Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, December 8

Race 1 - Ladies Day Dome Package Hcp (900m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:50.98 (33.00)
Prizemoney: $21,000
1
8/11F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (57)
8/11F
2f Jet Spur x Mishani Sinner (Falvelon )
2
2.3
9/2
T: K M Schweida
R: G Colless (58.5)
9/2
2c Exceed And Excel x Mae Gone West (USA) (Gone West (USA))
3
3.8
8/1
T: Melissa Leitch
R: Ms T Harrison (56)
8/1
2g Eurozone x Mostly Lucky (Freeze )
4
4.8
6/1
T: L F Birchley
R: Alannah Fancourt (54)
6/1
2f Unencumbered x Absolutelyfabulous (Langfuhr (CAN))
5
5.6
7/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (56)
7/1
2g Whittington x Eminent Speed (Elusive Quality (USA))
6
9.9
66/1
T: S W Kendrick
R: Ms S Lacy (54)
66/1
2f Warhead x Bells Of Praise (Bellotto (USA))
Race 2 - Goldengrove Building Group Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:51.59 (33.46)
Prizemoney: $21,000
1
20/1
T: S B Laming
R: J L Taylor (56)
20/1
3g Golden Archer x Princess Kimono (Charge Forward )
2
1.3
5/1
T: D Chujo
R: N Tomizawa (56.5)
5/1
4g Magic Albert x Sandalwood (NZ) (Sandtrap (USA))
3
1.5
6/4F
T: L J Gough
R: R Plumb (59)
6/4F
4g Pluck (USA) x Belle Salieri (Salieri (USA))
4
1.7
150/1
T: Ms J Aitkenhead
R: C P Franklin (59)
150/1
6g Ferocity x Brangaine (Desert Prince (IRE))
5
1.9
12/1
T: Glen Baker
R: M McGuren (57)
12/1
4m Uncle Mo (USA) x Gold Fair (Made Of Gold (USA))
6
2.0
20/1
T: M G Arnold
R: Ms T Harrison (54)
20/1
6g Nicconi x Spring Collection (Fusaichi Pegasus (USA))
7
2.1
8/1
T: R K Mahon
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
8/1
5g Daunting Lad x Rorysdancingstar (Star Of Rory )
8
3.1
40/1
T: Michael Waddington
R: M Powell (57)
40/1
4m Al Samer x Degustation (Tycoon Ruler )
9
3.5
30/1
T: Selina Leef
R: M Shimodaira (52)
30/1
10
3.8
30/1
T: Ms K Craft
R: J Woodhouse (57)
30/1
4m Show A Heart x Shezahotshot (Intergaze )
11
7.1
4/1
T: Craig Tyrrell
R: Matthew Palmer (54.5)
4/1
4m Jet Spur x Heavens Own (God's Own )
300
0.0
15/2
T: C A Cousins
R: N Day (58)
15/2
Race 3 - Favero Property Corp (Bm80) (1100m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:02.69 (33.48)
Prizemoney: $21,000
1
5/4F
T: D J Hansen
R: Daniel Griffin (56.5)
5/4F
4g Falvelon x Regal Megan (Knowledge )
Winning siblings: Royal Physician, Schooner Rock,
2
1.3
15/4
T: P J Balzen and N Tanti
R: Shannon Doyle (59.5)
15/4
6h Snitzel x Croft (Octagonal (NZ))
3
2.6
8/1
T: S B Lee
R: L P Rolls (57)
8/1
8g Stratum x Tango Amigo's (Danehill Dancer (IRE))
4
3.6
5/1
T: M G Nolan
R: J Hodge (58)
5/1
7g I Am Invincible x General's Dynasty (General Nediym )
5
3.8
8/1
T: Jason Reilly
R: Olivia Pickering (54)
8/1
8g Lion Heart (USA) x Global Start (Agnes World (USA))
6
6.8
11/2
T: Julie Hodder
