Breednet Results

GOULBURN - Friday, September 27

Race 1 - Hibernian Hotel (Bm66) (1000m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 0:58.83 (34.87)
Prizemoney: $22,000
1
Ariege (5)
2/1
T: James Cummings
R: J R Collett (58)
2/1
4m Exceed And Excel x Montsegur (New Approach (IRE))
Winning siblings: Cathars,
2
0.1
40/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (56)
40/1
5m Nicconi x World Guide (NZ) (Defensive Play (USA))
3
3.6
7/1
T: A D Bourke
R: S Clipperton (58)
7/1
6g Smart Missile x Sneakerella (Canny Lad )
4
5.4
40/1
T: D A Williams
R: Angela Cooper (58)
40/1
5g Barbados x Flinders Island (Bellotto (USA))
5
7.2
5/2
T: D A Williams
R: J Ford (59)
5/2
5g Time Thief x Anicety (General Nediym )
6
10.1
7/4F
T: M, W & J Hawkes
R: K Jennings (60)
7/4F
4m Snitzel x Acceleration (Encosta De Lago )
Race 2 - Anns Wedding Decoration (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:19.57 (36.18)
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: R J Quinton
R: A Adkins (61.5)
7/4F
5m Denman x Sky Girl (Nuclear Freeze (USA))
Winning siblings: Kawaikini,
2
4.0
9/2
T: E & L Longmire
R: J R Collett (57.5)
9/2
6m Toorak Toff x Hampton Rover (USA) (Miswaki (USA))
3
5.5
14/1
T: N F Gardner
R: Ms J Taylor (60)
14/1
4m Unencumbered x Smily (Danehill (USA))
4
6.0
4/1
T: R T Stubbs
R: M A Cahill (59)
4/1
4m Casino Prince x Very Bright (General Nediym )
5
6.6
11/1
T: M C Conners
R: C Lever (61)
11/1
6
7.5
25/1
T: N F Gardner
R: Ms K Nisbet (56.5)
25/1
7m Zizou x Canon Law (Commands )
7
8.7
15/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (60)
15/1
Race 3 - David Alt Electrical (Bm58) (1500m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:31.95 (36.98)
Prizemoney: $22,000
1
9/10F
T: J G Sargent
R: J Ford (54)
9/10F
3f Foxwedge x Mallard (NZ) (Falkirk (NZ))
Winning siblings: Chicken Dance, The Drake,
2
1.0
Magpie (4)
12/1
T: D P Blundell
R: Ms K Nisbet (59.5)
12/1
4g More Than Ready (USA) x Amelia's Dream (Redoute's Choice )
3
2.3
11/4
T: Clare Cunningham
R: J R Collett (57.5)
11/4
4m Fighting Sun x Knead The Dough (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
2.5
30/1
T: G P Vella
R: S Guymer (54)
30/1
5g Gonski x Gen And Tonic (General Nediym )
5
3.0
13/2
T: J M Austin
R: Travis Wolfgram (60)
13/2
5g Big Brown (USA) x Indulgent (Stravinsky (USA))
6
4.5
8/1
T: J M Cleary
R: Ms J Taylor (57.5)
8/1
6g Artie Schiller (USA) x Enrich (USA) (Dynaformer (USA))
7
7.5
20/1
T: Edward Cummings
R: J Penza (60)
20/1
4g Kuroshio x Repour (Reset )
Race 4 - Goulburn Mazda (Bm58) (2340m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:29.43 (38.56)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: Daniel Robinson
R: Ms W Costin (54)
20/1
5g Written Tycoon x Dexcellent (Dexter (GB))
Winning siblings: Combattant De Rue, Epic Miss,
2
1.0
7/2
T: J W Marzol
R: J Penza (57.5)
7/2
5g Stratum x Plucky Lady (Encosta De Lago )
3
1.8
14/1
T: E & L Longmire
