Breednet Results

GOONDIWINDI - Monday, April 21

Race 1 - Gunsynd (Bm55) (1800m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:49.31
Prizemoney: $10,000
1
6/4F
T: R J Macrae
R: James Orman (55.5)
6/4F
2
2.0
5/1
T: Kelli Bolton
R: T Banks (58.5)
5/1
6g Commands x Tully Thunder (Thunder Gulch )
3
2.3
10/1
T: L Morrison
R: G Geran (57)
10/1
4g Dash For Cash x Solene (Last Tycoon )
4
5.1
7/1
T: K J Jones
R: R Goltz (57)
7/1
5g King Of Roses x Miyazaki Grace (Last Tycoon )
5
5.9
7/2
T: P J Facoory
R: K Yoshida (58)
7/2
6
7.7
14/1
T: Roley White
R: S Apthorpe (55)
14/1
6g Sunday Knight x Sicalou (Acecay )
7
17.5
6/1
T: G J Baker
R: Ms R Ride (55)
6/1
4g Lonhro x Maritess (Magic Albert )
Race 2 - Vern Kleinschmidt Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:03.80
Prizemoney: $10,000
1
5/2
T: Donald Baker
R: Emma Ljung (56)
5/2
3f Sebring x Tongsai Bay (Desert Prince )
Winning siblings: Tongsai Boss, We Sing We Dance,
2
1.3
9/4F
T: J G Byrne
R: Alannah Fancourt (55)
9/4F
4m Show A Heart x Simply Fantastic (Fantastic Light )
3
1.0
Native (1)
7/2
T: N J Petersen
R: James Orman (56)
7/2
4m Natural Destiny x Raja's Jet (Agile Jet )
4
2.5
4/1
T: Shane Connolly
R: R Goltz (56.5)
4/1
6g Monashee Mountain x Arizona Ace (Top Of The Pack )
5
7.0
11/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (56)
11/1
6
7.4
16/1
T: Ken Kelly
R: K Yoshida (54)
16/1
5m Break The Vault x Kind (St. Hilarion )
Race 3 - Brisbane Bloodstock Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.72
Prizemoney: $10,000
1
9/1
T: E J Hayes
R: N Yamada (55.5)
9/1
2f Seidnazar x Vermilion Fire (Flying Tycoon )
Winning siblings: Crimson Fire, Winds Of Fire,
2
0.1
4/1
T: G K Taylor
R: T Treichel (55.5)
4/1
2f Murtajill x Marbled (Red Ransom )
3
0.2
8/1
T: M G Nolan
R: K Yoshida (55.5)
8/1
2f Excites x Nassi Doll (Nassipour )
4
0.5
2/1F
T: Donald Baker
R: Ms R Ride (56)
2/1F
2g Mossman x Miss Glamour Puss (Lion Hunter )
5
7.8
20/1
T: J R Curtain
R: Rhiannon Payne (51)
20/1
2f Red Element x Star Tour (Dolphin Street )
6
7.9
4/1
T: Ben Currie
R: N Evans (55.5)
4/1
2f Foreplay x Montani (Montjeu )
7
8.4
4/1
T: G K Taylor
R: R Goltz (58)
4/1
Race 4 - Agpro Services Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.50
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: G K Taylor
R: G Geran (57.5)
4/1
3c Red Dazzler x Biscay Bird (Bluebird )
Winning siblings: Earthwatch, Scarlet Tanager,
2
2.0
Majigal (10)
12/1
T: J H Hearne
R: N Evans (54.5)
12/1
3
2.4
9/2
T: K R Kemp
R: Taylor Williams (51.5)
9/2
4m Gonski x Mangiare (Octagonal )
4
3.9
7/4F
T: John McLachlan
R: T Treichel (58)
7/4F
3g Show A Heart x Thunderunder (Thunder Gulch )
5
4.0
7/2
T: K Waller
R: R Goltz (55)
7/2
6
5.8
9/1
T: Cameron Byrne
R: B Appo (57.5)
9/1
3g Freeze x Answer To A Prayer (High Yield )
7
6.0
8/1
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (54.5)