R: Ms S Bogenhuber (54)
11/2
6m Ferocity x Zerotami (Tsuimai )
Race 4 - Goldengrove Homes Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:16.10 (33.98)
Prizemoney: $21,000
1
15/8
T: Michael Costa
R: R Plumb (57)
15/8
4m Where's That Tiger (USA) x Nikkirina (Beautiful Crown (USA))
2
7.3
9/10F
T: K M Schweida
R: L R Dittman (59)
9/10F
4g Sebring x Expertise (GB) (Selkirk (USA))
3
7.8
13/2
T: B J Dais
R: Shannon Doyle (55.5)
13/2
4m Testa Rossa x Laura Magne (King Charlemagne (USA))
4
8.6
150/1
T: Paul Butterworth
R: N Day (54)
150/1
3f Al Maher x Greenwood Echo (Greenwood Lake (USA))
5
8.7
50/1
T: T J Hurley
R: C P Franklin (57)
50/1
3g Markane x Salty Sal (Salt Lake (USA))
6
10.7
30/1
T: B and D Guy
R: J L Taylor (54)
30/1
3f Spirit Of Boom x Regal Tier (Royal Academy (USA))
7
11.2
100/1
T: Ms L Garrett
R: Matthew Palmer (56.5)
100/1
4m Therock x Strarena's Prize (NZ) (Stravinsky (USA))
8
12.5
150/1
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (54)
150/1
3f Meld x Big Girls Dont Cry (Street Cry (IRE))
9
12.6
7/1
T: S W Kendrick
R: Daniel Griffin (56)
7/1
10
22.9
100/1
T: Malcolm Reynolds
R: N Tomizawa (56.5)
100/1
3g Instinction x Solar Racer (Desert Sun (GB))
11
28.9
66/1
T: Natalie McCall
R: L P Rolls (54.5)
66/1
3f Rothesay x Lady Leona (Denman )
Race 5 - Living By Goldengrove (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:22.27 (35.23)
Prizemoney: $21,000
1
15/8F
T: Michael Costa
R: S Galloway (57)
15/8F
4h Smart Missile x Hamsa (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Winning siblings: Hamslette, Khamsa,
2
2.3
7/2
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (60.5)
7/2
3
3.8
40/1
T: P Duff
R: M McGuren (57.5)
40/1
4
5.3
4/1
T: S J Phelps
R: Shannon Doyle (57)
4/1
6m Mutawaajid x Rangeview Nanny (Filante (NZ))
5
5.7
10/1
T: P J Balzen and N Tanti
R: J L Taylor (54)
10/1
5g Magic Albert x Mantova (Danehill Dancer (IRE))
6
5.8
30/1
T: Scott Pedron
R: M F Crawford (54)
30/1
7
6.8
7/2
T: Michael Costa
R: G Colless (57)
7/2
4m Real Saga x Galena Lodge (Grand Lodge (USA))
8
7.0
Saurimo (10)
30/1
T: K M Schweida
R: L P Rolls (54)
30/1
7g Nicconi x Purrsuader (Catbird )
9
7.5
20/1
T: W Oakenfull
R: R Plumb (58)
20/1
Race 6 - Goldengrove Projects (Bm62) (1800m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(3) Time: 1:49.46 (35.82)
Prizemoney: $21,000
1
9/2
T: J C Smerdon
R: Carly Frater-Hill (55.5)
9/2
5g Street Boss (USA) x Kissy Lips (Jeune (GB))
2
0.8
15/4
T: C J Waller
R: L P Rolls (57)
15/4
4m Al Maher x Shimasani (Royal Academy (USA))
3
2.1
15/1
T: Ben Ahrens
R: J L Taylor (55.5)
15/1
4g Trusting x French Belle (Jeune (GB))
4
2.2
11/4F
T: Ms A Willick
R: L R Dittman (59)
11/4F
4m Casino Prince x Menangle (Artie Schiller (USA))
5
2.5
11/1
T: Desleigh Forster
R: Daniel Griffin (59)
