Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, August 13

Race 1 - Sky Racing Mdn Plate (2200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:20.57 (38.81)
Prizemoney: $14,000
1
Pippos (8)
7/1
T: David Murphy
R: N Day (57.5)
7/1
4g Lookin At Lucky (USA) x Hilliard (Danehill (USA))
2
0.3
11/2
T: Paul N Wallace
R: Ms L G Cheshire (55.5)
11/2
3
1.1
5/1
T: Lex Fraser
R: R McMahon (57.5)
5/1
8g Get Square x Augustina (NZ) (Stravinsky (USA))
4
2.9
11/2
T: Ben Ahrens
R: Beau Appo (57.5)
11/2
6g Kingston Rule (USA) x Hartnell's Hustle (Mr. Henrysee (USA))
5
7.2
8/1
T: Marcus Wilson
R: L P Rolls (57.5)
8/1
6
8.0
15/4
T: Melissa Leitch
R: Jag Guthmann-Chester (54.5)
15/4
7
8.8
13/4F
T: R W Stephenson
R: Daniel Griffin (57.5)
13/4F
8
18.1
60/1
T: Vic Heading
R: J L Taylor (55.5)
60/1
5m Easy Rocking x Blu Fleur (Blu Tusmani (USA))
9
20.6
11/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (56)
11/1
5g High Chaparral (IRE) x Dynamic Flyer (Marauding (NZ))
10
99.9
50/1
T: Jason Edwards
R: Matthew Palmer (57.5)
50/1
5g Casual Fortune x Great Summer (Great Dane (IRE))
Race 2 - Sky Racing Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:03.89 (35.40)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: Ms A Willick
R: Daniel Griffin (57)
3/1
5m Nicconi x Tale Of Love (Tale Of The Cat (USA))
Winning siblings: Balle D'or, Oh So Hot, Russian Romeo,
2
2.3
5/4F
T: A J Edmonds
R: Jag Guthmann-Chester (55)
5/4F
5g Ferocity x Agnostic (Quest For Fame (GB))
3
12.3
7/2
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (58.5)
7/2
4
13.1
7/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (58.5)
7/1
4g Red Dazzler x Goodlookin Gambler (Johannesburg (USA))
5
15.4
3/1
T: B R Guy
R: Brooke Ainsworth (54)
3/1
4g All American x Majeed (Fastnet Rock )
Race 3 - Sky Racing Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:24.53 (36.20)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: B R Guy
R: Jag Guthmann-Chester (54)
7/2
4m Court Command x Ritzy Gal (Brave Hawk )
Winning siblings: Moonhawk, Ritzy's Boy,
2
0.2
14/1
T: S P Tregea
R: N Day (56.5)
14/1
5m Oratorio (IRE) x Love Charm (Falbrav (IRE))
3
0.3
7/1
T: Paul Matts
R: L P Rolls (56)
7/1
4
0.8
11/8F
T: A J Edmonds
R: Daniel Griffin (59)
11/8F
4m Bon Hoffa x Nala (Lion Cavern (USA))
5
2.3
6/1
T: J P Morrisey
R: S Galloway (58.5)
6/1
5m Darci Brahma (NZ) x Lalla (GB) (Silver Hawk (USA))
6
3.6
16/1
T: B J Costello
R: J L Taylor (54.5)
16/1
4m Lope De Vega (IRE) x Not Yet (Cape Cross (IRE))
7
4.6
7/1
T: John Holcombe
R: Luke Londregan (58.5)
7/1
4m Duporth x Lady Clementine (Commands )
8
4.7
11/1
T: Michael Maunder
R: Brooke Ainsworth (52.5)
11/1
6m Bel Esprit x Raising High (Secret Savings (USA))
9
6.7
50/1
T: E R Singh
R: J Hodge (52)
50/1
6m Mossman x Kepaluan (Encosta De Lago )
10
18.2
16/1
T: P A Smith
R: R McMahon (55.5)
16/1
Race 4 - Sky Racing Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.35 (35.65)
Prizemoney: $14,000
1
Ponty (16)
11/2
T: L G Ross
R: J L Taylor (54)
11/2
Winning siblings: Hekansplit, Silver Lucy, The Pontster,
2
0.2
7/1
T: G J Howells
R: N Day (56)
7/1
5m Dusty Moon x Too Dark (Telesto (NZ))
3
0.5
16/1
T: M J Dunn
R: L P Rolls (56.5)
16/1
4
0.6
5/1
T: Marcus Wilson
R: Daniel Griffin (59)
5/1
4g Octagonal (NZ) x Summerset Miss (Fomalhaut (USA))
5
2.1
14/1
T: J P Morrisey
R: S Galloway (54)
14/1
3f Mastercraftsman (IRE) x British Dame (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
6
2.3
Scensay (15)
20/1
T: S J Hunter
R: C Dell (54.5)
20/1
4g Rothesay x Scenic Mist (Scenic (IRE))
7
3.6
11/4F
T: R Litton
R: R McMahon (59)
11/4F
8
3.8
5/1
T: Ms T Timbery
R: Jag Guthmann-Chester (51.5)
5/1
5m Onemorenomore x Paymistress (Fusaichi Pegasus (USA))
