Breednet Results

GOSFORD - Thursday, July 23

Race 1 - Erina Rugby League Club Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:01.27 (36.26)
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: David Vandyke
R: Thomas Huet (54)
5/2
2f Duporth x Caviar Emptor (Quiet American )
Winning siblings: County Limerick, Houston, Montpensier,
2
3.3
9/1
T: Ms K Waugh
R: J Ford (55)
9/1
3g Choisir x Lady Fidelia (Snippets )
3
3.5
7/4F
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (52.5)
7/4F
2f Dane Shadow x Untainted (Hussonet )
4
3.8
6/1
T: P J McGregor
R: B Avdulla (56)
6/1
3f Murtajill x Muppets (Snippets )
5
6.8
20/1
T: M F Van Gestel
R: J Penza (54)
20/1
3f Ad Valorem x Fudo San (Flying Spur )
6
7.1
6/1
T: J C McNair
R: A Hyeronimus (58)
6/1
3g Decertare x Viscondesa (Viscount )
7
8.0
30/1
T: A Newing
R: A Gibbons (55.5)
30/1
3f Haradasun x Red Temptation (Tayasu Tsuyoshi )
8
10.1
16/1
T: John Thompson
R: S Clipperton (56)
16/1
3f Not A Single Doubt x Portview Place (Universal Prince )
Race 2 - Pearce's Plastering Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:14.63 (37.01)
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (58)
13/2
3f Street Sense x Love The Feeling (Semipalatinsk )
2
1.3
5/1
T: Nick Mitchell
R: Thomas Huet (58)
5/1
3f Al Maher x Day Of Dreams (Canny Lad )
3
4.1
4/6F
T: C J Waller
R: B Shinn (58)
4/6F
4
5.8
20/1
T: Ms L Aspros
R: G Schofield (58)
20/1
3f Sebring x Jewelled Gate (Hurricane Sky )
5
8.6
30/1
T: C E Conners
R: Ms W Costin (55.5)
30/1
6
12.1
Swish (11)
20/1
T: C E Conners
R: J Penza (55.5)
20/1
7
14.8
16/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (58)
16/1
3f Danzero x Vodka Twist (Hurricane Sky )
8
16.6
60/1
T: G D Yorke
R: A Adkins (55)
60/1
Race 3 - Star Of The Sea Terrigal Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:15.61 (37.94)
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: J and G Lee
R: D R Beasley (59)
13/4
4g Faltaat x Westmeath (Stark South )
Winning siblings: Dana Curragh,
2
0.5
9/2
T: J and G Lee
R: K Jennings (57.5)
9/2
3g Power Of Destiny x Juju (Gilded Time )
3
2.3
11/2
T: Ms P Webber
R: C Lever (59)
11/2
4g Snippetson x Seal Point (Rubiton )
4
2.4
5/2F
T: David Vandyke
R: B Shinn (59)
5/2F
3g Fastnet Rock x Brackloon (Woodman )
5
2.5
8/1
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (56.5)
8/1
2c Testa Rossa x Miffy (Flying Spur )
6
4.0
25/1
T: M C Conners
R: A Gibbons (59)
25/1
3g Beautiful Crown x Mahlin (Mister C. )
7
4.1
5/1
T: A Newing
R: Ms S Clenton (57)
5/1
4g Snippetson x Miss Eden (Fusaichi Pegasus )
8
9.0
100/1
T: Scott Wade
R: Ms M Kinny (56)
100/1
3g Zariz x Maudina (Al Jaasi )
Race 4 - The Glason Group Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:45.51 (40.09)
Prizemoney: $22,000
1
4/5F
T: Bart and James Cummings
R: G Schofield (59)
4/5F
5g Pendragon x Zazabelle (Zabeel )
2
0.2
9/1
T: Michael Costa
R: S Clipperton (59)
9/1
3g Dubleo x Celebrity Status (Centaine )
3
1.0
11/1
T: J and G Lee
R: K Jennings (57.5)
11/1
4g Reset x Olgavich (Maroof )
4
2.1
10/1
T: K J Berry
R: Tommy Berry (59)
10/1
3g Duke Of Marmalade x Movealong (Redoute's Choice )
5
2.5
20/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (57)
20/1
3f Mossman x Kim Regret (Mujahid )
6
4.0
10/1
T: Greg Bennett
R: Adam Sewell (56)
10/1
3g Keep The Faith x Impinge (Generous )
7
7.0
30/1
T: G D Hickman
R: Ms W Costin (57)
30/1
3f Time Thief x Lady Gretchen (Don Eduardo )
8
8.3
60/1
T: Nick Mitchell
R: Thomas Huet (57)
60/1
3f Beautiful Crown x Geiger Doll (Geiger Counter )
9
12.0
80/1
T: Scott Wade
R: Ms M Kinny (56)
80/1
4g Darbonne x Spirit Of Gypsy (Kingston Seattle )
10
20.5
9/2
T: Bart and James Cummings
R: D R Beasley (59)
9/2
Race 5 - The Grange Hotel (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(9) Time: 2:19.73 (39.48)
Prizemoney: $22,000
1
9/2
T: J N Englebrecht
