Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, January 30

Race 1 - The Dome Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 0:54.43 (35.18)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (54)
5/2
2f Reaan x Tully Royal (Royal Academy )
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
7/4F
T: Joe Gleeson
R: Daniel Griffin (57)
7/4F
3
3.6
9/4
T: P R Overell
R: Tiffani Brooker (55)
9/4
2f Sequalo x Ready To Race (More Than Ready )
4
4.9
4/1
T: Dale Murray
R: Matthew Palmer (57)
4/1
2f Hidden Dragon x Bubbled (Markane )
Race 2 - Gold Coast Event Centre Hcp-C1 (900m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 0:53.44 (34.82)
Prizemoney: $16,000
1
3/1F
T: Ms H Page
R: M McGuren (59)
3/1F
4m Starcraft x Miss Carolion (Lion Hunter )
Winning siblings: Alberta, Charway, Platinum Lion,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
3/1F
T: B R Guy
R: M Hellyer (58)
3/1F
3g Show A Heart x Bareena (Filante )
3
2.5
13/4
T: T J Sears
R: Joshua Oliver (53.5)
13/4
3f Hidden Dragon x Royal Drink (Pride Of Kellina )
4
4.3
60/1
T: J A Hanna
R: A E Denby (52.5)
60/1
4m Excites x Bovespa (More Than Ready )
5
6.1
25/1
T: Ms S Lawlor
R: Tiffani Brooker (56.5)
25/1
4g Written Tycoon x Goldgino (Perugino )
6
6.6
9/2
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (58.5)
9/2
7
7.6
5/1
T: Tom Bourke
R: P Romeo (57.5)
5/1
3g Raheeb x Calaway Darl (Shamardal )
8
7.8
25/1
T: Ben Ahrens
R: Michael Murphy (51)
25/1
3f Denman x Fairest One (Danehill Dancer )
9
9.8
30/1
T: I A Livingstone
R: Melissa Cox (51)
30/1
4g Freeze x Forbidden Flower (Tobougg )
10
14.3
30/1
T: J P Wallace
R: Sarah Eilbeck (54)
30/1
5m Husson x Venticello (Chimes Square )
Race 3 - Crave Food/Wine Trackside-Bm65 (1800m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(9) Time: 1:56.37 (35.74)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: D T Kelly
R: J L Taylor (54)
9/2
5m Ekraar x Idea (Danewin )
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/1
T: A P Williamson
R: A Spinks (54.5)
7/1
4m Keeper x Pompeia (Gaius )
3
2.0
12/1
T: J M Judge
R: Daniel Griffin (58.5)
12/1
7g Dylan Thomas x Lasso (Indian Ridge )
4
3.3
Torbay (1)
9/4F
T: M Caltabiano
R: S Galloway (60)
9/4F
5
4.3
4/1
T: J P Wallace
R: Sarah Eilbeck (57.5)
4/1
6g Dylan Thomas x Unspoken Choice (Giant's Causeway )
6
7.1
15/4
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (56.5)
15/4
6g Red Dazzler x Chu Chu Mama (Keltrice )
7
7.5
10/1
T: R L Heathcote
R: M Hellyer (54)
10/1
4g Keeper x Anza Belle (Centaine )
Race 4 - Gctc Membership Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Heavy(9) Time: 1:06.20 (34.98)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: S P Ryan
R: Daniel Griffin (56)
5/2F
4h Ukok Warrior x Born Bright (Mighty Avalanche )
Winning siblings: All My Way, Born To Hunt, Fawza, Ijubani,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
10/1
T: J B Petersen
R: M Hellyer (56)
10/1
5m Charge Forward x Spuressence (Flying Spur )
3
6.6
9/2
T: P J Balzen
R: Michael Murphy (56)
9/2
4g Time Thief x Manhattan Angel (Statue Of Liberty )
4
6.9
16/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (54.5)
16/1
6g Chateau Istana x Besoraa (Mujahid )
5
7.0
11/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (52)
11/1
3f Jet Spur x Manuka Honey (Royal Academy )
6
9.5
7/2
T: P M Busuttin
R: Matthew Palmer (59)
7/2
4g I Am Invincible x So Funny (Spinning World )
7
14.0
Drill (3)
7/2
T: J P Wallace
R: Sarah Eilbeck (55.5)
7/2