8/1
5m More Than Ready x Stefani (Royal Academy )
8
11.0
25/1
T: N I Owen
R: Rhiannon Payne (53)
25/1
4g Kenfair x Sea Reason (Sea Road )
9
11.2
25/1
T: N I Owen
R: S Apthorpe (55.5)
25/1
4m Danzero x Charlotte De Belle (Secret Savings )
Race 5 - Croplands Equipment (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:22.43
Prizemoney: $10,000
1
6/4F
T: Ben Currie
R: Brent Evans (58.5)
6/4F
3c Court Command x Gully (Thunder Gulch )
Winning siblings: Gully Gosh,
2
1.0
3/1
T: L M Clarke
R: Ms R Ride (57.5)
3/1
5m Choisir x Our Farm Girl (Marscay )
3
1.0
11/2
T: Donald Baker
R: N Evans (56.5)
11/2
5g Nadeem x Calm As A Lady (Zabeel )
4
2.2
8/1
T: G J Baker
R: B Appo (57)
8/1
6m Bel Esprit x Blow (End Sweep )
5
4.0
40/1
T: G M Wilson
R: Ms S Bogenhuber (54)
40/1
7g Magic Albert x Altezza (Rigoletto )
6
4.1
15/1
T: P R Overell
R: K Yoshida (55)
15/1
7
4.4
5/1
T: E J Hayes
R: Alannah Fancourt (56.5)
5/1
4g Immovable Option x Ausbred Kite (Lacryma Cristi )
8
22.2
Mujahu (1)
7/1
T: Aiden St Vincent
R: K St Vincent (60.5)
7/1
6g Mujahid x Lilikoi (Swamp King )
Race 6 - Railway Hotel (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 0:57.00
Prizemoney: $10,000
1
7/4F
T: T J Dougall
R: Alannah Fancourt (59)
7/4F
4g All Bar One x Prey For Peace (Lion Hunter )
2
1.0
9/2
T: G J Baker
R: B Appo (59.5)
9/2
4m Dyslexia x Miss Fascinator (Fasliyev )
3
0.8
4/1
T: D J Gollan
R: Ms S Bogenhuber (56)
4/1
4
3.3
16/1
T: Kelli Bolton
R: N Evans (54)
16/1
4m Sequalo x Hurricane Annie (Hurricane Sky )
5
3.5
9/1
T: Roley White
R: S Apthorpe (62.5)
9/1
7g Sequalo x Kiss An Angel (Piccolo )
6
3.8
3/1
T: Peter G Sinclair
R: K St Vincent (61.5)
3/1
5g Strategic x Rain Coquette (Flying Spur )
7
4.2
12/1
T: R J Hilton
R: James Orman (53.5)
12/1
3f Tale Of The Cat x Mardi Gras (Desert King )
Race 7 - Barrier Reef Pools Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.35
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: Donald Baker
R: Tiffani Brooker (57)
3/1F
5g Falvelon x Miss Glamour Puss (Lion Hunter )
2
2.8
3/1F
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (52.5)
3/1F
6m Spinning World x Northern Music (Lord Seymour )
3
3
5/1
T: T J Dougall
R: Alannah Fancourt (56.5)
5/1
8g Show A Heart x Miami Dolphins (King Of Kings )
4
3.5
Katika (10)
7/1
T: Ken Kelly
R: K Yoshida (54)
7/1
4g Bradbury's Luck x Stopaz (Nine Carat )
5
3.7
7/2
T: Donald Baker
R: N Evans (57)
7/2
5m Bradbury's Luck x Glennie Gal (Success Express )
6
5.0
10/1
T: T J Dougall
R: Emma Ljung (52)
10/1
4g Court Command x Ludgate (Lyphard )
7
5.1
Playa (13)
14/1
T: Nathan Sinclair
R: N Yamada (54)
14/1
8g Octagonal x Chaparra (Canny Lad )
8
5.3
30/1
T: B J Strong
R: Ms S Bogenhuber (54)
30/1
9g Intergaze x Jenever (Hennessy )
9
6.8
20/1
T: G J Baker
R: B Appo (55)
20/1
7g Anabaa x Chris Penrod (Theatrical )