Breednet Results

GOSFORD - Thursday, June 2

Race 1 - Gosford Farmers Markets Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:05.97 (36.10)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: J Louizos
R: J Penza (57)
9/1
4m Strada x Sabihah (Snippets )
2
2.0
Crixus (2)
4/1
T: G McFarlane
R: James P Innes (57)
4/1
4g Flying Spur x Quack (Magic Ring )
3
2.4
Admit (5)
1/1F
T: R J Nutman
R: Ms C Nutman (55)
1/1F
4m Bon Hoffa x Smily (Danehill )
4
2.5
4/1
T: Ms T Boyd
R: T Angland (59)
4/1
4g Starcraft x Becky's Ransom (Red Ransom )
5
3.3
20/1
T: R A Bailey
R: K Jennings (57.5)
20/1
5g Bootleg x Worth Her Wait (Desert Sun )
6
7.7
14/1
T: S Farley
R: G Buckley (57)
14/1
4m Stratum x Lady Sublime (Hurricane Sky )
7
9.3
12/1
T: G W Moore
R: S Lisnyy (59)
12/1
4g Flying Spur x Rose Of Montana (More Than Ready )
Race 2 - Tab.Com.Au Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:11.94 (35.51)
Prizemoney: $22,000
1
3/1
T: G A Ryan
R: K McEvoy (59.5)
3/1
2
0.2
9/4
T: P M Perry
R: B El-Issa (56)
9/4
3c Exceed And Excel x Bayyaan (Dixieland Band )
3
2.2
15/8F
T: Matthew Smith
R: J R Collett (60)
15/8F
3g Krupt x Marju Rani (Marju )
4
4.4
25/1
T: Mitch Newman
R: M McGillivray (55)
25/1
3g Monashee Mountain x Sharope Dancer (General Nediym )
5
5.4
9/1
T: Jason Attard
R: J Penza (59)
9/1
4g Oratorio x Reverie (Zabeel )
6
6.4
80/1
T: L J Tilley
R: G Buckley (54)
80/1
5g Starcraft x Sylvaner (Danasinga )
7
8.6
7/1
T: G W Moore
R: Tim Clark (58.5)
7/1
3g Alfred Nobel x Matilda Grace (Stravinsky )
Race 3 - Brian Cadd @ Entertainment Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:05.75 (35.22)
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: Michael Costa
R: G Schofield (56)
5/2F
3f Husson x Star Of Coureuse (Starcraft )
Winning siblings: Coureuse Controls,
2
0.8
30/1
T: Stephen Schofield
R: James P Innes (53.5)
30/1
3g Street Cry x Obsequious (Lonhro )
3
1.8
11/4
T: Grant Allard
R: Thomas Huet (56.5)
11/4
3g Sebring x Jaes Jeune (Jeune )
4
1.9
Timing (7)
13/4
T: Joseph Pride
R: J Ford (55)
13/4
3f Duporth x Claudia (Al Jaasi )
5
2.2
Stato (9)
20/1
T: G McFarlane
R: P King (54)
20/1
3g Dubleo x Secret Quest (Viscount )
6
4.7
14/1
T: J Louizos
R: G Buckley (58)
14/1
3g Econsul x Royal Fling (Danehill )
7
5.5
9/2
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (56)
9/2
8
9.9
16/1
T: Patrick Webster
R: J Penza (54.5)
16/1
3f Mossman x Quaglino (Rory's Jester )
Race 4 - XXXX Gold Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:39.48 (37.34)
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: John Thompson
R: T Angland (58)
13/2
3g Savabeel x Cinnie (Keeper )
2
0.4
7/4F
T: Ms G Waterhouse
R: A Hyeronimus (59)
7/4F
3g High Chaparral x Fatoon (Snaadee )
3
4.2
7/2
T: Matthew Smith
R: J R Collett (56.5)
7/2
4
6.4
11/2
T: A Stapleford
R: Ms J Taylor (56)
11/2
3g Zariz x Mother's Eyes (Danehill Dancer )
5
6.5
66/1
T: Mitch Newman
R: J Ford (54.5)
66/1
3g Bel Danoro x Zambra (King Cugat )
6
6.7
16/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54.5)
16/1
4m High Chaparral x Tonality (Encosta De Lago )
7
10.3
40/1
T: Jason Attard
R: J Penza (54.5)
40/1
3f Snippetson x Prinny's Girl (Commands )
8
12.9
9/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54.5)
9/1
3f Danzero x Bella Vedera (Secret Savings )
9
18.5
15/2
T: G D Hickman
R: M McGillivray (54.5)
15/2
10
19.1
60/1
T: G J Preston
R: A Adkins (52.5)
60/1
3f Starcraft x Pagan Princess (Bite The Bullet )
Race 5 - De Bortoli Wines Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.39 (35.56)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: A J Denham
R: T Angland (57)
12/1
2g Snitzel x Donna's Appeal (Carnegie )
2
0.2
12/1
T: C J Waller
R: G Schofield (55)
12/1
3
0.5
11/4
T: G A Ryan
R: K McEvoy (57)
11/4
2g Duporth x As Simple As That (Grand Lodge )
4
