Breednet Results

GOSFORD - Thursday, May 12

Race 1 - Tab.Com.Au (Bm62) (2600m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(4) Time: 2:46.80 (37.48)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: D Fromberg
R: P King (54)
5/1
5m Dane Shadow x Surfari (Imperial Prince )
2
5.3
4/7F
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (61)
4/7F
4g Street Cry x Libretto (Singspiel )
3
8.1
8/1
T: Ms W Haynes
R: B McDougall (51)
8/1
4
32.1
13/4
T: Connie Greig
R: J Penza (58)
13/4
6g Easy Rocking x The Big Vee (Victory Note )
Race 2 - Panorama Lounge Presents Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.93 (34.92)
Prizemoney: $22,000
1
1/2F
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57)
1/2F
3f Denman x Faith Hill (Danehill )
2
0.8
11/2
T: Grant Allard
R: K Jennings (57.5)
11/2
3g Ready's Image x Sasheen (Hennessy )
3
5.1
11/4
T: K A Lees
R: C Reith (57)
11/4
3f Dubleo x Homegrown (Snippets )
4
8.1
50/1
T: Ms M Tucker
R: P King (57)
50/1
4m Danewin x Mezdorf (Cossack Warrior )
5
8.4
25/1
T: Brenden Mackay
R: Chris Caserta (55)
25/1
6
13.1
60/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (57)
60/1
3f Dubleo x Cotija (Covetous )
7
14.7
100/1
T: G M Brown
R: A Bullock (59)
100/1
5g Undoubtedly x Lotto Rock (Bellotto )
Race 3 - City Farmers Markets Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.93 (35.72)
Prizemoney: $22,000
1
16/1
T: Joseph Pride
R: S Clipperton (57)
16/1
3f Excellent Art x Severo (Danzero )
Winning siblings: Vontaine,
2
0.1
40/1
T: J Louizos
R: C G O'Brien (59)
40/1
3g Econsul x Royal Fling (Danehill )
3
0.6
Dad (2)
4/1
T: A J Denham
R: T Angland (59)
4/1
3g Big Brown x Strawberry Girl (Strawberry Road )
4
1.5
7/1
T: Patrick Webster
R: Ms W Costin (57)
7/1
3f Mossman x Quaglino (Rory's Jester )
5
1.6
2/1F
T: J G Litt
R: Ms J Taylor (57)
2/1F
6
2.9
100/1
T: Grant Allard
R: S Lisnyy (59)
100/1
4g Dubai's Choice x Desert Magic (Magic Ring )
7
4.2
9/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (56.5)
9/1
2g Charge Forward x Tribal Queen (Fastnet Rock )
8
5.7
5/2
T: S I Singleton
R: C Reith (57)
5/2
9
7.8
100/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (55)
100/1
10
8.6
12/1
T: S Farley
R: G Buckley (57)
12/1
4m Stratum x Lady Sublime (Hurricane Sky )
Race 4 - Emerald Valley Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.74 (34.70)
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (58)
7/1
2g Jimmy Choux x My Parlay (Flying Spur )
Winning siblings: Marbles, Queen Of Navarre, Shame On You,
2
0.1
Memes (12)
13/2
T: J C Coyle
R: Ms W Costin (56)
13/2
2f Time Thief x Patois (Street Cry )
3
1.4
4/1
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (56)
4/1
2f Poet's Voice x Sabkha (Green Desert )
4
1.6
12/1
T: K A Lees
R: C Reith (56)
12/1
2f Smart Missile x Imanun (Encosta De Lago )
5
4.0
Kenzie (11)
6/4F
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (56)
6/4F
2f Sebring x Triple Crown (Catbird )
6
5.1
20/1
T: M J Freedman
R: T Angland (58)
20/1
2g Denman x Dazzle Light (Danzero )
7
5.5
80/1
T: Ms W Haynes
R: Mitchell Bell (58)
80/1
2g Congrats x Nickynoo's Girl (Stravinsky )
8
6.1
7/2
T: G W Moore
R: B Shinn (58)
7/2
2g Kaphero x Winning Betsy (Redoute's Choice )
9
7.6
40/1
T: Grant Allard
R: K Jennings (56)
40/1
2f Shaft x Notorious Lady (Don't Say Halo )
10
9.8
60/1
T: Mark Cross
R: S Lisnyy (58)
60/1
2g Widden Valley x Tortola (West Point )
11
19.7
80/1
T: John Thompson
R: G Buckley (58)
80/1
2g Shrapnel x Rainy Daze (Commands )
Race 5 - The Pandora Committee (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:39.01 (35.88)
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (56)
5/2F
3f Sebring x Pearl Ardane (Danehill )
2
2.3
9/1
T: Grant Allard
R: James P Innes (53.5)
9/1
9g E Dubai x Zabeelsville (Zabeel )
3
2.8
Talisa (8)
10/1
T: Ms K Gavenlock