Race 5 - Gctc Corporate Suites Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:13.68 (36.36)
Prizemoney: $16,000
1
4/1
T: J P Morrisey
R: M Hellyer (57.5)
4/1
4m Easy Rocking x Panchi (Send A Sign )
Winning siblings: Gabarlis Girl, In Bangkok, In Kobe,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
11/8F
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (54.5)
11/8F
4m Darci Brahma x Lalla (Silver Hawk )
3
7.0
3/1
T: M J Dunn
R: M McGuren (57)
3/1
3f Jet Spur x Opal Fire (Hurricane Sky )
4
8.8
6/1
T: T Bailey
R: S Galloway (58)
6/1
4m Henny Hughes x Autumn Wings (Flying Spur )
5
9.6
7/1
T: T Bailey
R: Joshua Oliver (53.5)
7/1
3f Magic Albert x Lagerphone (Fastnet Rock )
6
19.9
20/1
T: S B Laming
R: V D Johnston (57)
20/1
7
20.4
15/1
T: S B Laming
R: Sarah Eilbeck (55.5)
15/1
3f Zabeel x Wednesday Rocks (Encosta De Lago )
Race 6 - Ubet Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:13.30 (36.29)
Prizemoney: $16,000
1
6/4F
T: A J Edmonds
R: Daniel Griffin (59)
6/4F
3g Hidden Dragon x Mountain Of Love (Monashee Mountain )
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2.0
3/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (56)
3/1
3g Tavistock x Elusive Chik (Elusive City )
3
3.8
Kapstar (13)
25/1
T: L H Wheeler
R: A E Denby (54)
25/1
4
4.0
Saipan (10)
4/1
T: B R Guy
R: M McGuren (56.5)
4/1
3g Saint Thomas x Church On Sunday (Bubble Gum Fellow )
5
6.5
12/1
T: M G Nolan
R: M Hellyer (55)
12/1
4g Lonhro x Rio Osa (Canny Lad )
6
8.0
12/1
T: D T Kelly
R: S Galloway (56)
12/1
7
8.5
16/1
T: S B Laming
R: A Spinks (56.5)
16/1
3g Postponed x Indovina (Elusive Quality )
8
8.7
15/2
T: J P Morrisey
R: Brooke Ainsworth (55.5)
15/2
3c Shocking x Asshewaqua (Black Hawk )
9
15.0
25/1
T: J P Morrisey
R: A Dykes (57.5)
25/1
3g Casino Prince x Berriestoheaven (Smoke Glacken )
10
21.0
25/1
T: S B Laming
R: V D Johnston (56.5)
25/1
3g Starcraft x Caos Cross (Cape Cross )
11
24.3
25/1
T: Patrick Rosel
R: Matthew Palmer (57.5)
25/1
3g Real Saga x Regal Finish (Coronation Day )
Race 7 - Jupiters Hotel & Casino Hcp-C3 (1300m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 1:19.59 (37.33)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: Trevor White
R: M Gray (54)
5/1
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
13/4
T: H J Norman
R: M Hellyer (54)
13/4
5m Strada x Tattyam (Yamanin Vital )
3
4.1
9/1
T: M A Kropp
R: K Yoshida (54.5)
9/1
4
4.3
11/4F
T: S W Kendrick
R: M McGuren (57.5)
11/4F
5g Any Suggestion x Wabble (Canadian Silver )
5
6.6
3/1
T: P R Perkins
R: Brooke Ainsworth (53)
3/1
5m Hidden Dragon x Mountain Of Love (Monashee Mountain )
6
7.6
7/1
T: Ms L Garrett
R: Matthew Palmer (56.5)
7/1
Race 8 - Skyline Restaurant Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:27.04 (37.62)
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (54.5)
7/2
3f Captain Sonador x Charm Buster (Housebuster )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
9/1
T: S K Iverson
R: S Galloway (56)
9/1
3
1.9
9/1
T: P Duff
R: Matthew Palmer (55)
9/1
3c Red Dazzler x Darmala (Danehill )
4
2.9
8/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (55.5)
8/1
6g Brave Hawk x Panchi (Send A Sign )
5
3.0
15/2
T: Bruce Hill
R: M McGuren (58)
15/2
6
5.3
15/1
T: Bruce Hill
R: Tiffani Brooker (52)
15/1
3f Wicked Style x Marmadamah (Mukaddamah )
7
5.6
4/1
T: K M Schweida
R: Daniel Griffin (57)
4/1
5m Lonhro x Supriya (Flying Spur )
8
5.7
3/1F
T: L H Wheeler
R: A E Denby (53)
3/1F
4g Oratorio x Legal Tactics (Victory Note )