Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, February 22

Race 1 - Jewel Raceday March 14 Mdn (1800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:54.01 (34.35)
Prizemoney: $21,000
1
10/1
T: Ms S Batten
R: L P Rolls (55.5)
10/1
5m Drumbeats x Jubilee (Dehere (USA))
Winning siblings: Whaler Bill,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: C J Waller
R: S Galloway (54.5)
15/2
3f Savabeel x Jacilo (NZ) (Entrepreneur (GB))
3
1.1
8/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (57.5)
8/1
4g Duporth x Mediator (Danewin )
4
1.3
1/2F
T: L D Kelly
R: Leah Kilner (53)
1/2F
3f Warhead x Cryptic Lady (Dane Shadow )
5
2.3
11/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (55.5)
11/1
4m Pendragon (NZ) x Resonance (Distant Music (USA))
6
4.8
13/2
T: Jason Reilly
R: A Chau (55.5)
13/2
5m Zoffany (IRE) x She's Sirius (Galileo (IRE))
Race 2 - Swan Super Lines Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:50.90 (32.77)
Prizemoney: $21,000
1
9/2
T: M G Nolan
R: Leah Kilner (53.5)
9/2
2f Rich Enuff x Miss Imagica (Hidden Dragon )
Winning siblings: Peduzzi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: Marcus Wilson
R: J Grisedale (55)
20/1
2f Hidden Dragon x Electric Lass (Twining (USA))
3
1.1
7/2
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (58)
7/2
4
2.4
12/1
T: L G Ross
R: Taylor Marshall (55)
12/1
2f Jet Spur x Mishani Tabu (Street Cry (IRE))
5
2.5
6/4F
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (56)
6/4F
2f Smart Missile x Ajaweed (Hennessy (USA))
6
2.7
12/1
T: Chris Munce
R: G Colless (55.5)
12/1
7
4.5
15/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (56)
15/1
2f Time For War x Glycerine (Bel Esprit )
8
7.5
8/1
T: Chris Anderson
R: Anthony Allen (56)
8/1
9
11.3
50/1
T: S J Morrisey
R: R Plumb (58)
50/1
10
12.6
80/1
T: S B Laming
R: Matthew Palmer (57.5)
80/1
2g El Roca x Perfect Silhouette (More Than Ready (USA))
11
13.4
100/1
T: S J Morrisey
R: A Chau (56)
100/1
2f Sebring x Saturn Rock (Fastnet Rock )
Race 3 - Batch Mewing Lawyers Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.42 (34.57)
Prizemoney: $21,000
1
10/1
T: Ms T Timbery
R: Beau Appo (55.5)
10/1
5g Swiss Ace x Tamara (Redoute's Choice )
Winning siblings: Dependability,
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.0
13/4F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (58)
13/4F
3
3.2
8/1
T: L D Kelly
R: N Tomizawa (58.5)
8/1
4g Supreme Class x Rovinita (Intergaze )
4
4.2
7/1
T: David Fletcher
R: Carly Frater (59)
7/1
6g Jet Spur x Rose Of Kings (King Of Kings (IRE))
5
4.3
Ronnie (4)
11/2
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (58)
11/2
4g Meld x Rhonda's Legacy (Fouardee )
6
5.8
14/1
T: S B Laming
R: Matthew Palmer (57)
14/1
7
6.8
30/1
T: Selina Leef
R: Hannah English (55.5)
30/1
5m Pluck (USA) x Galactic Spirit (Bel Esprit )
8
7.8
15/1
T: Steven Wise
R: Ms R Palmer (54)
15/1
5g All American x Honor Net (NZ) (Hussonet (USA))
9
9.6
11/2
T: B & D Guy
R: R Plumb (57.5)
11/2
10
9.7
9/2
T: Chris Munce
R: G Colless (57.5)
9/2
4g Iffraaj (GB) x Glorious Summer (GB) (Dansili (GB))
Race 4 - Jacks Creek Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:50.35 (34.51)
Prizemoney: $21,000
1
5/1
T: M A Kropp
R: Alannah Fancourt (54)
5/1
4m Red Dazzler x Rosendahl (Octagonal (NZ))
This nick: 10 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Gregory Cornish
