Breednet Results

GOSFORD - Saturday, May 25

Race 1 - Funnels Smash Repairs Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.15 (37.32)
Prizemoney: $35,000
1
5/2
T: J G Sargent
R: C Lever (57)
5/2
3g Camelot (GB) x Satirical Delight (Dylan Thomas (IRE))
Winning siblings: Delightful Thought,
2
0.2
13/2
T: John Thompson
R: J P Morris (57)
13/2
3g Sebring x Holly Zou (Hotel Grand )
3
2.0
10/9F
T: L J Bridge
R: B El-Issa (55)
10/9F
3f Bernardini (USA) x Zenith (Fantastic Light (USA))
4
3.5
Elcano (3)
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: G Buckley (57)
4/1
5
6.8
20/1
T: Jamie Thomsen
R: B Griffiths (54)
20/1
3f Eurozone x Zastabelle (Benicio )
6
9.6
80/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (57)
80/1
3g Bernardini (USA) x Zydeco (Zabeel (NZ))
7
43.6
100/1
T: D Lane
R: Ashley Morgan (57)
100/1
3g Smart Missile x Sayetta (Rory's Jester )
Race 2 - Ja Tighe Plumbing Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.31 (34.42)
Prizemoney: $35,000
1
9/10F
T: Adam Duggan
R: C Lever (58.5)
9/10F
3g Your Song x Calpe (Rock Of Gibraltar (IRE))
Winning siblings: Seven Ten Split,
2
2.5
Oslo (6)
7/2
T: P and P Snowden
R: Mitchell Bell (56)
7/2
2g Pierro x Scandiva (Fastnet Rock )
3
2.7
5/1
T: L W Curtis
R: S Guymer (58.5)
5/1
3g Sizzling x Cattalo (Tiger Hill (IRE))
4
6.1
11/2
T: Bjorn Baker
R: G Buckley (59)
11/2
3g Reliable Man (GB) x Utmost Caution (Galileo (IRE))
5
7.6
7/1
T: G W Moore
R: Travis Wolfgram (55.5)
7/1
3g Denman x Quipster (Snippets )
6
12.1
100/1
T: P M Perry
R: Ms J Taylor (56)
100/1
2g Uncle Mo (USA) x Soelin (NZ) (Stravinsky (USA))
7
15.7
100/1
T: Mark Cross
R: Ms M Weir (52.5)
100/1
2g Smart Missile x Close Relation (USA) (Empire Maker (USA))
Race 3 - Rite Price Tyres (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:11.27 (36.16)
Prizemoney: $35,000
1
5/4F
T: K A Lees
R: D McLellan (59)
5/4F
3g Redoute's Choice x Jeu De Cartes (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Marvel Dragon, Merited,
2
0.5
15/4
T: Adam Duggan
R: Mitchell Bell (59.5)
15/4
6g Testa Rossa x Backatem (USA) (Notebook (USA))
3
2.0
20/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (55.5)
20/1
7g Casino Prince x Gorgeous Miss (Shamardal (USA))
4
2.2
Ribs (6)
16/1
T: Grant Allard
R: G Buckley (58.5)
16/1
6g Roadhog x Mick's Chick (Snitzel )
5
2.7
11/4
T: James Cummings
R: B Spriggs (57)
11/4
3f Exceed And Excel x Detours (Ad Valorem (USA))
6
2.9
16/1
T: Nick Mitchell
R: Ms M Weir (54)
16/1
9g Snitzel x Made Of Diamonds (Made Of Gold (USA))
7
3.8
9/2
T: P M Perry
R: Cejay Graham (58)
9/2
3g Choisir x Pure Intent (Bianconi (USA))
Race 4 - Terrigal Hotel (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:37.75 (35.89)
Prizemoney: $35,000
1
11/2
T: W P Cave
R: G Buckley (59.5)
11/2
5g Anacheeva x Anniewill (Bite The Bullet (USA))
2
0.2
7/2
T: Ms K Waugh
R: S Lisnyy (59)
7/2
5g Uncle Mo (USA) x No Comment (Danzero )
3
1.7
4/1
T: K C Smith
R: Cejay Graham (56)
4/1
4g All Too Hard x Yolane (Zizou )
4
1.9
6/4F
T: G Portelli
R: Mitchell Bell (61)
6/4F
3g So You Think (NZ) x Show Me Love (Show A Heart )
5
4.6
30/1
T: D Lane
R: Ashley Morgan (58)
30/1
6g Al Samer x Larga Vista (USA) (Seeking The Gold (USA))
6
5.2
Surjin (2)
9/1
T: P M Perry
R: Ms L Day (58.5)
9/1
4h Stratum x Melbourne Rose (NZ) (Zabeel (NZ))
7
5.7
60/1
T: E and L Longmire
R: C Lever (57.5)
60/1
7g Roadhog x Alone Again (Naturalism (NZ))
8
6.0
10/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (58.5)
10/1
7g Haradasun x Ionica (Commands )
Race 5 - Skillion Pools Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.66 (34.27)
Prizemoney: $35,000
1
9/2
T: P and P Snowden
R: Cejay Graham (54)
9/2
2c Written Tycoon x Show Affection (Show A Heart )
2
0.5
5/4F
T: C J Waller
R: C Lever (55)
5/4F
2f Foxwedge x Runway Runaway (Starcraft (NZ))
3
0.6
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: G Buckley (55)
4/1
2f Spirit Of Boom x Mini Magic (Piccolo (GB))
4
1.0
4/1
T: Bjorn Baker
R: Ms R Murray (55.5)
4/1
5
2.8
40/1
T: G R Nickson
R: Ms J Taylor (55)
40/1
