Breednet Results

GOULBURN - Friday, March 17

Race 1 - Goulburn Workers Club Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Heavy(8) Time: 1:24.90 (35.73)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Ms K Nisbet (59)
10/9F
3g Pendragon (NZ) x Mercury Lady (NZ) (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Roman, Solar Sky,
2
1.3
7/2
T: Matthew Smith
R: J Ford (58.5)
7/2
4g Starspangledbanner x Quest For Success (Quest For Fame (GB))
3
4.6
9/1
T: W T Prain
R: J Penza (56.5)
9/1
6g Valixir (IRE) x October Miss (Octagonal (NZ))
4
5.9
11/1
T: T J Robinson
R: B P Ward (59)
11/1
5
7.0
7/1
T: M P Tubman
R: Ms K O'Hara (59)
7/1
4g Sebring x Chance Bye (Snitzel )
6
7.3
13/2
T: W A Mathie
R: R Bensley (58)
13/2
6m Zariz x Summertown Girl (Keepers )
7
14.5
50/1
T: C J Gleeson
R: S Guymer (54)
50/1
7m Al Maher x Gospelor (USA) (Devil His Due (USA))
8
14.9
Zaphod (9)
40/1
T: Kylie Kennedy
R: Chelsea Macfarlane (52)
40/1
4g California Dane x Eyenar (Jetball )
Race 2 - Goulburn Carpet Court Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:25.64 (37.70)
Prizemoney: $20,000
1
Bayamo (11)
7/4F
T: R J Quinton
R: A Adkins (56.5)
7/4F
3f Commands x Squalls (Fusaichi Pegasus (USA))
Winning siblings: Bring Me Showers, Sea Storm, Wind Shift,
2
0.3
10/1
T: Kurt Goldman
R: Ms K O'Hara (58.5)
10/1
3g Uncle Mo (USA) x Love One (Fusaichi Pegasus (USA))
3
1.8
11/2
T: John Thompson
R: J Ford (58.5)
11/2
4
4.7
8/1
T: W T Prain
R: Alena Skerritt (57)
8/1
4g Arena x Miss Superb (Splendent (USA))
5
4.9
13/4
T: John Thompson
R: J Penza (58.5)
13/4
3g Myboycharlie (IRE) x Amazing Glow (NZ) (Manntari (IRE))
6
5.6
11/2
T: G G Kirkup
R: R Bensley (57)
11/2
4m Over x Rosita's Gem (Zephyr Zip (NZ))
7
13.6
50/1
T: B Robinson
R: B El-Issa (56.5)
50/1
3f Arlington x Elucidate (Encosta De Lago )
Race 3 - S & K Wilson Plumbing Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:11.76 (35.96)
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: G A Ryan
R: J Ford (55)
8/11F
3f Northern Meteor x Princess Emmy (NZ) (King's Chapel )
Winning siblings: Princess Kandis, Thurlow, Weboughtazou,
2
0.5
20/1
T: Kurt Goldman
R: Ms K Nisbet (57)
20/1
3g Dalghar (FR) x Honor Babe (NZ) (Honor Grades (USA))
3
6.5
66/1
T: T and P Vigouroux
R: Jean Van Overmeire (54)
66/1
3f Salade x Saginaw (Snippets )
4
6.9
20/1
T: P Courtney
R: A Layt (55)
20/1
3f Moscow Ballet (IRE) x Kit (Invincible Spirit (IRE))
5
8.5
11/2
T: A and E Cummings
R: M A Cahill (57)
11/2
3g Pour Moi (IRE) x Chickens (Danehill (USA))
6
8.6
30/1
T: David Vandyke
R: Nick Heywood (57)
30/1
3g Dane Shadow x Miss Mocha (NZ) (Senor Pete (USA))
7
8.7
66/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms J Taylor (57)
66/1
3g Al Maher x Royal Wit (Royal Academy (USA))
8
9.0
20/1
T: W T Prain
R: B El-Issa (55)
20/1
3f Magic Albert x Elegant Jewel (Mister C. (USA))
9
9.2
11/2
T: Matthew Smith
R: A Banks (55)
11/2
3f Snitzel x Glogirl (General Nediym )
10
10.6
16/1
T: Richard Litt
R: A Cavallo (57)
16/1
11
