Breednet Results

GOSFORD - Thursday, September 6

Race 1 - Broadwater Ins. Brokers Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:06.78 (36.88)
Prizemoney: $35,000
1
8/11F
T: G A Ryan
R: J Parr (56.5)
8/11F
3c Snitzel x One Sweet Day (Elusive Quality (USA))
Winning siblings: Homework, Let's Celebrate,
2
1.0
Pindus (7)
9/2
T: James Cummings
R: T Angland (56.5)
9/2
3g Exceed And Excel x Melpomene (Elusive Quality (USA))
3
2.8
30/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (57)
30/1
4m Master Of Design x Lady Of Dormello (General Nediym )
4
3.5
11/2
T: Bjorn Baker
R: C W Brown (57)
11/2
5
4.6
25/1
T: W P Cave
R: Ms J Taylor (54.5)
25/1
3f Al Maher x Golden Weekend (Nine Carat (USA))
6
5.7
10/1
T: Grant Allard
R: R Hutchings (59)
10/1
5g Trusting x Paymistress (Fusaichi Pegasus (USA))
7
5.8
100/1
T: S I Singleton
R: S Guymer (56.5)
100/1
3g Big Brown (USA) x Misa Eire (Genuine (JPN))
8
11.7
14/1
T: C E Ritchie
R: Tim Clark (56.5)
14/1
3g Your Song x De Sweet Soca Song (Encosta De Lago )
Race 2 - Boral Timber Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:14.31 (38.45)
Prizemoney: $35,000
1
11/4
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (56)
11/4
3f Star Witness x Incensed (Strategic )
Winning siblings: Hostile Star,
2
0.1
20/1
T: Ms T Timbery
R: Brock Ryan (54)
20/1
6g Mossman x Shalimar Sky (Hurricane Sky )
3
2.4
5/4F
T: K A Lees
R: Tim Clark (58)
5/4F
3g Shamexpress (NZ) x Stella Livia (GB) (Titus Livius (FR))
4
2.5
20/1
T: G W Moore
R: G Schofield (57)
20/1
3g Al Maher x Note D'Amour (IRE) (Rainbow Quest (USA))
5
5.5
60/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (57.5)
60/1
3g Pierro x A Fairy's Kiss (NZ) (Stravinsky (USA))
6
6.2
11/1
T: T R Martin
R: A Hyeronimus (57.5)
11/1
4m Lope De Vega (IRE) x Moore (Redoute's Choice )
7
6.3
11/2
T: G Portelli
R: T Angland (56.5)
11/2
3g Snitzel x Cinq Rouge (Red Ransom (USA))
8
9.6
Frugal (5)
16/1
T: Ricky Vale
R: Deanne Panya (57)
16/1
4g All Too Hard x Hatton Garden (Encosta De Lago )
9
14.4
20/1
T: Grant Allard
R: R Hutchings (57)
20/1
5g Dream Ahead (USA) x Escalotte (Encosta De Lago )
10
29.0
20/1
T: B A Gentle
R: G Buckley (56)
20/1
4m Reward For Effort x Guild (Testa Rossa )
Race 3 - Redeye Constructions (Bm64) (2100m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(7) Time: 2:16.52 (38.05)
Prizemoney: $35,000
1
5/1
T: C J Waller
R: T Angland (57)
5/1
5m High Chaparral (IRE) x Fly The Flag (NZ) (Sir Tristram (IRE))
2
1.8
7/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (55)
7/1
5g Authorized (IRE) x Zaroyale (NZ) (Zabeel (NZ))
3
3.1
12/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: C Reith (56)
12/1
6g High Chaparral (IRE) x Lenswood (Woodman (USA))
4
3.2
7/2F
T: K J Parker
R: J Ford (59)
7/2F
8g Dubawi (IRE) x Scottish Amour (Whiskey Road (USA))
5
4.7
15/1
T: Kody Nestor
R: B Griffiths (54)
15/1
6g Dylan Thomas (IRE) x Pricey (Flying Spur )
6
4.8
7/2F
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (59.5)
7/2F
7
5.1
4/1
T: R J Quinton
R: J Penza (55.5)
4/1
8g Dane Shadow x Firm Seal (Falbrav (IRE))
8
10.3
10/1
T: S Massingham
R: C W Brown (57.5)
10/1
5g So You Think (NZ) x Redoutebelle (Redoute's Choice )
Race 4 - Tasman Kb (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(7) Time: 1:00.65 (36.25)
Prizemoney: $35,000
1
11/4F
T: G McFarlane
R: C Reith (57)
11/4F
Winning siblings: Hercules Mo,
2
0.5
11/2
T: R J Quinton
R: Brock Ryan (58)
11/2
4g Zoffany (IRE) x Memoirs (E Dubai (USA))
3
1.0
5/1
T: D Lane
R: Alena Skerritt (59)
5/1
5g Hard Spun (USA) x Jasmine Rose (Carnegie (IRE))
4
1.1
13/4
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (60)
13/4
4g Duporth x Anuket (Nuclear Freeze (USA))
5
1.4
10/1
T: L J Fairhall
R: J Parr (58)
10/1
6g Hinchinbrook x Stormy Empress (King's Best (USA))
6
2.8
8/1
T: P M Perry
R: C Lever (58)
8/1
6g Exceed And Excel x Bayyaan (USA) (Dixieland Band (USA))
7
6.0
11/1
T: B A Gentle
R: G Buckley (58.5)
11/1
5g Magnus x Priceless Diamond (Rock Of Gibraltar (IRE))
8
6.6
Zroya (10)
25/1
T: Ms D Lumsden
R: Ms M Weir (51)
25/1
8m Domesday x Thine Eyes (Shovhog )
