))
14
7.7
Gibbon (15)
30/1
T: B J Goodwin
R: D W Stackhouse (56.5)
30/1
7g Bon Hoffa x Monkey See (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 6 - George Watson Qlty (2540m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 2:39.88 (36.11)
Prizemoney: $108,000
1
14/1
T: C Maher & D Eustace
R: B Melham (57)
14/1
6g Archipenko (USA) x Diablerette (GB) (Green Desert (USA))
Winning siblings: Mister Belvedere,
2
0.8
3/1
T: M D Moroney
R: D W Stackhouse (59.5)
3/1
4g Bullet Train (GB) x Diamantina Dior (Oasis Dream (GB))
3
3.8
11/2
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: D Oliver (56.5)
11/2
7g Sir Percy (GB) x Ledahead (NZ) (Jugalug (NZ))
4
3.9
15/1
T: Nick Ryan
R: R Mc Leod (62)
15/1
5g Magnus x Elusive Magic (Elusive Quality (USA))
5
4.7
11/4F
T: P A Preusker
R: W Egan (56)
11/4F
5g Lucas Cranach (GER) x Galleriaborghese (Shamardal (USA))
6
4.8
20/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: J Mott (60)
20/1
7
5.3
Sasko (6)
11/1
T: Matthew Cumani
R: Michael Poy (57)
11/1
8
6.0
5/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: Craig Williams (59.5)
5/1
9
10.8
100/1
T: Dane Smith
R: N Callow (56)
100/1
6g Frankel (GB) x Rosie's Posy (IRE) (Suave Dancer (USA))
10
13.3
12/1
T: Anthony Freedman
R: M Zahra (56)
12/1
5g Dansili (GB) x Shirocco Star (GB) (Shirocco (GER))
11
14.8
150/1
T: Rachael Cunningham
R: M J Walker (56)
150/1
8g Nom Du Jeu (NZ) x That's My Char (NZ) (Peintre Celebre (USA))
Race 7 - A.R. Creswick Stakes (1200m) LR
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:09.56 (33.77)
Prizemoney: $112,000
1
10/1
T: G M Duryea
R: Lewis German (58)
10/1
3g Magnus x Stacey Lee (Bel Esprit )
Winning siblings: News Girl,
2
2.8
50/1
T: S Fliedner
R: Jye McNeil (59)
50/1
3g Zoffany (IRE) x Luxury Suite (Viscount )
3
2.9
Merited (13)
40/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: M Zahra (56)
40/1
3f Fastnet Rock x Jeu De Cartes (NZ) (Stravinsky (USA))
4
3.0
Alburq (3)
20/1
T: M D Moroney
R: D W Stackhouse (59)
20/1
3g Rubick x Euro Chic (Dehere (USA))
5
3.1
20/1
T: M D Moroney
R: Jordan Childs (60)
20/1
3g Deep Field x Bernarsini (Bernardini (USA))
6
3.9
20/1
T: P Stokes
R: Ben Thompson (56)
20/1
3f Sizzling x Glogirl (General Nediym )
7
4.6
14/1
T: K L Corstens
R: D Dunn (57)
14/1
3f Nicconi x Brookton Heritage (Mujahid (USA))
8
6.1
11/1
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jamie Kah (58)
11/1
9
6.2
6/4F
T: Anthony Freedman
R: Craig Williams (60)
6/4F
3g Ilovethiscity x Handcut (Danerich )
10
6.3
200/1
T: B J McCarthy
R: J Mott (58)
200/1
3g Reward For Effort x Petite Briefs (Brief Truce (USA))
11
11.3
12/1
T: D T O'Brien
R: D Oliver (58)
12/1
3c Sepoy x El Shahar (Encosta De Lago )
12
14.1
200/1
T: J D Sadler
R: C Newitt (56)
200/1
3f Adelaide (IRE) x Nena Candida (Canny Lad )
13
15.3
11/2
