Breednet Results

GUNNEDAH - Friday, July 7

Race 1 - Tab Have A Quaddie Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:14.66
Prizemoney: $20,000
1
Midge (11)
15/4
T: G L Woodward
R: J Pracey-Holmes (55)
15/4
3f Therock x Kaaren's Legacy (Dash For Cash )
2
1.0
9/4
T: S W Thompson
R: Ms R Murray (59)
9/4
3g I Am Invincible x Timber Cinders (Forest Glow (USA))
3
3.3
7/4F
T: B F Cavanough
R: Josh Adams (58.5)
7/4F
3f Husson (ARG) x La Montagna (Monashee Mountain (USA))
4
3.5
200/1
T: C R Dixon
R: G Snowden (55)
200/1
3f Arlington x Royal Poser (Benicio )
5
3.6
7/1
T: M C Dobie
R: S Lisnyy (57.5)
7/1
3g Denman x Edgeton (Racer's Edge )
6
5.3
150/1
T: Gavin Groth
R: Travis Wolfgram (56)
150/1
3g Skilled x Flick Me (Marauding (NZ))
7
6.5
20/1
T: C K Martin
R: P Graham (55.5)
20/1
3g O'Reilly (NZ) x Alzira (NZ) (Bertolini (USA))
8
7.7
150/1
T: G R Brooker
R: Ms B Hodder (55)
150/1
3f Hard Spun (USA) x Rock Opera (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
7.8
66/1
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (56)
66/1
3f So You Think (NZ) x Juicy Lady (NZ) (Generous (IRE))
10
8.0
100/1
T: Gavin Groth
R: M Paget (55)
100/1
3f Sequalo x Jazz Lass (Celestial Dancer (IRE))
11
8.1
15/1
T: R P Northam
R: R Thompson (56)
15/1
3f Denman x Anything But Love (Flying Spur )
12
8.3
25/1
T: R P Northam
R: D Northey (59)
25/1
3g Oratorio (IRE) x Maddi Jayne (Sir Debonaire )
Race 2 - Hopefuel Gunnedah Cup 21/8 Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:00.98
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: A M Martyn
R: Ms C R Van Der Werf (55)
16/1
3f Dixie Prospect (USA) x See The Lights (Danehill Dancer (IRE))
2
4.8
40/1
T: G L Woodward
R: Ms B Hodder (55)
40/1
3g Zariz x Baby Cino (Perugino (USA))
3
5.8
7/4F
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (57)
7/4F
4
6.5
14/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (55)
14/1
5
6.7
16/1
T: Ms J Bowen
R: Vad Bolozhinskyi (55)
16/1
2f Tickets x Judem (Galileo (IRE))
6
8.7
9/2
T: M R Mulholland
R: A Chau (58)
9/2
3g Ready's Image (USA) x Make Me Dance (Country Reel (USA))
7
9.4
100/1
T: Melanie O'Gorman
R: P Graham (55)
100/1
2f Big Brown (USA) x Mareeza (Freeze )
8
9.9
Artella (18)
20/1
T: Mark Schmetzer
R: B Looker (55)
20/1
4m Excellent Art (GB) x Special Ella (E Dubai (USA))
9
11.5
Platina (12)
40/1
T: M C Dobie
R: S Lisnyy (55)
40/1
2f Murtajill x Agnesar (Agnes World (USA))
10
11.6
13/2
T: R P Northam
R: D Northey (59)
13/2
11
13.7
100/1
T: L K Roberts
R: Ms L G Henry (55)
100/1
4g Henny Hughes (USA) x Cool Awesome (Just Awesome )
12
14.0
100/1
T: Ms S Bigg
R: J Pracey-Holmes (55)
100/1
4m Husson (ARG) x The Super Gee (Estambul (ARG))
13
14.7
15/4
T: S W Thompson
R: Ms R Murray (55)
15/4
5m Strategic x Tilante (Filante (NZ))
14
24.1
60/1
T: G R Wright
R: A Cavallo (55)
60/1
4g Strategic x Jewel's Ace (Perugino (USA))
Race 3 - Commercial Hotel Curlewis Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:28.25
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: P H Bloomfield
R: Ms R Murray (59)
9/2
Winning siblings: Kipuka, Ship Rock,
2
1.3
4/1
T: T S Howlett
R: Josh Adams (56.5)
4/1
2g Myboycharlie (IRE) x Belves (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
2.1
9/1
T: R P Northam
R: Travis Wolfgram (59)
9/1
3g Dream Ahead (USA) x Zenaat (Danehill (USA))
4
2.2
7/2F
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (57)
7/2F
3f Testa Rossa x My Sydney Rose (Zabeel (NZ))
5
4.4
Seishin (16)
40/1
T: R P Northam
R: R Thompson (57)
40/1