2f Star Witness x Inappropriate (Undoubtedly )
6
4.2
20/1
T: James Cummings
R: B Spriggs (55)
20/1
2f Exceed And Excel x Medaglia (Medaglia D'Oro (USA))
7
5.2
100/1
T: Richard Litt
R: Travis Wolfgram (54)
100/1
2f Fighting Sun x Miss Alberta (Magic Albert )
8
5.4
30/1
T: Lauri Parker
R: Ms M Weir (55)
30/1
9
6.2
Saturn (14)
60/1
T: Matthew Smith
R: A Layt (55)
60/1
2f Sizzling x Rocketing (Rock Of Gibraltar (IRE))
10
6.9
30/1
T: C J Waller
R: S Guymer (54.5)
30/1
2f Deep Field x Liesele (Exceed And Excel )
11
9.1
50/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (57)
50/1
2g Olympic Glory (IRE) x Malukar (NZ) (Viking Ruler )
Race 6 - Scape Constructions Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.81 (35.45)
Prizemoney: $35,000
1
9/1
T: Peter D Green
R: Cejay Graham (51)
9/1
3f All Too Hard x Glasgow (Testa Rossa )
2
0.4
Athens (4)
5/1
T: James Cummings
R: B Spriggs (58)
5/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Retsina (Redoute's Choice )
3
0.5
11/1
T: J and G Lee
R: J P Morris (57.5)
11/1
4
1.7
60/1
T: K J Parker
R: A Layt (54)
60/1
4m Hinchinbrook x Flying Dansino (NZ) (Fusaichi Pegasus (USA))
5
2.5
15/8F
T: Joseph Pride
R: C Lever (58)
15/8F
3f Fighting Sun x Head Over Heels (Fastnet Rock )
6
2.8
13/4
T: G A Ryan
R: Mitchell Bell (58)
13/4
3f Zoustar x Hidden Kisses (Hidden Dragon )
7
5.3
6/1
T: D Lane
R: G Buckley (59)
6/1
8
7.3
Wilful (12)
66/1
T: P M Perry
R: Ms J Taylor (55.5)
66/1
2f Olympic Glory (IRE) x Wayward (Redoute's Choice )
9
16.4
8/1
T: A Newing
R: S Lisnyy (56.5)
8/1
3f Animal Kingdom (USA) x Tumble Turn (Redoute's Choice )
Race 7 - Lcd Debt Solutions Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:58.30 (34.62)
Prizemoney: $35,000
1
5/2
T: G Portelli
R: Mitchell Bell (56.5)
5/2
2c Deep Field x Exhibit (Octagonal (NZ))
2
0.1
40/1
T: J A Steinmetz
R: Ms K Adams (58.5)
40/1
5m Keep The Faith x Crimson Code (Redoute's Choice )
3
2.1
11/8F
T: Adam Duggan
R: Travis Wolfgram (57.5)
11/8F
3g Smart Missile x Wild Brew (USA) (Milwaukee Brew (USA))
4
2.2
9/1
T: Allan Kehoe
R: Cejay Graham (52)
9/1
3f Dubleo (USA) x Inside Story (Umatilla (NZ))
5
3.0
40/1
T: Jay Hopkins
R: Ashley Morgan (54)
40/1
6m Statue Of Liberty (USA) x Survey (Geiger Counter (USA))
6
3.9
11/2
T: John Bateman
R: Nick Heywood (61.5)
11/2
4g Choisir x Street Sign (USA) (High Yield (USA))
7
5.0
12/1
T: E and L Longmire
R: C Lever (56.5)
12/1
4m Manhattan Rain x De La Rouge (High Yield (USA))
8
5.1
100/1
T: Paul Theobald
R: S Guymer (54)
100/1
4g Husson (ARG) x Coppereight (Danewin )
9
5.4
25/1
T: Craig Carmody
R: G Buckley (56.5)
25/1
5g Ready's Image (USA) x Zeta (Tobougg (IRE))
10
5.7
16/1
T: P M Perry
R: Ms M Weir (52)
16/1
4m Star Witness x Private Kiss (General Nediym )
11
11.3
40/1
T: Jason Clisby
R: R Brewer (59.5)
40/1
4g Denman x Fearless Babe (Royal Academy (USA))
Race 8 - Airpak Sheetmetal (Bm70) (2600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 2:44.04 (35.86)
Prizemoney: $35,000
1
7/4F
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (54)
7/4F
4g Pierro x Hurtle Myrtle (Dane Shadow )
Winning siblings: Holyfield, Snow Sparkle,
2
6.0
20/1
T: I B Finn
R: S Lisnyy (54)
20/1
5g Roc De Cambes (NZ) x Degree (NZ) (Bachelor Duke (USA))
3
6.5
8/1
T: Doug Gorrel
R: Nick Heywood (59)
8/1
6m Excellent Art (GB) x Severo (Danzero )
4
6.6
11/2
T: Ms G Markwell
R: D McLellan (54)
11/2
6m Snippetson x Elegant Beauty (NZ) (Sir Tristram (IRE))
5
7.9
8/1
T: W M Slinkard
R: S Guymer (54)
8/1
7g Strada x Frizzle (Anglia )
6
8.8
12/1
T: K J Parker
R: A Layt (54)
12/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Blasphemy (Galileo (IRE))
7
8.9
20/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (55)
20/1
6m New Approach (IRE) x Choose To Dream (Redoute's Choice )
8
9.1
14/1
T: Ms M Harrison
R: Ms J Taylor (54)
14/1
5m Trotamondo (CHI) x Accademia (Royal Academy (USA))
9
9.4
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: G Buckley (55)
7/2
4m High Chaparral (IRE) x Justa Babe (Flying Spur )
10
10.1
25/1
T: J A Steinmetz
R: Ms M Weir (52)
25/1