Breednet Results

GATTON - Thursday, May 3

Race 1 - Lockyer Produce Hcp (860m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:48.81 (33.53)
Prizemoney: $13,000
1
Saipan (1)
4/6F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (59.5)
4/6F
5g Saint Thomas x Church On Sunday (Bubble Gum Fellow (JPN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/4
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (55.5)
15/4
8g Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat (USA))
3
1.4
15/4
T: R Drysdale
R: Ms S Bogenhuber (54)
15/4
7g Hidden Dragon x Specious (Night Shift (USA))
4
1.8
40/1
T: K N Hamilton
R: Hannah Phillips (54)
40/1
8g Encosta De Lago x Pretty Buttons (Danehill (USA))
5
4.8
8/1
T: Damien Rideout
R: Leslie Tilley (56)
8/1
5m Kaphero x Miss Whiplash (NZ) (Gold Brose )
Race 2 - Cluck Farms (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:35.94 (36.68)
Prizemoney: $13,000
1
Dazet (8)
12/1
T: N O Saunders
R: M Schrapel (53)
12/1
7g Zaha (CAN) x Nova Dancer (Celestial Dancer (IRE))
Winning siblings: Cyclone Larry, Nova Chenka,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: K Hickmott
R: Dakota Graham (55.5)
7/1
6g Street Cry (IRE) x Blue Finch (GB) (Anabaa (USA))
3
1.6
2/1F
T: R M Adair
R: Clayton Gallagher (61)
2/1F
4g Hinchinbrook x Saint Minerva (Galileo (IRE))
4
1.8
10/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (58.5)
10/1
6g Hold That Tiger (USA) x Lucky For Me (ARG) (Lucky Roberto (USA))
5
2.6
11/4
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (57.5)
11/4
5g Von Costa De Hero x Miss Whytwokay (Tale Of The Cat (USA))
6
3.4
7/2
T: A Ross and T Sweeney
R: James Orman (56)
7/2
7
3.9
15/1
T: Ms J Crompton
R: Emma Ljung (56)
15/1
5g Rothesay x Flo Jo (Danzero )
Race 3 - Agricultural Requirements-Bm58 (860m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:49.91 (33.11)
Prizemoney: $13,000
1
13/2
T: P R Overell
R: Baylee Nothdurft (58.5)
13/2
5m Hidden Dragon x Vain Verse (Yeats (USA))
Winning siblings: Scarlet Poet,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: N J O'Toole
R: J Missen (57)
9/2
4m Choisir x Scarlet Spur (Flying Spur )
3
1.3
7/1
T: G P Maroney
R: K Yoshida (57.5)
7/1
7g Over x Just Joyce (Springsteen )
4
1.6
6/4F
T: R Hermann
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
6/4F
3g Love Conquers All x Imagined (King Of Danes )
5
2.9
3/1
T: B J Hudson
R: Clayton Gallagher (56.5)
3/1
6
3.7
80/1
T: Liz Saunders
R: Brooke Stower (54)
80/1
4m Turffontein x Party Hard (Fastnet Rock )
7
5.5
20/1
T: Geoff Hardy
R: Ms A Badger (54)
20/1
5m Helter Skelter x Heritage Mae (Noble Yeats )
8
8.3
Jeptoo (7)
20/1
T: B J Hudson
R: Ms K Gates (55.5)
20/1
7m Charge Forward x Take Heart (Fusaichi Pegasus (USA))
Race 4 - Royal George Htl Rosewood-Bm58 (860m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:49.69 (33.12)
Prizemoney: $13,000
1
7/1
T: N L Hilton
R: Leslie Tilley (56.5)
7/1
5g All American x Khasahn (Commands )
Winning siblings: King Klaus, Mystery Angel, Winning Kiss,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/8F
T: Troy Pascoe
R: Jackson Murphy (60.5)
11/8F
6g Big Brown (USA) x Sontweni (IRE) (Sadler's Wells (USA))
3
0.6
15/8
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (57.5)
15/8
5g Conatus x Fuwa (Encosta De Lago )
4
0.9
10/1
T: Damien Rideout
R: M Hellyer (57)
10/1
5m Kaphero x Lushes (Perugino (USA))
5
1.0
12/1
T: B J Hudson
R: Nicholas Keal (57)
12/1
4g Dane Shadow x Magic Music (Loosen Up (USA))
6
2.0
20/1
T: B J Hudson
R: Clayton Gallagher (57)
20/1
5g Authorized (IRE) x M'indigo (Fastnet Rock )
7
2.4
40/1
T: H C Forster
R: J L Taylor (54.5)
40/1
4m Sequalo x Areeba Areeba (Victory Note (USA))
8
3.7
20/1
T: J L Johnston
R: J Hoopert (58)
20/1
5g Masked Assassin x Too Nice (Shadow Creek (NZ))
9
5.5
40/1
T: Ms L Baskett
R: R Goltz (54)
40/1
10
5.7
40/1
T: R Drysdale
R: Ms S Bogenhuber (54)
40/1
6g Felix The Cat (USA) x Dinna Anchor (Red Anchor (NZ))
Race 5 - Ray Bachmann R/E Laidley Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.21 (34.87)
Prizemoney: $13,000
1
2/1F
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (56)
2/1F
Winning siblings: Glamour Cruise,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
60/1
T: Ms C Allardyce
R: Michael Murphy (56.5)
60/1
4m Over x Ma Grace (Mr. Innocent )
3
0.2
9/2
T: A Ross and T Sweeney
R: James Orman (58)
9/2
3g Zupaone x Nosteppins (Snippetson )
4
0.7
12/1
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (56)
12/1