3f Ready's Image (USA) x Simmysue (Simonstad (NZ))
6
7.1
20/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (57)
20/1
3f Northern Meteor x Fun Flight (Anabaa (USA))
7
7.8
40/1
T: S W Thompson
R: C G O'Brien (59)
40/1
4g Snapy Halo (ARG) x Conclude (Danzero )
8
7.9
Ahern (1)
12/1
T: Paul Matts
R: P Graham (59)
12/1
9
9.2
11/2
T: Andrew Robinson
R: Ms C R Van Der Werf (57)
11/2
4m Guillotine (NZ) x Worship (USA) (Irish River (FR))
10
10.7
40/1
T: Ms S Jeffries
R: Jackson Murphy (55.5)
40/1
11
13.1
30/1
T: Melanie O'Gorman
R: L Cumberland (59)
30/1
5g Bachelor Duke (USA) x O'Marnie (NZ) (O'Reilly (NZ))
12
17.5
40/1
T: M C Dobie
R: S Lisnyy (57)
40/1
3f Congrats (USA) x Splendid Thing (Encosta De Lago )
13
19.0
11/1
T: Michelle Fleming
R: A Cavallo (59)
11/1
4g Snitzel x Further (More Than Ready (USA))
14
28.1
150/1
T: Ms J Clement
R: Ms B Hodder (57)
150/1
3f Arlington x Dance Till Eight (Octagonal (NZ))
Race 4 - Rod Dugan Memorial Hcp (C3) (1300m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 1:20.78
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: P H Bloomfield
R: G M Ryan (59.5)
6/4F
3g Street Sense (USA) x Suspend (Brief Truce (USA))
Winning siblings: Pedestrian, Solicitation,
2
3.0
6/1
T: Melissa Dennett
R: Josh Adams (55)
6/1
3f Bradbury's Luck x Vanidosa (King Ivor )
3
4.3
11/1
T: Ms C Monaghan
R: A Banks (55)
11/1
7g Stratum x Dearness (Snippets )
4
4.6
2/1
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (54)
2/1
3f Pluck (USA) x Dream Leica (NZ) (Maroof (USA))
5
7.6
15/4
T: Ms S Grills
R: P Graham (56)
15/4
5m Not A Single Doubt x Banishing (Red Ransom (USA))
6
7.8
100/1
T: W T Martyn
R: Ms R Murray (54)
100/1
7m Zupaone x Danamour (Danger )
7
9.3
60/1
T: L K Roberts
R: Ms L G Henry (54)
60/1
5g Domesday x Bella Vie (Octagonal (NZ))
Race 5 - Oaktree Retirement Villages-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:39.68
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: Melanie O'Gorman
R: A Cavallo (55.5)
12/1
3f Arlington x Shivering (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Sahara Chill, Shiver Me Timbers,
2
2.0
2/1F
T: R P Northam
R: R Thompson (59)
2/1F
4g Octagonal (NZ) x Key To The City (Playing Hours (USA))
3
2.2
Mauzel (7)
15/1
T: Derek Piper
R: A Chau (57)
15/1
4m Commands x Shibboleth (Encosta De Lago )
4
5.4
40/1
T: Stirling Osland
R: B Looker (57)
40/1
4m Related x Miss Strangelove (Geiger Counter (USA))
5
6.6
15/1
T: Nicole Hudson
R: Billy Cray (55.5)
15/1
3f Skilled x Irreversible (Last Tycoon (IRE))
6
6.7
Mansab (5)
30/1
T: R E Ollerton
R: C G O'Brien (57.5)
30/1
3g Rothesay x Octastic (Octagonal (NZ))
7
7.6
11/4
T: B F Cavanough
R: Josh Adams (55.5)
11/4
3f Makfi (GB) x Grand Performance (Palace Music (USA))
8
9.3
40/1
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (59)
40/1
5g Nothin' Leica Dane x Eldorada (Success Express (USA))
9
11.2
Jayzou (1)
3/1
T: K A Lees
R: G M Ryan (59)
3/1
4g Zizou x Vanetta (Danehill Dancer (IRE))
10
15.2
100/1
T: C R Dixon
R: G Snowden (59)
100/1
5g Amadeus Wolf (GB) x Queen Camilla (Johan Cruyff (GB))
11
15.4
200/1
T: T S Howlett
R: Travis Wolfgram (54)
200/1
3f Exceed And Excel x Bashful Girl (Perugino (USA))
12
16.0
100/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (55)
100/1
5m Krupt x Treasured (NZ) (Prized (USA))
13
30.0
100/1
T: P N Mills
R: M Paget (57)
100/1
5m Domesday x Humbug Lady (Ladoni (GB))
14
34.9
200/1
T: Melanie O'Gorman
R: Jackson Murphy (55)
200/1
4g Rip Van Winkle (IRE) x Linnet (NZ) (Volksraad (GB))