R: Tommy Berry (56.5)
9/2
2
0.8
13/2
T: P M Perry
R: S Lisnyy (54)
13/2
6g El Maggiore x Golden Show (Made Of Gold )
3
1.3
11/4F
T: F T Cowell
R: Alena Skerritt (55)
11/4F
4
2.7
12/1
T: R J Price
R: Deanne Panya (57.5)
12/1
10g Covetous x Offline (King Ivor )
5
7.3
11/4
T: Ms R Cooper
R: A Adkins (52.5)
11/4
8g More Than Ready x Vocabulary (Encosta De Lago )
6
7.4
13/4
T: J and G Lee
R: Ms K O'Hara (54)
13/4
7
22.9
100/1
T: N F Boland
R: P King (54)
100/1
9g Hussonet x Valsora (Tate Gallery )
8
24.7
40/1
T: N Mayfield-Smith
R: Ms J Taylor (52.5)
40/1
6m Darci Brahma x Anakela Bay (Fairy King )
9
32.0
Pup (7)
25/1
T: D P Lee
R: G Buckley (54)
25/1
6g Antonius Pius x Zande (Vettori )
Race 6 - Brisbane Water Glass Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Heavy(9) Time: 1:07.68 (36.58)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: K A Lees
R: S Clipperton (55)
5/1
3f Swiss Ace x Rosenborg (Danehill )
Winning siblings: Lake Lugarno, My Horse, Rhino,
2
0.5
3/1
T: G D Yorke
R: A Adkins (53)
3/1
3
2.5
7/4F
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (58)
7/4F
4
4.0
30/1
T: G D Yorke
R: S Lisnyy (54)
30/1
5g Nuclear Freeze x Gentle Air (Fossicker )
5
5.4
4/1
T: Bart and James Cummings
R: B Shinn (57.5)
4/1
3g Choisir x Stage Performer (Encosta De Lago )
6
6.4
8/1
T: M C Conners
R: B Avdulla (56.5)
8/1
3f Swiss Ace x Liliflora (Flying Spur )
7
9.5
100/1
T: G D Yorke
R: Ms J Taylor (52.5)
100/1
4g Starcraft x Miss Larnoo (Danehill )
8
10.8
14/1
T: C E Conners
R: Ms W Costin (55)
14/1
3f Not A Single Doubt x Sybarite (Last Tycoon )
9
14.0
100/1
T: Terry Evans
R: Adam Sewell (51)
100/1
Race 7 - The Entrance Leagues Club-Bm60 (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(9) Time: 1:15.57 (38.04)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (58.5)
4/1
5m Any Given Saturday x Expozay (Naturalism )
2
1.5
11/2
T: Cheryl Roberts
R: Thomas Huet (55)
11/2
4m Street Sense x Convertible (Hector Protector )
3
2.8
8/1
T: G M Brown
R: P King (55)
8/1
4m Aussie Rules x Secret Walk (Secret Savings )
4
3.9
6/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (57)
6/1
5
4.5
6/1
T: Terry Evans
R: Adam Sewell (56)
6/1
5m Magic Albert x Wooden Nickel (Charnwood Forest )
6
4.7
6/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (58.5)
6/1
3f Excellent Art x Falwood (Falbrav )
7
5.5
10/1
T: G D Yorke
R: A Adkins (51)
10/1
4m Duke Of Marmalade x Blind Panic (Bite The Bullet )
8
7.5
20/1
T: Mark Sues
R: J Penza (54)
20/1
5m Any Given Saturday x Balencia (Encosta De Lago )
9
8.5
Miello (1)
7/2F
T: Paul Grant
R: Rachel King (57)
7/2F
5m Niello x Clever Desi (Roi Danzig )
10
13.8
40/1
T: Scott Wade
R: Ms M Kinny (51)
40/1
7m Exceed And Excel x Watermark (Rainbow Quest )
Race 8 - Gosford Motors (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(9) Time: 1:15.28 (38.01)
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: Ken Tynan
R: J Penza (54)
7/1
7g Techrico x Danse Pas (Danehill Dancer )
Winning siblings: Eye Broken, Eye Striker, Eyewina,
2
1.3
12/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (58.5)
12/1
3
1.5
12/1
T: G D Yorke
R: A Adkins (51)
12/1
4g Spinning World x Di Luna (Fairy King )
4
2.4
9/2
T: Terry Evans
R: Adam Sewell (56)
9/2
6g Niello x Doubtful (Redoute's Choice )
5
4.0
7/2F
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (58.5)
7/2F
3g Canny Lad x Special Licence (Ascot Knight )
6
4.2
4/1
T: A J Denham
R: B Shinn (58)
4/1
3g I Am Invincible x Summer Affair (Afleetaffair )
7
4.8
5/1
T: D Tearle
R: R Thompson (58.5)
5/1
4g Snippetson x Transmutation (Commands )
8
5.8
30/1
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (59)
30/1
4g New Approach x Mary Marvel (Fusaichi Pegasus )
9
6.4
13/2
T: G E Campbell
R: Thomas Huet (59.5)
13/2
5g Grey Swallow x Balrow (Encosta De Lago )
10
10.1
100/1
T: Scott Wade
R: Ms M Kinny (51)
100/1