4g Ferocity x Vintage Class (More Than Ready (USA))
5
1.1
9/1
T: J G Byrne
R: Hannah Phillips (56)
9/1
6
1.6
9/4
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54.5)
9/4
4m Pluck (USA) x Spinnawitch (Country Reel (USA))
7
2.1
16/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (53.5)
16/1
5m Sequalo x Truela (Scenic (IRE))
8
4.4
30/1
T: Ron Jackson
R: M Gray (56)
30/1
3g All Too Hard x Our Joan Of Arc (Beautiful Crown (USA))
9
5.4
80/1
T: Ms K Geran
R: Ms S Lacy (53.5)
80/1
3f Stryker x Actors Guild (Elusive Quality (USA))
10
5.8
66/1
T: S D Burns
R: J Hoopert (55.5)
66/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Charming Bird (Bluebird (USA))
11
8.1
50/1
T: Selina Leef
R: Adam Spinks (52)
50/1
12
8.2
20/1
T: Kevin Martin
R: Leslie Tilley (54)
20/1
Race 6 - Wilson Bros Finance (Bm65) (1100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:03.74 (34.17)
Prizemoney: $13,000
1
8/1
T: M A Kropp
R: M Hellyer (54.5)
8/1
Winning siblings: Holey Gadoley, Peel'em First,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: Ben Currie
R: Beau Appo (58)
8/1
3
0.4
Rosinca (10)
16/1
T: M J Lakey
R: Leslie Tilley (54)
16/1
3f Falvelon x Sphene (Fasliyev (USA))
4
0.9
4/1
T: B S Baldwin
R: Clayton Gallagher (54)
4/1
5
1.3
Tapa (1)
7/4F
T: Billy Healey
R: James Orman (58.5)
7/4F
3f Excelebration (IRE) x Beebop (Success Express (USA))
6
2.6
12/1
T: Rochelle Smith
R: R Goltz (57)
12/1
3g Love Conquers All x Ikande (Perugino (USA))
7
4.4
9/2
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (55.5)
9/2
3g Golden Archer x Road Block (Sea Road )
8
6.7
12/1
T: L G Ross
R: Taylor Marshall (54)
12/1
3f Red Element x Priscilla (Thunder Gulch (USA))
9
6.8
150/1
T: K Hickmott
R: Ms S Bogenhuber (54)
150/1
3f Fired x Smart Cookie (Wurabinda )
10
9.6
25/1
T: G R Schwenke
R: Michael Murphy (54.5)
25/1
3f Al Samer x Xaaroon (Xaar (GB))
Race 7 - Gatton Cup Saturday 2/6 (Bm62) (1100m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(4) Time: 1:03.43 (33.93)
Prizemoney: $13,000
1
6/1
T: Jason Edwards
R: Adam Spinks (59)
6/1
7g Redente x Monde Jeune (Monde Bleu (GB))
Winning siblings: Adamon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
14/1
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (58.5)
14/1
5g Drumbeats x Royal Shiraz (Sequalo )
3
1.4
9/2
T: B P Phillips
R: Hannah Phillips (56)
9/2
5m Duporth x Shadow Miss (Dane Shadow )
4
2.2
6/4F
T: Ben Currie
R: Dakota Graham (57)
6/4F
5m Magic Albert x She's Best (King's Best (USA))
5
2.7
10/1
T: Patrick Sexton
R: M Schrapel (58.5)
10/1
4g Street Cry (IRE) x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
6
2.8
14/1
T: Damien Rideout
R: Leslie Tilley (57.5)
14/1
6m Host (CHI) x Four Seasons (Stravinsky (USA))
7
4.8
15/2
T: Debra Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (56)
15/2
5m Wanted x Elleandee (Snippets )
8
4.9
9/1
T: Brenden Mackay
R: Taylor Marshall (56.5)
9/1
4g Rothesay x Relic Bay (Canny Lad )
9
9.2
40/1
T: B J Hudson
R: Nicholas Keal (60)
40/1
6g Hidden Dragon x Snipps Safari (Lion Hunter )
Race 8 - Marquee Packages @ Ipswich-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:23.93 (35.24)
Prizemoney: $13,000
1
11/2
T: Natalie McCall
R: M Hellyer (56)
11/2
4m Beneteau x Last Waltz (Last Tycoon (IRE))
Winning siblings: Winterland,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
9/1
T: P M Kalinowski
R: Ms S Bogenhuber (54)
9/1
5g Artie Schiller (USA) x Elusive Magic (Elusive Quality (USA))
3
2.8
9/2
T: G J Banks
R: James Orman (56.5)
9/2
5g Court Command x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
4
3.1
11/4F
T: T J Sears
R: Emma Ljung (59)
11/4F
4m Choisir x Corinella (NZ) (High Chaparral (IRE))
5
3.2
80/1
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (54)
80/1
6
3.4
7/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (56.5)
7/1
4g Duporth x Tunes Of Glory (NZ) (Maroof (USA))
7
5.7
13/4
T: P A Nolan Jnr
R: Baylee Nothdurft (56.5)
13/4
4g Choisir x See My Baby (Johannesburg (USA))
8
5.9
40/1
T: Douglas Talbot
R: Beau Appo (54)
40/1
6g Hayil (USA) x On Life (Oarsman )
9
6.1
20/1
T: Jenna Amory
R: Leslie Tilley (54)
20/1
4m Monashee Mountain (USA) x Powderhall (Dash For Cash )
10
12.6
60/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (53)
60/1
4m Snippetson x My Amnesia (Elvstroem )
11
15.1
100/1
T: R Drysdale
R: Hannah Phillips (54)
100/1
7g Southern Image (USA) x Equivescence (Zoffany (USA))
12
61.1
20/1
T: Rochelle Smith
R: R Goltz (58.5)
20/1
5g Tycoon Ruler x Pennyquest (With Class (CAN))