9
4.3
9/1
T: D T Kelly
R: P Graham (55)
9/1
4g Captain Sonador x Tricky Tilly (Favorite Trick (USA))
10
5.8
8/1
T: B R Guy
R: Matthew Palmer (55.5)
8/1
4m Teofilo (IRE) x Sagre (Clang )
11
7.1
50/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (53.5)
50/1
5m Red Element x Little Cloud (Umatilla (NZ))
12
7.9
12/1
T: L H Wheeler
R: Tiffani Brooker (52.5)
12/1
5g Seidnazar x She Sizzles (Snippets )
13
8.3
50/1
T: Cherie O'Neill
R: A Merritt (55.5)
50/1
Race 5 - Sky Racing Hcp (75) (1400m)
Class: Restricted 75 Track: Good(4) Time: 1:23.56 (36.12)
Prizemoney: $14,000
1
5/4F
T: D T Kelly
R: Daniel Griffin (56.5)
5/4F
5g Reaan x Vintage Salon (Royal Academy (USA))
Winning siblings: Gold Spark, Vintage Quartz,
2
0.8
15/4
T: A J Edmonds
R: Tiffani Brooker (52.5)
15/4
7m Keep The Faith x Brittany Miss (Mister C. (USA))
3
0.9
4/1
T: Ms A Willick
R: J L Taylor (55)
4/1
6g Strategic x Spurtacular Lass (Flying Spur )
4
1.9
9/2
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (56.5)
9/2
5
5.4
12/1
T: S B Laming
R: L P Rolls (55.5)
12/1
6g Darci Brahma (NZ) x Upstaged (In The Wings (GB))
6
6.4
13/2
T: R L Heathcote
R: Matthew Palmer (54.5)
13/2
7g Written Tycoon x Marvella (Shovhog )
7
7.9
9/1
T: L G Ross
R: C Dell (54)
9/1
6g Longhorn x Drop The Lot (Carry The Crown (CAN))
Race 6 - City Of Gold Coast Cup Hcp-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:23.84 (35.69)
Prizemoney: $14,000
2
1.3
13/4
T: Ms H Page
R: L P Rolls (59)
13/4
4g Natural Destiny x Night Lark (Snaadee (USA))
3
1.4
40/1
T: Ms L Macpherson
R: Brooke Ainsworth (52.5)
40/1
4
5.9
4/1
T: L H Wheeler
R: Jag Guthmann-Chester (55.5)
4/1
5g Kaphero x Sure To Sparkle (Suresh (NZ))
5
6.0
Abseil (10)
25/1
T: Diane Murphy
R: Ms A Badger (54)
25/1
7g Significant Hill x Melissa's Memory (Latarmiss (IRE))
6
7.3
8/1
T: Marcus Wilson
R: M Shimodaira (51)
8/1
7g Elusive City (USA) x Shutricia (NZ) (Grosvenor (NZ))
7
7.7
10/1
T: K M Devine
R: J L Taylor (54)
10/1
6g Exceedingly Good x Tsar's Treasure (USA) (Silver Hawk (USA))
8
8.1
9/1
T: B R Guy
R: Daniel Griffin (59)
9/1
4g Captain Sonador x Yamarjie (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
9
8.3
2/1F
T: Daniel Bowen
R: Kirk Matheson (56)
2/1F
4g Casino Prince x Beachland (Falvelon )
10
9.3
50/1
T: Lex Fraser
R: N Day (54)
50/1
11
11.6
30/1
T: T W McCarthy
R: Matthew Palmer (54)
30/1
5g Youthful Legs (USA) x Starlotto (Filante (NZ))
12
12.9
25/1
T: T J Gollan
R: S Galloway (57)
25/1
Race 7 - Sky Racing Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:11.23 (35.77)
Prizemoney: $14,000
1
5/1
T: Ms R Cooper
R: C Dell (57.5)
5/1
5m Testa Rossa x Ripping Nic (Encosta De Lago )
2
0.4
9/1
T: G J Howells
R: N Day (54.5)
9/1
6m Danerich x Go Bendigo (Vettori (IRE))
3
0.6
7/4F
T: L D Kelly
R: L V Cassidy (57)
7/4F
5m Bel Esprit x My Broken Drum (GB) (Slickly (FR))
4
1.4
20/1
T: I A Livingstone
R: J L Taylor (54)
20/1
4m Written Tycoon x Araliya (Anabaa (USA))
5
1.9
11/1
T: M J Dunn
R: R McMahon (57)
11/1
5h Danzero x Flitter (NZ) (Bluebird (USA))
6
2.7
13/2
T: Ms G Heinrich
R: Jag Guthmann-Chester (51.5)
13/2
7
2.8
12/1
T: Ms T Green
R: Brooke Ainsworth (52.5)
12/1
5m Duporth x Red Pluton (Real Jester )
8
3.1
50/1
T: Lex Fraser
R: Ms A Badger (54)
50/1
7g Henny Hughes (USA) x Overflow (Keen (GB))
9
3.3
6/1
T: Ian Savins
R: P Graham (55)
6/1
5m Zizou x Majestic Dawn (Scenic (IRE))
10
5.1
9/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (56)
9/1
11
5.3
30/1
T: R J Hilton
R: Ms L G Cheshire (54)
30/1
4m Snippetson x Crest Of The Wave (Lion Hunter )
12
7.8
11/1
T: J P Morrisey
R: S Galloway (57)
11/1
13
9.3
50/1
T: David Scanes
R: M Shimodaira (51)
50/1
8g Snitzel x Neon (Fantastic Light (USA))