Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, February 16

Race 1 - Gallery Seafood Buffet Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.61 (33.58)
Prizemoney: $21,000
1
Ligreb (9)
8/1
T: L D Kelly
R: Daniel Griffin (56.5)
8/1
3f Tycoon Ruler x Song Of The Bell (Artie Schiller (USA))
2
0.3
4/6F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59)
4/6F
3g Per Incanto (USA) x Exabelle (Exceed And Excel )
3
1.1
13/2
T: Thomas Lunney
R: Jordan Grob (55)
13/2
3f Epaulette x Warrior Girl (Ombra Della Sera )
4
2.6
Ronnie (3)
20/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (59)
20/1
3g Meld x Rhonda's Legacy (Fouardee )
5
2.8
9/2
T: David Scanes
R: R Plumb (58.5)
9/2
4g Toorak Toff x Doubleyou One (Danehill Dancer (IRE))
6
5.3
100/1
T: Ms T Green
R: J Hodge (56.5)
100/1
3g Raheeb x Bubbles Of Gold (Jetball )
7
7.3
Itsa (2)
20/1
T: B and D Guy
R: C Small (59)
20/1
3g Dundeel (NZ) x Ailsa (Northern Meteor )
8
8.3
20/1
T: Matthew Dunn
R: Anthony Allen (58)
20/1
4m Sebring x Mosaic Gold (Viscount )
9
17.3
150/1
T: Ben Hull
R: Shannon Doyle (57)
150/1
3g Magic Albert x Thunder Rain (God's Own )
Race 2 - Girls On Tour April 6th Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.58 (34.24)
Prizemoney: $21,000
1
2/1F
T: T J Gollan
R: G Colless (58)
2/1F
4m Bradbury's Luck x Palawan Pearl (NZ) (Generous (IRE))
Winning siblings: Argento Perlo,
2
0.2
30/1
T: G R Ryan
R: Anthony Allen (54)
30/1
4m Commands x Anzali (NZ) (Zabeel (NZ))
3
1.2
Hocked (2)
2/1F
T: Michael Plummer
R: Daniel Griffin (58)
2/1F
3g Unencumbered x Bon Vacance (Good Journey (USA))
4
3.2
7/2
T: Sharlee Hoffman
R: Matthew Palmer (56.5)
7/2
4g Stratum x Sweepstaking (Not A Single Doubt )
5
4.5
13/2
T: Ben Hull
R: Leah Kilner (55.5)
13/2
4m Husson (ARG) x Pliability (Danzero )
6
4.6
8/1
T: M T Eggleston
R: N Fazackerley (55)
8/1
5g Meld x Black Britty (Anglia )
7
5.6
40/1
T: N J Doyle
R: Shannon Doyle (58.5)
40/1
4g Per Incanto (USA) x Ornate (NZ) (Generous (IRE))
8
6.6
12/1
T: Ms A Willick
R: T Treichel (57)
12/1
2g Stryker x Colour My World (FR) (Peintre Celebre (USA))
Race 3 - $1.5m Jewel Raceday On Sale-C4 (1800m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:50.44 (34.01)
Prizemoney: $21,000
1
25/1
T: B J Smith
R: A Spinks (55.5)
25/1
5g Bradbury's Luck x Chick Gold (Testa Rossa )
Winning siblings: Feltre, Mitta Mary,
2
0.8
1/1F
T: K R Kemp
R: Daniel Griffin (59.5)
1/1F
4g Teofilo (IRE) x Real Allure (Lure (USA))
3
1.6
4/1
T: S B Lee
R: R Plumb (58)
4/1
5g Street Cry (IRE) x Lajoie (Spinning World (USA))
4
2.9
13/2
T: A J Edmonds
R: L P Rolls (54)
13/2
5g Zacinto (GB) x Elyzabel (NZ) (Kaapstad (NZ))
5
5.2
4/1
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (55.5)
4/1
5g Authorized (IRE) x Babington (NZ) (Stravinsky (USA))
6
5.3
8/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: M Hellyer (54)
8/1
6m Husson (ARG) x Katisam (Lonhro )
7
8.1
30/1
T: Ethan Ensby
R: J L Taylor (58)
30/1
8
8.3
25/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (58)
25/1
5m Love Conquers All x Perri Lou (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - $1.5m Jewel Raceday 16/3-Bm65 (900m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 0:50.68 (32.08)
Prizemoney: $21,000
1
4/6F
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (58.5)
4/6F
4m Real Saga x Love's Great (Choisir )
2
3.0
11/2
T: Ben Hull
R: R Plumb (58)
11/2
5m Longhorn x Celestial Star (Celestial Dancer (IRE))
3
3.1
10/1
T: J W Zielke
R: Anthony Allen (54)
10/1
4
3.6
25/1
T: Matthew Dunn
R: Brooke Ainsworth (54)
25/1
5m Denman x Mosaic Gold (Viscount )
5
4.6
7/1
T: David Murphy
R: J Hodge (58)
7/1
8g Starcraft (NZ) x Alborada (Zeditave )
6
4.7
6/1
T: Patrick Sexton
R: Carly Frater-Hill (55)
6/1
4m Masked Assassin x Tat's Raku (Clay Hero )
7
11.2
20/1
T: J H Manzelmann
R: Shannon Doyle (56)
20/1
Race 5 - Pro Rata M'ship On Sale Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.60 (33.00)
Prizemoney: $21,000
1
9/4F
T: David Fletcher
