Breednet Results

HAWKESBURY - Thursday, November 4

Race 1 - X X X X Gold (Bm60) (2000m)
Class: Benchmark 60 Track: Slow Time: 2:03.94 (35.97)
Prizemoney: $17,500
1
Zafaaf (7)
13/2
T: Ms W Ings
R: Nathan Berry (53.5)
13/2
5m Flying Spur x First Celebration (Cadeaux Genereux )
Winning siblings: Hong Kong Phooey,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
11/2
T: L J Bridge
R: Tim Clark (57)
11/2
4g Street Cry x Snappop (King's Theatre )
3
1.2
9/10F
T: G K White
R: Timothy Bell (54.5)
9/10F
4m Galileo x Danebeam (Danehill )
4
5.7
10/1
T: Ms B Johnson
R: G Buckley (53)
10/1
7m Octagonal x Trinity College (Volksraad )
5
6.7
15/2
T: L J Tilley
R: Ms J Whipp (56)
15/2
7g Mull Of Kintyre x Queen's Revenge (Kaaptive Edition )
6
11.8
9/1
T: G A Rogerson
R: J B McDonald (53.5)
9/1
5g Zabeel x Exclusive Jewel (Rory's Jester )
Race 2 - Dad And Dave's Turf Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:11.03 (35.37)
Prizemoney: $16,000
1
2/1
T: R J Quinton
R: Tim Clark (56)
2/1
3g Conatus x Arrest (Marauding )
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.0
Kiev (2)
8/11F
T: Peter Snowden
R: J Parr (56.5)
8/11F
3g Commands x Sybeel (Zabeel )
3
5.0
20/1
T: Ms B Johnson
R: G Buckley (54)
20/1
8g Anabaa x Jade's Law (Housebuster )
4
7.2
Umanga (8)
20/1
T: Ms W Ings
R: Nathan Berry (54)
20/1
4g Dane Shadow x Our Tilly (Canny Lad )
5
7.8
11/1
T: G A Ryan
R: B Pengelly (55.5)
11/1
3g Hussonet x Piper Star (Kaapstad )
6
8.3
Manada (7)
100/1
T: Scott Wade
R: Ms N Lye (54)
100/1
4g More Than Ready x Crimson Road (Strawberry Road )
7
11.7
100/1
T: Ms T Vigouroux
R: R M Quinn (55.5)
100/1
3g Not A Single Doubt x Sayuri San (Fuji Kiseki )
8
14.0
Flush (1)
100/1
T: G H Walter
R: B Vassallo (55.5)
100/1
5g Show A Heart x Kersail (Kala Dancer )
Race 3 - Myer Fashions On The Field Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:11.89 (35.63)
Prizemoney: $16,000
1
4/13F
T: C E Conners
R: P Robl (57.5)
4/13F
3f Anabaa x Magic Song (Unbridled's Song )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
40/1
T: Ms T Vigouroux
R: J Penza (55.5)
40/1
3f Filante x Estee Etoile (Last Tycoon )
3
1.3
11/1
T: M C Conners
R: Tim Clark (55.5)
11/1
3f Stratum x Lily Isabella (Anziyan )
4
5.7
Adamant (11)
10/1
T: Ms B Johnson
R: G Buckley (55)
10/1
4m Adam x In The Wild (Procol Harum )
5
6.0
30/1
T: G J Shulman
R: Peter Wells (55)
30/1
6
6.4
20/1
T: Kevin Moses
R: S Moses (56.5)
20/1
3f Olympus x Tara Diva (Filante )
7
7.2
50/1
T: W D Slater
R: J B McDonald (55.5)
50/1
3f Lion Heart x Final Exhibit (Rory's Jester )
8
7.8
40/1
T: Connie Greig
R: Josh Adams (58)
40/1
4m Techrico x Leica Lady Dane (Nothin' Leica Dane )
9
12.1
Muuri (2)
20/1
T: S J Holgate
R: Ms J Whipp (56.5)
20/1
4m Fantastic Light x Festive Fire (Christmas Tree )
Race 4 - Lander Toyota Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 0:57.80 (33.95)
Prizemoney: $17,500
1
13/4
T: W Andrews
R: J B McDonald (54)
13/4
5g Exceed And Excel x Regina Madre (Bletchingly )
Winning siblings: Ocho Rios, Shipping Steel,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
11/8F
T: G L Frazer
R: Josh Adams (55)
11/8F
3g Hussonet x Emmaagh (Regal Classic )
3
1.3
15/2
T: W P Cave
R: G Buckley (53)
15/2
4
4.1
7/2
T: G K White
R: Timothy Bell (56.5)
7/2
4g Danehill Dancer x Breaking News (Brief Truce )
5
7.4
15/2
T: A J Denham
R: C Reith (54.5)
15/2
3c Catbird x Abeel Hostess (Zabeel )
Race 5 - Ted Mc Cabe Memorial Cup-Bm65 (1500m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow Time: 1:30.68 (35.86)