R: Taylor Marshall (54)
8/1
7g Authorized (IRE) x Trading (Springsteen )
3
0.9
7/2F
T: L J Mayfield-Smith
R: Anthony Allen (54.5)
7/2F
4m Monaco Consul (NZ) x Susie Jane (King Of Kings (IRE))
4
1.4
20/1
T: Joel Pengilly
R: Carly Frater (54)
20/1
7g Casino Prince x Crazy Quality (Elusive Quality (USA))
5
1.9
4/1
T: M J Dunn
R: L P Rolls (54)
4/1
5g Redoute's Choice x Rendzina (Testa Rossa )
6
2.7
8/1
T: K A Lees
R: S Galloway (59)
8/1
6g Excelebration (IRE) x Dance Troupe (GB) (Rainbow Quest (USA))
7
3.1
7/1
T: R W Stephenson
R: J L Taylor (54)
7/1
6m Red Dazzler x Hanawi (Saratoga Springs (CAN))
8
3.2
15/1
T: L D Kelly
R: N Tomizawa (54)
15/1
5g Ocean Park (NZ) x Stray (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
9
4.7
9/2
T: D J Duryea
R: Leah Kilner (53)
9/2
6g So You Think (NZ) x Shezaten (NZ) (Handsome Ransom )
Race 5 - Sports And Spinal Physio (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Good(3) Time: 1:02.44 (33.16)
Prizemoney: $21,000
1
9/4F
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (57.5)
9/4F
5g Rothesay x Laravissante (NZ) (O'Reilly (NZ))
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.0
7/2
T: M A Currie
R: N Tomizawa (54.5)
7/2
5m Easy Rocking x Hawaiian Thunder (Thunder Gulch (USA))
3
3.3
7/1
T: R G Lipp
R: Carly Frater (56)
7/1
4g Spirit Of Boom x Star Of Kristle (General Nediym )
4
3.5
11/1
T: Ms H Page
R: Leah Kilner (53.5)
11/1
4g Spirit Of Boom x Tiyatro (Encosta De Lago )
5
3.7
25/1
T: G B Boyd
R: Ms T Gray (57.5)
25/1
7g Iffraaj (GB) x True Star (NZ) (Ishiguru (USA))
6
5.5
10/1
T: M G Nolan
R: Daniel Griffin (57)
10/1
4g Golden Archer x Ski Treasure (Portland Pirate )
7
6.0
11/1
T: S J Morrisey
R: A Chau (59.5)
11/1
6g Snippetson x Miss Judge (Al Maher )
8
6.8
25/1
T: Ms G Heinrich
R: Taylor Marshall (54)
25/1
9
7.3
5/1
T: W P Nugent
R: S Galloway (55.5)
5/1
7m Masked Assassin x Pray For Reign (Fairy King (USA))
10
9.1
Vacate (10)
20/1
T: B J Dodson
R: L P Rolls (54)
20/1
5g Exceed And Excel x Caveat (Elusive Quality (USA))
Race 6 - Dune Outdoor Luxuries Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.34 (34.26)
Prizemoney: $21,000
1
5/2F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59)
5/2F
3c Sebring x Group Certificate (Honour And Glory (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (56)
6/1
3
3.6
11/2
T: D J Bougoure
R: G Colless (57)
11/2
3f Bel Esprit x Girlzone (Lion Hunter )
4
5.6
11/1
T: R L Heathcote
R: Jackson Murphy (56.5)
11/1
3f Rothesay x Red Lighter (Red Element )
5
6.1
Flick (17)
16/1
T: S J Morrisey
R: Taylor Marshall (54)
16/1
3f Sizzling x Pointe Dancer (Noverre (USA))
6
7.1
4/1
T: A J & T Edmonds
R: Anthony Allen (57)
4/1
7
7.5
6/1
T: Ms G Heinrich
R: B Pengelly (56.5)
6/1
3f All Too Hard x Military Rose (General Nediym )
8
7.9
20/1
T: A J & T Edmonds
R: R Plumb (57)
20/1
3f Real Saga x Quick Witted (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
9.2
16/1
T: L D Kelly
R: N Tomizawa (58)
16/1
3g Bel Esprit x Forest Image (USA) (Forestry (USA))
10
10.7
60/1
T: S J Morrisey
R: Brooke Ainsworth (56)
60/1
3f Love Conquers All x Secret Force (Hidden Dragon )
11
17.2
80/1
T: S J Morrisey
R: L P Rolls (55)
80/1
3f Spirit Of Boom x Head North (Street Cry (IRE))
12
17.4
50/1
T: S J Morrisey
R: A Chau (57)
50/1
3f Brazen Beau x Champagne Shisha (Dehere (USA))