9
13.3
40/1
T: Grant Allard
R: S Lisnyy (56)
40/1
5m Ready's Image (USA) x Ikhlas (IRE) (Lahib (USA))
Race 5 - National Frame & Truss Mdn (1900m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 2:03.56 (38.02)
Prizemoney: $35,000
1
5/2F
T: G Portelli
R: S R Weatherley (57)
5/2F
4m Not A Single Doubt x Fidele (Encosta De Lago )
2
5.5
11/2
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (59)
11/2
4g Guillotine (NZ) x Brilliant Kiwi (NZ) (Brilliance (USA))
3
5.7
20/1
T: John Thompson
R: Tim Clark (55.5)
20/1
3g Shocking x Rixi (Strategic )
4
6.5
10/1
T: A and E Cummings
R: Tommy Berry (59)
10/1
5g Dalghar (FR) x Priscilla (NZ) (Manntari (IRE))
5
6.6
30/1
T: T Wong
R: J Penza (59)
30/1
5g Domesday x Mikli (NZ) (Zabeel (NZ))
6
7.6
12/1
T: K J Parker
R: J Ford (57)
12/1
4m Arlington x Itsahit (Pure Theatre )
7
9.1
9/1
T: P M Perry
R: Ms S Bogenhuber (57)
9/1
8
9.5
11/2
T: R A Freedman
R: T Angland (59)
11/2
4g Pentire (GB) x Gin City (NZ) (Heroicity )
9
12.6
4/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (59)
4/1
4g Dane Shadow x Madrilena (Woodman (USA))
10
16.9
16/1
T: Michael Gatty
R: S Guymer (55.5)
16/1
3g All Too Hard x Husskila (NZ) (Hussonet (USA))
Race 6 - Weathertex Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:00.54 (36.92)
Prizemoney: $35,000
1
13/2
T: G R Nickson
R: A Banks (55.5)
13/2
2
1.0
11/4
T: N J Olive
R: Jean Van Overmeire (58)
11/4
4m Written Tycoon x Glove Puppet (Toy Pindarri (NZ))
3
1.1
Catia (11)
5/1
T: Joseph Pride
R: C W Brown (55)
5/1
3f Unencumbered x Nixon (General Nediym )
4
1.5
10/1
T: Jason Clisby
R: G Buckley (55)
10/1
4g Your Song x Ganda (Encosta De Lago )
5
2.2
9/4F
T: Nick Mitchell
R: Tommy Berry (55.5)
9/4F
3c Uncle Mo (USA) x Nash Rambler (Diatribe )
6
4.5
50/1
T: Irene Cowell
R: A E Denby (57)
50/1
4g Nicconi x Sassy Gal (Valixir (IRE))
7
5.9
20/1
T: Nathan Hobson
R: Brock Ryan (53)
20/1
5g Torch Relay x Gold Stream (Elvstroem )
8
6.3
150/1
T: G R Nickson
R: J Innes Jnr (55)
150/1
9
14.9
6/1
T: T and P Vigouroux
R: J Ford (56.5)
6/1
4m Street Cry (IRE) x Munhro (Lonhro )
Race 7 - Iti (Nsw) Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:14.26 (38.11)
Prizemoney: $35,000
1
8/1
T: G R Nickson
R: A Banks (55.5)
8/1
3c Tapit (USA) x Euphrosyne (USA) (Harlan's Holiday (USA))
2
1.0
4/1
T: N R Ward
R: C G O'Brien (58)
4/1
4g Haradasun x War Empress (Buriton (NZ))
3
2.0
25/1
T: G R Nickson
R: J Ford (54)
25/1
5g Beneteau x Retract (NZ) (Flying Spur )
4
2.7
11/2
T: R A Freedman
R: Tim Clark (61)
11/2
5m Lonhro x Ouija (Viscount )
5
7.3
40/1
T: Mark Cross
R: G Buckley (54)
40/1
5m Reward For Effort x Paradise Mill (USA) (Horse Chestnut (SAF))
6
14.1
9/10F
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (60.5)
9/10F
5g Mossman x Military Blonde (General Nediym )
Race 8 - Walker Bros Timber/Build-Bm70 (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(7) Time: 1:41.38 (37.06)
Prizemoney: $35,000
1
4/1F
T: G McFarlane
R: C Reith (54.5)
4/1F
5m Wanted x French Resistence (Peintre Celebre (USA))
2
1.5
9/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56.5)
9/2
9m Any Given Saturday (USA) x Expozay (Naturalism (NZ))
3
1.9
25/1
T: Cameron Thompson
R: Travis Wolfgram (57)
25/1
7g Testa Rossa x Capto (Octagonal (NZ))
4
2.8
9/1
T: J A Steinmetz
R: Tommy Berry (58.5)
9/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
5
3.6
9/1
T: D Lane
R: Jake Hull (57)
9/1
7g Haradasun x Ionica (Commands )
6
4.4
8/1
T: B F Cavanough
R: Tim Clark (59.5)
8/1
6g Commands x Boca Chita (Elusive Quality (USA))
7
6.0
12/1
T: Ms J Graham
R: T Angland (61)
12/1
6g Hinchinbrook x Dictatorial (USA) (Thunder Gulch (USA))
8
6.2
9/2
T: R A Freedman
R: S Guymer (58)
9/2
4g Choisir x Three Cheers (Peintre Celebre (USA))
9
8.6
25/1
T: Luke Pepper
R: J Ford (55)
25/1
7g Sir Percy (GB) x Bankonher (NZ) (British Banker (CAN))
10
9.0
9/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Mitchell Bell (54)
9/1
6m Zariz x Rockton (Fasliyev (USA))
11
11.8
10/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (59)
10/1
5m O'Reilly (NZ) x Be Inspired (Zabeel (NZ))