Prizemoney: $35,000
1
3/1F
T: Peter Snowden
R: J Parr (56)
3/1F
4m Lonhro x Belzero (Danzero )
Winning siblings: Above All, Beltane, Strazero,
This nick: 12 runners; 9 winners; 2 SW. Details
2
0.5
3/1F
T: T J Robinson
R: Kody Nestor (58.5)
3/1F
6g King's Best x Lady Min (Nothin' Leica Dane )
3
1.3
20/1
T: G Portelli
R: Nathan Berry (53)
20/1
4m Commands x Oh What A Song (Octagonal )
4
2.7
Mercara (10)
12/1
T: Peter Snowden
R: C Reith (53)
12/1
4m Commands x Dalquarren (Canny Lad )
5
2.8
Le Gaze (12)
5/1
T: Rod Craig
R: Timothy Bell (51.5)
5/1
5g Intergaze x Leeaura (Night Shift )
6
4.7
8/1
T: B A Partelle
R: J Penza (54)
8/1
4h Heeby Reiby x Sexy Legs (Bite The Bullet )
7
5.6
5/1
T: Ms G Williams
R: A G Robinson (54.5)
5/1
4g Fraar x Rincality (Principality )
8
5.9
Watson (2)
12/1
T: Ms W Ings
R: R M Quinn (58.5)
12/1
5g Nuclear Freeze x Kate (Hennessy )
9
7.7
20/1
T: C J Waller
R: Tim Clark (55)
20/1
4m Hussonet x Ribe (Danehill )
Race 6 - Skin Fitness Ladies Day Cup (1300m) LR
Class: Open Track: Slow Time: 1:16.51 (35.01)
Prizemoney: $100,000
1
Kanzan (3)
5/4F
T: Peter Snowden
R: C Reith (53)
5/4F
4m Commands x Cherry Lodge (Grand Lodge )
Winning siblings: Giresun, Kordia, Morello, Sakura, Shirotai,
This nick: 27 runners; 17 winners; 3 SW. Details
2
0.5
16/1
T: G K White
R: B Avdulla (53)
16/1
6g Danewin x Lady Secola (Twig Moss )
3
1.3
11/8
T: J B Cummings
R: P Robl (53)
11/8
4
2.1
12/1
T: G Portelli
R: Timothy Bell (53)
12/1
5
2.3
14/1
T: G K White
R: J Ford (53)
14/1
6
3.3
25/1
T: Ms W Ings
R: Tim Clark (53)
25/1
5g Catbird x Out Of Place (Snaadee )
Race 7 - Panthers Hawkesbury Gold Cup (1600m) Gr3
Class: Open Track: Slow Time: 1:35.31 (35.29)
Prizemoney: $125,000
1
5/4F
T: P and W Webster
R: R M Quinn (53)
5/4F
Winning siblings: Offer It Up,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
Glintz (10)
5/4F
T: J A O'Shea
R: C Reith (53)
5/4F
4g Pins x Glitzy (O'Reilly )
3
0.3
16/1
T: Ms K Waugh
R: J Ford (53)
16/1
4
5.7
30/1
T: C J Waller
R: Tim Clark (53)
30/1
7g Dehere x Hunting Gal (Huntingdale )
5
6.7
25/1
T: T Sergi
R: Nathan Berry (53.5)
25/1
6m Snowland x Sandy's Pleasure (Dash O' Pleasure )
6
7.0
30/1
T: J and G Lee
R: D M Ganderton (53)
30/1
6g Keeper x Irish Nassie (Nassipour )
7
7.6
Joku (1)
10/1
T: Ms G Waterhouse
R: P Robl (58)
10/1
6g Xaar x Biru Lang (Pine Bluff )
8
9.2
150/1
T: Ms W Ings
R: G Buckley (53)
150/1
7g Mithrandir x Harvest Rain (Centaine )
9
9.8
30/1
T: Peter Snowden
R: J Parr (57)
30/1
8g Octagonal x Ochiltree (Twig Moss )
Race 8 - Richmond Club Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:24.80 (36.79)
Prizemoney: $17,500
1
5/1
T: Peter Snowden
R: Nathan Berry (54.5)
5/1
4m Lonhro x Smash (Quest For Fame )
This nick: 37 runners; 32 winners; 3 SW. Details
2
0.5
20/1
T: N Mayfield-Smith
R: P Robl (53)
20/1
5m Street Cry x North Kiss (Fabulous Dancer )
3
1.5
7/2
T: J A O'Shea
R: C Reith (57)
7/2
5g Encosta De Lago x Ashkaleta (Ashkalani )
4
2.3
25/1
T: B M Firth
R: G Buckley (53)
25/1
7g Clang x Theatre Royal (Imperial Prince )
5
3.0
Malone (10)
7/1
T: N Mayfield-Smith
R: Timothy Bell (51.5)
7/1
3g Untouchable x Joyseeker (At Talaq )
6
3.4
10/1
T: G L Frazer
R: Josh Adams (55)
10/1
5g Danewin x Citilook (Citidancer )
7
4.7
16/1
T: Ms W Roche
R: R M Quinn (56.5)
16/1
6g Knowledge x Ice Queen (Kings Lake )
8
6.2
6/1
T: M, W and J Hawkes
R: J Grisedale (57)
6/1
4g Zabeel x Magique Sky (Hurricane Sky )
9
7.9
11/4F
T: Rod Craig
R: J B McDonald (57.5)
11/4F
5g Intergaze x Saginaw (Snippets )