10.7
25/1
T: K Dryden and S Collings
R: A Adkins (55)
25/1
3f Zoffany (IRE) x Texarcana (More Than Ready (USA))
12
20.2
30/1
T: D A Williams
R: Ms K O'Hara (57)
30/1
3g Vitrinite (NZ) x Bella My Star (Time Mill (GB))
Race 4 - Goulburn Express Freight Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:39.52 (38.26)
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (56)
11/1
Winning siblings: Veeten,
2
0.8
15/4
T: W T Prain
R: J Penza (58.5)
15/4
3
1.0
11/2
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (57)
11/2
3f O'Reilly (NZ) x Danex (NZ) (Danasinga )
4
1.8
7/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (58)
7/1
3g Shellscrape x Courrier De Coeur (Fastnet Rock )
5
2.0
15/1
T: Matthew Smith
R: G Buckley (55.5)
15/1
6g Musket x Miss Madelaine (Rivotious (USA))
6
2.1
4/1
T: R J Quinton
R: B El-Issa (57)
4/1
3g Testa Rossa x Super Smudge (Flying Spur )
7
5.1
13/4F
T: R J Quinton
R: A Adkins (56.5)
13/4F
3f Snitzel x So Pristine (Zabeel (NZ))
8
5.2
60/1
T: M J Smith
R: A Banks (55.5)
60/1
9
5.4
40/1
T: Jamie Thomsen
R: A Layt (55.5)
40/1
4m Danewin x Elegy (USA) (Diesis (GB))
10
5.6
7/1
T: G A Ryan
R: J Ford (57.5)
7/1
3g Smart Missile x Driven Snow (USA) (Storm Cat (USA))
11
15.8
40/1
T: Ms B Mackie
R: S Guymer (55.5)
40/1
3f Northern Meteor x Philocracy (Bureaucracy (NZ))
12
16.8
25/1
T: A E Barton
R: Nick Heywood (59)
25/1
13
16.9
25/1
T: P Courtney
R: Simon Miller (56)
25/1
3g Moscow Ballet (IRE) x Touch Of Heart (Mukaddamah (USA))
Race 5 - Anns Weddings & Functions-Bm55 (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Heavy(8) Time: 1:38.76 (36.76)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: Natalie Jarvis
R: S Guymer (56)
7/1
5m Magic Albert x Blue Mistral (Hurricane Sky )
Winning siblings: Terra Amata,
2
1.3
11/4F
T: E and L Longmire
R: J Penza (60.5)
11/4F
5g Roadhog x Alone Again (Naturalism (NZ))
3
2.8
11/4
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (58.5)
11/4
5g Fastnet Rock x Zarita (NZ) (Pentire (GB))
4
6.2
4/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Jean Van Overmeire (55.5)
4/1
4m Testa Rossa x Songs (Fuji Kiseki (JPN))
5
7.3
11/2
T: T Sergi
R: M Heagney (55.5)
11/2
8g Alert (ARG) x Finish The Quest (Molokai Prince )
6
10.7
Kadota (11)
12/1
T: Nick Mitchell
R: A Layt (54)
12/1
5m Snitzel x Figmentation (Commands )
7
13.0
15/2
T: G P Vella
R: Carly Frater-Hill (53.5)
15/2
7g Artie Schiller (USA) x Paliza (Prince Echo (IRE))
Race 6 - Electel Services Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Heavy(8) Time: 0:58.03 (34.77)
Prizemoney: $20,000
1
Janis (8)
15/2
T: C Hensler
R: Chelsea Macfarlane (53.5)
15/2
5m Duporth x Girls Rock (Fastnet Rock )
Winning siblings: William Thomas,
2
0.1
2/1F
T: Joseph Pride
R: A Adkins (57.5)
2/1F
3g Sepoy x Soul Diva (Grand Lodge (USA))
3
1.6
8/1
T: T R Martin
R: Crystal Conning (54)
8/1
4
4.2
16/1
T: D A Williams
R: Ms C R Van Der Werf (54.5)
16/1
3f Bushranger (IRE) x Miss Unexpected (Mr. Innocent )
5
5.4
11/4
T: Mark Gee
