Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, July 1

Race 1 - Caravan & Camping Expo Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:12.48 (36.83)
Prizemoney: $14,000
1
13/8F
T: C J Waller
R: B E Grylls (58.5)
13/8F
4g Exceed And Excel x Peach Tree (Bel Esprit )
Winning siblings: Gresham, Jaytee's The Fox, Kunlun Shan,
2
0.1
15/8
T: B and D Guy
R: M McGuren (59)
15/8
4g Dreamscape x Elmira (Timber Country (USA))
3
6.9
7/2
T: Darren Bell
R: Brooke Ainsworth (56)
7/2
4m Court Command x McAleese (Puissance (GB))
4
17.4
11/2
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (56)
11/2
4g Husson (ARG) x Fidemus (Perugino (USA))
5
18.4
30/1
T: D J Graham
R: Gina Mitchell (52)
30/1
4g Bel Esprit x Rip Trice (Keltrice )
6
26.4
80/1
T: Neil Hocking
R: J L Taylor (54)
80/1
4m Outback Prince x Silver Whisper (Anabaa (USA))
Race 2 - Sth East Qld Rugby League Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:13.11 (36.17)
Prizemoney: $14,000
1
30/1
T: David Joice
R: B E Grylls (55)
30/1
3f Pluck (USA) x Family Girl (Zeditave )
2
0.3
4/6F
T: J F Meagher
R: Jag Guthmann-Chester (53.5)
4/6F
3f Rothesay x Star Of Asia (Mossman )
3
1.6
40/1
T: A P Williamson
R: J L Taylor (55)
40/1
3f Show A Heart x Persuades (Commands )
4
2.6
15/2
T: Garry Lefoe
R: R Cuneen (57)
15/2
3g Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
5
4.6
8/1
T: D R Ballard
R: Joshua Oliver (57)
8/1
3g Sidereus x Ailish (Danehill Dancer (IRE))
6
4.7
13/4
T: Chris Anderson
R: J Mallyon (55)
13/4
3f Falvelon x Cubism (Redoute's Choice )
7
4.9
60/1
T: P Duff
R: Gina Mitchell (54)
60/1
3g Drumbeats x Haylee Miss (Hayil (USA))
8
6.9
40/1
T: Kristy Best
R: A Best (57)
40/1
3g Equiano (FR) x Ponte De Lima (Encosta De Lago )
Race 3 - Aquis Titans Comm. Raceday Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:06.10 (35.42)
Prizemoney: $14,000
1
11/1
T: Ms H Page
R: L P Rolls (58)
11/1
2g All Too Hard x Ashenti (Ashkalani (IRE))
2
1.0
13/4
T: Steven O'Dea
R: J Mallyon (55.5)
13/4
2f Lope De Vega (IRE) x Ashanti Queen (Oratorio (IRE))
3
1.2
9/1
T: Paul Butterworth
R: M McGuren (58)
9/1
2g Casino Prince x Bright Heroine (Bluebird (USA))
4
2.0
Setoka (14)
11/1
T: Steven O'Dea
R: Alannah Fancourt (54.5)
11/1
2f Sebring x Waitomo Toka (Fastnet Rock )
5
2.2
5/1
T: S W Kendrick
R: N Thomas (57.5)
5/1
6
3.2
20/1
T: A F Ryan
R: B Looker (56)
20/1
2f Swift Alliance x Moment Of Madness (Ombra Della Sera )
7
3.5
60/1
T: L J Mayfield-Smith
R: A Spinks (56)
60/1
2f Star Witness x Rubydoobydoo (Galileo (IRE))
8
5.5
20/1
T: Chris Meagher
R: B E Grylls (55.5)
20/1
2f Magic Albert x Allowable (Redoute's Choice )
9
5.6
11/1
T: B and D Guy
R: C Whiteley (57)
11/1
10
5.9
100/1
T: B Mason
R: Ms S Lacy (55)
100/1
2g Rothesay x Chattel (Grand Lodge (USA))
11
6.1
Batten (7)
11/4F
T: Ben Currie
R: R M Goldsbury (55)
11/4F
2f Captain Sonador x Green Poles (Jade Robbery (USA))
12
6.2
20/1
T: Chris Munce
R: Joshua Oliver (58)
20/1
2g Love Conquers All x Sensible (Telesto (NZ))
Race 4 - Touch Football Queensland Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:05.61 (35.77)
Prizemoney: $14,000
1
8/1
T: W J Phelan
R: B E Grylls (56.5)
8/1
2f Falvelon x Miss Jinx (Flying Spur )