R: A Adkins (60)
14/1
6m Bernardini (USA) x Petitions (Canny Lad )
4
2.2
13/2
T: Matthew J Stephens
R: S Guymer (58)
13/2
8m Bryannbo's Gift (NZ) x Madam's Choice (Redoute's Choice )
5
4.0
30/1
T: Ms W Roche
R: A Layt (60.5)
30/1
7m Dane Shadow x Ar Dan (Iglesia )
6
4.9
25/1
T: E & L Longmire
R: C Lever (61.5)
25/1
8g Roadhog x Alone Again (Naturalism (NZ))
7
5.0
7/2
T: David Pfieffer
R: J R Collett (62.5)
7/2
8
5.8
9/4F
T: K R Dryden
R: S Clipperton (59)
9/4F
6g Sebring x Private (Encosta De Lago )
9
9.2
8/1
T: Ms K Outtrim
R: M A Cahill (59.5)
8/1
5g Pendragon (NZ) x Northbourne Avenue (Carnegie (IRE))
10
25.2
20/1
T: S I Singleton
R: J Ford (57.5)
20/1
8g Teofilo (IRE) x From Thewitnessbox (Dash For Cash )
Race 5 - Douglass Blinds & Screens Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.74 (36.17)
Prizemoney: $22,000
1
Soami (14)
20/1
T: David Pfieffer
R: Ms W Costin (55)
20/1
3g So You Think (NZ) x Longoria (Lujain (USA))
2
1.8
Duenna (7)
3/1
T: James Cummings
R: J Penza (55.5)
3/1
3f Sepoy x Palomares (Commands )
3
2.0
12/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (54.5)
12/1
4m Fighting Sun x Head Over Heels (Fastnet Rock )
4
2.2
30/1
T: R & M Freedman
R: A Adkins (54)
30/1
3f Deep Field x Flouze (Zabeel (NZ))
5
2.5
16/1
T: David Pfieffer
R: J R Collett (60)
16/1
4g Fighting Sun x Sinuous (Canny Lad )
6
2.9
Glock (8)
30/1
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (55.5)
30/1
3g Shooting To Win x Luscillas Choice (Redoute's Choice )
7
3.1
Varinka (12)
7/1
T: R J Quinton
R: S Clipperton (55)
7/1
3f Choisir x Trickett (General Nediym )
8
3.2
20/1
T: Matthew Smith
R: Travis Wolfgram (56)
20/1
9
3.5
Corcra (4)
9/10F
T: Bjorn Baker
R: B Lerena (56.5)
9/10F
3g Shamus Award x Yolane (Zizou )
10
4.1
80/1
T: Scott Collings
R: S Guymer (56)
80/1
4m Turffontein x Virginia Breeze (Anabaa (USA))
11
4.5
150/1
T: D A Williams
R: Ms J Taylor (54.5)
150/1
3g Kuroshio x Zonhro (Lonhro )
12
7.6
66/1
T: F Azzopardi
R: Ms K Nisbet (54)
66/1
3f Knight Exemplar x Look And Feel (Belong To Me (USA))
Race 6 - Be @ Goulburn Cup 03/11 Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.69 (37.12)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: John Bateman
R: Ms K Nisbet (59)
20/1
2
0.8
11/2
T: Joseph Pride
R: J Ford (59)
11/2
3
1.0
Pincer (11)
10/9F
T: G Waterhouse & A Bott
R: Travis Wolfgram (56.5)
10/9F
4
1.9
Dhiaga (9)
5/1
T: G Portelli
R: S Guymer (56.5)
5/1
5
2.2
15/1
T: J M Austin
R: Ms K Adams (59)
15/1
4g Epaulette x Lajoie (Spinning World (USA))
6
4.2
12/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: J Innes Jnr (56.5)
12/1
3g Sacred Falls (NZ) x Port Providence (GB) (Red Ransom (USA))
7
5.2
20/1
T: W P Cave
R: B Spriggs (57)
20/1
4m Lope De Vega (IRE) x Papier Mache (NZ) (Straight Strike (USA))
8
5.6
Halevi (10)
15/2
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (56.5)
15/2
3g So You Think (NZ) x Popcorn Charley (Redoute's Choice )
9
6.8