R: S Galloway (55)
9/4F
3f Drumbeats x Zaheerina (Desert King (IRE))
2
1.3
14/1
T: B S Baldwin
R: Matthew Palmer (55)
14/1
3f Monashee Mountain (USA) x Anonymiss Kitty (Tale Of The Cat (USA))
3
1.4
5/2
T: D J Hansen
R: Daniel Griffin (55)
5/2
3f Publishing x Cluey Chloe (Sequalo )
4
1.7
Cuzco (2)
9/2
T: P and W Hulbert
R: Alannah Fancourt (57)
9/2
3g Hidden Dragon x Quipu (Geiger Counter (USA))
5
3.0
50/1
T: M J Lakey
R: T Treichel (55)
50/1
3f Top Echelon x Vulcania (Falvelon )
6
3.3
66/1
T: M Park
R: J Hodge (55)
66/1
3g Myboycharlie (IRE) x Storming Bai (Geiger Counter (USA))
7
3.6
80/1
T: G K Taylor
R: Adam Sewell (55)
80/1
3f Top Echelon x Cossego (Cossack Warrior )
8
12.6
11/4
T: L J Gough
R: Leslie Tilley (57)
11/4
3g Rothesay x Glittering Affair (Telesto (NZ))
9
16.4
30/1
T: Paul Butterworth
R: Anthony Allen (55)
30/1
3f Mossman x Have Time (Switch In Time (IRE))
10
24.4
100/1
T: Kevin Martin
R: J L Taylor (55)
100/1
Race 6 - $500k Aquis Jewel 16/3 (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:10.44 (33.21)
Prizemoney: $21,000
1
8/11F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (57)
8/11F
4m Hinchinbrook x Move To The Groove (NZ) (One Cool Cat (USA))
Winning siblings: Dancing Diva,
2
1.3
11/4
T: David Fletcher
R: R Plumb (59.5)
11/4
7g Not A Single Doubt x Kurrajong Mist (Rivotious (USA))
3
2.1
12/1
T: D D Schmidt
R: M Paget (56)
12/1
5g Foreplay x Misdeeds (Marwina )
4
4.9
7/1
T: L G Ross
R: Daniel Griffin (58.5)
7/1
4m Red Element x Priscilla (Thunder Gulch (USA))
5
5.1
9/1
T: S B Lee
R: G Colless (58)
9/1
6
6.4
60/1
T: Kevin Martin
R: J L Taylor (55)
60/1
7
6.6
30/1
T: Donald Pearson
R: Jordan Grob (56)
30/1
8
9.9
25/1
T: L D Kelly
R: N Fazackerley (55)
25/1
Race 7 - Tab Hollindale Stakes 4/5 (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.14 (34.70)
Prizemoney: $21,000
1
15/2
T: P A Preusker
R: R Plumb (57)
15/2
4m So You Think (NZ) x My Amici (Anabaa (USA))
2
0.3
4/1
T: Scott Henley
R: Anthony Allen (58)
4/1
4g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))
3
2.8
Batten (6)
15/2
T: M G Nolan
R: Adam Sewell (54.5)
15/2
4m Captain Sonador x Green Poles (Jade Robbery (USA))
4
3.8
15/2
T: Ms H Page
R: T Treichel (56.5)
15/2
4g Real Saga x Crown Princess (Beautiful Crown (USA))
5
4.0
Mogul (10)
40/1
T: David Scanes
R: Alannah Fancourt (54)
40/1
5g Uncle Mo (USA) x Astonish (GB) (Cape Cross (IRE))
6
4.3
40/1
T: Gregory Cornish
R: Carly Frater-Hill (52)
40/1
6m Teranaba x Voworana (Dev's Rogue )
7
4.5
10/1
T: Stewart Barr
R: Daniel Griffin (56)
10/1
4m Dane Shadow x Showracabey (Show A Heart )
8
4.7
30/1
T: B and D Guy
R: J L Taylor (54)
30/1
5m Daliapour (IRE) x Lady Angela (Air De France (USA))
9
4.9
12/1
T: M J Dunn
R: Matthew Palmer (54)
12/1
4m Redoute's Choice x Glamour Stock (JPN) (Sunday Silence (USA))
800
0.0
5/4F
T: J P Wallace
R: M Paget (57)
5/4F
Race 8 - Racing Wednesday 20/2 Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.41 (33.99)
Prizemoney: $21,000
1
7/1
T: M A Currie
R: G Colless (56.5)
7/1
4g Real Saga x Ends Meet (NZ) (Anabaa (USA))
Winning siblings: Dichotomy, Wealthy Wolf,
2
0.2
7/2F
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (57)
7/2F
5g Sepoy x Regimental Gal (General Nediym )
3
0.4
5/1
T: B Witt
R: Carly Frater-Hill (55.5)
5/1
4g Denman x Special Test (Octagonal (NZ))
4
1.7
6/1
T: S B Laming
R: J L Taylor (56)
6/1
3g Golden Archer x Princess Kimono (Charge Forward )
5
2.5
40/1
T: Chris Munce
R: S Galloway (54)
40/1
4m Charge Forward x Zelsnitz (Snitzel )
6
2.7
11/1
T: K M Schweida
R: T Treichel (54.5)
11/1
3f Spirit Of Boom x Regal County (Lake Coniston (IRE))
7
2.8
16/1
T: B J Lockwood
R: Anthony Allen (54)
16/1
8
3.0
15/1
T: Joel Pengilly
R: R Plumb (59.5)
15/1
5g Sebring x Bashaayer (High Yield (USA))
9
4.0
Tesarc (4)
7/1
T: Scott Henley
R: Daniel Griffin (57.5)
7/1
4g Testa Rossa x Special Deece (Encosta De Lago )
10
4.8
Shijin (11)
6/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (54.5)
6/1