Winning siblings: Bambino Clementine, Curse Free,
2
1.5
9/4
T: Donald Baker
R: M McGuren (57)
9/4
2f Denman x Magic Star (Danzero )
3
3.0
7/4F
T: R L Heathcote
R: B Looker (58)
7/4F
2g Drumbeats x Chenar (Just Awesome )
4
3.4
20/1
T: B and D Guy
R: C Whiteley (58)
20/1
2g Commands x Top Of The Rock (Easy Rocking )
5
5.2
8/1
T: M Caltabiano
R: Jag Guthmann-Chester (55)
8/1
2f Stryker x Dinkum Star (Happy Giggle )
6
5.7
60/1
T: Brent Gray
R: A Spinks (54)
60/1
2f Drumbeats x Size Her Up (Success Express (USA))
7
5.8
Fusspot (11)
10/1
T: G R Newham
R: L P Rolls (55.5)
10/1
2f Pierro x Bossypants (Redoute's Choice )
8
6.6
100/1
T: J H Manzelmann
R: J Mallyon (54.5)
100/1
9
8.1
16/1
T: J G Byrne
R: N Tomizawa (57)
16/1
2g Instinction x Mira Dancer (Danehill Dancer (IRE))
10
21.4
30/1
T: J B Petersen
R: J L Taylor (56)
30/1
2f Love Conquers All x Uma River (Umatilla (NZ))
Race 5 - Dial Before You Dig Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:12.47 (36.24)
Prizemoney: $16,000
1
20/1
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
20/1
4g Authorized (IRE) x M'indigo (Fastnet Rock )
Winning siblings: Reus, Sunset Rock, Vassa Blue,
2
0.1
25/1
T: Chris Munce
R: Joshua Oliver (54)
25/1
3g Sepoy x Bondi Blonde (Red Ransom (USA))
3
1.1
5/1
T: Chris Meagher
R: B E Grylls (56)
5/1
3g Husson (ARG) x Zelle (Strategic )
4
1.6
5/4F
T: A J Edmonds
R: Brooke Ainsworth (56.5)
5/4F
3g Real Saga x Classic Covet (St. Covet )
5
1.9
11/1
T: J B Petersen
R: J L Taylor (54.5)
11/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Zaozip (Zephyr Zip (NZ))
6
3.4
5/1
T: K J Jones
R: M McGuren (56.5)
5/1
6g Redente x Clearly Gorgeous (Ladoni (GB))
7
3.6
25/1
T: P J Balzen
R: A Spinks (54)
25/1
5g Magic Albert x Mawaared (Danzero )
8
4.1
15/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (55.5)
15/1
4g Rothesay x Elite Warrior (Brave Warrior )
9
8.9
8/1
T: Ms H Page
R: L P Rolls (56.5)
8/1
4g Trotamondo (CHI) x Ammoniqua (Youthful Legs (USA))
Race 6 - Qt Gold Coast Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:12.48 (36.10)
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: J P Morrisey
R: R Cuneen (58.5)
11/2
3f Husson (ARG) x Military Gal (General Nediym )
Winning siblings: J'adore, Military Rock, Won Ball,
2
0.1
6/1
T: M J Lakey
R: C Whiteley (58)
6/1
5m Mossman x Jamaica (Hula Chief (NZ))
3
0.9
5/1
T: D J Duryea
R: Brooke Ainsworth (59)
5/1
4m Red Element x Graces Spirit (Flying Spur )
4
2.4
20/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (54)
20/1
5m Sebring x Opal Fire (Hurricane Sky )
5
3.2
11/1
T: R L Heathcote
R: J Mallyon (58)
11/1
4m Star Witness x Kathern's Cat (USA) (Catienus (USA))
6
3.3
Social (3)
11/4F
T: Darren Bell
R: B E Grylls (58.5)
11/4F
4m Tycoon Ruler x Clear Run (Scenic (IRE))
7
3.4
100/1
T: Ms J Dorrington
R: Sally Sweeney (53)
100/1
6m Sequalo x Inprivato (Spinning World (USA))
8
6.7
11/4F
T: H J Norman
R: Gina Mitchell (53.5)
11/4F
9
12.0
20/1
T: Carl Spry
R: Joshua Oliver (56.5)
20/1
3f Captain Sonador x Shezza Riches (Stromberg Carlson )
10
13.5
100/1
T: Stephen Potiris
R: N Thomas (55.5)
100/1
4m Citiwyse x Space Gal (Moon Rocket (JPN))