30/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (57)
30/1
5m Onemorenomore x Ashlee's Jewel (Easy Rocking )
10
7.8
Telfer (12)
150/1
T: R J Quinton
R: S Clipperton (56.5)
150/1
3g Dalakhani (IRE) x Union Street (Universal Prince )
11
10.6
100/1
T: D A Williams
R: C Lever (57)
100/1
12
30.0
200/1
T: G M Brown
R: A Layt (57)
200/1
4m Eurozone x Airlie Bird (Zoffany (USA))
Race 7 - Twinstar Racing (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:18.86 (37.38)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: Joseph Pride
R: C Lever (61)
7/2
4g All Too Hard x Galizani (Galileo (IRE))
Winning siblings: Colizani,
2
0.2
6/1
T: Sue Laughton
R: Ms R Freeman-Key (60)
6/1
6g Commands x Supamach (IRE) (Machiavellian (USA))
3
1.5
150/1
T: Geoffrey Crothers
R: Aaron Sweeney (54)
150/1
8g Aussie Rules (USA) x Magill Road (Brocco (USA))
4
3.1
8/1
T: Ms K Kulic
R: Ms K Nisbet (55)
8/1
7g Exceed And Excel x Coablo (Vettori (IRE))
5
3.6
11/4F
T: D A Williams
R: Angela Cooper (58)
11/4F
6
6.4
15/1
T: G D Neale
R: A Adkins (63.5)
15/1
6g Al Maher x Capitalism (Royal Academy (USA))
7
6.6
9/1
T: P J Facoory
R: Amy Mc Lucas (52.5)
9/1
8
7.8
12/1
T: J Rolfe
R: B Spriggs (56.5)
12/1
6g Champions Gallery (GB) x Soiree Girl (Rory's Jester )
9
8.0
60/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (56.5)
60/1
5g Master Of Design x Norway (Danzero )
10
8.9
10/1
T: R & L Price
R: Ms W Costin (56)
10/1
6g Myboycharlie (IRE) x Ibis (Al Samer )
11
10.8
8/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (61)
8/1
4g Poet's Voice (GB) x Ready On Sunday (More Than Ready (USA))
12
10.9
Respun (12)
30/1
T: Peter D Green
R: J Penza (54.5)
30/1
Race 8 - Electel Services Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.57 (37.20)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (58)
12/1
4g Carlton House (USA) x La Saronet (Hussonet (USA))
Winning siblings: Cinema Paradiso,
2
0.1
13/4
T: G Portelli
R: A Layt (54)
13/4
3f Zoustar x Hidden Jewel (Hidden Dragon )
3
2.4
100/1
T: John Bateman
R: Ms K Adams (58)
100/1
5g Prince Arthur x Sabra (NZ) (Daggers Drawn (USA))
3
2.4
15/1
T: N J Osborne
R: J Mallyon (54.5)
15/1
3g Uncle Mo (USA) x To Dubawi Go (Dubawi (IRE))
5
2.5
11/2
T: R J Quinton
R: S Clipperton (57)
11/2
4m Your Song x Heart Ofthe Matter (GB) (Rainbow Quest (USA))
6
2.6
Gunzar (6)
30/1
T: D A Williams
R: S Guymer (57)
30/1
4g Zariz x Gundybird (Danbird )
6
2.6
Stubai (10)
11/4F
T: James Cummings
R: J R Collett (55.5)
11/4F
3g Medaglia D'Oro (USA) x Antillanca (Street Cry (IRE))
8
2.9
15/4
T: W P Cave
R: B Spriggs (56)
15/4
4m Al Maher x Golden Weekend (Nine Carat (USA))
9
6.1
9/1
T: Matthew Smith
R: C Lever (57.5)
9/1
10
6.4
Godini (16)
25/1
T: John Thompson
R: A Adkins (54)
25/1
3f Albrecht x Teens (Zeditave )
11
19.7
20/1
T: L W Curtis
R: J Ford (56)
20/1
4m Bernardini (USA) x Direct Flight (Danehill Dancer (IRE))
12
23.2
150/1
T: Geoffrey Crothers
R: Aaron Sweeney (55)
150/1