Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, March 19

Race 1 - Fuso Trucks Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:23.83 (35.24)
Prizemoney: $16,000
1
Kebede (5)
5/2
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (56.5)
5/2
This nick: 22 runners; 18 winners; 5 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: K M Schweida
R: M McGuren (58)
6/4F
3f Mossman x Bonanova (Star Way )
3
1.2
Walwa (7)
9/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (53.5)
9/1
3f Magic Albert x Zigalong (Danzighill )
4
1.7
9/2
T: Ms K Purdy
R: N Day (56.5)
9/2
3f Drumbeats x Cenotime (Gilded Time )
5
2.7
15/2
T: M J Dunn
R: L P Rolls (58)
15/2
6
5.0
12/1
T: J P Morrisey
R: M Hellyer (56)
12/1
3f Bernardini x Polar (Elusive Quality )
7
5.3
30/1
T: Selina Leef
R: P Romeo (54)
30/1
5m Flying Spur x Anigma (Machiavellian )
8
7.6
20/1
T: Peter R Stanley
R: Ms K Stanley (57.5)
20/1
4m Teranaba x Another Misty (Al Hareb )
Race 2 - Jost Australia & Briskair Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.15 (35.75)
Prizemoney: $16,000
1
11/4
T: G K Taylor
R: S Galloway (58)
11/4
3g Monaco Consul x Only Way Is Up (Quest For Fame )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: S B Laming
R: Michael Murphy (53.5)
20/1
3g Postponed x Indovina (Elusive Quality )
3
3.1
7/1
T: B R Guy
R: Ms C Schmidt (56)
7/1
3f Drumbeats x Sliena (Dust In The Wind )
4
3.3
5/2F
T: J P Morrisey
R: M Hellyer (57)
5/2F
3c Shocking x Asshewaqua (Black Hawk )
5
3.4
Ponty (10)
8/1
T: L G Ross
R: N Day (54.5)
8/1
6
4.7
4/1
T: K M Schweida
R: M McGuren (57)
4/1
3g Magic Albert x Moonlight Shadow (Flying Spur )
7
6.7
Puella (11)
100/1
T: W L King
R: Brooke Ainsworth (52.5)
100/1
3f Red Element x Ideal Sin (Snippets )
8
7.7
9/1
T: D T Kelly
R: J L Taylor (54)
9/1
9
9.5
50/1
T: B W Brown
R: P Romeo (54)
50/1
3f Red Element x Outgunned (Military Plume )
10
10.5
30/1
T: S B Laming
R: L P Rolls (55.5)
30/1
11
11.0
60/1
T: G L Shaw
R: A Spinks (54.5)
60/1
3g Paco Boy x Victoria's Reign (No Excuse Needed )
12
12.0
100/1
T: Melissa Leitch
R: Ms K Stanley (54)
100/1
3f Conatus x Melinda (Quest For Fame )
13
13.5
100/1
T: K M Devine
R: Matthew Palmer (57)
100/1
3g Monaco Consul x Solar Racer (Desert Sun )
14
26.5
66/1
T: Ben Ahrens
R: C P Franklin (56)
66/1
3g Jet Spur x Silken Appeal (Tobougg )
Race 3 - Fuso Canter Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:05.46 (34.45)
Prizemoney: $16,000
1
Saipan (7)
2/1F
T: B R Guy
R: Daniel Griffin (57)
2/1F
3g Saint Thomas x Church On Sunday (Bubble Gum Fellow )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
50/1
T: Elizabeth Forrester
R: C Small (57)
50/1
4m Telesto x Kicking The Blues (Mr. Innocent )
3
2.6
9/1
T: Rochelle Smith
R: M Hellyer (55.5)
9/1
4m Strada x Magic Of Success (Success Express )
4
3.0
12/1
T: G R Pollock
R: M Powell (58.5)
12/1
4g Henny Hughes x Chino's Song (Fantastic Light )
5
5.0
4/1
T: S J Morrisey
R: L P Rolls (56.5)
4/1
4m Show A Heart x Beeby Gee (Flying Spur )
6
6.3
4/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (54.5)
4/1
3g Casino Prince x Beachland (Falvelon )
7
6.6
11/1
T: M T Eggleston
R: M McGuren (58)
11/1
3g Meld x My Polly (Falvelon )
8
6.8
13/2
T: Ms H Page
R: J L Taylor (56.5)
13/2
3g Falvelon x Miss Lucky Choice (Bradbury's Luck )
9
13.6
9/1
T: Ms G Heinrich
R: Matthew Palmer (57)
9/1
10
21.6
40/1
T: J P Wallace
R: Brooke Ainsworth (54)
40/1
Race 4 - Beaurepaires Nerang Hcp (C3) (1100m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:04.91 (34.53)
Prizemoney: $16,000
1
9/4
T: B R Guy
R: Brooke Ainsworth (52.5)
9/4
3g All American x Majeed (Fastnet Rock )
Winning siblings: Diarist, Star Silk,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/4
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (59)
9/4
4g Ferocity x Agnostic (Quest For Fame )
3
1.1
16/1
T: Ms G Heinrich
R: Matthew Palmer (56.5)
16/1
6g Purrealist x Quiet Name (Danehill )
4
1.6
2/1F
T: S W Kendrick
R: M McGuren (55.5)
2/1F
3g Exceed And Excel x Coat (Brocco )
5
3.1
25/1
T: S B Laming
R: J L Taylor (54)
25/1
5m Freeze x Deed Poll (Sillery )
6
4.1
5/1