1.0
Memes (10)
9/4F
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (55)
9/4F
2f Time Thief x Patois (Street Cry )
5
1.1
11/1
T: C E Conners
R: J R Collett (57)
11/1
6
1.4
15/2
T: J A O'Shea
R: J Penza (55)
15/2
2f Street Cry x Albaicin (Redoute's Choice )
7
3.2
4/1
T: Ms G Waterhouse
R: S Clipperton (55)
4/1
2f Redoute's Choice x Reactive (Geiger Counter )
8
12.7
100/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (55)
100/1
2f Nicconi x Markworthy (Lujain )
9
12.9
30/1
T: T R Martin
R: C Reith (55)
30/1
2f Congrats x Splendid Thing (Encosta De Lago )
10
14.8
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (55)
8/1
2f Exceed And Excel x Red Fever (Red Ransom )
Race 6 - Rapid Clean Central Coast (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:12.06 (36.58)
Prizemoney: $22,000
1
9/4F
T: K A Lees
R: Tim Clark (59)
9/4F
3f More Than Ready x Zingaling (Redoute's Choice )
Winning siblings: Happy Warrior,
2
0.3
4/1
T: A Stapleford
R: Ms M Weir (52.5)
4/1
3f Henny Hughes x Clochette (Last Tycoon )
3
0.4
9/1
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (55.5)
9/1
4m Sebring x Whitehaven Girl (Umatilla )
4
1.2
8/1
T: Ms K Gavenlock
R: J R Collett (57.5)
8/1
5
5.5
9/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54.5)
9/2
3f Dreamscape x Megie Moo (Pauillac )
6
8.7
8/1
T: G A Ryan
R: Mitchell Bell (58.5)
8/1
7
9.3
66/1
T: P L Boyd
R: B El-Issa (54)
66/1
6m Dubleo x Kissada (Mister C. )
8
10.8
20/1
T: J G Sargent
R: M McGillivray (56)
20/1
9
27.3
6/1
T: Michael Costa
R: K Jennings (57)
6/1
3f Denman x Natural Swinger (Viking Ruler )
Race 7 - Kentan Machinery (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 2:13.62 (36.97)
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: Justin W Stanley
R: T Angland (59.5)
6/1
7g Volitant x Wedded Chimes (Chime Zam )
2
1.3
12/1
T: R D Collett
R: J R Collett (60)
12/1
3
2.1
4/1
T: K A Lees
R: A Adkins (60)
4/1
3c Fastnet Rock x Demerger (Saithor )
4
2.7
25/1
T: G D Hickman
R: Brock Ryan (59.5)
25/1
7g Encosta De Lago x Private Steer (Danehill Dancer )
5
3.2
20/1
T: Ms K Waugh
R: James P Innes (58)
20/1
8g Sadler's Wells x Shemaya (Darshaan )
6
3.3
20/1
T: J N Englebrecht
R: Tim Clark (59.5)
20/1
7
3.9
15/1
T: P M Perry
R: B El-Issa (55.5)
15/1
7g El Maggiore x Golden Show (Made Of Gold )
8
6.3
Allzin (8)
5/1
T: G M Hoy
R: P Graham (58.5)
5/1
4g Al Maher x Zinzin (Celtic Swing )
9
9.6
9/4F
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (56.5)
9/4F
3f Sebring x Pearl Ardane (Danehill )
10
17.1
20/1
T: T S Howlett
R: K Jennings (56)
20/1
5g Statue Of Liberty x Montamigo (Kenny's Best Pal )
11
25.5
80/1
T: V B Jones
R: G Buckley (61)
80/1
7g Reset x Miss Right Note (Daylami )
12
27.7
7/1
T: John Thompson
R: S Clipperton (57.5)
7/1
3g Dylan Thomas x Show Me Love (Show A Heart )
Race 8 - Pluim Group (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:40.58 (36.12)
Prizemoney: $22,000
1
10/1
T: Ms P Webber
R: James P Innes (53)
10/1
8g Refuse To Bend x Laelene (Naturalism )
2
1.3
12/1
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (58.5)
12/1
5g Oratorio x Spy's Lass (Spectacular Spy )
3
1.7
15/8F
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (58.5)
15/8F
3f Star Witness x Flying Flitter (Flying Spur )
4
2.0
4/1
T: D Lane
R: K Jennings (56)
4/1
5g Waterford Road x Comeinspina (Spinning World )
5
2.7
15/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (59)
15/2
6m Any Given Saturday x Expozay (Naturalism )
6
2.9
9/1
T: S Farley
R: J R Collett (58)
9/1
3g Al Samer x Larga Vista (Seeking The Gold )
7
3.3
4/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (59)
4/1
4g Raheeb x Ilikeadacolour (Fusaichi Pegasus )
8
6.1
7/1
T: P M Perry
R: A Cavallo (59)
7/1
6g Mossman x Green Jade (Jade Robbery )
9
8.4
100/1
T: R L Pearse
R: J Penza (56)
100/1