Breednet Results

GOULBURN - Monday, September 21

Race 1 - Primo Meats Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.98 (34.46)
Prizemoney: $15,000
1
11/2
T: M C Conners
R: J R Collett (54.5)
11/2
Winning siblings: Lovejoy,
2
1.8
11/4
T: Bjorn Baker
R: Brodie Loy (54)
11/4
3f Snitzel x Expect To Win (Encosta De Lago )
3
1.9
9/10F
T: J A O'Shea
R: J Penza (59)
9/10F
3f Denman x Chaparra (Canny Lad )
4
2.2
50/1
T: R R Stachow
R: Ms J Taylor (55)
50/1
5g Dane Fever x Victorious Belle (Victory Note )
5
5.8
14/1
T: John Thompson
R: J Kissick (58)
14/1
4g Dreamscape x Mollycat (Catbird )
6
6.0
Zooks (3)
30/1
T: K J Callaughan
R: R Bensley (58)
30/1
4g Bryannbo's Gift x Skoozi's Girl (Tuscany Flyer )
7
7.0
8/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (55.5)
8/1
3c Roadhog x Armagnac (Hennessy )
8
7.3
11/1
T: C E Conners
R: S Pollard (56)
11/1
4m Big Brown x Dancesteps (Danehill )
9
16.3
80/1
T: R Weston and J Nisbet
R: Ms K Nisbet (54)
80/1
4m Nicconi x Sister Rose (Rosedale )
Race 2 - Brad Writer Constructions-Bm58 (2100m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:12.21 (37.37)
Prizemoney: $15,000
1
9/4
T: K J Parker
R: J Penza (58)
9/4
6m Charge Forward x La Fleur (Flying Spur )
2
0.3
11/1
T: N F Gardner
R: Ms K Nisbet (54)
11/1
6m Court Command x Pretext (Pre Catelan )
3
2.8
1/1F
T: Connie Greig
R: Nick Heywood (57.5)
1/1F
7m Stratum x Fly Butterfly (Deputy Minister )
4
3.0
9/1
T: J A Steinmetz
R: Mitchell Bell (57)
9/1
7g Anabaa x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
5
3.5
14/1
T: Connie Greig
R: Peter Wells (54)
14/1
6g Rock Of Gibraltar x Cara Y Cruz (King Of Kings )
6
7.5
10/1
T: M P Tubman
R: Deanne Panya (56.5)
10/1
7
8.4
80/1
T: Ms E Longmire
R: Brodie Loy (54)
80/1
4m Myboycharlie x Princess Pulse (King Of Kings )
Race 3 - Equissage Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.83 (36.05)
Prizemoney: $15,000
1
12/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (57)
12/1
2
0.2
8/1
T: J C Coyle
R: J R Collett (55)
8/1
3f Choisir x Parisian Sunrise (Royal Academy )
3
0.4
20/1
T: Michael Costa
R: Mitchell Bell (57)
20/1
4
2.8
10/9F
T: Joseph Pride
R: Brodie Loy (55)
10/9F
5
4.2
13/4
T: J A O'Shea
R: G Buckley (57)
13/4
6
4.8
10/1
T: Michael Costa
R: Peter Wells (55)
10/1
3f Sebring x Tomber (Jeune )
7
8.3
6/1
T: G A Ryan
R: J Penza (55)
6/1
3f Ad Valorem x Imposed (Rory's Jester )
Race 4 - Hypercet Printing Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:10.23 (34.71)
Prizemoney: $15,000
1
2/5F
T: John Bateman
R: B Shinn (62)
2/5F
5g Supreme Class x Eldenta (Ideal Planet )
Winning siblings: Ellavanelle, Rovinita, Sir Derek,
2
0.8
Sting (2)
9/2
T: D A Williams
R: Ms K O'Hara (60)
9/2
6g Refuse To Bend x Pellucid (Quest For Fame )
3
2.3
4/1
T: Matthew Dale
R: B P Ward (57)
4/1
4m Onemorenomore x With My (Covetous )
4
4.0
40/1
T: G Backhouse
R: J Penza (54)
40/1
7g Keep The Faith x Zaheeya (Encosta De Lago )
5
11.6
40/1
T: Mick Miladinovic
R: R Bensley (54)
40/1
6g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
Race 5 - Goulburn Post Hcp (C1) (1500m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:29.73 (35.36)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: W T Prain
R: Ms K O'Hara (60)
6/1
5g Valixir x October Miss (Octagonal )
Winning siblings: Calendar Miss, Linkwin Miss, Money Bee,
2
0.4
9/10F
T: P G Moody
R: B Shinn (60)
9/10F
3
0.6
7/2
T: Tony McEvoy
R: Mitchell Bell (58.5)
7/2
4g High Chaparral x Miss O'Brien (Fastnet Rock )
4
1.1
25/1
T: Paul Murray
R: G Buckley (56.5)
25/1
4g Magic Albert x Komachi (Commands )
5
1.2
25/1
T: G M Brown