T: Michael Costa
R: Daniel Griffin (56)
5/1
4g Denman x Celestial Flight (A. P Jet )
Race 5 - Daimler Trucks Gold Coast (70) (900m)
Class: Restricted 70 Track: Soft(5) Time: 0:51.11 (32.83)
Prizemoney: $16,000
1
6/4F
T: T J Sears
R: Daniel Griffin (58.5)
6/4F
4g Sequalo x Count The Silver (Canadian Silver )
This nick: 28 runners; 18 winners; 0 SW. Details
2
3.5
5/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (57.5)
5/1
3g Red Dazzler x Goodlookin Gambler (Johannesburg )
3
5.0
10/1
T: John Thomas
R: N Day (57.5)
10/1
5g Bernardini x Clarinda (Sir Dapper )
4
5.4
6/4F
T: M J Dunn
R: R McMahon (56.5)
6/4F
5g Written Tycoon x Ras El Hanout (Honours List )
5
5.6
30/1
T: J McMahon
R: L P Rolls (55.5)
30/1
7m Sequalo x Areeba Areeba (Victory Note )
6
6.6
50/1
T: H R Richardson
R: M Hellyer (56)
50/1
6g Sequalo x Our Athena (Defensive Play )
7
11.4
25/1
T: Troy Pascoe
R: S Galloway (58.5)
25/1
8
15.9
14/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (57.5)
14/1
6m Snippetson x Fedorova (Baryshnikov )
Race 6 - Fuso Fighter Hcp (C2) (1800m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:50.68 (35.80)
Prizemoney: $16,000
1
7/4F
T: M J Dunn
R: M McGuren (58)
7/4F
Winning siblings: Cold Ice, Man Of Envy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: J P Morrisey
R: M Hellyer (57)
7/2
4m Holy Roman Emperor x Miss Pandora (General Nediym )
3
4.0
11/1
T: Adam O'Neill
R: C Small (55)
11/1
5m God's Own x Snowstream Lass (Black Hawk )
4
4.5
11/1
T: Glen Thompson
R: R McMahon (56)
11/1
5
6.5
4/1
T: S B Laming
R: Daniel Griffin (59)
4/1
5g Savabeel x Sentura (Volksraad )
6
8.8
16/1
T: K E Young
R: J L Taylor (54)
16/1
5g Lion Heart x Crimson Joy (Red Ransom )
7
10.3
16/1
T: Daniel Bowen
R: L P Rolls (54)
16/1
8
12.3
20/1
T: T J Sears
R: S Galloway (56)
20/1
4m Road To Rock x Capelli (Carolingian )
9
15.3
6/1
T: Ms H Donnelly
R: Michael Murphy (55.5)
6/1
4g Casino Prince x Zazie (Zabeel )
10
25.8
50/1
T: G L Shaw
R: A Spinks (54)
50/1
Race 7 - Fuso Heavy Trucks Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Soft(5) Time: 1:23.12 (35.84)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: B R Guy
R: Brooke Ainsworth (56)
5/2F
4g Hidden Dragon x Athena Mana Mou (Mull Of Kintyre )
Winning siblings: Grecian Summer, Lefkas Island,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/2
T: T Pratt
R: M Bennett (54.5)
5/2
4g Henrythenavigator x Three Stars (Flying Spur )
3
3.8
8/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (54)
8/1
4g Road To Rock x Millvstroem (Elvstroem )
4
4.3
9/1
T: Ben Currie
R: M Powell (55.5)
9/1
5
7.1
5/1
T: Rochelle Smith
R: M Hellyer (54)
5/1
5g Sequalo x Care (Snaadee )
6
8.9
9/2
T: Ms G Heinrich
R: L P Rolls (54.5)
9/2
6g Redoute's Choice x Just Dancing (Fusaichi Pegasus )
7
10.4
60/1
T: David Scanes
R: A Dykes (54)
60/1
9g Iglesia x Grand Society (Grand Lodge )
8
18.4
13/2
T: Ms G Heinrich
R: Michael Murphy (53)
13/2
6g Lonhro x Savannah (Centaine )
Race 8 - Fuso Daimler Trucks Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:23.28 (35.22)
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: B R Guy
R: M McGuren (57)
6/1
3g Captain Sonador x Hepburn Rose (Sir Tristram )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.0
9/10F
T: Ms K Doughty
R: Brent Evans (58)
9/10F
3
4.8
9/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (54.5)
9/1
5g God's Own x Bravisa (Brave Warrior )
4
7.8
5/1
T: Ms H Page
R: J L Taylor (56.5)
5/1
3g Trotamondo x Ammoniqua (Youthful Legs )
5
8.0
66/1
T: P M Busuttin
R: S Galloway (54)
66/1
6g Stromberg Carlson x Dashing Partner (Take Your Partner )
6
8.2
50/1
T: Mark Renehan
R: Michael Murphy (52)
50/1
4g Bradbury's Luck x Monashee Princess (Monashee Mountain )
7
10.2
Arrow (2)
12/1
T: S B Lee
R: Daniel Griffin (58)
12/1
5g Astronomer Royal x Whispering Queen (King Of The Heap )
8
11.5
Accord (1)
9/1
T: Ms C Rode
R: Noriyuki Masuda (57)
9/1
5g Dubawi x Fairy Bride (Ferdinand )
9
12.0
25/1
T: Ms L Macpherson
R: Matthew Palmer (56)
25/1
10
12.5
So Hot (10)
50/1
T: Ethan Ensby
R: Ms K Stanley (54.5)
50/1
5g Untouchable x Phi Phi's (Iglesia )