11/1
6
4.0
11/4
T: C J Waller
R: G Colless (59)
11/4
4m Reliable Man (GB) x Black Cat (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
7
5.0
40/1
T: J Dann
R: M McGuren (57.5)
40/1
4g Helmet x Shibboleth (Encosta De Lago )
8
5.2
40/1
T: L D Kelly
R: C P Franklin (58.5)
40/1
5g Starcraft (NZ) x Mrs. Geiger (Geiger Counter (USA))
9
7.0
66/1
T: Diane Murphy
R: Alannah Fancourt (57)
66/1
8g Choisir x Flighty (Zabeel (NZ))
10
7.2
12/1
T: H J Norman
R: Shannon Doyle (55)
12/1
4m Captain Sonador x Tattyam (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
11
15.7
66/1
T: Ms K Loy
R: Matthew Palmer (54)
66/1
Race 7 - Inspired Living Finance (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:09.40 (33.94)
Prizemoney: $21,000
1
9/10F
T: Michael Costa
R: S Galloway (57)
9/10F
4g Snitzel x Flamboyance (Snowland )
Winning siblings: Attention, Flamboyant Lass, Mount Beauty,
2018 Inglis Australian Easter Yearling Sale
$625,000
Vendor: Highgrove Stud, Darling Downs, Qld
Buyer: Steve Morley Bloodstock / Glenlogan Park
2
1.8
25/1
T: J C Smerdon
R: L P Rolls (57.5)
25/1
7g Statue Of Liberty (USA) x Petite Briefs (Brief Truce (USA))
3
1.9
12/1
T: R L Heathcote
R: A Chau (59)
12/1
4g Dream Ahead (USA) x Faiza (Danehill (USA))
4
3.4
13/8
T: Chris Meagher
R: N Day (58)
13/8
5m Denman x Cymbal (Commands )
5
4.9
Spanks (9)
30/1
T: S W Kendrick
R: Ms S Lacy (54.5)
30/1
5m Magic Albert x Iltizaam (Exceed And Excel )
6
5.4
8/1
T: A F Ryan
R: M Paget (58.5)
8/1
5g Shocking x Rixi (Strategic )
7
8.2
80/1
T: Scott Pedron
R: M F Crawford (54)
80/1
5m Arlington x Fasting (Anabaa (USA))
Race 8 - Goldengrove Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.20 (34.61)
Prizemoney: $21,000
1
2/1F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (57.5)
2/1F
4g Sequalo x Temple Girl (Break The Vault )
2
0.2
11/4
T: Gary Doughty
R: R Plumb (57)
11/4
3g Spirit Of Boom x Veralini (Bernardini (USA))
3
0.4
11/1
T: Scott Henley
R: L R Dittman (59)
11/1
4g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))
4
1.2
4/1
T: Paul Butterworth
R: L P Rolls (54)
4/1
3f Spirit Of Boom x Capewind (Dust In The Wind (NZ))
5
2.0
6/1
T: K E Sempf
R: N Day (54.5)
6/1
5g All American x Tang (Redoute's Choice )
6
2.3
40/1
T: Paul Dawson
R: Daniel Griffin (56)
40/1
4g Tanabota x Decency (NZ) (Defensive Play (USA))
7
2.6
20/1
T: P Duff
R: Matthew Palmer (54)
20/1
3f Sequalo x Knight's Emotion (Sunday Knight )
8
2.8
16/1
T: K J Bodey
R: Shannon Doyle (55.5)
16/1
4g Sebring x Evasive (NZ) (One Cool Cat (USA))
9
5.8
50/1
T: T B Thomas
R: S Galloway (54.5)
50/1
10
7.1
66/1
T: D Chujo
R: J Woodhouse (54)
66/1
4m Moshe x Jessica Said (All Chatter (USA))
11
15.4
100/1
T: Courtney Rabjones-Tyrell
R: Ms S Lacy (54)
100/1
5g Dalghar (FR) x Magnetite (NZ) (Black Minnaloushe (USA))