Race 6 - Tab River Side Rampage (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:01.32
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: S W Thompson
R: Cejay Graham (59.5)
15/4
7g Snippetson x Shahzadi (Desert King (IRE))
Winning siblings: Jahanara, Squizzy, Tonteria,
2
0.5
2/1F
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (58.5)
2/1F
5g Strategic x Risingdane (Danzero )
3
2.0
12/1
T: Cody Morgan
R: Jackson Murphy (56)
12/1
5g Mossman x Goldfinger (Dubai Destination (USA))
4
2.9
8/1
T: Melissa Dennett
R: Josh Adams (58.5)
8/1
6m Ruwi (GB) x Rubydame (Viscount )
5
5.0
100/1
T: Bryan Dixon
R: Rasit Yetimova (54)
100/1
7g Encosta De Lago x Sarasota (Danehill (USA))
6
5.9
9/2
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (58.5)
9/2
4g Rothesay x Material Girl (Flying Spur )
7
6.2
50/1
T: Ms J Crompton
R: Ms L G Henry (54)
50/1
8
7.9
4/1
T: P M Farrell
R: C G O'Brien (57.5)
4/1
4m Floral Dynamite x Sutton Manor (Beautiful Crown (USA))
9
11.5
20/1
T: F M Hayes
R: Chris C Williams (58.5)
20/1
7g Hemingway (IRE) x Graceful Act (Natural Act )
10
14.8
30/1
T: G L Woodward
R: J Pracey-Holmes (60.5)
30/1
Race 7 - M Coal Transport Curlewis Cup (1600m)
Class: Open Track: Soft(7) Time: 1:40.87
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: B F Cavanough
R: Josh Adams (54)
7/2
5g Al Maher x Avelon Royale (Falvelon )
2
1.5
9/2
T: C K Martin
R: P Graham (56)
9/2
5g Bryannbo's Gift (NZ) x Dutch Vision (Semipalatinsk (USA))
3
2.5
13/2
T: G A O'Brien
R: B Looker (54)
13/2
5g Arena x Glorious Lady (King's Theatre (IRE))
4
6.0
Dubali (9)
10/1
T: Cameron Crockett
R: Ms R Murray (54)
10/1
5g Dubleo (USA) x Alimenta (Commands )
5
6.6
3/1F
T: Connie Greig
R: Chloe Baker (57.5)
3/1F
6g Shamardal (USA) x Song Of Destiny (Brahms (USA))
6
7.2
40/1
T: G L Woodward
R: Ms B Hodder (54)
40/1
5m Dylan Thomas (IRE) x Girvan (Gold Ace )
7
8.3
Packen (5)
6/1
T: B Jenkinson
R: J Pracey-Holmes (54)
6/1
8g Untouchable x Regal Sonata (Palace Music (USA))
8
11.0
7/1
T: S W Thompson
R: Kirk Matheson (54)
7/1
6g Valixir (IRE) x Alsatia (Marauding (NZ))
9
12.8
100/1
T: M R Mulholland
R: Cejay Graham (58)
100/1
8g Volitant x Liaison Lass (Covetous )
10
16.8
50/1
T: M J Dwyer
R: M Paget (54)
50/1
Race 8 - XXXX Gold-Wal Turner Mem-Bm55 (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(7) Time: 1:28.83
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (57)
11/1
3f Shrapnel x Ellehro (Lonhro )
Winning siblings: Elle's Nel, Miss Zarelle,
2
0.5
11/1
T: P H Blanch
R: Vad Bolozhinskyi (59.5)
11/1
6g Bernardini (USA) x Talons Shown (Flying Spur )
3
0.8
8/1
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (57)
8/1
6m Dream Ballad x Jugah's Trump (Jugah (USA))
4
1.7
9/2
T: P N Mills
R: Chris C Williams (57.5)
9/2
5
1.9
30/1
T: Michelle Fleming
R: P Graham (56)
30/1
8g Dash For Cash x Miss Academic (Royal Academy (USA))
6
2.8
Mr Haar (14)
30/1
T: A D McHardie
R: M Paget (55.5)
30/1
5g Youthful Legs (USA) x Shine The Silver (Canadian Silver (CAN))
7
6.1
8/1
T: Luke A Thomas
R: Ms B Hodder (56.5)
8/1
4m Excites x Say When (More Than Ready (USA))
8
6.4
40/1
T: M R Mulholland
R: D Pitomac (59.5)
40/1
5g Not A Single Doubt x Royal Amarco (Royal Academy (USA))
9
9.5
9/2
T: Mark Hatch
R: Jackson Murphy (60)
9/2
6g Street Cry (IRE) x Little Chloe (Danehill (USA))
10
9.8
13/2
T: Peter G Sinclair
R: D Northey (59)
13/2
4m Real Saga x Fledgling (More Than Ready (USA))
11
46.5
7/2F
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (60)
7/2F
4g Tickets x Jazzee (Filante (NZ))