T: Mitchell Freedman
R: B Melham (58)
11/2
3f Smart Missile x Broadway Harmony (Statue Of Liberty (USA))
14
16.1
11/1
T: T Busuttin & N Young
R: Regan Bayliss (58)
11/1
Race 8 - Brian Beattie Hcp (1420m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:24.64 (34.51)
Prizemoney: $100,000
1
7/2F
T: M Price & M Kent Jnr
R: D Yendall (61.5)
7/2F
Winning siblings: Emily Margaret, Fascinate Me,
2
0.2
7/2
T: James Cummings
R: M Rodd (60)
7/2
5g Lonhro x Seances (Canny Lad )
3
2.5
30/1
T: T Busuttin & N Young
R: B Melham (56)
30/1
7g Tavistock (NZ) x Shock (NZ) (Keeper )
4
2.8
13/2
T: C W McDonald
R: D Oliver (56)
13/2
5g High Chaparral (IRE) x Rollon Rose (Encosta De Lago )
5
3.6
Cadogan (13)
60/1
T: K L Corstens
R: J Mott (56)
60/1
6g Smart Missile x Cadazzle (USA) (Malibu Moon (USA))
6
4.3
5/1
T: C W Little
R: Craig Williams (59.5)
5/1
4g Zacinto (GB) x Highlights (NZ) (High Chaparral (IRE))
7
5.1
16/1
T: Ms R Frost
R: M J Dee (56)
16/1
7g Tavistock (NZ) x Pineau (NZ) (Carnegie (IRE))
8
5.5
60/1
T: M, W & J Hawkes
R: J Winks (56)
60/1
6g Poet's Voice (GB) x Zain Al Boldan (GB) (Poliglote (GB))
9
6.2
14/1
T: Shawn Mathrick
R: D Dunn (59)
14/1
4g Danerich x Seven Year Itch (Keltrice )
10
9.0
15/2
T: G M Begg
R: Jordan Childs (59.5)
15/2
6g Redwood (GB) x Romantically (Foreplay )
11
10.2
20/1
T: M D Moroney
R: D W Stackhouse (60)
20/1
6g So You Think (NZ) x Marie Des Fleurs (FR) (Smart Strike (CAN))
12
10.7
66/1
T: Brent Stanley
R: Regan Bayliss (59.5)
66/1
6g Sebring x Shantha's Girl (Redoute's Choice )
13
15.5
20/1
T: Ms K Edwards
R: Jack Martin (61)
20/1
5g Castledale (IRE) x Run Roxy Run (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 9 - Adam Lindsay Gordon Hcp (1100m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:03.76 (33.02)
Prizemoney: $100,000
1
13/2
T: P A Preusker
R: Declan Bates (56)
13/2
Winning siblings: Aldo's Gold,
2
0.4
6/1
T: M Ellerton & S Zahra
R: Jamie Kah (60.5)
6/1
5g Denman x Nerrin Twister (Elvstroem )
3
0.6
7/2F
T: D T O'Brien
R: D Oliver (62)
7/2F
4
0.8
12/1
T: Ms D Scott
R: Craig Williams (56)
12/1
7g Von Costa De Hero x Cashed Up Lady (Dash For Cash )
5
1.3
40/1
T: Kurt Goldman
R: B Melham (56)
40/1
5g Street Cry (IRE) x Radar (Exceed And Excel )
6
2.0
Albumin (11)
15/1
T: G A Ryan
R: W Egan (56)
15/1
5g Foxwedge x Dushanbe (Secret Savings (USA))
7
2.4
8/1
T: L Smith
R: M Rodd (56)
8/1
5g All Too Hard x Royal Season (Royal Academy (USA))
8
2.7
8/1
T: M D Moroney
R: Jye McNeil (56.5)
8/1
6g Fastnet Rock x Hummingbird (Galileo (IRE))
9
2.9
13/2
T: Ms U Clarke
R: Patrick Moloney (58.5)
13/2
7g Danerich x Charmly (Kingston Mill (USA))
10
3.2
Anjana (13)
30/1
T: Henry Dwyer
R: Damien Thornton (56)
30/1
4m Sepoy x Further (More Than Ready (USA))
11
3.4
9/1
T: N D Parnham
R: Ben Thompson (59.5)
9/1
8g Magnus x Origami (Fusaichi Pegasus (USA))