R: Rachel Hunt (56.5)
11/4
4g Krupt x Missala (Spectrum (IRE))
6
6.4
Sheoak (7)
6/1
T: Aaron Clarke
R: Jean Van Overmeire (54)
6/1
3f Congrats (USA) x Casuarina (Fusaichi Pegasus (USA))
7
7.1
9/1
T: John Bannister
R: Alena Skerritt (54)
9/1
4m Excites x Say When (More Than Ready (USA))
8
14.6
14/1
T: C E Ritchie
R: Carly Frater-Hill (52.5)
14/1
3f Poet's Voice (GB) x Confectionery (Hibernian Rhapsody (IRE))
Race 7 - Swiftwood Tiles/Bathrooms-Bm60 (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(8) Time: 1:11.44 (37.23)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: Mitchell Kearney
R: Jean Van Overmeire (55)
6/1
5m Ad Valorem (USA) x Fudo San (Flying Spur )
Winning siblings: Miss Articulate,
2
1.8
15/4
T: Kurt Goldman
R: A Adkins (56.5)
15/4
4m Written Tycoon x Bridie's Love (Dehere (USA))
3
2.0
7/2F
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
7/2F
3f All American x Sky Girl (Nuclear Freeze (USA))
4
3.4
11/1
T: G P Vella
R: Carly Frater-Hill (55)
11/1
6m Bon Hoffa x County Harvest (Charles County )
5
3.5
8/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (57.5)
8/1
6g Oratorio (IRE) x Ready Made Family (More Than Ready (USA))
6
3.7
6/1
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (57.5)
6/1
7
3.8
12/1
T: Aaron Clarke
R: Simon Miller (54)
12/1
6g Al Samer x Damasta (USA) (Ogygian (USA))
8
5.7
9/1
T: R Weston and J Nisbet
R: Ms K Nisbet (54.5)
9/1
5g All American x Cha Cha's Angel (End Sweep (USA))
9
6.2
5/1
T: P Courtney
R: Brodie Loy (57.5)
5/1
10
8.7
12/1
T: Daniel Nickson
R: A Banks (55.5)
12/1
4m Star Witness x Mandalong Express (Fuji Kiseki (JPN))
Race 8 - Australian Stockyard Co Hcp-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Heavy(8) Time: 1:11.45 (36.48)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: S I Singleton
R: Jean Van Overmeire (58.5)
13/2
4g Haradasun x Faenza (Falbrav (IRE))
Winning siblings: Diagoras,
2
0.2
9/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: M A Cahill (54.5)
9/1
3f Hinchinbrook x Chosen (Redoute's Choice )
3
0.3
7/2F
T: R J Quinton
R: A Adkins (59)
7/2F
4m Dane Shadow x Fair Embrace (Strategic )
4
0.7
7/2F
T: John Thompson
R: J Ford (58)
7/2F
4m I Am Invincible x Miss Polanas (End Sweep (USA))
5
2.2
13/2
T: Matthew Smith
R: B El-Issa (55.5)
13/2
3g Walking Or Dancing (NZ) x Jessepic (General Nediym )
6
3.5
15/2
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (54.5)
15/2
3f Commands x Leamington (USA) (Pleasant Tap (USA))
7
3.9
15/1
T: E and L Longmire
R: A Layt (56.5)
15/1
4m Snippetson x Stand By Your Man (Nuclear Freeze (USA))
8
4.1
7/1
T: N F Gardner
R: J Penza (54)
7/1
3f Encosta De Lago x Cutie Express (Redoute's Choice )
9
4.2
20/1
T: G Dimitropoulos
R: M Heagney (54)
20/1
3f Krupt x Neylabu (Fubu )
10
4.3
25/1
T: R Weston and J Nisbet
R: Ms K Nisbet (54)
25/1
4m All American x Cha Cha's Angel (End Sweep (USA))
11
9.9
12/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (55)
12/1
4m Pins x New Edition (USA) (Stormy Atlantic (USA))