Race 7 - Events Cinemas (Bm58) (1800m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:53.37 (37.57)
Prizemoney: $16,000
1
13/2
T: D T Kelly
R: M McGuren (58)
13/2
2
1.0
25/1
T: B W Brown
R: A Spinks (54)
25/1
7g Jet Spur x Gwen's Star (Strategic )
3
1.2
3/1F
T: Wayne Walters
R: Jag Guthmann-Chester (60.5)
3/1F
4g Commands x Chartreuse (NZ) (St. Petersburg )
4
1.4
5/1
T: Ms A Willick
R: B Looker (58.5)
5/1
4m Makfi (GB) x Rationalize (NZ) (Marju (IRE))
5
2.7
11/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (55.5)
11/1
6
3.2
100/1
T: Price Hill
R: N Thomas (54)
100/1
7g Pure Theatre x Movie Theatre (King's Theatre (IRE))
7
5.0
Slalom (12)
12/1
T: Frank Conlan
R: J L Taylor (54.5)
12/1
6g Street Cry (IRE) x Downhill Racer (Danehill Dancer (IRE))
8
5.5
40/1
T: Norm Larkin
R: W D'Avila (54)
40/1
5g Onemorenomore x Twist Contest (Danehill Dancer (IRE))
9
6.8
7/1
T: Paul Butterworth
R: Alannah Fancourt (56.5)
7/1
10
9.1
11/1
T: B and D Guy
R: Joshua Oliver (54.5)
11/1
4g Captain Sonador x Serenely (Mister C. (USA))
11
11.4
40/1
T: M A Palmer
R: R Cuneen (57.5)
40/1
12
17.9
11/2
T: Ms J Anderson
R: B E Grylls (56)
11/2
3f Captain Sonador x Mary Tee (Brave Hawk )
Race 8 - Tfh (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(6) Time: 1:25.09 (37.31)
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: J P Morrisey
R: W D'Avila (56)
9/4F
4g Denman x Bellezza Medicea (IRE) (Medicean (GB))
Winning siblings: Signoria,
2
0.3
6/1
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (58.5)
6/1
3
1.8
11/4
T: A J Edmonds
R: B Looker (56)
11/4
5g Ferocity x Agnostic (Quest For Fame (GB))
4
3.1
9/1
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (53)
9/1
5m High Chaparral (IRE) x Michaux (Redoute's Choice )
5
4.1
40/1
T: Sharlee Hoffman
R: J L Taylor (56)
40/1
7g Falvelon x Tides Of Fun (Rory's Jester )
6
9.1
7/1
T: Donald Baker
R: M McGuren (59)
7/1
5m Road To Rock x Verlei (NZ) (Blues Traveller (IRE))
7
10.4
10/1
T: G A Grainger
R: Ms C Schmidt (57)
10/1
5g Hidden Dragon x Shalaal (Scenic (IRE))
8
10.5
8/1
T: P Duff
R: N Tomizawa (55)
8/1
6g Hidden Dragon x Cheer Girl (Celestial Dancer (IRE))
Race 9 - Aquis Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:25.92 (36.58)
Prizemoney: $16,000
1
Wongur (7)
12/1
T: P M Perry
R: M McGuren (55)
12/1
2
0.1
50/1
T: A F Ryan
R: B Looker (54.5)
50/1
3g Onemorenomore x Open Cut (Made Of Gold (USA))
3
0.2
Anzio (3)
11/1
T: Paul Robbins
R: Ms C Schmidt (57)
11/1
4g Commands x Hosannah (Octagonal (NZ))
4
0.5
20/1
T: P Duff
R: N Tomizawa (54)
20/1
3f Rothesay x Desdemona (Sequalo )
5
0.7
10/9F
T: L J Hatch
R: Alannah Fancourt (58)
10/9F
3g Bradbury's Luck x Blue Celeste (Geiger Counter (USA))
6
2.0
10/1
T: Ms S Wheelahan
R: W D'Avila (54)
10/1
3f Drumbeats x Limerence (Zaha (CAN))
7
2.4
20/1
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (53)
20/1
3f High Chaparral (IRE) x Ion You (Geiger Counter (USA))
8
3.4
Manabar (13)
50/1
T: P Strong
R: B E Grylls (54)
50/1
4g Manhattan Rain x Opalize (Anabaa (USA))
9
4.2
9/2
T: D J Hansen
R: A Spinks (56)
9/2
3g Drumbeats x Special Shadow (USA) (Exploit (USA))
10
5.5
7/1
T: B and D Guy
R: Joshua Oliver (54.5)
7/1
3f Nicconi x Millefiori (Arazi (USA))