Race 7 - Morgans Tynan Partners Hcp-C1 (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:02.93 (33.12)
Prizemoney: $30,000
1
Brocky (3)
7/2F
T: Chris Munce
R: G Colless (56.5)
7/2F
3g Stratum x Mountain Legacy (USA) (Mt. Livermore (USA))
Winning siblings: Arnina, Bequeathed, Mercurial Spur,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: Debra Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (55)
9/2
5m Time Thief x Shandrika (Danzero )
3
0.7
15/1
T: Florence Braybrook
R: L P Rolls (58)
15/1
5g Purrealist x Szewinska (Nadeem )
4
2.0
Cubix (7)
10/1
T: M J Dunn
R: J Grisedale (55)
10/1
3c Rubick x Novaspirit (Bel Esprit )
5
3.3
12/1
T: B J Dodson
R: R Plumb (59.5)
12/1
6
3.5
7/2
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54.5)
7/2
3f Not A Single Doubt x Go Again (Husson (ARG))
7
3.6
Quanyin (10)
9/1
T: B W Brown
R: Jackson Murphy (54)
9/1
4m Spirit Of Boom x Lionheart (Lion Hunter )
8
4.0
9/1
T: S J Morrisey
R: A Chau (56.5)
9/1
3g Hinchinbrook x Mifflin (Street Cry (IRE))
9
5.0
11/1
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (56.5)
11/1
3g The Factor (USA) x Baba Yaga (Flying Spur )
10
7.8
12/1
T: W J Phelan
R: Leah Kilner (54.5)
12/1
4g Collate x Jarhnne (Sequalo )
Race 8 - Dagger 373 Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:22.15 (34.04)
Prizemoney: $21,000
1
3/1
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (57)
3/1
3f Ghibellines x Zigalong (NZ) (Danzighill )
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
112019 NZB South Island Sale
$20,000
Vendor: White Robe Lodge
Buyer: John Foote Bloodstock
2
5.0
7/1
T: C J Waller
R: G Colless (57.5)
7/1
3
5.1
9/1
T: Gary Doughty
R: Anthony Allen (58)
9/1
4
5.4
6/1
T: M J Dunn
R: L R Dittman (58)
6/1
4m Show A Heart x Ultrazonal (Falvelon )
5
7.7
8/1
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (57.5)
8/1
4m Real Saga x Hearty Laughter (Show A Heart )
6
9.0
11/8F
T: L D Kelly
R: Leah Kilner (56)
11/8F
3f So You Think (NZ) x Roedean (Flying Spur )
7
9.1
40/1
T: B & D Guy
R: A Chau (56.5)
40/1
3f Cluster x Go Missy (Danetrice )
8
9.9
Jessina (11)
80/1
T: Jon Walk
R: L P Rolls (54)
80/1
5m Al Samer x Jess Sar Belle (Brahms (USA))
9
10.9
66/1
T: Neil Hocking
R: Alannah Fancourt (54)
66/1
6m Jet Spur x Island Rose (Iglesia )
Race 9 - Girls On Tour Raceday Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:22.48 (35.05)
Prizemoney: $21,000
1
4/1
T: Angela Plumb
R: A Chau (56.5)
4/1
4g Pierro x Tempting (Dane Shadow )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.0
6/1
T: Gary Doughty
R: Daniel Griffin (56.5)
6/1
3
2.0
4/5F
T: C J Waller
R: G Colless (57)
4/5F
3g Excelebration (IRE) x Canossa (Haradasun )
4
2.2
8/1
T: Michael Costa
R: R Plumb (58)
8/1
5
4.7
Bayendi (11)
20/1
T: D J Graham
R: S Galloway (55)
20/1
3g Onemorenomore x Rose Of Malmaison (Redoute's Choice )
6
6.5
60/1
T: R G Lipp
R: L P Rolls (54)
60/1
4g Spirit Of Boom x Myalla Gold (Show A Heart )
7
7.5
100/1
T: M T Eggleston
R: Jackson Murphy (54)
100/1
6g Meld x Black Britty (Anglia )
8
10.8
40/1
T: Miki Nakao
R: Mikiko Nakao (54)
40/1
5g Eavesdropper (USA) x Alzahra (USA) (Sir Cat (USA))
9
11.2
20/1
T: E W Creighton
R: J Hodge (57)
20/1
10
12.7
20/1
T: B & D Guy
R: Leah Kilner (54)
20/1
5g Golden Archer x Kamadiva (Choisir )
11
13.5
100/1
T: Mark Renehan
R: Taylor Marshall (54)
100/1
6g Publishing x Blue Butterfly (Archregent (CAN))