R: C G O'Brien (57.5)
10/1
4m Manhattan Rain x Lustre Lady (Flying Spur )
4
2.9
20/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (58.5)
20/1
6m Untouchable x Donna Carmela (Beautiful Crown )
5
3.0
100/1
T: E B Holland
R: Y Ichikawa (54)
100/1
5m Street Sense x Instant Reward (Tayasu Tsuyoshi )
6
3.5
11/1
T: Ms K Waugh
R: A Gibbons (57.5)
11/1
3g Rothesay x Bise (Commands )
7
4.2
9/1
T: D Lane
R: Rachel King (58)
9/1
5g Waterford Road x Comeinspina (Spinning World )
8
4.7
9/1
T: P M Perry
R: A Cavallo (61)
9/1
3g Stratum x Fleuretta (More Than Ready )
9
5.0
11/1
T: F T Cowell
R: Alena Skerritt (53.5)
11/1
5g Strada x Boni Lante (Filante )
10
5.2
7/1
T: A Stapleford
R: P King (60)
7/1
4g I Am Invincible x Cape Croft (Cape Cross )
11
5.8
7/1
T: Dean Jackson
R: Taylor Marshall (56)
7/1
6g Dutch Art x Showery (Rainbow Quest )
12
7.1
20/1
T: C J Gleeson
R: Ms C Nutman (52)
20/1
6m Al Maher x Gospelor (Devil His Due )
13
7.9
25/1
T: S Farley
R: Adam Sewell (54)
25/1
5m Marwina x Bello Donna (Bellotto )
14
8.1
30/1
T: K J Berry
R: C Reith (61)
30/1
4g Duke Of Marmalade x Movealong (Redoute's Choice )
Race 6 - Brush Park Bowling Club-Bm65 (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:11.19 (35.25)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: Angela Davies
R: B McDougall (58)
4/1
5g Canny Lad x Dezhilla (Danehill Dancer )
2
0.2
11/1
T: G D Hickman
R: Ms W Costin (59)
11/1
4g Danzero x Miss Canny (Canny Lad )
3
0.3
9/1
T: Greg Bennett
R: Adam Sewell (60)
9/1
4g Lonhro x De Lago Lass (Encosta De Lago )
4
0.9
16/1
T: C E Conners
R: T Angland (59)
16/1
3g Starcraft x Dorf Command (Commands )
5
1.0
9/4F
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (59.5)
9/4F
4m Magnus x Ready For Joy (More Than Ready )
6
1.1
9/2
T: G A Ryan
R: C Reith (59.5)
9/2
7
2.6
60/1
T: G McFarlane
R: P King (56)
60/1
7g Elvstroem x That's Me (Maizcay )
8
2.7
3/1
T: Tina Rogers
R: S Clipperton (60.5)
3/1
9
3.2
16/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (59.5)
16/1
4g Excellent Art x Enivrer (Street Cry )
Race 7 - Ellie Drennan May 28 Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:04.44 (34.88)
Prizemoney: $22,000
1
7/2F
T: M C Conners
R: J R Collett (56)
7/2F
4m Commands x Distant Victory (Distant View )
2
1.8
25/1
T: Ms P Webber
R: C Lever (55.5)
25/1
3
2.1
15/2
T: A Stapleford
R: Ms M Weir (52)
15/2
4g Aussie Rules x Morning Glow (Mister C. )
4
3.1
4/1
T: R J Quinton
R: S Clipperton (56.5)
4/1
4g Magic Albert x Sri Lanka (Sri Pekan )
5
4.5
10/1
T: Ms K Gavenlock
R: Ms W Costin (56)
10/1
6
4.6
7/1
T: Matthew Smith
R: James P Innes (53.5)
7/1
4m Krupt x Riverview (Ignatius )
7
5.3
12/1
T: J G Litt
R: B McDougall (51)
12/1
3f Exceed And Excel x Queenofthefaeries (Dubai Destination )
8
5.7
9/2
T: Grant Allard
R: B Spriggs (54)
9/2
5m Ready's Image x Danzability (Danehill Dancer )
9
7.1
50/1
T: B A Davies
R: Taylor Marshall (52.5)
50/1
4m Haradasun x Jazz Baby (Zabeel )
10
7.6
5/1
T: G A Ryan
R: J Ford (60)
5/1
Race 8 - Diesel May 14 (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 0:58.37 (34.48)
Prizemoney: $22,000
1
15/1
T: G Prosser
R: Taylor Marshall (56)
15/1
7g Youthful Legs x Belle Ringer (Magic Ring )
Winning siblings: Arloarlo, Oureve, Pressuring,
2
1.0
10/1
T: Adam Duggan
R: R Hutchings (59.5)
10/1
5g Dubawi x Rose Of Pyrmont (Helissio )
3
1.5
9/1
T: Ms K Gavenlock
R: C G O'Brien (61.5)
9/1
6g Falvelon x Zadiamond (Zabeel )
4
1.8
4/1
T: P M Perry
R: A Cavallo (58.5)
4/1
5m Exceed And Excel x Red For Lou (Testa Rossa )
5
2.2
7/4F
T: A Stapleford
R: B McDougall (59)
7/4F
5g Lonhro x Our Jane (Lion Hunter )
6
3.0
8/1
T: Brenden Mackay
R: Chris Caserta (57.5)
8/1
7
7.4
9/2
T: Joseph Pride
R: Deanne Panya (55.5)
9/2
4m Street Sense x Fairytale Dancer (Danehill Dancer )
8
9.8
20/1
T: Ms J Bowen
R: P King (58)
20/1