R: R Bensley (55)
25/1
5m Aussie Rules x Secret Walk (Secret Savings )
6
3.3
100/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (54)
100/1
7g Redoute's Choice x Zeparty (Zeditave )
7
3.4
11/1
T: Kurt Goldman
R: Josh Cartwright (57.5)
11/1
4g Mastercraftsman x Casual Chick (Casual Lies )
8
6.8
Jabu (10)
100/1
T: Ms M Harrison
R: Ms J Taylor (54)
100/1
7g Fusaichi Pegasus x Rejoice (Belong To Me )
9
9.5
11/1
T: D A Williams
R: J R Collett (55.5)
11/1
4g Flying Spur x Our Madison (Tactical Cat )
Race 6 - David Alt Electrical (Bm55) (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:34.67 (36.50)
Prizemoney: $15,000
1
7/4
T: P G Moody
R: J R Collett (58.5)
7/4
4h Murtajill x Smoothing (Tale Of The Cat )
Winning siblings: Miss Wonderfilly, Smooth Consul,
2
3.8
Erika (3)
5/4F
T: John Bateman
R: B Shinn (57.5)
5/4F
4m Blackfriars x Europium (Metal Storm )
3
10.3
20/1
T: Ms K Kulic
R: J Kissick (55.5)
20/1
8g Nuclear Freeze x Dilys (Kingston Seattle )
4
10.5
9/1
T: Matthew J Stephens
R: R Bensley (56.5)
9/1
6g Beautiful Crown x Schmooze (Canny Lad )
5
10.7
Yumani (4)
20/1
T: Ms L Dean
R: Brodie Loy (57)
20/1
6
13.0
Carver (2)
7/1
T: K J Parker
R: R Brewer (58)
7/1
4g Ad Valorem x Turfsurfer (Street Cry )
7
14.9
Kadota (8)
20/1
T: Nick Mitchell
R: Erhan Kacmaz (53)
20/1
4m Snitzel x Figmentation (Commands )
8
18.5
40/1
T: Mervyn Bennett
R: Ms K O'Hara (54)
40/1
6m Dubleo x Eiselidol (Marwina )
9
20.0
Muntij (9)
15/1
T: D A Williams
R: G Buckley (54)
15/1
3g Danewin x Naseej (Secret Savings )
Race 7 - El-Meato Butchery (Bm65) (1300m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:16.68 (35.51)
Prizemoney: $15,000
1
9/2
T: D A Williams
R: B P Ward (59.5)
9/2
5g Street Cry x Just So (Kris S. )
Winning siblings: Feliciano, Juste Si, Shock Alert, Subprime,
2
1.3
13/8F
T: K J Callaughan
R: R M Saxton (58.5)
13/8F
3
1.4
8/1
T: W T Prain
R: Ms K O'Hara (54)
8/1
4
3.1
40/1
T: J A Steinmetz
R: Deanne Panya (55.5)
40/1
7m Excites x Sunbeam (Grand Lodge )
5
4.6
Albana (5)
30/1
T: T J Robinson
R: Aaron Williams (54.5)
30/1
8g Magic Albert x Jadana (Jade Hunter )
6
6.4
7/2
T: Luke Price
R: Peter Wells (57)
7/2
8m Tobougg x Bossie Gal (Zeditave )
7
6.5
14/1
T: Matthew J Stephens
R: R Bensley (54)
14/1
7g Tiger Hill x Golden Flight (Danehill Dancer )
8
6.6
7/1
T: Ms E Longmire
R: J Penza (56.5)
7/1
5g Bel Esprit x Mycedes (Encosta De Lago )
9
11.0
20/1
T: G G Hall
R: G Buckley (59.5)
20/1
6g Danehill Dancer x Irongail (Canny Lad )
Race 8 - Storage King Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.56 (35.25)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: P G Moody
R: Ms K O'Hara (57)
4/1
4m Duporth x Astinella (Aldebaran )
Winning siblings: Annie Ethyl, Chariot Of Gold,
2
1.5
11/1
T: Rebecca Brewer
R: R Brewer (59)
11/1
4g Red Element x Five Straight (King Of Kings )
3
2.0
12/1
T: K J Callaughan
R: R Bensley (59)
12/1
4g Flying Spur x Solanas (Zabeel )
4
3.2
2/1F
T: J G Sargent
R: B Shinn (56.5)
2/1F
3g Zabeel x Our Joan Of Arc (Beautiful Crown )
5
5.0
5/2
T: Michael Costa
R: Mitchell Bell (59)
5/2
4h High Chaparral x Tantra (Royal Academy )
6
5.1
66/1
T: Michelle Ritchie
R: Maddison Wright (56)
66/1
7
5.4
10/1
T: M C Conners
R: J R Collett (56.5)
10/1
3g Oratorio x Tis Maizing (Our Maizcay )
8
5.9
20/1
T: D P Lee
R: G Buckley (59)
20/1
4g Duporth x Mountain Mist (Kaapstad )
9
6.5
100/1
T: David Pfieffer
R: Brodie Loy (57)
100/1
4m Sebring x Larksong (Singspiel )
10
7.1
9/1
T: G A Ryan
R: J Penza (57)
9/1
4m Encosta De Lago x Pretty Flamingo (More Than Ready )
11
7.2
16/1
T: Ms M Harrison
R: Ms J Taylor (59)
16/1